۰۲۱-۲۶۲۹۰۷۵۱ رزرو وقت مشاوره

انواع ویزا و اقامت در کانادا

انواع ویزا و اقامت در کانادا

شرط ورود به کانادا داشتن ویزا می‌باشد، درصورت نداشتن ویزای کانادا برای درخواست آن اقدام کنید. ویزای کانادا به صورت موقت یا دائمی می‌باشد، که نوع ویزا با توجه به هدف شما از سفر به کانادا مشخص می‌شود. ویزای موقت به افراد اجازه ماندن در کانادا به صورت کوتاه مدت را می‌دهد. ویزای موقت جهت بازدید از دوستان و فامیل یا بازدید از نمایشگاه، سمینار مورد استفاده قرار می‌گیرد. ویزای دائم به عنوان شهروند دائمی کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرد. با انواع ویزا برای دریافت اقامت در کشور پیشرفته کانادا با بالاترین شاخص زندگی آشنا شوید.

همانطور که می‌دانید در صورتیکه شهروند کشور کانادا نباشید و یا اقامت موقت کانادا را نداشته‌باشید برای ورود به کانادا نیاز به ویزا دارید. برای بازدید از کانادا، تحصیل در مدارس یا دانشگاههای کانادا، کار در کانادا، دیدن اقوام و دوستان خود نیاز است اجازه موقت برای ورود به کشور کانادا بگیرید که این اجازه به وسیله‌ی ویزای موقت کانادا Temporary Resident Visa)TRV) به شما داده‌ می‌شود. پس ویزای توریستی، ویزای دانشجویی، ویزای کاری، ویزای همراه که به فرد اجازه‌ی اقامت دائم در خاک کانادا را نمی‌دهد همگی ویزای موقت کانادا هستند.

اقامت در کانادا به دو بخش موقت و دائم تقسیم می‌شود:

اقامت دائم

زمانیکه شما شهروند کانادا باشید و پاسپورت کشور کانادا را گرفته‌باشید، مقیم دائم یا شهروند کانادا هستید.

اقامت موقت

در صورتیکه شما با استفاده از ویزای موقت وارد کانادا شده‌باشید و یا اقامت موقت کانادا Permanent Residency (PR )داشته‌باشید، شما مقیم موقت کانادا هستید.

ویزاهای موقت کانادا 

  • ویزای توریستی
  • ویزای تحصیلی
  • ویزای کار
  • سوپرویزا

ویزای توریستی

شما به عنوان بازدید کننده یا گردشگر اجازه ورود به کانادا را دارید . اعتبار اقامت شما در کانادا توسط این ویزا به مدت ۶ ماه می باشد.

ویزای تحصیلی

دانشجوی غیر کانادایی در کانادا می‌تواند در یک موسسه آموزشی مشخص ،همراه یک برنامه مشخص اجازه تحصیل داشته باشد. اقامت تحصیلی یکی از بهترین روش‌ها برای تبدیل اقامت موقت به دایم و اخذ تابعیت می‌باشد که سریع و کم هزینه است. مطلب مربوط به هزینه زندگی و تحصیل در کانادا را مطالعه نمایید.

 

Canada visa

ویزای کار

ویزای کار، اجازه می دهد یک خارجی با پیشنهاد استخدام از یک شرکت کانادایی به طور موقت در کانادا کار کند.

سوپرویزا

ویزایی که اجازه می‌دهد تا پدر و مادر و پدربزرگ شهروندان کانادایی و دارندگان اقامت دائم در کانادا به مدت ۲۴ ماه (۲سال ) در آنجا بدون نیاز به تجدید وضعیت خود در کانادا باشند.

انواع ویزاهای دائم در کانادا

 

  • (Federal Skilled Trades Program (FSTP
  • (Federal Skilled Worker Program (FSWP
  • (Provincial Nomination Programs (PNP
  • (Quebec-Selected Skilled Worker Program (QSWP
  • Family-Sponsorship Program
  • (Live-in Caregiver Program (LCP

ویزای تجاری (Federal Skilled Trades Program(FSTP

ویزای اقامت دائم کانادا برای افراد حرفه‌ای در تخصص‌های :مکانیک هواپیما، نجاران، اپراتورهای جرثقیل، برق، مکانیک تجهیزات سنگین، آهنگران ، ماشین آلات، لوله کش، جوشکارها و سایر صنایع ماهر.

-افراد حرفه‌ای خارجی به همراه اعضای واجد شرایط خانواده خود می‌توانند به صورت  طولانی مدت در کانادا زندگی کنند و در کانادا کار کنند و از مراقبت‌های بهداشتی رایگان استفاده نمایند.

ویزای کارگران ماهراز طریق فدرال (Federal Skilled Worker Program (FSWP

این ویزای کانادا یک ویزای اقامت دائم است. برنامه کارگر ماهر فدرال برای کارگران ماهری است که قصد دارند در هر منظقه یا استانی بجز کبک اقامت داشته باشند.متقاضیان بر مبنای تحصیلات خود (که برای بسیاری از مشاغل واجد شرایط، شامل یک مدرک دانشگاهی، تجربه کار،سن ،زبان فرانسوی و یا انگلیسی) درخواست ویزا می‌کننند. امتیاز مورد نظر برای این ویزا ۶۷ می‌باشد. شغل شما باید به صورت حرفه‌ای در کانادا باشد.

نمونه‌های جدید شامل :حسابداران، انواع مختلف مهندسین و مدیران، تحلیلگران مالی، پزشکان شغلی، پرستاران، پزشکان، برنامه نویسان کامپیوتر و استادان دانشگاه.

 

Canada visa

 

Provincial Nomination Programs (PNP) ویزای سرمایه گذاری استانی

دولت کانادا توافقنامه‌ای را ایجاد کرده است که در آن استان‌های محلی می‌توانند مهاجران را که مایل به اقامت در محل خود هستند، تعیین کنند. در برنامه‌های استانی، مهاجران را بر اساس سیستم امتیازبندی بررسی می‌کنند و افرادی که دارای شرایط ویژه در بازار کار و اقتصاد این استان‌ها هستند، انتخاب می‌شوند. برای به دست آوردن ویزا از طریق (PNP)، ابتدا باید استانی را که می‌خواهید در آن زندگی کنید را انتخاب کنید. استان مورد نظر درخواست شما را براساس نیازهای مهاجرتی و قصد واقعی شما در نظر می‌گیرد. متقاضیان باید نشان دهند که به‌ طور مداوم قصد زندگی در استانی که برای مهاجرت انتخاب کرده‌اند را دارند  و به زبان آن استان، آشنایی داشته باشند. بعد از موفقیت متقاضی بر اساس برنامه استانی، استان مربوط تاییدیه‌ای را برای متقاضی صادر می‌کند، سپس دولت مرکزی نسبت به صدور ویزای متقاضیان اقدام می‌کند.

Quebec-Selected Skilled Worker Program (QSWP) ویزای سرمایه گذاری از طریق کبک

کبک دارای برنامه ویژه‌ای برای مهاجرت به کانادا به نام (QSWP) است. کبک بزرگترین استان کانادا است و نیاز به هزاران کارگر خارجی ماهر برای حرفه‌ها و حرفه‌های مختلف دارد. مخصوصا اگر مهارت‌های زبان فرانسه مناسب باشد. در حال حاضر ساده و سریع‌ترین راه ممکن برای مهاجرت به کانادا، اقدام از طریق استان کبک برای سرمایه‌داران است. متقاضیان واجد شرایط حدود ۲ سال موفق به اخذ اقامت دائم کانادا برای خود و خانواده‌شان می‌شوند. بر خلاف روش‌های کارآفرینی و استانی (سرمایه‌گذاری) در این نوع اقدام، متقاضی ملزم به آموختن زبان فرانسه نمی‌باشد.

ویزای خانوادگی Family-Sponsorship Program

کانادا از خانواده ها حمایت می‌کند خانواده را مهم می‌داند و  فرصتی برای پیوستن خانواده ها به سایر کشورها را فراهم می کند. هنگامی که شما به عنوان یک شهروند کانادایی یا یک اقامت دائم  حق دارید که همسر و فرزندان وابسته تان را حمایت کنید و همچنین فرصتی برای تبدیل شدن آنها به ساکنان دائمی داشته باشید. پس از آن شما مسئول تامین مالی خانواده خود هستید و از مزایای اقامت لذت خواهید برد.

Live-in Caregiver Program (LCP) ویزای پرستار خانگی و مراقبت از کودکان و سالمندان

یکی از روشهای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم ، مهاجرت به کانادا از طریق پرستار افراد معلول و مراقبت از کودکان زیر ۱۸سال و سالمندان بالای ۶۵ سال سن می‌باشد.این نوع ویزا نیاز به تجربه کار،یک دیپلم دبیرستان و سطح خوب انگلیسی یا فرانسوی می‌باشد. برنامه کاری به صورت ۳۰ ساعت در هفته می‌باشد. بر این اساس کارفرما باید درخواست نیاز پرستار کند در صورتی که در حال حاضر کانادایی‌ها یا ساکنان دائمی در دسترس نیستند که به عنوان مراقبین زندگی در کانادا کار کنند. می‌توانند پرستارهای غیر کانادایی را استخدام کنند که مجاز به اقامت دائم می شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کانادا و اقامت تحصیلی در خارج از کشور و تحصیل در کانادا می‌توانید از کارشناسان ما در  بلواسکای کمک بگیرید.

آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا : 1

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نظرات

اولین نفری باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question