پیش دانشگاهی در انگلیس

پیش دانشگاهی در انگلیس

نویسنده: کارشناس

پیش دانشگاهی در انگلیس دوره ایست برای آماده سازی ورود به دانشگاه های انگلستان در مقطع لیسانس که به دو صورت یکی در کالج ها و دیگری در دانشگاه های انگلستان برگزار می شود. به دلیل تفاوت در سیستم های آموزشی هر کشور، متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلستان در مقطع لیسانس را دارند، باید در دوره پیش دانشگاهی شرکت کنند و از لحاظ آکادمیک و سطح زبان انگلیسی شرایط لازم برای ورود به دانشگاه های انگلستان را کسب کنند و این امکان برای آنها ایجاد شود که بتوانند برای دانشگاه هایی با رتبه بالا اقدام کنند.

در طی دوره پیش دانشگاهی در انگلیس، متقاضیان درک گسترده ای ازکیفیت و سیستم آموزشی دانشگاه های انگلستان خواهند داشت و کالج ها و دانشگاه های برگزار کننده این فرصت را برای دانشجویان ایجاد می کنند تا در سمینارهای دانشگاهی شرکت کنند و با اساتید، رشته های درسی، امکانات دانشگاه ها و شرایط ورود به دانشگاه ها بیشتر آشنا شوند.

زمان بر گزاری دوره پیش دانشگاهی در انگلیس ۲ بار در سال در اواسط ماه شهریور و دی می باشد، که برای درخواست پذیرش در این دوره متقاضیان باید ۳ ماه قبل از شروع دوره پروسه ثبت نام را آغاز کرده و مدارک لازم را به مشاورین تحصیلی موسسه ارائه نموده تا برای دوره مناسب در کالج مورد نظر متقاضیان اقدام نمود.
به طور کلی متقاضیان می توانند در ۴ گروه درسی ( هنر، مهندسی، مدیریت و علوم پزشکی ) با توجه به رشته درسی مورد نظر وعلاقه شان در دوره پیش دانشگاهی در انگلستان ثبت نام کنند.

لازمه‌ی شرکت در این دوره ها، داشتن مدرک دیپلم است. همچنین باید مدارکی جهت اثبات سطح هوشی خوب و اظهارنامه ای برای انگیزه خود به دانشگاه ارائه دهید. در این دوره شما باید در سطح خاصی از زبان انگلیسی باشید که بتوانید در محیط کلاس ها و واحدهای درسی شرکت کنید.

دوره های پیش دانشگاهی در انگلیس به دو صورت زیر می باشد:

 

  • ۱- A-level

دوره‌ ی A-level دوساله معادل دوره‌ی پیش‌دانشگاهی در ایران است. افرادی که قصد ادامه‌ی تحصیل در دوره ی پیش دانشگاهی در انگلیس را دارند، پس از گذراندن این دوره می‌بایست در یک آزمون ورودی شرکت کنند و در صورت پذیرش، وارد دانشگاه‌های انگلستان شوند. این دوره برای دانش آموزانی که قصد رفتن به رشته های پزشکی، دندانپزشکی را دارند الزامی می باشد.

  • ۲- Foundation

دوره ی foundation دوره ای ۱۲ ماهه یا ۹ ماهه است که توسط کالج‌ها یا دانشگاه‌ها ارائه می‌شود .این دوره‌ معادل دوره‌ی پیش‌دانشگاهی در ایران است و افرادی که تمایل دارند در رشته‌های داروسازی، تجارت و مدیریت، هنر و طراحی، حقوق و علوم انسانی، علوم کامپیوتر و مهندسی تحصیل کنند می‌بایست این دوره را بگذرانند. فارغ‌التحصیلان این دوره برای ورود به دانشگاه‌های انگلستان نیازی به گذراندن آزمون ورودی ندارند و بدون توجه به نمره‌ی کسب شده به طور مستقیم وارد دانشگاه‌های انگلستان می‌شوند. همچنین شما اجازه ی ۱۰ ساعت کار در هفته را نیز دارید. حداقل سن برای این دوره ۱۷ سال می باشد. و دانشجو باید دارای مدرک دیپلم باشد. دانش آموزانی که هنوز دیپلم نگرفته‌اند باید به جای دیپلم دوره یک ساله GCSE را بگذرانند.

هزینه تحصیل و زندگی در دوره پیش دانشگاهی :

 

اگر بخواهید پیش دانشگاهی را داخل کالج بخوانید هزینه ای که باید بپردازید مبلغی بین ۱۷ تا ۲۹ هزار پوند در سال می باشد. ولی اگر پیش دانشگاهی را در دانشگاه بخوانید مبلغی حدودا بین ۹ تا ۱۶ هزار پوند در سال می باشد. که بسیار به صرفه تر و ارزانتر از کالج برایتان خواهد بود.

همچنین در دوره پیش دانشگاهی یکساله (Foundation) امکان اخذ بورس بین (۱ تا ۵ )هزار پوند نیز وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران شرکت آسمان آبی تماس بگیرید.
هزینه ی خوابگاه در دوره های پیش دانشگاهی مبلغی بین ۷ تا ۸ هزار پوند می باشد و همچنین ۲ هزار پوند هم برای هزینه ی غذا و رفت و آمد در سال است

۰ ratings ۰/۵

نظرات

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *