دوره ها - دوره زبان
phd-courses_result

دوره دکترا معمولا به عنوان آخرین مقطع تحصیلی شناخته می‌شود. دانشجویانی که دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را گذرانده اند وارد این دوره می شوند. طول این دوره بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه بین ۴ تا ۵ سال است.

دوره دکترا نقش پررنگی در آینده شغلی فارغ التحصیلان دارد. تحصیل در دانشگاههای معتبر و تحت نظر اساتید درجه یک باعث می شود فارغ التحصیلان به سرعت جذب بازار کار و مراکز علمی و دانشگاهی شوند.

انگلستان
استرالیا
کانادا
انگلستان

دکترا در انگلیس

دانشگاه‌های انگلستان در مقطع دکترا در نخستین رده‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان قرار گرفته‌اند. همچنین بهره‌مندی دانشگاه‌ های انگلستان از فضاهای آکادمیک و امکانات آموزشی مجهز و به‌روز آن را به یکی از مناسب ترین کشورها برای گذراندن دوره دکترا تبدیل کرده است.

طول دوره:

دوره دکترا معمولا به عنوان آخرین مقطع تحصیلی شناخته می‌شود. به طور کلی دوره دکترا در انگلستان پژوهش‌محور است و دانشجویان براساس علاقه و توانایی دوره و استاد مورد نظر خود را انتخاب کرده و نسبت به اخذ پذیرش اقدام می‌کنند.
دوره دکترا را می­‌توان به شکل پاره‌­وقت یا تمام­‌وقت گذراند. طول دوره دکترای تمام وقت معمولا سه یا چهار سال طول می­‌کشد. در حالی که مدت زمان دکترا پاره وقت شش یا هفت ساله است.

شرایط ورود:

علاوه بر داشتن مدارک تحصیلی قوی و مرتبط و تسلط به زبان انگلیسی دانشجویان متقاضی دوره دکترا باید پروپوزال مرتبط با زمینه مورد نظر خود و دانشگاه را ارائه کنند.

هزینه:

هزینه های تحصیلی متفاوت است، اما معمولا این هزینه ها حدود ۳۶۰۰۰ تا ۴۸۰۰۰ پوند درسال است.

بورس:

کمک هزینه تحصیلی به طور گسترده ای در دسترس است و بسیاری از دانشجویان دکترا به طور بورس می شوند. دانشگاه‌های انگلیس برای دانشجویان بین‌المللی دوره دکترا امکان دسترسی به بورسیه‌های مختلفی را فراهم می‌کند.

استرالیا

دکترا در استرالیا

دکترا در استرالیا به دلیل برخورداری از سیستم آموزشی-پژوهشی با کیفیت بالا یکی از مهم‌ترین مقصدهای دانشجویان برای دوره دکترا در دنیا محسوب می‌شود.

طول دوره:

دوره دکترا در استرالیا به سه صورت زیر برگزار می‌شود :
• PhD
• Dphil
• دوره‌های تخصصی‌تر EdD

طول دوره‌های دکترا در استرالیا بین ۳ تا ۵ سال است و دانشجویانی که تصمیم به ادامه تحصیل در دوره دکترا در استرالیا دارند باید از سابقه علمی پژوهشی خوبی برخوردار باشند.

شرایط پذیرش:

علاوه بر داشتن مدارک تحصیلی قوی و مرتبط و تسلط به زبان انگلیسی دانشجویان متقاضی دوره دکترا باید پروپوزال مرتبط با زمینه مورد نظر خود و دانشگاه را ارائه کنند.

هزینه:

در حالت کلی هزینه تحصیل دکترا در استرالیا از ۳۸۰۰۰ دلار در سال به بالا است. هزینه زندگی در این کشور برای دانشجویان مقطع دکترا در حدود ۱۹۸۳۰ دلار در سال است.

بورس:

اخذ بورسیه در دوره دکترا در استرالیا در صورت وجود سابقه علمی-پژوهشی خوب و نمرات بالا به راحتی امکان‌پذیر است و شما به راحتی می‌توانید برای دوره دکترا در استرالیا بورس تحصیلی داشته باشید.

کانادا

دکترا در کانادا

دوره دکترا در کشور کانادا فرصت های زیادی به دانشجویان برای توسعه و پرورش تخصص خود فراهم می کند. دانشجویان می توانند در کارهای تحقیقاتی و مطالعاتی شرکت کنند و تجربه کسب کنند. بیش از یک سوم تحقیقاتی که در کل کشور کانادا صورت می گیرد توسط دانشگاه های این کشور انجام می شود.

طول دوره:

معمولا دوره دکترا در کانادا بین ۳ تا ۵ سال طول می‌کشد. دوره‌های دکترا در این کشور عمدتا بر مبنای تحقیق و کار بر روی یک موضوع جدید و ارائه پایان‌نامه برگزار می‌شوند اما در طول دوره کلاس‌های درس نیز برگزار می‌شوند.

شرایط پذیرش:

علاوه بر داشتن مدارک تحصیلی قوی و مرتبط و تسلط به زبان انگلیسی دانشجویان متقاضی دوره دکترا باید پروپوزال مرتبط با زمینه مورد نظر خود و دانشگاه را ارائه کنند.

هزینه تحصیل:

هزینه ای که برای دوره دکترا در کانادا پرداخت می کنید با توجه به رشته و دانشگاه انتخابی شما می تواند متغیر باشد. در حالت کلی هزینه دکترا در کانادا از ۱۴۰۰۰ دلار در سال به بالاست.

بورس:

به دلیل اینکه اکثر پروژه‌های دوره دکترا توسط اسپانسرهای مالی حمایت می‌شوند اساتید امکان اعطای بورس و کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان خود را دارند. این بورس معمولا تحت عنوان دستیار تحقیق ( منظور از دستیار تحقیق : کمک به جمع آوری داده ها، تجزیه و تحلیل، نوشتن گزارش، انجام کارهای آزمایشگاهی و انجام کارهای اداری برای یکی از اعضای هیئت علمی یا استاد سرپرست و راهنما است) و دستیار تدریس ( منظور از دستیار تدریس : دانشجو باید یک یا چند بخش از درس را برای مقطع کارشناسی تدریس کند) کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان دوره دکترا در کانادا بین ۱۸۰۰۰-۱۲۰۰۰ هزار دلار متغیر است.