۰۲۱-۲۶۲۹۰۷۵۱ رزرو وقت مشاوره

هزینه تحصیل و زندگی در انگلیس (آپدیت ۲۰۲۲)

هزینه تحصیل و زندگی در انگلیس

کشور انگلستان جزو چند کشور برتر دنیا از لحاظ کیفیت زندگی، کیفیت تحصیل، سرمایه‌گذاری و اقامت شناخته شده است و همین امر سبب شده که هر ساله متقاضیان زیادی به مهاجرت و ادامه تحصیل در انگلستان اقدام کنند. هزینه تحصیل و زندگی در انگلیس به عوامل مختلفی مثل مکان زندگی و سبک زندگی فرد بستگی دارد. شهر لندن یکی از گران‌ترین شهرهای دنیا محسوب می‌شود لذا افرادی که در لندن هستند می‌بایست متوجه متوسط هزینه زندگی در لندن باشند.

هزینه واقعی تحصیل و زندگی در انگلیس

در این مقاله هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان (طبق آخرین آمارهای ارائه‌شده در سال ۲۰۲۲) به صورت کامل و شفاف مورد بررسی قرار گفته است.

در ابتدا نگاهی اجمالی می‌اندازیم به هزینه های تحصیل و زندگی در کشور انگلستان:

دوره تحصیلیهزینه
دبیرستان۳۰ تا ۵۰ هزار پوند (متغیر با توجه به مدرسه و مقطع تحصیلی)
پیش دانشگاهی (داخل کالج)۲۰ تا ۳۰ هزار پوند (متغیر با توجه به نوع کالج)
پیش دانشگاهی در انگلستان (داخل دانشگاه) ۱۰ تا ۲۵ هزار پوند (متغیر با توجه به نوع دانشگاه)
لیسانس۱۰ هزار تا ۲۵ هزار پوند (متغیر با توجه به نوع دانشگاه)
فوق لیسانس۱۰ هزار تا ۲۵ هزار پوند (متغیر با توجه به نوع دانشگاه)
دکتری۳۶ هزار تا ۴۸ هزار پوند (متغیر با توجه به نوع دانشگاه)

قبل از مهاجرت به هر کشوری آگاهی از هزینه‌ها امری ضروری است.

هزینه زندگی در انگلستان

در ادامه حداقل هزینه تقریبی زندگی برای یک ماه در کشور انگلستان آورده شده است. این هزینه‌ها فقط برای یک فرد دانشجو لحاظ شده است و اگر فردی دارای همسر یا فرزند باشد باید هزینه‌های آن‌ها را نیز برای مهاجرت در نظر بگیرد:

 • اقامت در خوابگاه یا اقامتگاه‌های مشترک (به‌همراه قبوض): ۴۰۰ تا ۶۰۰ پوند
 • محل زندگی شخصی (بدون محاسبه قبوض): ۳۲۰ تا ۵۳۰ پوند
 • قبض (آب، برق و گاز): ۴۰ تا ۵۰ پوند
 • مواد غذایی: ۱۶۰ تا ۲۰۰ پوند
 • حق پخش تلویزیون: ۱۲ پوند
 • تلفن همراه: ۱۵ تا ۵۰ پوند
 • لباس/کفش: ۲۵ پوند
 • حق عضویت در اماکن ورزشی و تفریحی: ۱۰ پوند
 • کتاب: ۲۱ پوند
 • گردش و دورهمی: ۱۲۰ پوند
 • سفر/حمل و نقل: ۴۳ پوند
 • مراقبت از کودک (در صورت نیاز): ۶۵۶ پوند
هزینه تحصیل و زندگی در انگلیس - هزینه زندگی در انگلستان

به طور کلی هزینه زندگی در انگلستان به دو صورت تعریف می شود:

۱. هزینه زندگی در لندن

طبق گفته‌ی اتحادیه بین المللی بریتانیا(NUS)، میانگین هزینه زندگی در داخل لندن برای دانشجویان، سالیانه ۱۰ تا ۱۲ هزار پوند (ماهانه بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ پوند) در نظر گرفته شده است.

۲. هزینه زندگی در خارج از لندن

اگر خارج از لندن بخواهید زندگی کنید به طور میانگین حدود ۱۰ هزار پوند در سال (ماهانه بین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ پوند) باید بپردازید. که این مبالغ شامل (مکان، غذا، رفت و آمد و…) است.

می‌دانید هزینه یک‌سال زندگی در انگلستان باید در حساب بانکی‌تان موجود باشد؟

فرد قبل از اقدام به مهاجرت و دریافت ویزای انگلستان (عموما ویزای Tier4) باید از طریق حساب بانکی خود به دولت انگلستان ثابت کند که توانایی پرداخت حداقل هزینه های زندگی در این کشور را دارد. به این منظور مقدار  مشخصی بابت هزینه زندگی ماهانه توسط دولت انگلستان تعیین شده که ۱۰۱۵ پوند می باشد (۱۲۱۸۰ پوند در سال). هزینه زندگی در شهر لندن ماهانه ۱۲۶۵ پوند (۱۵۱۸۰ پوند در سال) است. همچنین هزینه دریافت خود ویزا به‌تنهایی ۳۴۸ پوند است.

از آنجایی که تسویه هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان بصورت سالانه صورت می‌گیرد، دانشجویی که برای مثال قصد تحصیل در یکی از دانشگاه های لندن را دارد، باید قبل از دریافت ویزا ۱۵۱۸۰ پوند در حساب بانکی خود داشته باشد.

بنابراین برای اقدام به تحصیل در انگلستان مجموعا حدود ۲۴ هزار پوند اندوخته مالی نیاز است.

حال که با کلیات هزینه های زندگی در کشور انگلستان آشنا شدیم، هزینه های تحصیل و زندگی برای هر مقطع تحصیلی را به‌صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد:

مقطع دبیرستان

مدارس شبانه‌روزی مدارسی هستند که علاوه بر محیطی تحصیلی، محیطی نیز برای زندگی در اختیار دانش‌آموزان (از ۱۰ تا ۱۹ سال) قرار می‌دهند و دانش‌آموزان این امکان را دارند تا حین تحصیل در آن‌جا زندگی کنند. در مدارس شبانه روزی انگلستان (Boarding school) هزینه ی درس و زندگی به صورت کاملا جدا می باشد.

در کشور انگلستان ۲ نوع مدرسه شبانه‌روزی وجود دارد

 • دولتی:

مدارس شبانه‌روزی دولتی تنها دانش‌آموزان انگلیسی را می‌پذیرند و جز هزینه‌های اقامت شهریه‌ای نمی‌گیرند.

 • مستقل:

مدارس شبانه‌روزی مستقل علاوه بر هزینه‌های اقامت، شهریه هم دریافت می‌کنند.

·        هزینه زندگی در انگلستان در مقطع دبیرستان

 • استفاده از خوابگاه های خود دبیرستان که هزینه ی آن بین ۱۲ تا ۲۰ هزار پوند در سال است و این تفاوت قیمت بستگی به نوع خوابگاه ها و مکان آن ها دارد. این بازه قیمتی برای خوابگاه‌های ۱ نفره بوده و شامل غذا نیز می شود.
 • Homestays (خانواده میزبان) که هزینه ی آن بین ۷ تا ۱۰ هزار پوند در سال می باشد. این بازه قیمتی شامل غذا نیز می شود.

 

هزینه تحصیل و زندگی در انگلیس - هزینه در مقطع دبیرستان در انگلیس

·        هزینه تحصیل در انگلستان در مقطع دبیرستان

شهریه‌ی مدارس انگلستان بسته به نوع مدرسه و رتبه آن، موقعیت مکانی، سطح آموزشی، کیفیت خوابگاه و مدرس‌های آن متفاوت است اما به طور متوسط هزینه ای که هر دانشجو باید در دبیرستان های شبانه روزی بپردازد مبلغی بین ۳۰  تا ۵۰ هزار پوند در سال است. قبل از ورود به مدرسه می‌بایست یک سوم هزینه‌ی شهریه پرداخت شود و مابقی آن، هم به صورت یکجا و هم اقساط دو مرحله‌ای، بعد از ورود دانش‌آموز به مدرسه پرداخت شود.

برخی هزینه‌ها مانند هزینه‌های شهریه و خوابگاه(هزینه‌ی سه وعده غذای روزانه، امور پزشکی و امکانات تفریحی ورزشی و …) اجباری و برخی هزینه‌ها مانند هزینه‌ی سفرهای گردشگری و کلاس‌های فوق برنامه اختیاری هستند.

همچنین موسسه آسمان آبی امکان اخذ بورس بین۲۰٪ تا ۶۰٪ درصد را دارد (در رابطه با نحوه اخذ بورسیه با مشاورین ما تماس بگیرید).

مقطع پیش دانشگاهی

در انگلستان دوره های پیش دانشگاهی به دو صورت زیر است:

این دوره‌ی ۲ ساله معادل دوره‌ی پیش‌دانشگاهی در ایران است. افرادی که قصد ادامه‌ی تحصیل در انگلستان را دارند، پس از گذراندن این دوره می‌بایست در یک آزمون ورودی شرکت کنند و در صورت پذیرش وارد دانشگاه‌های انگلستان شوند. این دوره برای دانش آموزانی که قصد رفتن به رشته های پزشکی و دندانپزشکی را دارند الزامی می باشد.

این دوره‌ی ۱ ساله معادل دوره‌ی پیش‌دانشگاهی در ایران است و افرادی که تمایل دارند در رشته‌های داروسازی، تجارت و مدیریت، هنر و طراحی، حقوق و علوم انسانی، علوم کامپیوتر و مهندسی تحصیل کنند می‌بایست این دوره را بگذرانند. فارغ‌التحصیلان این دوره برای ورود به دانشگاه‌های انگلستان نیازی به گذراندن آزمون ورودی ندارند و به طور مستقیم وارد دانشگاه‌های انگلستان می‌شوند.

تفاوت دوره های Foundation و A-Level در چیست؟

 • مهمترین تفاوت این دو دوره مربوط به مدت زمان این دوره هاست. برای مثال فردی که در ایران سال یازدهم تحصیل خود را به اتمام رسانده می تواند از دوره ۱ ساله Foundation استفاده کند و سپس وارد دانشگاه شود(به استثنای رشته های پزشکی و دندانپزشکی). اما فردی که سال دهم خود را تمام کرده مشخصا امکان گذراندن دوره Foundation را ندارد زیرا دو سال با اخذ دیپلم در ایران فاصله دارد و تنها می تواند دوره ۲ ساله A-Level را بگذراند.
 • دومین تفاوت این دو دوره این است که Foundation را هم می توان در دانشگاه گذراند(با هزینه کمتر نسبت به کالج) و هم در کالج. اما A-Level را فقط می توان در دبیرستان(کالج) پشت سر گذاشت.

نکته: افرادی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی را دارند به دلیل اینکه سیستم آموزشی انگلستان مدرک پیش دانشگاهی در این رشته ها را از ایران نمی پذیرد، حتی در صورتی که سال دوازدهم خود را نیز گذرانده باشند می بایست در دوره های A-Level شرکت کنند و از این طریق وارد دانشگاه شوند.

آیا دانش آموزان حین تحصیل در انگلستان اجازه کار کردن دارند؟

پاسخ مثبت است. دانش آموزان حین گذراندن دوره Foundation یا A-Level اجازه ی ۱۰ تا ۲۰ ساعت کار در هفته در حین تحصیل دارند که با تعداد ساعت با توجه به نظر آفیسر متفاوت خواهد بود. و در تعطیلات اجازه کار ۴۰ ساعت در هفته را خواهند داشت.

هزینه دوره پیش دانشگاهی در دانشگاه نسبت به کالج ارزانتر است

·        هزینه‌ تحصیل در انگلستان در مقطع پیش دانشگاهی:

در انگلستان شما می توانید پیش دانشگاهی را هم در کالج بخوانید هم در دانشگاه. اگر شما پیش دانشگاهی را در دانشگاه بخوانید هزینه ی تحصییلتان خیلی ارزان و به صرفه تر از کالج خواهد بود.

هزینه‌ی پیش دانشگاهی داخل کالج های انگلستان مبلغی بین ۲۰ تا ۳۰ هزار پوند در سال است در حالی که هزینه‌ی پیش دانشگاهی در دانشگاه حدودا بین ۱۰ تا ۲۵ هزار پوند در سال می باشد.

همچنین در پیش دانشگاهی ۱ ساله (Foundation)امکان اخذ بورس از ۱ تا ۵ هزار پوند نیز وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود می‌توانید با وکلای رسمی و تعیین شده موسسه آسمان آبی تماس حاصل کنید.

 

هزینه تحصیل و زندگی در انگلیس - مقطع پیش دانشگاهی

·        هزینه زندگی در انگلستان در مقطع پیش دانشگاهی:

هزینه ی خوابگاه در دوره های پیش دانشگاهی در انگلیس بین ۶ تا ۹ هزار پوند(بدون غذا) و همچنین ۲ هزار پوند هزینه‌ی غذا و رفت و آمد در سال می باشد.

 

قبل از این که نگاهی به هزینه تحصیل و زندگی در مقاطع بالاتر تحصیلی بیندازیم باید بگوییم که شهریه دانشگاه برای دانشجویان بین المللی به عوامل مختلفی از جمله دانشگاه، رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و … بستگی دارد. بنابراین تخمین شهریه بصورت دقیق میسر نیست. با این حال با در نظر گرفتن نکات کلی زیر که عموما در این مقوله صادقند می توان درک نسبتا صحیحی از میزان شهریه داشت:

 • هر چه دانشگاه مورد نظر معتبرتر باشد به طبع آن میزان شهریه نیز بالاتر خواهد بود
 • رشته های پزشکی و علوم آزمایشگاهی و کارگاهی به طور کلی از رشته های هنر و علوم انسانی گرانترند
 • تصویه شهریه به صورت سالانه است، بنابراین طول دوره تحصیلی نیز فاکتور بسیار مهمی در این زمینه می باشد
 • مقطع یا دوره تحصیلی نیز عامل پر اهمیتی است و به طور کلی شهریه دوره های دکتری و فوق لیسانس از دوره لیسانس بیشتر می باشد

مقطع لیسانس

در حالت کلی و معمول دوره لیسانس در انگلستان ۳ سال طول می‌کشد. اگر همزمان با دوره لیسانس ورکشاپ­‌ها و دوره‌­های اضافی طی کنید، این زمان بیشتر می‌شود. بعضی از کارشناسی ها مانند رشته‌­های فنی و مهندسی ممکن است ۴ سال طول بکشد. البته دوره های فشرده ۲ ساله هم وجود دارد که فرد زود­تر بتواند وارد بازار کار بشود.

در دوره لیسانس دانشجویان می­‌توانند دو رشته را برای تحصیل انتخاب کرده و هر کدام از آن ها را به شکل دو ساله بگذرانند. بنابراین ۲ مدرک و ۲ مهارت به دست آورده و فرصت های شغلی بیشتری پیدا می­‌کنند.

پس به طور کلی دوره لیسانس در انگلستان بین ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد، که در طول این دوره دانشجویان عموما ۳۶۰ واحد درسی را می‌گذرانند.

·        شهریه مقطع لیسانس در انگلستان:

میانگین شهریه برای دانشجویان بین المللی در مقطع لیسانس ۱۵ هزار پوند است. شهریه رشته های عمومی و علوم انسانی به طور میانگین حدود ۱۰ هزار پوند و شهریه رشته های پزشکی حدود ۳۸ هزار پوند می باشد.

معمولا فوق لیسانس در انگلستان ۱ سال طول می کشد و دکتری ۳ سال

مقطع فوق لیسانس

دوره‌ی فوق لیسانس در انگلستان ۱ ساله و دوره دکتری در این کشور ۳ ساله است. همچنین اخذ بورسیه در این مقاطع تحصیلی نسبت به مقطع لیسانس مرسوم تر است.

·        شهریه مقاطع فوق لیسانس در انگلستان:

هزینه ی تحصیل در مقطع فوق لیسانس برای رشته های کلاس محور(Classroom Based) از ۱۰ هزار تا ۲۵ هزار پوند و برای رشته های آزمایشگاهی و کارگاهی از ۱۲ هزار تا ۲۷ هزار پوند متغیر است.

هزینه تحصیل در انگلستان به تومان

به دلیل نواسات قیمت ارز و بالا و پایین شدن قیمت کلیه ارزهای خارجی از دلار تا پوند و …، نمی‌توان هزینه تحصیل در انگلستان را به تومان به صورت دقیق گفت. هزینه تحصیل در انگلستان به تومان چه هزینه‌های پذیرش و… و چه شهریه دانشگاه، به روز و ساعت پرداخت شما و قیمت روز ارز بستگی دارد. مثلا در روز نگارش این مطلب قیمت پوند ۳۷ هزار و ۵۲۰ تومان بوده است. به احتساب این قیمت، هزینه تحصیل در رشته‌ای مثل مدیریت که حدود ۲۰ هزار پوند است به تومان حدود ۷۵۰ میلیون تومان خواهد شد. سایر رشته‌ها را هم باید به همین شیوه محاسبه کرد.

آیا دانشجویان حین تحصیل در انگلستان اجازه کار کردن دارند؟

برای اینکه دانشجویان بین المللی راحت تر بتوانند از پس هزینه های تحصیل و زندگی بر آیند، دولت انگلستان اجازه کار ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته(از دوشنبه تا جمعه) را به آن ها می دهد. همچنین دانشجویان بین المللی می‌توانند در تعطیلات آخر هفته(شنبه و یکشنبه) و همچنین تعطیلات کریسمس و یا ۳ ماه تابستان، به صورت تمام وقت کار کنند.

استفاده از تخفیف های دانشجویی

همچنین می توان از تخفیف های دانشجویی استفاده کرد. یک نوع از این تخفیف ها با نام +۱۸ student oyster photocard شناخته می شود که با استفاده از این کارت تخفیف دانشجو می تواند تا ۳۰ درصد در خرید بلیط های فصلی اتوبوس و مترو صرفه جویی کند.

 

در پایان اگر هرگونه سوال در رابطه با هزینه زندگی و تحصیل و به طور کلی مهاجرت به انگلستان را دارید با وکلای رسمی و تعیین شده موسسه Blue sky تماس حاصل فرمایید.

سخن پایانی

با توجه به دانشگاهها و مدارس برتر و پرطرفدار انگلستان، این کشور همواره مورد توجه بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان در سراسر دنیا قرار گرفته‌است. از طرفی یکی از نگرانی‌های بیشتر متقاضیان هزینه تحصیل و زندگی در انگلیس است که بخشی از هزینه ها را می‌توانید با کار دانشجویی و گرفتن بورسیه‌های تحصیلی بپردازید. ما در BlueSky با استفاده از ارتباطاتی که با مراکز آموزشی مختلف در انگلستان داریم می‌توانیم برای شما در مقطع دبیرستان، پیش‌دانشگاهی، لیسانس و فوق‌لیسانس بورس‌های تحصیلی متنوعی بگیریم تا شما با آرامش خاطر در برترین مراکز آموزشی دنیا تحصیل کنید.

topuniversities timeshighereducation coventry

آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز 4.1 / 5. تعداد آرا : 18

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نظرات

 1. ممنون از توضیحات مفیدتون ….سلام خواستم بپرسم اگر فرزندم سال ۱۰ نمرات خوبی داشته باشه در مقطع Alevel امکان بورسیه شدن داره ؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۹ مهر ۱۳۹۹ در ۱۱:۰۳

   سمیرا عزیز سلام
   بله، ما می‌توانیم برای ایشان از ۲۰ تا ۷۰ درصد بورسیه تحصیلی بگیریم.   ۰ 2. با سلام
  من الان سال یازدهم هستم و می خوام رشته مدیریت رو از انگلیس دریافت کنم
  اما یه سوال برای رفتن به دانشگاه در انگلیس حتما باید دیپلم ایرانی داشته باشم یا میتونم دوره foundation رو با دانشگاه یکی کنم؟  ۰  • امیر عزیز سلام
   به دلیل اینکه شما سال دوازدهم را نخوانده اید سال دوازدهم که معادل دوره فاندیشن می شود را باید در کالج یا دانشگاه بگذرانید که با توجه به سن شما می توانید با ما تماس بگیرید تا شرایط شما را بررسی کنیم و دقیق تر مشاوره بگیرید.

   شماره تماس دفتر تهران : ۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 3. سلام من کلاس دوازدهم هستم و امسال کنکور تجربی میدهم و قصد مهاجرت به انگلیس در رشته دندانپزشکی را دارم و میخواستم از شما بپرسم که چه زمانی بهتر است اقدام کنم ؟و چه کارهایی باید انجام بدهم؟  ۰  • بیتا عزیز سلام.
   شما باید دو سال A-level بخوانید و پس از آن برای تحصیل در رشته دنپزشکی اقدام کنید. بهترین زمان برای اقدام در زمان دوره دبیرستان است. پیشنهاد می‌کنم مقاله دندانپزشکی در انگلیس را مطالعه کنید.
   پس از مطالعه مقاله بهتر است ابتدا شرایط شما بررسی شود و پس از آن به سوال شما پاسخ داده شود. چنانجه تمایل داشتید می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 4. سلام من دانش آموز دوازدهم هستم و امسال کنکور ریاضی میدم و میخوام که در انگلستان در رشته معماری تحصیل کنم در مقطع فوق لیسانس اقدام مهاجرت کنم بهتر هست یا لیسانس؟؟؟  ۰  • ماهور عزیز سلام.
   این سؤال بیشتر بستگی به شرایط خود شما داره که برای چه زمانی آمادگی بیشتری دارید. به طور کلی در حال حاضر برای مقطع لیسانس امکان اخذ بورس بیشتر وجود داره و از لحاظ سطح زبان نمره آیلس کمتری می‌خواهد ولی مهاجرت تحصیلی به عوامل بیشتری بستگی داره که باید شرایط شما بررسی شود و بهتر به سوال پاسخ داده شود.

   برای بررسی شرایط خودتون توسط کارشناسان بلو اسکای، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 5. سلام ببخشید یه سوال داشتم- آیا در انگلیس چیزی تحت عنوان خوابگاه دانشجویی وجود نداره ؟ دانشگاهی وجود داره که خوابگاه داشته باشه و به این طریق هزینه زندگی کاهش پیدا کنه ؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۹ خرداد ۱۴۰۰ در ۰۵:۴۱

   حسین عزیز سلام.
   بله، دانشگاههای انگلستان دارای خوابگاههایی مختص دانشجویان هستند. هزینه خوابگاه در انگلستان سالانه از حدود ۸۰۰۰ پوند شروع می‌شود. این هزینه با توجه به خوابگاه انتخابی شما متفاوت است.
   شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله هزینه های تحصیل و زندگی در انگلیس را مطالعه کنید.

   شما می‌توانید برای پاسخ به سوالات خود با کارشناسان ما در بلو اسکای، تماس بگیرید.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 6. با سلام ادمین محترم
  بنده ۳۳ ساله و دارای همسر و یک فرزند می باشم. دارای افر برای ارشد از دانشگاه ردینگ دارم در یکی از رشته های علوم انسانی و منتظر پاسخ درخواست اسکالر شیپ می باشم.
  نمیدونم که چه تصمیمی بگیرم. لطفا راهنمایی بفرمایید  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ در ۰۴:۳۹

   نیما عزیز سلام.
   شما می‌توانید برای یک دوره مستر در انگلیس اقدام کنید و سپس در آزمون شرکت کنید و رشته خودتان را ادامه دهید. خدمات ویزا توسط وکیل برای شما انجام می‌شود.

   برای بررسی شرایط خودتون توسط کارشناسان بلو اسکای، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 7. سلام امسال کنکور ریاضی میدم خواستم بگم که هزینه میانگین برا دانشگاه مقطع لیسانس چیزی قدر هست(مهندسی)  ۰  • امین عزیز سلام
   شهریه اکثر دانشگاههای انگلستان بین ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار پوند هستند که این هزینه بستگی به دانشگاه دارد.
   نمره زبان برای مقطع لیسانس ۶ هست اما اگر فرد نمره زبان کمتری داشته باشد پیش نیاز زبان در آنجا برایش میگذارند. امکان بورس و تخفیف های متنوع هم وجود دارد که بستگی به شرایط متقاضی دارد که می‌توانید در این زمینه با مشاوران شرکت بلواسکای ( BlueSky ) مشورت بفرمایید.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 8. سلام خسته نباشید و ممنون از اطلاعات مفیدتون
  ببخشید من سال دوازدهم رو در ایران گذروندم و میخوام برای رشته داروسازی اقدام کنم اینطور که فهمیدم باید دوره فوندیشن رو برم اول
  میشه هزینش رو لطف کنید تخمینی بگید در لندن ؟
  و اینکه ایا بورسیه هم میشه شد با معدل بالای دیپلم ؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ در ۰۹:۴۳

   فاطمه عزیز سلام

   خوشحال هستیم که اینقدر با دقت مطالب را دنبال کردید و اطلاعات دقیقی دارید.
   فاندیشن هم داخل دانشگاه امکان پذیر است و هم داخل کالج. هزینه داخل دانشگاه بین ۱۰ تا ۲۰ هزار پوند در سال و در کالج ۱۷ تا ۳۰ هزار پوند در سال است.
   امکان بورس های متنوع تا ۵۰ درصد وجود دارد.
   نیاز هست شرایط شما به صورت دقیق بررسی شود و می‌توانید با کارشناسان بلواسکای تماس بگیرید.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 9. سلام وقت بخیر . آیا میشه برای کالج بورسیه شد و یا تخفیف گرفت ؟ و اگر میشه لطفا عرض کنید چند درصد . با تشکر  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ در ۱۰:۰۵

   سلام
   وقت بخیر

   از مهمترین تخصص‌های ما اخذ بورس‌های متنوع از کالج‌ها و دانشگاه‌ها هست. البته برای بررسی دقیق‌تر میبایست شرایط شما به دقت توسط تیم کارشناسی بلواسکای بررسی شود.
   البته نکته جالب این است که به لطف خدا تقریبا فردی برای مدرسه و کالج نبوده است که تا به حال بورسی برایش نگرفته باشیم. برای بررسی بیشتر شرایط خود می‌توانید با کارشناسان بلواسکای تماس بگیرید.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 10. سلام . وقتتون بخیر .دختر من کلاس ۱۱ ام رو شروع کرده .چه زمانی برای درخواست پذیرش در دوره فاندیشن در دانشگاه مناسب تره ؟وآیا من بعنوان مادرش میتونم همراهیش کنم ؟و دختر ۲ ساله دومم؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۷ مهر ۱۴۰۰ در ۰۹:۳۲

   فاطمه عزیز سلام،

   به صورت استاندارد برای پذیرش از یکسال قبل می‌توان اقدام کرد. در رابطه با شرایط ویزا ،امکان ویزای مادر همراه با فرزند وجود دارد اما میبایست شرایط شما به دقت بررسی شود. خدمات ویزای شرکت بلواسکای توسط وکلای رسمی انگلستان انجام می‌شود و این خدمات به صورت تضمینی است.   ۰ 11. سلام دخترم برای فوق عمران اقدام کرده پذیرش گرفته من یک میلیارد می تونم جور کنم آیا کفاف یک سالش رو میده نگرانم ماهی ده تومان هم بفرستم نره بمونه نمره ی زبان تافلش ۹۷ هست آیا کافیه  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ در ۰۴:۰۱

   سلام. وقت بخیر،

   برای برآورد هزینه باید شهریه دانشگاه و هزینه خوابگاه بررسی و معادل سازی با وجه رایج ایران شود. اگر این سرمایه‌ای که کنار گذاشته‌اید بیشتر از براورد هزینه شماست مسئله‌ای ایجاد نخواهد کرد هرچند که نرخ ارز هر روزه در نوسان و تغییر است.   ۰دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question