۰۲۱-۲۶۲۹۰۷۵۱ رزرو وقت مشاوره

تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلیس

مدارس شبانه روزی انگلیس

انگلستان را می‌توان سرزمین مکان‌های تاریخی، شهرها و البته دانشگاه‌ها و کالج‌های مطرح دنیا دانست. تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلیس انتخابی عالی برای افرادی است که خواهان تحصیل در کشوری جز سرزمین مادریشان هستند. انگلستان از لحاظ علمی و فرهنگی شما را به چالش می‌کشاند و باعث می‌شود تا هرچیزی که لازم است را یاد بگیرید. اگر تصمیم قطعی خود را برای تحصیل در مدارس انگلستان گرفته‌اید، لازم است که درباره هزینه‌هایی که باید انجام دهید نیز اطلاعات کسب کنید؛ هزینه‌هایی که علاوه بر شهریه شامل موارد دیگر هم می‌شود. پس در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات مفیدی به دست آورید.

البته، تحصیل در مدرسه شبانه روزی بیش از یک موفقیت تحصیلی محسوب می‌شود. به عنوان مثال، مدرسه مدرن CATS، دانش‌آموزان را تشویق به رشد و توسعه شخصی می‌کند. در نظرسنجی که اخیرا توسط انجمن مدارس شبانه روزی بریتانیا صورت گرفته است، نشان می‌دهد که ۷۰ درصد از دانشجویان معتقدند مدارس شبانه روزی به آن‌ها کمک ویژه‌ای کرده است تا انضباط، بلوغ، استقلال و مهارت تفکر انتقادی را در خود توسعه دهند.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: کالج کتز (CATS College)
تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلیس

چرا تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلیس؟

یکی از اصلی‌ترین دلایل تحصیل در دبیرستان های انگلستان شهرت و اعتبار علمی آن‌ها است. این کشور که سابقه‌ای طولانی در نشر علم دارد، امروزه به یکی از قطب‌های علمی دنیا تبدیل شده و با مراکز علمی معتبر خود در رنکینگ‌ جهانی QS نیز رتبه خوبی دارد. فرهنگ خوب انگلستان هم باعث شده تا مهاجران زیادی را جذب خود و امروزه می‌توانید افرادی با فرهنگ و رسوم متعدد را در آنجا ببینید که به خوبی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. علاوه بر همه این‌ها داشتن امکانات پژوهشی مختلف مثل کتابخانه‌های بزرگ، امکان یافتن فرصت‌های شغلی، کیفیت بالای آموزش و دسترسی راحت به دیگر کشورهای اروپایی انگلستان را به جایی عالی برای تحصیل در مدارس شبانه‌روزی و کالج‌ها تبدیل کرده است.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: آشنایی با نظام آموزشی انگلستان
نظام آموزشی انگلستان

نظام آموزشی انگلستان چگونه است؟

علاوه بر تحصیلات ابتدایی که از سن ۵ سالگی شروع می‌شود و تا ۱۱ سالگی ادامه دارد، نوجوانان در انگلستان از سن ۱۱ سالگی وارد دبیرستان شده و تا ۱۵ سالگی در آنجا آموزش می‌بینند. آن‌ها در دبیرستان تمام مهارت‌های لازم را آموزش می‌بینند و هرآنچه که برای زندگی در جامعه نیاز دارند را یاد می‌گیرند. سپس بعد از طی کردن این دوره به کالج می‌روند و تا ۱۸ سالگی در آنجا در زمینه‌های گوناگون مهارتی تخصصی را فرا می‌گیرند.

انواع مدرسه در انگلستان

قبل از دانستن چگونگی وضعیت تحصیل در انگلستان بد نیست تا با انواع رایج مدرسه در آنجا آشنا شوید:
– مدارس هیئت امنایی که از برنامه درسی ملی تبعیت می‌کنند
– مدارس بنیادی که توسط مقامات محلی مدیریت می‌شوند و امکان تغییر رویه به صلاح دید مدیریت در آنجا وجود دارد.
– مدارس رایگان که به صورت دولتی اداره می‌شوند و می‌توانند برنامه درسی مختلفی را در نظر بگیرند.
– مدارسی که توسط یک نهاد مشخص اداره می‌شوند و آزمون ورودی برگزار می‌کنند.

اسامی چند کالج و مدرسه مطرح انگلستان

– Ackworth School
– Aldenham School
– Ampleforth College
– Ardingly College
– Ashville College
– Badminton School
– Barnard Castle School

شهریه هزینه های انگلستان

میانگین هزینه یک ترم تحصیلی در انگلستان

با اینکه که شهریه تنها هزینه‌ای نیست که پرداخت می‌کنید، ولی می‌توان آن را اصلی‌ترین خرج در انگلستان دانست. شهریه می‌تواند بسته به برنامه آموزشی و مدرسه‌ای که انتخاب می‌کنید متغیر باشد که این مبلغ از ۹۰۰۰ پوند سالیانه شروع شده و بسته به خدمات دریافتی افزایش می‌یابد. خوب است بدانید که شهریه هزینه اصلی شماست.

شهریه تحصیل در انگلستان بسته به مدرسه‌ای که انتخاب می‌کنید متفاوت است. بسیاری از مدارس شبانه‌روزی انگلیس دارای رتبه و ساختار گوناگونی بوده و هزینه‌های خاص خود را دارند. در نظر داشته باشید که امکانات رفاهی از دیگر موارد مهمی است که در برآورد هزینه‌ها باید در نظر بگیرید. اگر هم تمایل به اجاره منزل برای همراهانتان دارید، باید هزینه‌های آب و برق، اینترنت، بیمه مستاجر و غیره را پرداخت کنید که این هزینه‌ها در شهر لندن نسبت به شهرهای دیگر بیشتر است. فراموش نکنید که هر فرد بالای ۱۸ سال ملزم به پرداخت هزینه خدمات محلی از قبیل جمع‌آوری زباله، آتش‌نشانی، خدمات تفریحی و غیره است.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: چگونه پس از تحصیل در انگلستان اقامت این کشور را بگیریم؟

هزینه‎ های تحصیل و زندگی در مدارس شبانه روزی انگلستان

مخارج روزانه

علاوه بر هزینه‌های تحصیل و اقامت در انگلستان باید مخارج روزانه را نیز در نظر بگیرید. این هزینه‌ها شامل خوراک، تفریحات (بلیط سینما، تئاتر، شهر بازی، اینترنت و نوشیدنی)، پوشاک، سفر و غیره است که می‌تواند به طور سالانه بالغ بر ۱۰۰۰ پوند باشد. البته مخارج دیگر نیز ممکن است در لیست شما قرار گیرد که با مدیریت صحیح می‌توانید آن را به حداقل برسانید.

بیمه خدمات درمانی

یکی دیگر از مهم‌ترین مخارج دانش‌آموزان حین تحصیل در انگلستان بیمه درمانی است. اکثر مدارس و دانشگاه‌ها طرح‌های جامع بیمه درمانی برای دانش‌آموزان خود در نظر می‌گیرند که فقط کل زمان تحصیل آن‌ها را شامل می‌شود. لازم به یادآوری است که در بعضی مواقع نیز لازم است تا سالیانه حق بیمه خود را پردخت نمایید.

هزینه ویزای تحصیلی در انگلستان

اگر خواهان تحصیل در کشور انگلستان هستید، باید ویزای تحصیلی دریافت کنید که هزینه آن حدود ۳۴۸ پوند است. به خاطر بسپارید که قبل از اقدام به اخذ آن با متخصصان این حوزه صحبت کرده و جدیدترین اطلاعات را کسب کنید؛ چرا که ممکن است قوانین و هزینه‌های مربوطه تغییر کند.

هزینه ویزای تحصیل در انگلستان

۵ دلیل برای تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان

۱. مدارس شبانه روزی انگلستان راهی برای ورود به بهترین دانشگاه‌ها هستند.

مدارس شبانه روزی انگلستان نه تنها به تدریس با بالاترین استانداردهای آموزشی می‌پردازند، بلکه، حامی دانش‌آموزان در طول فرآیند درخواست ورود به دانشگاه نیز هستند. آنها به دانش‌آموزان اطمینان می‌دهند که فرصت قبولی در رشته‌های مورد علاقه خود را خواهند داشت. در نتیجه، دانش‌آموزانی که از مدارس شبانه روزی انگلیس فارغ‌التحصیل می‌شوند، شانس بیشتری برای ورود به بهترین دانشگاه‌ها را دارند. به عنوان مثال، طبق آمار CATS، ۸۰٪ از دانش‌آموزان مدارس شبانه روزی در سال ۲۰۱۴ موفق به قبولی در آزمون ورودی ۳۰ دانشگاه برتر انگلستان شدند.

۲. دانش‌آموزان زندگی مستقل را تجربه می‌کنند.

گفتنی است که دانش‌آموزان مدرسه شبانه روزی بریتانیا تنها برای ورود به بهترین دانشگاه‌ها مورد تعلیم و تربیت قرار نمی‌گیرند. بلکه، اقامت در مدارس شبانه روزی انگلیس فرصتی برای تجربه زندگی مستقل، برنامه‌ریزی درسی و برنامه‌های روزمره است. همچنین، آنها در این مدارس انضباط در زندگی را یاد می گیرند. در نتیجه، دانش‌آموزان این مدارس مهارت‌های لازم را برای حل مشکلات و سختی‌های ورود به دانشگاه‌ها آموزش می‌بینند تا جایی که دانش‌آموزان مدارس شبانه روزی انگلستان ، نسبت به سایر دانش‌آ‌موزان، با شرایط جدید زندگی، راحت‌تر وفق پیدا می‌کنند.

۳. معلمان و کارکنان مدارس شبانه روزی انگلستان، مربیان مهارت های زندگی هستند.

دانش‌آموزان هنگام تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان ، زندگی مستقل را یاد می گیرند. البته، این به معنای این نیست که آنها به حال خود رها خواهند شد. بلکه با برخورداری از حمایت معلمان تحصیل کرده و مجرب،  با تجربه های آنان آشنا شده و دانش لازم را برای مواجهه با شرایط جدید زندگی پیدا می کنند.

به عنوان مثال، در تمامی شعبات مدرسهCATS ، کارکنان و معلمان به صورت شبانه روزی، آماده ارائه مشاوره و کمک به دانش آموزان هستند. گفتنی است که در مدارس شبانه روزی بریتانیا به هر دانش‌آموز، یک مشاور و معلم برای دریافت کمک اختصاص داده می شود.

۴. دانش‌آموزان مدارس شبانه روزی، برنامه های فوق آموزشی بیشتری دارند.

تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان به معنای استفاده از طیف وسیعی از برنامه های فوق آموزشی است که در مدارس دیگر ارائه نمی‌شود. این برنامه‌ها شامل، بیش از ۱۰۰ نوع فعالیت‌های باشگاهی شامل فوتبال و بسکتبال، یا فعالیت‌های فرهنگی مانند باشگاه‌های عکاسی و انجمن‌های بحث و گفت‌وگو است. به کمک این برنامه‌ها دانش‌آموزان، طیف متنوعی از فعالیت‌ها را انجام می دهند. بطوری که می‌توانند از انواع برنامه‌ها با توجه به علایق‌شان بهره‌مند شوند. این موضوع در نهایت کمک به توسعه مهارت‌ها و افزایش علاقه‌مندهای آن‌ها می‌کند.

۵. دانش‌آموزان مدارس شبانه روزی، دوستانی بین المللی پیدا می‌کنند.

تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان از جنبه‌های مثبت بسیاری برخوردار است. می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین مزایایی که در مورد این مدارس وجود دارد، افرادی است که دانش‌آموزان با آن‌ها ملاقات می‌کنند.

در مدارس شبانه روزی انگلستان ، دانش‌آموزان فرصت زندگی در کنار افرادی با انگیزه، اهداف و آرزوهای مشابه خودشان را دارند. آن‌ها می‌توانند با هم‌سن‌های خود از هر نقطه دنیا ارتباط برقرار کنند، به طوری که دوستی آن‌ها تا مدت‌ها و بعد از تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان ادامه داشته باشد.

کلام آخر

تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلیس را می‌توان راهی برای رسیدن به آرزوها دانست. برای قدم گذاشتن در این مسیر لازم است تا اطلاعات دقیقی درباره هزینه ی تحصیل در انگلستان داشته باشید و با افراد متخصص در این حوزه مشورت کنید. همواره به خاطر داشته باشید که قوانین هر از گاهی تغییر می‌کنند و امکان تغییر در شهریه‌ها نیز وجود دارد، پس خوب است تا قبل از هر اقدامی تحقیق کنید. به خاطر بسپارید که در صورت تمایل می‌توانید با موسسه BlueSkyStudy تماس گرفته و دقیق‌ترین اطلاعات را از همکارانمان دریافت نمایید.

gooverseas catseducation

آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز 4.8 / 5. تعداد آرا : 5

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نظرات

اولین نفری باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question