انواع ویزا در انگلستان

نویسنده: کارشناس

انگلستان به دلایل زیادی از جمله کیفیت بسیار بالای آموزشی و امکانات فراوانی که این کشور در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد تبدیل به بهشتی برای دانشجویان سراسر دنیا شده است. زبان انگلیسی و تنوع نژادی به دانشجویان خارجی کمک می‌کند که به راحتی با محیط پیرامون و سیستم آموزشی کشور ارتباط پیدا کنند. در اینجا شما را با انواع ویزا در انگلستان آشنا خواهیم کرد.

ویزای تحصیلی Tier 4 در انگلستان

ویزا تحصیلی tier 4 در انگلستان یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به انگلستان است. این نوع ویزا در انگلستان اصلی‌ترین ویزای تحصیلی است که برای دوره‌های کالج، دانشگاه و دوره‌های بلند مدت باید برای آن اقدام نمود.
طول این نوع ویزا به طول دوره تحصیلیتان بستگی دارد. اگز دوره‌ی تحصیلی شما بین ۶ تا ۱۲ ماه باشد ۲ ماه ویزای اضافی و اگر بالای ۱۲ ماه باشد، ۴ ماه ویزای اضافی برایتان صادر می‌شود.
این نوع ویزا قابل تمدید می‌باشد و در صورتیکه برای دوره‌های دانشگاهی باشد می‌توان آن را به ویزای کاری انگلیس تبدیل کرد.

ویزا تحصیلی کوتاه مدت در انگلستان ( ویزیتور) :

برای گرفتن این نوع ویزا در انگلستان لازم است شما پذیرشی از کالج و یا دانشگاه داشته باشید.
این نوع ویزا در انگلستان برای دوره‌های کوتاه مدت و دوره‌های زبان صادر می‌شود. طول این ویزا برای دوره‌های زبان حداکثر ۱۱ ماه و برای دوره های دیگر ۶ ماه است. در صورتی که ویزای کوتاه مدت انگلیس داشته باشید امکان تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های دولتی انگلیس و اجازه‌ی کار نخواهید داشت. همچنین امکان همراه بردن اعضای خانواده را ندارید.
نیازی به مدرک آیلتس برای اخذ پذیرش این نوع ویزا نیست. این ویزا قابل تمدید نمی‌باشد و دانشجو باید در انتهای دوره از انگلستان خارج بشود. از لحاظ سختی گرفتن این ویزا می‌توان گفت که گرفتن آن کمی سخت می‌باشد و نظر افسر ویزا یکی از مهمترین عوامل در قبولی یا ردی ویزا می‌باشد.

Tier 4 (Child) student visa

این نوع ویزا در انگلستان برای کودکان ۴ الی ۱۷ ساله است که قصد ادامه‌ی تحصیل در مدارس انگلستان را دارند.

Tier 4 (General) student visa

این نوع ویزا در انگلستان برای افراد بالای ۱۷ سال است که قصد ادامه‌ی تحصیل در کالج‌ها و دانشگاه‌های انگلستان را داشته باشند.

Tier 1 -Exceptional Talent

این نوع ویزا در انگلستان، ویزای درجه ۱ یا ویزای استعداد درخشان نامیده‌ می‌شود. ویزای استعداد درخشان سهمیه‌ی محدودی دارد و در سال ۵۰۰ نفر از سرتاسر دنیا را شامل می‌شود.

ویزای کاری در انگلستان(Tier 2)

یکی از راه‌های مهاجرت به انگلستان اخذ ویزای کار می‌باشد. افرادی که ویزا کار در کشور انگلستان را دریافت می‌نمایند اجازه‌ی اقامت کاری در انگلستان را داشته و نهایتا با داشتن این ویزا به مدت پنج سال متوالی می‌توانند برای اقامت دائم کشور انگلستان اقدام نمایند .
مهم‌ترین اصل برای اخذ این نوع ویزا در انگلیس ، داشتن پیشنهاد کاری از یک موسسه یا شرکت انگلیسی برای کارهای کوتاه یا بلند مدت می‌باشد.

 

ویزا سرمایه گذاری در انگلستان

سه نوع ویزای سرمایه گذاری در انگلستان وجود دارد که به صورت زیر می باشد:

  1.  ویزای سرمایه گذاری ۵۰ هزار پوندی، این نوع سرمایه گذاری فقط برای افرادی است که در کشور انگلستان تحصیل کرده اند.
  2.  ویزای سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی انگلستان، گرفتن این ویزا فقط برای افرادی است که می‌خواهند در انگلستان تجارتی را راه اندازی کنند.
  3.  ویزای سرمایه گذاری ۱ میلیون پوند انگلستان، این سرمایه گذاری برای جذب افراد متخصص با دارایی‌های زیاد می باشد.

ویزا توریستی در انگلستان

این نوع ویزا در انگلستان به افرادی تعلق می‌گیرد که با هدف گردش و تفریح می‌خواهند به این کشور سفر کنند.

ویزا ازدواج در انگلستان

ویزای ازدواج انگلیس برای متقاضیانی است که از طریق ازدواج با شهروند یا فرد دارای اقامت دائم انگلستان قصد زندگی و اقامت در انگلستان را دارند.

ویزا پزشکی در انگلستان

این نوع ویزا در انگلستان به افرادی تعلق میگیرد که جهت درمان پزشکی قصد ورود به انگلستان را دارند.

ویزا دیدار اقوام در انگلستان

ویزای دیدار اقوام به متقاضیانی ارائه خواهد شد که می‌خواهند برای دیدار اقوام ، دوستان و آشنایان وارد انگلستان شوند.
به طور کلی ویزاهای ویزیتور ۶ ماه اعتبار دارند و به صورت Multiple صادر می‌گردند.

ویزا تجاری در انگلستان

این نوع ویزا در انگلستان برای افرادی که برای حداکثر ۶ ماه قصد اقامت در انگلستان جهت بررسی و برآورد طرح های تجاری را دارند صادر خواهد شد.

۰ ratings ۰/۵

نظرات

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *