۰۲۱-۲۶۲۹۰۷۵۱ رزرو وقت مشاوره

تحصیل در بهترین مدارس انگلستان

دبیرستان های انگلستان

تحصیل در بهترین مراکز آموزشی و تحقق رویاهای فردی، یکی از مهم‌ترین اهدافی است که بسیاری از مردم دنیا برای آن تلاش و هزینه می‌کنند. انتخاب بهترین کشور برای تحصیل دغدغه بسیاری از مردم به‌ویژه ایرانی‌هاست. در این راستا، مجموعه بلو اسکای سعی دارد شما را با تحصیل در انگلستان و مدرسه های آن آشنا کند تا پلی برای پیشرفت دانش‌آموزان در دنیای کسب‌وکار امروز باشد.

این روزها، انگلستان محبوب‌ترین کشور برای زندگی و تحصیل تلقی می‌شود. به‌همین دلیل بسیاری از خانواده‌ها برای رشد و پیشرفت فرزندان خود اقدام به اعزام آن‌ها یا مهاجرت به این کشور می‌کنند.

مزایای تحصیل در مدرسه های انگلستان

انگلیس با ثبت‌نام بیش از ۵۰۰ هزار دانش‌آموز بین‌المللی به‌صورت سالانه، یکی از مهم‌ترین مقاصد تحصیلی جهان تلقی می‌شود. مدارس این کشور شهرت جهانی دارد و مدارک ارائه شده توسط آن‌ها تضمینی برای ورود به دنیای کسب‌وکار حرفه‌ای است. علاوه‌بر این‌ها، مطالعه لیست زیر شما را با سایر مزایای تحصیل در مدارس انگلستان بیشتر آشنا می‌کند.

 1. تحصیل در مدارس انگلستان تضمینی برای ورود به بهترین دانشگاه‌های دنیاست.
 2. یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها دسترسی آسان به فرزندان و ملاقات مداوم آن‌هاست. انگلیس به‌دلیل حضور در منطقه اروپایی و فاصله کوتاه تا ایران، از این نظر یکی از بهترین مقاصد تحصیلی به حساب می‌آید.
 3. کیفیت بالای آموزشی، یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها برای انتخاب یک کشور برای تحصیل است. سیستم آموزشی انگلستان و مدرسه های باکیفیت در حوزه آموزش و پرورش، فرصت بسیار خوبی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد.
 4. خبر خوب برای دانش‌آموزانی که قصد تحصیل در رشته‌های پزشکی را دارند: یکی از مزایای تحصیل در مدرسه های های انگلستان، ورود آسان و سریع به رشته‌های پزشکی است.
 5. با حضور دانش‌آموزان از سراسر دنیا در دبیرستان های انگلیس، فرصت خوبی برای تحصیل در محیطی بین‌المللی فراهم می‌شود و این شرایط خوبی برای تقویت زبان انگلیسی خواهد بود.
 6. کلاس‌های کم جمعیت، امکانات خوابگاهی، استفاده از بهترین تجهیزات و غیره، همه از ویژگی‌هایی است که تحصیل در این مدرسه ها را متمایز از سایر کشورها کرده است.
تحصیل در دبیرستان های انگلستان

هزینه تحصیل در مدارس انگلستان

شهریه مدارس خصوصی انگلستان یکسان نیست و از ۳۰ تا ۵۰ هزار پوند در سال متغیر است که به شرایط و ویژگی‌های مدرسه بستگی دارد.

در یک نگاه کلی شهریه تحصیل در مدارس انگلیس به شرح زیر است :

 

ردیفنام دوره

طول دوره

هزینه ها

امکان دریافت بورس

۱دبستان

۶ سال۳۰۰۰۰-۵۰۰۰۰ پوند در سال

نسبتا مشکل

۲دبیرستان

۵سال۳۰۰۰۰-۵۰۰۰۰ پوند در سال

امکان بورس تا ۷۰%

۳A-Level

۲ سال۲۰۰۰۰-۳۰۰۰۰ پوند داخل کالج - ۱۰۰۰۰-۲۵۰۰۰ پوند داخل دانشگاه


امکان بورس تا ۷۰%

۴Foundation

۱ سال۲۰۰۰۰-۳۰۰۰۰ پوند داخل کالج - ۱۰۰۰۰-۲۵۰۰۰ پوند داخل دانشگاه


امکان بورس تا ۷۰%

 

در اغلب دبیرستان‌های انگلستان، این امکان پیش بینی شده که دانش آموزان در کنار درس‌های عمومی، به طور تخصصی در حوزه‌ای که علاقه دارند تحصیل و به این ترتیب خود را برای ورود به دانشگاه آماده کنند. حدود هزینه تحصیل در انگلستان براساس گرایش به رشته‌های تخصصی مشخص می‌شود که مطابق جدول زیر است و به‌صورت سالانه محاسبه شده‌اند.

رشته تحصیلی

هزینه

باستان‌شناسی، اقتصاد، تاریخ، هنر، سیاسی، حقوق، علوم مذهبی و سایر علوم پایه۱۸ تا ۲۰ هزار پوند
ریاضیات۱۹ تا ۲۱ هزار پوند
معماری۲۱ تا ۲۳ هزار پوند
جغرافیا و موسیقی۲۵ تا ۲۷ هزار پوند
مهندسی کامپیوتر، شیمی، مدیریت تولید، فیزیکی، علوم طبیعی و علوم رفتاری۳۰ تا ۵۰ هزار پوند
پزشکی و دام ‌پزشکی۳۰ تا ۵۰ هزار پوند

 در سال ۲۰۱۸ هزینه زندگی در دوران تحصیلی انگلستان، به‌طور میانگین بین ۱۰ تا ۱۲ هزار پوند بوده است و طبق محاسبات دولت این کشور، میانگین این هزینه‌ها در سال ۲۰۲۰ برابر با ۱۰ تا ۱۲ هزار پوند است.

شروع سال تحصیلی در انگلستان

تاریخ شروع سال تحصیلی در انگلستان از اوایل ماه سپتامبر (اواسط شهریور) اعلام شده  و تا اواسط یا اواخر جولای (اواخر تیر یا اوایل مرداد) سال بعد ادامه دارد. بیشتر مدارس هر سال تحصیلی را در سه ترم برگزار می‌کنند که هر ترم به دو نیم ترم تقسیم می‌شود.

سال تحصیلی در انگلستان در ترم پاییز  و از اواسط شهریور شروع شده و تا اواسط اواخر آذر ماه ادامه پیدا می‌کند. میان ترم نیز در حدود اوایل آبان خواهد بود. ترم بهار از اواسط دی ماه آغاز و تا اواخر فروردین ادامه پیدا کرده (میان ترم اواخر بهمن)، و در نهایت ترم تابستان از اواخر فروردین تا اواخر تیر به طول می‌انجامد و میان ترم نیز در خرداد ماه خواهد بود.

در پایان هر میان ترم (در آبان، بهمن و خرداد) یک تعطیلات حدوداً یک هفته‌ای وجود خواهد داشت که معمولا شامل نه روز کامل خواهد بود.

تعطیلات کریسمس ترم پاییز و بهار را از هم جدا کرده و تعطیلات Easter در اواخر فروردین ترم بهار و تابستان را از هم جدا می‌کند و هر یک حدود دو هفته به طول می‌انجامند.

تعطیلات تابستان که در اواخر تیر آغاز می‌شود، معمولا ۶ هفته طول می‌کشد و گاهی در فاصله دو هفته مانده به شروع فصل پاییز به اتمام می‌رسد. شروع سال تحصیلی در انگلستان برای تمام مدارس، تقریبا یکسان است اما مسئولین آموزشی هر منطقه تاریخ تعطیلات مدارس تحت کنترل خودشان  را تنظیم می‌کنند. مسئولین مدرسه تاریخ‌های خود را تنظیم می‌کنند، اما معمولا با دیگر مدارس محلی هماهنگ هستند. ممکن است به علت جلسه معلمین، آب و هوای بد یا دیگر رویدادهای پیش بینی نشده، مدرسه‌ها تعطیل شوند.

بهترین دبیرستان ها

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد دبیرستان های انگلستان، یکی از باکیفیت‌ترین مقاطع تحصیلی دنیا به شمار می‌آید. در جدول زیر سعی کردیم با ارائه لیست بهترین مدارس این کشور، شما را در انتخاب بهترین مرکز آموزشی راهنمایی کنیم.

 

نام مدرسه

موقعیت جغرافیایی

درصد نمرات
A+/A

Wycombe Abbey SchoolHigh Wycombe۸۵.۷
مدرسه وست ‏مینسترLondon۸۵.۴
Brighton CollegeBrighton۸۵.۱
Winchester CollegeWinchester۸۴.۲
Sevenoaks SchoolSevenoaks۸۲.۹
مدرسه کوئین اتلبرگاسYork۸۲.۵
مدرسه سنت پاولLondon۸۱.۴
Eton CollegeWindsor۸۰.۷
مدرسه کوئین اتلبرگاسYork۸۰.۲
کالج کنکوردShrewsbury۷۹.۹
دبیرستان های انگلستان

سطح زبان انگلیسی مورد نیاز برای تحصیل در مدارس انگلستان

برای تحصیل در دوره دبیرستان، متقاضیان می‌بایست به حد کافی با زبان انگلیسی آشنا باشند؛ در صورتی که سطح زبان فرد ضعیف باشد، ابتدا می‌بایست سال اول اقامت خود در این کشور را به‌صورت فشرده به زبان انگلیسی مهارت پیدا کند.

انواع دبیرستان در انگلستان

انگلستان شامل طیف وسیعی از انواع دبیرستان هاست که با توجه به بودجه اختصاصی، امکان تحصیل را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند. دبیرستان‌های دولتی انگلستان کاملا رایگان است. علاوه‌بر مدارس دولتی، مدارس غیرانتفاعی نیز با دریافت هزینه تحصیل برای دانش‌آموزان انگلیسی و بین‌المللی قابل دسترسی است.

۱. مذهبی

دبیرستانهای مذهبی از برنامه دروس ملی پیروی می‌کنند و دانش‌‌آموزان می‌توانند دروسی را که در مطالعات دینی آموزش داده می‌شود، انتخاب کنند. این دبیرستان ها معیارهای پذیرش و سیاست‌های متفاوتی از سایر مدارس دارد.

در این میان، آکادمی‌های مذهبی نوع دیگری از این دبیرستان ها است که در آن‌ها دانش‌آموزان مجبور به انتخاب دروس مطابق با برنامه‌های ملی نیستند و فرایندهای پذیرش متفاوتی دارند.

۲. دولتی

تامین هزینه‌های دبیرستان رایگان یا آزاد توسط دولت صورت می‌گیرد و کنترل آن به عهده شورای محلی است. گفتنی است که این دسته از دبیرستان ها از دروس ملی پیروی نمی‌کنند و برنامه‌های درسی مربوط به خود را دارند. این مراکز توسط خیریه‌ها، گروه‌های مذهبی، مُدرسان، خانواده‌ها و غیره تاسیس می‌شود و به دو دسته رشته‌های مهندسی و آموزش مهارت‌‌های مبتنی بر پروژه‌های واقعی تقسیم‌بندی می‌شوند.

۳. کالج‌ها

کالج‌های فناوری و کالج‌های فناوری هنر، دبیرستانهای مستقل شهری هستند که هزینه‌های آن‌ها توسط دولت تامین می‌شود. کالج‌های فناوری بر آموزشی‌های علمی و تکنولوژی تاکید دارد. این در حالی است که کالج‌های فناوری هنر به تدریس تکنولوژی و کاربردهای آن در هنرهای تجسمی و خلاقانه می‌پردازد.

۴. دولتی شبانه‌روزی

دبیرستان های دولتی شبانه‌روزی، از جمله مدارسی هستند که آموزش در آن‌ها رایگان است؛ اما این دبیرستانها برای اقامت دانش‌آموزان، هزینه دریافت می‌کنند. اکثر مدارس دولتی آکادمی هستند و بعضی از آنها توسط شوراهای محلی اداره می‌شوند. تحصیل در دبیرستان های انگلستان و مدارس دولتی برای دانش‌آموزانی مناسب است که نیاز به محل اقامت دارند و هزینه‌های آن‌ها تا حدی توسط خیریه Buttle UK یا بنیاد ملی کودکان تامین می‌کنند.

۵. خصوصی

برای ورود به مراکز خصوصی یا مستقل و تحصیل در دبیرستان های انگلستان، از خانواده‌های دانش‌آموزان هزینه دریافت می‌شود. ثبت‌نام این مدارس توسط دولت انجام می‌شود و به‌طور منظم توسط این ارگان بازرسی می‌شود. علاوه‌براین، مدارس مستقل مخصوصی برای آموزش کودکان با توجه به نیازهای آموزشی خاص نیز وجود دارد.

دبیرستان های شبانه روزی انگلستان از بهترین مدارس دنیا

علاوه‌بر انواع مختلف دبیرستان های انگلستان، مدارس شبانه‌روزی این کشور نیز مورد توجه بسیاری از دانش‌آموزان بین‌المللی قرار گرفته است. قوانین این مدارس نسبت به سایر مراکز آموزشی سخت‌گیرانه‌تر است. همچنین، دانش‌آموزان در مدارس شبانه‌روزی انگلستان مهارت‌هایی از قبیل رفتار اجتماعی، توانایی حل مشکلات، احترام و کمک به دیگران را فرامی‌گیرند. مدارس شبانه‌روزی انگلستان با ارائه امکانات آموزشی، اقامتی، غذاخوری، کتابخانه و غیره، فرصت خیلی خوبی برای دانش‌‌آموزان است. در جدول زیر به لیست بهترین مدارس شبانه‌روزی انگلیس اشاره شده است.

نام مدرسه

موقعیت جغرافیایی

کالج ابیکمبریج
Ashford Schoolکنت
مدرسه اشویلیورک
کالج بلربیزبرایتون
Abbotsholme Schoolاستافورد

تحصیل در دوره‌هایGCSE انگلیس

متقاضیان دوره تحصیلی The General Certificate of Secondary Education (GCSE) متقاضیان سال‌های اول و دوم دبیرستان هستند. در این دوره دانش‌آموزان ملزم به گذراندن دروس اصلی ریاضیات، زبان انگلیسی و مطالعات کامپیوتر هستند و پس از آن امکان انتخاب دروس اختیاری با توجه به علایق دانش‌آموزان وجود دارد. در دوره GCSE دانش‌آموزان واحدهای اختیاری را به‌گونه‌ای انتخاب می‌کنند که قصد ادامه آن‌ها را در دانشگاه را دارند. بنابراین تکمیل مقطع دبیرستان در دوره‌های مختلف انگلستان، تضمینی برای ورود آسان و تضمینی به دانشگاه‌های این کشور است.

تحصیل در دوره‌های A level انگلیس

A level یکی از دوره‌های آموزشی انگلستان است که برای ورود به رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی گذرانده می‌شود. مدت این دوره که مشابه مقطع پیش‌دانشگاهی در ایران است، دو سال محاسبه شده است. گذراندن دوره A level و کسب نمره قبولی این دوره برای ورود به دانشگاه‌ آکسفورد و دانشگاه کمبریج ضروری است.

تحصیل در دوره‌های Foundation انگلیس

Foundation دوره دیگری است که در کالج‌ها و دانشگاه‌های انگلستان برگزار می‌شود و دانش‌آموزان ایرانی که مدرک دیپلم دارند می‌توانند در این دوره شرکت کنند. دانش‌آموزان پس از گذراندن این دوره یک ساله، نیازی به شرکت در آزمون ورود به دانشگاه ندارند و تنها قبولی و دریافت نمره مورد نظر برای ورود به این مقطع کفایت می‌کند. همچنین، این دوره برای ورود به همه رشته‌های دانشگاهی کاربرد دارد ولی برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان، دوره A-Level طرفداران بیشتری دارد.

اکثر دانش‌آموزان بین‌المللی برای ورود به دانشگاه دوره Foundation را می‌گذرانند. کسانی که قصد شرکت در رشته‌های مهندسی، مدیریت، حقوق و غیره را دارند ضروری است. هزینه شرکت در دوره Foundation در کالج‌ها ۲۰ تا ۳۰ هزار پوند و در دانشگاه‌ها ۱۰ تا ۲۵ هزار پوند محاسبه شده است. به‌طور کلی هزینه شرکت در دوره‌های Foundation نسبت به A-Level کم‌تر است.

 

لباس فرم مدرسه انگلستان

لباس فرم مدارس انگلستان

مدارس در انگلستان موظف به داشتن لباس فرم نیستند، با این وجود  دپارتمان تحصیلی در انگلستان (Def.) پیشنهاد می‌کند که لباس فرم در مدارس انگلستان طراحی و استفاده شود. در حالی که اجباری  برای  لباس فرم مدارس انگلستان جود ندارد، دپارتمان تحصیلی از مدارس انتظار دارد که به راهنمایی‌های منتشر شده توسط این سازمان توجه کنند.  در نهایت، مسئولین هر مدرسه در مورد سیاست‌های مدرسه در مورد لباس فرم تصمیم می‌گیرند.

در سال ۲۰۲۱، قوانینی به جهت اطمینان یافتن از بالا نبودن قیمت لباس‌های فرم مدارس در انگلستان تصویب شد. این دستورات که توسط دپارتمان تحصیلی به اجرا گذاشته شده به این شرح است: هیچ لباس فرم مدرسه‌ای نباید به قیمتی باشد که دانش آموزان یا خانواده‌هایشان احساس کنند به علت قیمت روپوش، قادر به ثبت نام یا شرکت در مدرسه دلخواه خود نخواهند بود.

این سازمان، اصول کلی برای لباس فرم در مدارس انگلیس، از مدارس دولتی تا خصوصی و حتی مذهبی منتشر کرده است که هر کدام از مدارس می‌توانند با توجه به ویژگی‌های مدرسه، این طرح‌ها را بومی سازی کنند ولی باید به طرح کلی ارائه شده توسط سازمان پایبند باشد. در واقع یعنی طراحی کلی با ویژگی‌های انحصاری.

شروع سال تحصیلی در انگلستان

تاریخ شروع سال تحصیلی در انگلستان از اوایل ماه سپتامبر (اواسط شهریور) اعلام شده  و تا اواسط یا اواخر جولای (اواخر تیر یا اوایل مرداد) سال بعد ادامه دارد. بیشتر مدارس هر سال تحصیلی را در سه ترم برگزار می‌کنند که هر ترم به دو نیم ترم تقسیم می‌شود.

شروع سال تحصیلی در انگلستان با ترم پاییز  و از اواسط شهریور شروع شده و تا اواسط اواخر آذر ماه ادامه پیدا می‌کند. میان ترم نیز در حدود اوایل آبان خواهد بود. ترم بهار از اواسط دی ماه آغاز و تا اواخر فروردین ادامه پیدا کرده (میان ترم اواخر بهمن)، و در نهایت ترم تابستان از اواخر فروردین تا اواخر تیر به طول می‌انجامد و میان ترم نیز در خرداد ماه خواهد بود.

در پایان هر میان ترم (در آبان، بهمن و خرداد) یک تعطیلات حدوداً یک هفته‌ای وجود خواهد داشت که معمولا شامل نه روز کامل خواهد بود.

تعطیلات کریسمس ترم پاییز و بهار را از هم جدا کرده و تعطیلات Easter در اواخر فروردین ترم بهار و تابستان را از هم جدا می‌کند و هر یک حدود دو هفته به طول می‌انجامند.

تعطیلات تابستان که در اواخر تیر آغاز می‌شود، معمولا ۶ هفته طول می‌کشد و گاهی در فاصله دو هفته مانده به شروع فصل پاییز به اتمام می‌رسد. شروع سال تحصیلی در انگلستان برای تمام مدارس، تقریبا یکسان است اما مسولین آموزشی هر منطقه تاریخ تعطیلات مدارس تحت کنترل خودشان  را تنظیم می‌کنند. مسولین مدرسه تاریخ‌های خود را تنظیم می‌کنند، اما معمولا با دیگر مدارس محلی هماهنگ هستند. ممکن است به علت جلسه معلمین، آب و هوای بد یا دیگر رویدادهای پیش بینی نشده، مدرسه‌ها تعطیل شوند.

مدارک لازم برای تحصیل در مدارس انگلستان

برای ادامه تحصیل در انگلستان در هر مقطعی مثل دبیرستان نخست باید محل تحصیل خود را انتخاب و شرایط مجموعه مورد نظر را بررسی کنید. مدارک لازم برای تحصیل در مدارس انگلستان متفاوت است و به مدرسه انتخابی شما بستگی دارد. مشاوران تحصیلی لیست کامل مدارک لازم برای تحصیل در مدارس انگلستان را با توجه به مدرسه در اختیار شما می‌گذارند. ریز نمرات، توصیه نامه از سوی مدرسه، مدارک شناسایی، پرداخت هزینه بررسی و پذیرش و… اصلی‌ترین مدارک لازم برای تحصیل در مدارس انگلیس هستند. در مرحله بعد، ممکن است مدرسه وقت مصاحبه هم برای شما تعیین می‌کند که با هماهنگی می‌توانید به صورت آنلاین برگزار کنید.

بعد از دریافت پذیرش از مدرسه مورد نظر خود، نوبت به اقدام برای دریافت ویزا می‌رسد. مدارکی که هنگام درخواست ویزای تحصیلی باید فراهم کنید شامل:

 1. پاسپورت معتبر یا دیگر مدارک مسافرتی قانونی
 2. نامه پذیرش یا Confirmation of Acceptance for Studies (CAS) از موسسه آموزشی که قصد تحصیل در آن را دارید.
 3. مدارک تمکن مالی برای اطمینان از پرداخت هزینه‌ها
 4. مدرک قانونی رضایت والدین یا سرپرست در صورت داشتن زیر ۱۸ سال سن
 5. تست‌های پزشکی

ممکن است بر اساس شرایط شما، نیاز به تامین مدارک اضافی داشته باشید‌. به جهت اطلاع از لیست کامل مدارک مورد نیاز، با مشاور تخصصی امور ویزا صحبت کنید.

شما نیاز به یک صفحه خالی در پاسپورت خود برای ویزا در صورت انگشت نگاری در یک مرکز ویزا دارید. در صورت نیاز به انجام اینکار، از قبل به شما اطلاع داده خواهد شد.

روش تدریس در انگلستان

از انگلستان همواره به عنوان یکی از کشورهای دارای بهترین سیستم آموزشی جهان نام برده می‌شود. این کشور در سال ۲۰۱۹ به عنوان بهترین کشور برای تحصیل انتخاب شد و در تحقیقی که توسط Us News and World Report صورت گرفت، برای دومین سال متوالی در رتبه اول باقی ماند. روش تدریس در انگلستان معلمان را تشویق به  دانستن تکنیک‌های تدریسی جدید و به روز می‌کند که  در حال حاضر محبوبیت زیادی دارند و چگونگی استفاده آن‌ها در کلاس درس، مفید خواهد بود.

معلمین در انگلستان مسیر کاری‌ اختصاصی خود را دنبال کرده، مدرک کسب می‌کنند و سپس برای ورود به دوره تربیت مدرس (TTC) اقدام خواهند کرد  و معمولا تجربه کلاس را با تدریس آنلاین یا حضوری ترکیب می‌کند.

روش تدریس در انگلستان به این شکل است که سیستم آموزشی انگلستان توسط برنامه کلاسی ملی هدایت می‌شود. سیستمی که  مشخص می‌کند بچه‌ها نیازمند یادگیری چه مباحثی در هر سال تحصیلی هستند اما معلم‌ها در چینش درس‌های خود بر اساس برنامه کلاس ملی خود مختار هستند اما می‌توانند هر تکنیکی که مناسب توانایی، علاقه و نیازهای کلاس باشد را انتخاب کنند.

چه روش  تدریسی در انگلستان محبوب است؟

بیشتر کلاس‌ها ساختار مشابهی را دنبال می‌کنند. اندازه کلاس ‌ها حدود ۳۰ نفر و به همراه یک معلم اصلی و گاهاً دستیار معلم خواهد بود. تقریباً تمامی فعالیت‌های تدریس و یادگیری در انگلستان توسط معلم انجام می‌شود، البته با توجه به مطالعات اخیر که موثر بودن مشارکت دانش آموزان را نشان می‌دهد، فنونی مثل مشارکت دادن دانش آموزان در بحث‌های کلاس یا تدریس و یادگیری دانش آموزان همسن نیز در حال پیدا کردن محبوبیت بیشتری هستند. چند روش تدریس اصلی در انگلستان در ادامه معرفی شده اند:

۱. دستورالعمل مستقیم

دستورالعمل مستقیم (واضح) یک فن مربوط به معلمین است که شامل انتقال دادن مستقیم مفاهیم به کلاس به صورت کلی است. این روش پر استفاده ترین روش تدریس در مدارس انگلستان است. این روش به سود معلم‌ها خواهد بود زیرا معلمین می‌توانند مفاهیم را به کل کلاس آموزش دهند و به جهت اطمینان پیدا کردن از فرایند یادگیری، سوال‌ها را پاسخ دهند. انتقال مستقیم مفاهیم معمولاً بخشی از هر فعالیت یادگیری جدید را تشکیل می‌دهد.

۲. تفکیک

مطالعات نشان داده که هر کودک فارغ از توانایی، به صورت‌های مختلفی یاد می‌گیرد. این امر باعث شده تا مدارس بیشتری، روش‌های یادگیری متمایز ارائه کنند. ساختن کاربرگ‌هایی که افرادی که مهارت خواندن بالایی دارند را به چالش می‌کشد یا به دانش‌ آموزان با مهارت کمتر کمک می‌کند، یکی از راه‌های مناسب تفکیک دانش آموزان است. تفکیک به معنای قرار دادن دانش آموزان در یک سطح مشابه نیست بلکه ممکن است شامل قرار دادن دانش آموزانی که با درس‌ها مشکل دارند، با افراد دارای توانایی بیشتر به جهت انجام فعالیت‌های گروهی، یا قرار دادن دانش آموزان در یک گروه برای تدریس به یک شیوه خاص و ترجیح داده شده باشد.

۳. یادگیری به کمک همکاری

یادگیری به کمک همکاری یا کار گروهی در مدارس انگلستان بسیار شایع است. معلمین به طور مداوم برنامه‌های درسی خود را شامل پروژه‌های کاره گروهی می‌کنند تا بحث و تمرین در مورد درس را تشویق کنند. طراحی ارائه‌ها یا کارهای گروهی به صورت جمعی این فرصت را به داشن آموزان می‌دهد تا ایده‌های جدید کشف کنند و با دانش اولیه‌ای که دارند ارتباط بگیرند. مطالعه موسسه Education Endowment شواهد موثر بودن کار گروهی را به طور مداوم مثبت توصیف می‌کند .

۴. یادگیری ترکیبی

مدارس الان وظیفه دارند تا یادگیری ترکیبی را برای دانش آموزانی که قادر به شرکت در مدرسه نیستند فراهم کند. یادگیری ترکیبی روشی از تدریس است که یادگیری آنلاین و حضوری را به جهت فراهم کردن برنامه کلاسی کامل برای افرادی که توانایی شرکت در مدرسه را ندارند، ترکیب می‌کند. معلم‌ها ممکن است برای انجام کار خود، انتقال اطلاعات و دنبال کردن پیشرفت دانش آموزان از نرم افزارهایی مثل Google Classroom یا Zoom استفاده کنند‌. انتقال دستورالعمل معلمین توسط ویدیوها صورت می‌گیرد و گاهاً‌ می‌تواند همزمان با تدریس حضوری انجام بگیرد.

مدارس تیزهوشان انگلستان

اگر به دنبال ادامه تحصیل فرزند خود در مدارس انگلستان هستید و از این طریق می‌خواهید ورود او را به یکی از دانشگاه‌های معتبر دنیا تضمین کنید، حتما با عنوان مدرسه تیزهوشان در انگلیس مواجه شده‌اید. عنوانی پروسوسه که تضمین مجددی بر جدیت درس و موفقیت تحصیلی فرزند شما خواهد بود اما شما درگیر یک فریب تبلیغاتی شدید. بسیاری از مدارس انگلستان در امتحان ورودی خود، بخشی را به سوالات هوش اختصاص می‌دهند اما هوش تنها معیار انتخاب و گزینش هیچ مدرسه‌ای نیست. عوامل مختلفی مثل سطح کلی نمرات، تلاش و پویایی فرد و… در این انتخاب مهم است. در همین مطلب درباره انواع مدارس انگلیس صحبت شده و در این میان چیزی به نام مدارس تیزهوشان انگلیس وجود ندارد.

شرایط اخذ بورسیه دبیرستان در انگلستان

همان طور که می‌دانید شرکت بلو اسکای علاوه بر کسب پذیرش تحصیلی برای شما، دریافت بورسیه را هم تضمین می‌کند. شرایط اخذ بورسیه در انگلستان هم بسیار متفاوت و با توجه به ضوابط هر مدرسه متفاوت است. اگر داوطلب دریافت بورسیه هستید، با مشاوران بلواسکای صحبت کنید تا مدارسی که شانس دریافت بورسیه بیشتری را دارند، به شما معرفی کنند. شرایط اخذ بورسیه در انگلستان به عواملی مثل سطح نمرات، نشان دادن انگیزه و استعداد دانش آموز و… بستگی دارد. مدارس انگلستان بر این باورند که باید دانش آموزان مستعد را حمایت کرد.

آیا تحصیل در مدارس انگلستان به صورت رایگان امکانپذیر است؟

تحصیل در مدارس دولتی انگلستان برای شهروندان قانونی این کشور، رایگان است اما همین شهروندان اگر تصمیم به حضور در مدارس خصوصی داشته باشند باید هزینه پرداخت کنند. هزینه مدارس خصوصی و بین المللی برای دانش آموزان خارجی که شهروند قانونی انگلیس محسوب نمی‌شوند و اجازه موقت برای سفر به انگلستان و ادامه تحصیل در این کشور دریافت می‌کنند، به مراتب بیشتر است اما امکان دریافت بورسیه، آن هم تا سقف ۷۰ درصد برای دانش آموزان وجود دارد. تحصیل رایگان در انگلیس ادعای پوچی  است اما اخذ بورسیه از مدارس انگلستان  با کمک مشاوران بلواسکای به‌راحتی امکان‌پذیر است.

سخن پایانی

با توجه به اینکه تحصیل در دبیرستان های انگلستان هدف بسیاری از دانش آموزان از سراسر جهان است و این کشور یکی از مقاصد اصلی ایرانیان برای تحصیل است، ما در این مقاله به طور مختصر اطلاعاتی در خصوص تحصیل در دبیرستان های انگلستان به شما ارائه کردیم. انتخاب دبیرستان های انگلستان برای تحصیل در رشته‌های مختلف، پلی به آینده روشن و اشتغال در هر کسب‌وکار حرفه‌است. دانش‌آموزان بین المللی می‌توانند‌ برای تحصیل در دبیرستان‌ های انگلستان از ۲۰% تا ۶۰% بورس تحصیلی دبیرستان های انگلستان بهره‌مند شوند. شما می‌توانید برای بررسی شرایط و میزان شانس خود برای دریافت بورسیه تحصیلی دبیرستان های انگلستان با مشاوران ما در بلو اسکای (BlueSky) تماس بگیرید.

آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا : 40

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نظرات

 1. خیلی خوبه بورسیش ولی حیف که به پول ایران خیلیه  ۰ 2. خیلی بورسیش خوبه ولی حیف که به پول ایران خیلیه  ۰  • بله صحبت شما درست است. اگر سابقه کاری یا تحصیلی خوبی دارید، ما پس از بررسی شرایط شما، به شما کمک می کنیم تا بتوانید از کالج یا دانشگاه مورد نظر خود بورس تحصیلی بگیرید.   ۰ 3. میشه در مورد دوره پایه(foundation courses)
  abbey کالج توضیح بدین شرایطش چجوریه؟  ۰ 4. سلام اطلاعاتتون خیلی کاربردی بودن
  من ۱۵ سال دارم و سال اول متوسطه ۲ هستم ولی میخوام برای تحصیل در یکی از مدارس دولتی شبانه روزی اقدام کنم
  میشه بیشتر درباره ی هزینه ها، مدارک مورد نیاز و خوابگاه ها توضیح بدید؟  ۰  • فائزه عزیز سلام
   با استفاده از لینک زیر شما می توانید وارد صفحه دبیرستان ها شده و به اطلاعات تمامی دبیرستان ها شامل:
   شرایط دبیرستان، خوابگاه ها ، بورسیه تحصیلی، هزینه ها و … دسترسی پیدا کنید.
   https://blueskystudy.org/england/uk-highschools/

   اگر هم تمایل داشتید می توانید با دفتر ما تماس بگیرید تا مشاوران شما را بیشتر راهنمایی کنند.
   شماره تماس دفتر تهران : ۲۶۲۹۰۷۵۱   ۰ 5. سلام برای من که از نظر مالی اوضاع آنچنانی ندارم، امکان دریافت بورسیه هست؟۱۵ سالمه کلاس نهم هستم
  میتونم امیدوار باشم که من هم ی روزی در بهترین کالج ها تحصیل کنم؟ 😊😊  ۰  • ریحانه عزیز سلام
   ما چون نماینده بسیاری از دانشگاه ها و کالج ها هستیم امکان دریافت بورس را برای شما داریم.
   برای دبیرستان تا ۶۰ درصد و لیسانس بین ۱ تا ۵ هزار پوند.
   اگر هزینه تحصیل برای شما مهم است ما پیشنهاد جمهوری چک را به شما می دهیم که دارای دانشگاه های معتبر و مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت است و هم هزینه های بسیار مناسب تری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد.
   پیشنهاد می کنیم لینک زیر را مطالعه کنید.
   https://blueskystudy.org/czech-republic/best-universities-czech-republic/
   اگر تمایل داشتید می توانید با دفتر ما تماس بگیرید.
   شماره تماس دفتر تهران : ۲۶۲۹۰۷۵۱   ۰ 6. سلام من ۱۵ سالمه و امسال پایه نهم رو تموم کردم و دارم وارد دهم میشم.معدل کل پایه هفتم ۲۰ و پایه هشتم ۱۹.۹۸ و نهم هم ۲۰ بود و توی مدرسه نمونه دولتی درس میخونم . و رشتم هم پزشکی هست. زبانمم خوبه ولی مدرک ندارم اما اگه بقیه ی کارام ردیف باشه مدرک هم میگیرم. میخواستم بدونم میتونم توی کالج بلربیز یا هر دبیرستان یا کالج مطرح دیگه ی انگلستان ثبت نام کنم و شرایط ثبت نام رو دارم؟؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۹ تیر ۱۳۹۹ در ۱۰:۲۶

   علیرضا عزیز سلام
   بله. شما شرایط تحصیل در کالج بلربیز و سایز دبیرستان‌های انگلستان را دارید و چون سن شما زیر ۱۸ سال است نیاز به مدرک آیلتس ندارید و تنها نیاز است تست زبان کالج را انجام دهید. چون ما نمایندگی مستقیم بسیاری از مدارس انگلستان هستیم، امکان اخذ بورس ۲۰ تا ۵۰ درصد هم برای شما وجود دارد.
   برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب پزشکی در انگلستان را مطالعه کنید.
   چنانچه تمایل داشتید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط فردی خود با دفتر ما تماس بگیرید.
   شماره تماس دفتر تهران : ۲۶۲۹۰۷۵۱   ۰ 7. سلام من ۱۷سالم هست و هدفم اینه که تا قبل از۱۸سالگی برم به انگلیس یا هلند و اینکه از لحاظ تحصیلی من رشته تجربی هستم پایه دهمم تموم شده و معدل امسالم۱۹/۵۰هست و در دبیرستان نمونه دولتی تحصیل میکنم میخاستم ببینم از چه طریق میتونم اقدام کنم که با حداقل هزینه برم یا اگ شرایطش باشه بورسیه بشم اگه میشه راهنماییم کنید ممنون میشم  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ در ۱۱:۲۲

   پیمان عزیز سلام
   شما می‌توانید سال یازدهم و دوازدهم خود را در مدارس انگلستان تکمیل کنید و به طور کلی از الان برای ترم ژانویه می‌توانید اقدام کنید.
   برای دریافت اطلاعات از هزینه‌ها و میزان بورس می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.
   شماره تماس
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴
   خواندن این مطلب نیز به شما توصیه می‌گردد.   ۰ 8. سلام و خسته نباشید خدمت شما من ۱۳ سالمه در مدرسه تیزهوشان درس می خوانم معدل پایه هفتمم ۲۰ بوده. مدرک intermediate B از موسسه UCMAS دارم و ۲ مدرک از ۳ مدرک TETA MAS(ریاضی آسان) هند دارم. در مسابقات استانی UCMAS مقام اول و در مسابقات کشوری مقام چهارم را کسب کردم,و در مسابقات چرتکه ایرانی در مسابقه کشوری و استانی هر دو مقام اول را کسب کردم.
  در رشته شنا مدرک غریق نجاتی درجه دو را دارم و درهیئت شنا دوره می دیدم و در سوارکاری نیز مهارت دارم. در مسابقه ای آنلاین کشوری بین چند هزار نفر رتبه اول را کسب کردم. رشته مورد علاقه من پزشکی است و در تشریح اندام مهارت بسیار دارم. می خواستم ببینم شرایط من برای بورسیه انگلستان در مقطع دبیرستان چطور است؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ در ۱۱:۲۹

   احمدرضا عزیز سلام
   شما می‌توانید برای ادامه تحصیل به دبیرستان‌های انگلستان بروید. هزینه‌ها به طور کلی از ۳۰هزار تا ۴۵هزار پوند در سال می‌باشد که امکان اخذ بورس برای شما از ۲۰ تا ۵۰ درصد وجود دارد.
   شما می‌توانید برای بررسی شرایط خود و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.
   شماره تماس دفتر تهران : ۹۱۰۰۷۲۷۴
   همچنین خواندن این مطلب نیز به شما توصیه می‌گردد.   ۰ 9. سلام من ۱۴ سالمه و ۴ تا مدرک جهانی مسابقات ریاضی دارم دوتا در مسابقاتwmtcدر بلغارستان رده سنی جونیر مدال برنز و کره جنوبی رده سنی اینترمدیت مدال برنز مسابفات دانشگاه برکلی امریکا گواهی حضور و مسابقاتemcشهر های اروپایی مدال نقره دارم میخواستم بدونم که می تونم بورسیه مدارس شبانه روزی در انگلیس بگیرم زبانمم خوبه و میتونم صحبت کنم  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ در ۰۳:۰۳

   سونیا عزیز سلام
   ما در بلواسکای می‌توانیم از ۲۰ تا ۶۰ درصد بورسیه تحصیلی برای شما بگیریم. چنانچه تمایل دارید شرایط شما توسط کارشناسان ما بررسی شود می‌توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴ تماس بگیرید.   ۰ 10. سلام من شونزده سالمه سال دهم رشته گرافیک هستم سه سال متوسطه اول رو در مدرسه نمونه دولتی با معدل بالای نوزده گذروندم سوال من اینه که اگه زبان انگلیسیمو بیشتر تقویت کنم میتونم در یکی از دبیرستان های خوب هنر در سال اینده تحصیل داشته باشم؟چون همونطور که میدونید تو خود انگلستان و کشور های پیشرفته خودشون منقضی هنر خیلی دارن و هدفم دانشگاه در رشته هنر های تجسمیه اگه جواب سوالم رو بدین ممنون میشم و لطفا میتونید لینکی که مربوط به رشته هنر و شرایطش در انگلستان هست رو معرفی کنید؟  ۰ 11. سلام. من ۱۶ سالمه و کلاس دهم رشته ریاضی هستم، من به رشته کامپیوتر خیلی علاقه دارم و زبانم متوسط است، معدل سه سال متوسطه اولم بالای ۱۹.۵ بوده، می خواستم بدونم می توان برای سال یازدهم در مدارس شبانه روزی انگلستان اقدام کرد. خیلی ممنون.  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۳ آبان ۱۳۹۹ در ۰۶:۳۰

   ایمان عزیز سلام.
   بله، می‌تونید. حتی امکان دریافت بورسیه تحصیلی هم برای شما وجود دارد.
   برای بررسی شرایط خودتون می‌توانید با شماره ۹۱۰۰۷۲۷۴-۰۲۱ تماس بگیرید.   ۰ 12. سلام
  من ایرانیم خیلی انگلستان رو دوست دارم  ۰ 13. سلام من ۱۶سالمه در مدرسه نمونه دولتی درس میخونم پایه نهم هستم معدل پارسال یعنی پایه هشتمم۱۹/۲۵شد وضعیت مالی هم متوسط هستش میخواستم ببینم با حد اقل هزینه در انگلستان ، آمریکا یا آلمان درس بخونم و چطوری باید برم اونجا و ثبت نام کنم و برای اقدام باید چیکار کنم میخوام پایه دهم رو توی یکی از این دبیرستان این کشور ها تحصیل کنم؟؟  ۰ 14. سلام من دانش اموز رشته ریاضی پایه ۱۰ هستم،من در مدارس سمپاد در میخوانم و درپژوهش های مدرسه هم مقاله نویسی هم میکنم،بااین شرایط میتوانم بورسیه فول فاند تحصیلی پیش دانشگاهی یادانشگاهی رابگیرم؟
  درضمن معدلم ترم اولم ۱۹به بالا است  ۰  • نگار عزیز سلام.
   ما می‌توانیم برای سال تحصیلی اول برای شما از ۳۰ تا ۷۰ درصد بورسیه تحصیلی دریافت کنیم اما باید شرایط شما توسط مشاوران ما در بلو اسکای بررسی شود. در مجموع شرایط خوبی دارید.
   شما می‌توانید برای بررسی شرایط خودتان با ما تماس بگیرید.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 15. سلام من ۱۴ سالمه نهم می خونم یک سالمو جهش دادم و در مدرسه سمپاد می خونم و اینکه من به دی ال دی کالج پبام دادم ولی فقط ۲۵ درصد بورسیه میدن زبانم هم بالاتر از متوسطه به خوبی حرف میزنم و اینکه معدل نوبت اول من ۱۹.۵۷ هستش، شما می تونید کمکم کنید من بتونم بیشتر بورسیه بگیرم؟  ۰  • فاطمه عزیز سلام.
   برای بررسی شرایط خودتون با ما تماس بگیرید تا شرایط شما با دقت بیشتری بررسی بشه و با توجه به شرایط شما ببینیم می‌تونیم بورس بیشتری براتون بگیریم یا خیر.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 16. سلام اسمم زهرا است ۱۴سال سن دارم تو مدرسه نمونه دولتی درس میخونن معدلم بالا ی ۱۹ و نیم چرتکه بلدم مقام توی شنا و والیبال دارم به ۵ زبان دنیا مسلط هستم عربی انگلیسی فرانسوی آمریکایی و ترکی استانبولی مقام اول توی مسابقه بین المللی پایا دارم میتونم بورسیه بگیرم وضع مالی مناسب نیست  ۰  • زهرا عزیز سلام.
   امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد اما این بورسیه به این معنی نیست که ۱۰۰ درصد هزینه های شما تامین می‌شود. همچنین انجام مراحل دریافت اخذ پذیرش و ویزا نیز هزینه هایی برای شما دارد که باید به این نکته هم توجه کنید.
   شما می‌توانید برای بررسی شرایط خود توسط کارشناسان ما، با ما تماس بگیرید.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 17. سلام وقتتون بخیر من کلاس نهم هستم ومعدل هفتم و هشتمم ١٩.٩٨ بوده با ای شرایط میتونم برای کلاس دهم چقد بورسیه بشم؟  ۰  • دنیا عزیز سلام.
   شما امکان اخذ بورسیه تحصیلی دارید ولی میزان بورس تا زمانیکه مکاتبات لازم برای شما انجام نشود مشخص نخواهد شد. هزینه مدارس سالانه از ۳۰ تا ۴۵ هزار پوند در سال متفاوت است. این هزینه با دریافت بورس ۲۰ تا ۳۰ هزار پوند می‌شود و به طور کلی بورسیه تحصیلی کامل وجود ندارد.

   برای بررسی شرایط خودتون توسط کارشناسان بلو اسکای، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 18. سلام من ۱۵ ساال سن دارم کلاس هشتم هستم معدلم رو ۱۷ است و وضع مالی خوبی هم ندارم باید چیکار کنم که وارد بورس بشم  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ در ۰۴:۳۷

   غزل عزیز سلام.
   بورس های متنوعی برای دبیرستان های انگلیس وجود دارد. برای دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان لازم است معدل و سطح زبان خوبی داشته باشید. ما بورسیه تحصیلی کامل که هزینه ها رایگان شود متاسفانه نداریم. بورسیه های تحصیلی از ۱۰ تا ۷۰ درصد هزینه های تحصیلی را شامل می‌شود.
   شما می‌توانید برای پاسخ به سوالات خود با کارشناسان ما در بلو اسکای، تماس بگیرید.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 19. به نام خداوند سلام من ۱۴سالمه من این مهر میرم هشتم من نمره پنجم و ششم خیلی حوب بود وقتی که رفتم هفتم نمونه دولتی به خازر کرونا مجازی بودنش یکم بد شد ولی من هشتم و نهم رو جبران میکنم بیس میگیرم ایرادی نداره که نمره هفتمم یکم بد شد ؟؟من یک هواپیما ساختم که قابلیت پرواز داره و هشتاد کیلو وزن رو بلند میکنه نفر بر هس یک هواپیما ملخی از موتور هواپیما اگه شروع کنیم طراحی سیلندر پیستون میل لنگ و قطعات دیگه رو خودم طراحی کردم و ساختم قالب سازی کردم و ریخته گری کردم الیاژی که برای بدنه سیلندر و قطعات دیگه رو خودم انتخاب کردم کارا سختی مخصوصا سیستم سوخت رسانی و اندازه گیری سختی زیادی کشیدم بدنه هواپیما جنسه بدنشو خودم انتخاب کردم کابینش سیستم طراحیش خودم طراحی و ساختم بدون هیچ امکاناتی و هیج کمکی حتی پیچ که برای بعضی از جاهای هواپیما هم استفاده کردم خودم درست کردم مسگم میتونم در مدارس امریکا با کشور های دیگر که بورسیه میدین تحصیل کنم ایا ؟؟؟متشکرم  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ در ۱۰:۵۶

   سلام.
   قطعا شما شرایط خیلی خوبی برای تحصیل به همراه بورس دارید اما بورسیه‌های کامل در مقطع دبیرستان به ندرت وجود دارد. برایبررسی دقیق‌تر شرلبرای زمان های اپلای، و … می‌توانید با مشاوران شرکت بلواسکای تماس بگیرید تا شرایط شما دقیق‌تر بررسی شود.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 20. سلام. من امسال پایه دهم رو تموم کردم. معدل هفتمم: ۱۹/۹۰ _ معدل هشتم و نهمم: ۲۰ _ معدل دهمم: ۱۹/۹۱
  در مدرسه فرزانگان (سمپاد) درس می‌خونم، المپیادی هم هستم. سطح زبانم هم خوبه و تا ۶ ماه تموم می‌کنم‌.
  باید از چه زمانی برای پایه دوازدهم اقدام کنم؟ چون نتایج المپیاد برای کسب مدال طلا حدودا آذر ماه مشخص می‌شه.
  امکان بورسیه هم تا چند هزار پوند وجود داره؟ اگه در المپیاد جهانی هم مدالی کسب کنم امکان بورسیه کامل هست؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ در ۱۰:۵۸

   ندا عزیز سلام.
   بورسیه‌های تحصیلی بسیار متنوعی وجود دارد اما معمولا بورس‌های کامل برای مقطع دبیرستان به ندرت وجود دارد در عین حال می‌توانید برای بررسی شرایط دقیق تر با کارشناسان بلواسکای تماس بگیرید.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 21. به نام خداوند سلام من ۱۴سالمه و در مدرسه نمونه دولتی درس میخونم من سال پنجم و ششم خیلی حوب بود نمرم ولی رفتم مدرسه نمونه دولتی هفتم به خاطر کرونا مجازی بودنش یکم بد شد ولی من هشتم و نهم رو جبران میکنم بیس میگیرم ایرادی نداره که نمره هفتمم یکم بد شد من یک هواپیما ساختم که قابلیت پرواز داره و هشتاد کیلو وزن رو بلند میکنه نفر بر هس یک هواپیما ملخی از موتور هواپیما اگه شروع کنیم طراحی سیلندر پیستون میل لنگ و قطعات دیگه رو خودم طراحی کردم و قالب سازی کردم و ریخته گری کردم و ساختم الیاژه بدنه سیلندر و قطعات دیگه رو خودم طراحی کردم و ساختم هواپیما جنس بدنش کابینش سیستم فرمان دهی هشو خودم طراحی کردم و ساختم بدون هیچ امکاناتی و هیج کمکی اینا رو گفتم بدونید صفر تاصد کارو خودم انجام دادم حتی پیچ که برای بعضی از جاهای هواپیما هم استفاده کردم خودم درست کردم بدون هیچ کمکی بدون هیچچچچچ امکاناتی لوح این چیزا هم زیاد دارم میخواستم بدونم میتونم در مدارس امریکا یا انگیلیس یا هرجایی که بورسیهه میدن تحصیل کنم ممنون میشم اگر چواب بدین  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ در ۱۰:۵۶

   سلام.
   قطعا شما شرایط خیلی خوبی برای تحصیل به همراه بورس دارید اما بورسیه‌های کامل در مقطع دبیرستان به ندرت وجود دارد. برایبررسی دقیق‌تر شرلبرای زمان های اپلای، و … می‌توانید با مشاوران شرکت بلواسکای تماس بگیرید تا شرایط شما دقیق‌تر بررسی شود.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 22. سلام خدمت شما خسته نباشید
  ۱۵ سالمه و نهم هستم و امسال وارد پایه دهم در رشته ریاضی میشم
  سطح زبان هم اینترمدیت هست
  معدل کل نهم ۱۹/۹۰ هست
  به نظر شما چه موقعی اقدام کنم؟ و چون نیمه دوم هستم قبل ۱۸ سال برای من راحت تر هست
  و با توجه به شرایط من چه کشور هایی با کمترین هزینه که انگلیسی زبان باشه یا حداقل مدارس شبانه روزیش انگلیسی درس بدهند رو پیشنهاد میکنید؟
  و آیا بورسیه به من تعلق میگیره؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ در ۱۱:۵۲

   ماهان عزیز سلام،
   تبریک بابت معدل خوبتان، شما می‌توانید هر زمانی برای مدرسه در انگلستان اقدام کنید و قطعا به شما بورس تعلق می‌گیرد اما میزان بورس کاملا بستگی به شرایط هر مدرسه دارد.
   پیشنهاد می‌شود جهت بررسی دقیق‌تر با کارشناسان شرکت بلواسکای تماس بگیرید.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 23. سلام من ۱۳ سالم هست و دانش آموز پایه هفتم
  در مدارس سمپاد درس میخونم
  نمرات دبستانم همه خیلی خوب بوده
  ویلن میزنم
  ۱۳ مقام هنری در استان و منطقه دارم
  زبانم هم در سطح خوبی هست
  آیا میتونم برای هشتم بورسیه از انگلیس بگیرم؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ در ۰۵:۵۵

   دوست عزیز سلام،

   بابت این همه مقامی که کسب کردید به شما تبریک می‌گوییم و به امید خدا شما حتما می‌توانید در بهترین مدارس و دانشگاه‌های دنیا درس بخوانید.
   قطعا شما می‌توانید بورس بگیرید فقط توجه داشته باشید که بورس‌ها تا ۵۰% است و به عبارتی بورس‌های ۱۰۰% خیلی نادر است و نمی‌شود خیلی به ان اطمنیان داشت. حتما با کارشناسان بلواسکای ( Blue Sky ) مشورت بفرمایید تا بهترین راه‌ها و بورس‌ها را به شما معرفی کنند.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 24. سلام من در فرزانگان دو درس میخونم و معدل ۲۰ بوده دارم وارد پایه هفتم میشم میخواستم بدونم من میتونم تا وقتی که پایه نهم رو تموم کنم قبل از اینکه تموم بشه یعنی با مسابقات بین المللی و المپیاد های نوجوانان مثل ijso بورسیه بگیرم؟ یا مثلا اختراعی چیزی؟ میخوام بورس کامل باشه و خب توی کشور های اروپایی یا امریکایی باشه میشه؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ در ۰۵:۵۲

   دوست عزیز سلام،

   بابت نمرات خوبت و فعالیت‌های مختلفی که دارید به شما تبریک می‌گوییم.
   به صورت کلی بورس های مدارس بین المللی درصدهای مشخصی مثلا تا ۵۰ % دارد و بورس‌های کامل بسیار نادر است. اما بازهم پیشنهاد می‌شود با کارشناسان ما مشورتی داشته باشید تا بهترین انتخابهای برای شما پیشنهاد شود.
   درضمن شرکت بلواسکای برای کسانیکه معدلشان ۲۰ باشد خدمات پذیرش را به صورت رایگان انجام می‌دهند.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 25. سلام حامد هستم
  مهر امسال سال دهم رو میخونم
  میانگین نمره سه سال متوسطه اولم ۱۹.۵۶ شده
  زبانم تا ۶ماه دیگه اوکی میشه
  کلاس شنا هم میرم و چند وقت دیگه میتونم برم تو تیم واتر پلو
  میخواستم ببینم برای سال ۱۱ ام میتونم برم در مدارس انگلیس تحصیل کنم
  و با این شرایط چقدر امکان بورسیه هست؟
  ممنون میشم جواب بدید  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ در ۰۵:۴۹

   حامد عزیز سلام.
   بابت نمرات خوب شما و ورزشی که می‌کنی به شما تبریک می‌گوییم.
   حتما می‌توانی برای سال یازدهم پذیرش بگیری و ما برای شما بورس هم می‌گیریم. بورس‌های مدراس انگلستان خیلی متنوع هست و تا ۵۰ درصد در حال حاضر وجود دارد.
   اما برای بررسی بیشتر و دقیق‌تر با کارشناسان بلواسکای تماس بگیرد تا شرایط شما را دقیق‌تر بررسی کنند.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 26. سلام و درود وقتتون بخیر من خیلی دوست دارم برم انگلستان و بورسیه شوم سنم ۱۵ و معدل سال و کاملا به زبان انگلیسی هفتم ۱۷.۵۵ و سال هشتم ۱۹.۰۷ هستش و امسال کلاس نهم هستم و کاملا به زبان انگلیسی مسلط هستم ایا میتوانم بورسیه شوم و پدرم هم حمایتم میکنه

  ((ممنون اگر زودتر جواب بدید))  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۶ آبان ۱۴۰۰ در ۱۰:۱۰

   محمد حسین عزیز سلام،
   چرا که نه،مدارس انگلستان به دانش آموزان ممتاز بورس های متنوع ارائه می‌دهد. کلا گرفتن بورسیه به عوامل متعدد مثل معدل و سطح زبان ،شرایط دانش آموز وابسته است.
   با مشاوران ما تماس بگیرید تا شرایط شما به طور اختصاصی و رایگان بررسی شود و بیشتر راهنمایی شوید.   ۰ 27. سلام خسته نباشید من دانش آموز پایه یازدهم تجربی هستم و معدلم در تمامی سال های تحصیل از ۱۹/۵۰ کمتر نبوده و در حال حاضر دارم زبان انگلیسی میخونم شرایط مالی خوبی ندارم ایا میتوانم بورسیه مدارس انگلستان برای پایه دوازدهم بشم  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۶ آبان ۱۴۰۰ در ۱۰:۱۴

   هانیه عزیز سلام،
   امکان دریافت بورسیه از مدارس انگلستان برای دانش آموزان ممتاز وجود دارد. شما سال ۱۲ را به روش های مختلفی می‌توانید بخوانید هم در مدرسه و هم در دانشگاه که هزینه‌های آن متفاوت است اما تحصیل رایگان متاسفانه امکان پذیر نیست. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات مقاله پیش دانشگاهی در انگلستان را مطالعه کنید.
   همچنین شما می‌توانید بررسی شرایط خود به طور اختصاصی با مشاورین ما تماس بگیرید.   ۰ 28. سلام وقتتون بخیر
  من ۱۵سالمه کلاس دهم انسانی هستم و میخوام برای سال یازدهم به یکی از دبیرستان های شبانه روزی خوب پذیرش بشم معدلم تا الان بالا ۱۹/۵۰بوده و تا آخر سال هم بالا نگه میدارم من دارم مقاله ای رو مینویسم و همینطور کاملا به زبان انگلیسی مسلط هستم و میخوام آیتلس و تافلم رو بگیرم و همینطور برنامه نویسی بلدم به نظرتون من با این شرایط میتونم پذیرش بگیرم و مهمترین چیز امکان دریافت بورس دارم؟؟؟؟
  و لطفا اگه ایده ای دارید که بشه شانس منو برای پذیرش و دریافت بورس بالا تر برد لطفا بگید ممنونم از پاسخگوییتون  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۶ آذر ۱۴۰۰ در ۱۰:۳۲

   سلام و درود،
   تبریک می‌گم که دانش آموز موفقی هستید و نمرات بالایی کسب کردید. شما با این شرایط به طور کلی شانس خوبی برای پذیرش از مدارس خوب انگلستان دارید، دوست عزیز برای اخذ بورسیه معدل، سطح زبان، مدارک مختلف در زمینه های گوناگونی همچون علمی، هنری ورزشی تاثیر گذار هست … شرایطتون باید بررسی بشه شرایط هر مدرسه نیز با یکدیگر فرق می‌کنه و نیاز به مکاتبه داره، پیشنهاد میکنم با مشاوران ما تماس بگیرید.   ۰ 29. سلام خسته نباشید. من ۱۶ سال دارم و کلاس دهم هستم و در رشته ریاضی تحصیل میکنم معدل سال گذشتم هم بالای ۱۹ بوده.چندین مقام ورزشی و پارکور دارم و مسلطم به مکالمه انگلیسی.طراح خوبی هم هستم انگیزه نامه عالی دارم و میخواستم بدونم چطور میتونم بورسیه تحصیلی با فاند بالا دریافت بکنم چون در حد زیاد خانوادم نمیتونن ساپورت بکنن هزینهارو حتی حاضرم استعدادهامو گسترش بدم درمقطع دبیرستان هرکاری لازم باشه انجام میدم قصدم هم جدی هست و خانواده درجریان هستن.میشه راهنماییم بکنید  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ در ۱۰:۵۵

   آیدا عزیز سلام.
   برای اخذ بورسیه نمره معدل، سطح زبان، مدارک علمی هنری آموزشی و ورزشی تاثیر گذار است و تا حدی بستگی به مرکز آموزشی نیز دارد باید مدارک ارسال بشه و مکاتبه انجام شود.
   پیشنهاد میکنم با مشاوران ما تماس بگیرید.   ۰ 30. با عرض سلام خدمت شما.
  من ۱۶ سالمه و کلاس دهم رشته فتو گرافیک تحصیل می‌کنم یعنی عکاسی و طراحی اما خب من خودم نقاشم و علاقه شدیدی به نقاشی دارم، میخوام بورسیه بگیرم برم انگلیس زبانمم معمولیه میخوام برم اونجا زبانم رو تقویت کنم میشه کمکم کنید خیلی دوس دارم بورسیه هنری بگیرم، کارهای هنریم هم عالیه  ۰ 31. سلام وقت بخیر
  بنده ۱۶سالمه دهم رشته ریاضی هستم و در مدارس سمپاد در حال تحصیلم…انگلیسیم خوبه در حال اموختن برنامه نویسی هستم گیتار الکتریک و کلاسیک میزنم.اگر بخوام برای پایه یازدهم اقدام کنم شرایطم به چه صورته؟وخواستم بپرسم که امکان دادن المپیاد از طرف کشور انگلیس وجود داره؟۳تا رتبه هنری در سطح استانی هم دارم  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ در ۰۸:۴۹

   سلام

   ضمن تبریک به شما بابت کیفیت علمی خوبتان
   اگر بخواهید برای پایه یازدهم اقدام کنید معمولا بهتر است حداقل ۶ ماه قبل از شروع دوره اقدام کنید که شامل پذیرش و اخذ بورس می‌شود.
   در انگلستان مسابقات علمی بسیاری در سطوح مختلف برگزار می‌شود که نقش بسیار مهمی در اینده شما خواهد داشت. درضمن داشتن رتبه های هنری شما نیز در کسب بورس‌ها در مقاطع مختلف می‌تواند به شما کمک کند.
   در هر صورت پیشنهاد می‌شود جهت بررسی تخصصی تر در زمینه پذیرش و بورسهای مدارس با کارشناسان بلواسکای در تماس باشید.   ۰ 32. سلام وقتتون بخیر من ۱۴ سالمه و کلاس هفتم هستم و معدل ترم اولم ۱۸.۹۲هست و به زبان اینگلیسی مسلطم سه سال هست که سوارکاری کار میکنم و زبان روسی رو هم بلدم و چهارساله گیتار میزنم خیلی دلم میخواد که در اینگلیس درس بخونم ایا امکانش هست و ایا میتونم بورسیه دریافت کنم ؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ در ۰۸:۵۰

   سلام
   وقت بخیر

   قطعا باشرایط شما امکان پذیرش و بورس در مدارس خیلی خوب وجود دارد. فقط میبایست در نظر بگیرید که غالب بورس‌ها بین ۱۰ تا ۵۰ درصد از شهریه را ساپورت می‌کند. و البته برای کسب این نوع بورس‌ها میبایست زودتر اقدام کرد.جهت بررسی تخصصی تر در زمینه پذیرش و بورسهای مدارس با کارشناسان بلواسکای در تماس باشید.   ۰ 33. سلام من ۱۴ سالم هست
  هشتم هستم معدل هفتم ۱۷.۵۱ است
  در شنا بصورت حرفه کار میکنم
  لوح دارم و غریق نجاتم
  زبان هم متوسط بلدم
  آیا میتونم بورس بگیرم؟؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱ اسفند ۱۴۰۰ در ۰۳:۴۷

   سلام و درود،
   مجموعه بلواسکای نماینده مدارس اینترنشنال در ترکیه است و امکان گرفتن بورسیه از مدارس اینترنشنال برای دانش آموزان پایین است و تحصیل رایگان در مدارس دولتی نیازمند داشتن اقامت ترکیه است.
   برای اخذ بورسیه نمره معدل، سطح زبان،مدارک علمی هنری آموزشی و ورزشی تاثیر گذار است و تا حدی بستگی به مرکز آموزشی نیز دارد باید مدارک ارسال شود و مکاتبه صورت گیرد.
   پیشنهاد می‌کنم برای اطلاعات و برای بررسی شرایطتون به طور اختصاصی با مشاورین ما تماس بگیرید.   ۰ 34. من هم عاشق رفتن به اینگلیس یا اتریش هستم کلاس هفتمم و ۱۲ سالمه و واقا دارم تلاشم رو میکنم زبان سطح A2 هستم و اگر بخام به اتریش برم میخوام زبان المانی هم یاد بگیرم پیانو بلدم نقاشی با پاستل مداد رنگی آبرنگ بلدم ورزش در شنا چند مقام اوذدم تا قبل کرونا یک مقام اول ۲ مقام دوم و ۳ مقام سوم در رشته ی بکس و بدمینتون هم فعالیت دارم امید وارم بتونم زندگی خوبی در خارج از ایران داشته باشم و بتونم برم  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ در ۱۰:۱۸

   سلام. وقت بخیر،

   بسیار تبریک میگم خدمتتون برای این مقدار توانایی و توانمدی‌های زیاد در رشته های متفاوت و امید داریم که بهترین‌ها برایتان رقم بخورد.   ۰ 35. سلام وقت بخیر
  من از لحاظ مالی هیچ مشکلی ندارم و خانواده ام میتونن ساپورتم کنن نمراتم بالای نوزده هستش و سال دهم هستم
  و تنها تاکید خانوادم مدرسه شبانه روزی ای هست که مخصوص دخترا باشه
  میخواستم بدونم مدرسه ها یا کالج دخترانهخیلی خوب هستش برای تحصیل؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ در ۰۹:۰۰

   نادیا عزیز سلام، وقت بخیر
   بله اتفاقا مدارس بسیار خوبی مخصوص دختران نیز وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت بلواسکای تماس بگیرید.   ۰ 36. سلام وقت بخیر. من ۱۵ سالمه و در پایه نهم مدرسه سمپاد درس می خونم. معدل تمامی سالها بیست هستش و تا سطح c1 در کانون زبان ایران درس خوندم. می خواستم ببینم که بورسیه چند درصدی از دبیرستانهای انگلیس میتونم بگیرم و چه پایه ای برای مهاجرت مناسبتر هست؟؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ در ۰۹:۰۱

   آیددا عزیز سلام، وقت بخیر.
   بورس‌ها بسیار متنوع هستند و‌حتی گاها تا ۷۰ درصد نیز وجود دارد. برای مقطع نیز میبایست شرایط شما بررسی شود. برای بررسی دقیق تر لطفا با کارشناسان شرکت بلواسکای تماس بگیرید.   ۰ 37. سلام وقت بخیر
  آیا ویزای همراه برای تحصیل در مقطع دبیرستان در انگلیس به والدین دانش آموز داده میشود ؟؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ در ۰۴:۵۲

   سلام. وقت بخیر،
   به دلیل آپدیت روز به روز شرایط ویزا برای بررسی شرایط ویزای خود باید با وکیل مجموعه ما در ارتباط باشید.   ۰ 38. سلام وقتتون بخیر. من ۱۵ سالمه و
  معدل ۲۰ سال هفتم
  معدل ۱۹.۹۵ سال هشتم
  به ریاضی با چرتکه مسلطم
  رتبه دوم و اول مسابقات استانی چرتکه
  رتبه سوم و چهارم کشوری چرتکه
  و دو تا رتبه سوم جهانی چرتکه
  دیپلم افتخار ریاضیات کانگورو
  به خوشنویسی لاتین به سبک کاپرپلیت مسلطم و ۶ تا هنرجو دارم
  سطح زبان انگلیسی B1 (البته به سطوح بالاتر هم میرسم)
  مقالات نجومی مختلف هم نوشتم
  و همینطور کمربند آبی کاراته رو دارم
  میخواستم بدونم با این رزومه تحصیلی آیا میتونم بورسیه بگیرم؟ و چند درصد؟
  آیا تحصیل در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی تاثیری در بورسیه دارد؟ چند درصد؟
  و داشتن المپیاد در بورسیه چند درصد تاثیر داره؟
  آیا مدرک آیلتس در بورسیه تاثیر داره؟ چند درصد؟ و چه نمره ای درصد بورسیه رو افزایش میده؟  ۰دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question