۰۲۱-۲۶۲۹۰۷۵۱ رزرو وقت مشاوره
دوره ها – لیسانس

دوره ها – لیسانس

دوره لیسانس اولین مرحله تحصیلات آکادمیک به شمار می رود. طول این دوره معمولا ۳ تا ۴ سال است و پس از اتمام  دوره لیسانس افراد یا وارد بازار کار شده یا بسته به علایق خود در رشته های مختلف ادامه تحصیل می دهند.

 
سرمایه گذاری بر روی  دوره لیسانس و تحصیل در دانشگاههای خوب کمک می کند افراد در زمینه کار و تحصیلات آینده درخشانی داشته باشند.

 

انگلستان
استرالیا
کانادا
ترکیه
جمهوری چک
انگلستان

لیسانس در انگلستان

دانشگاه‌های انگلستان جز برترین دانشگاه‌های دنیا هستند و از فضاهای آکادمیک و امکانات آموزشی مجهز و بروز بهرمندند.
طول دوره لیسانس در انگلستان نسبت به سایر کشورها کوتاه تر است در حالت کلی و معمول دوره لیسانس در انگلستان ۳ سال طول می‌کشد. در طول این دوره دانشجویان عموما ۳۶۰ واحد درسی را می‌گذرانند.
در هنگام تحصیل دوره لیسانس در انگلستان می توانید به صورت همزمان دو رشته تحصیلی را انتخاب کرده و در پایان ۲ مدرک تحصیلی خواهید داشت.

شرایط لازم برای تحصیل در مقطع لیسانس در انگلستان

دانشگاه های انگلستان مدارک اکثر دبیرستان‌های مختلف از سراسر دنیا را قبول می‌کنند. در صورت پذیرفته نشدن مدرک دبیرستان برخی کشورها برای ورود مستقیم به دوره لیسانس دانشجویان باید دوره‌های پایه یا foundation را بگذرانند.

هزینه تحصیل در دوره لیسانس:

شهریه رشته‌ها و دانشگاه‌های مختلف در انگستان با یکدیگر متفاوت است؛ اما به طور متوسط حدود ۱۸۰۰۰-۹۰۰۰ پوند در سال است.

بورس:

بورس‌های دانشگاه: بسیاری از دانشگاه‌های لندن بورس‌های تحصیلی را برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته‌اند. میزان این بورس ها بسته به وضعیت زبان و تحصیلی دانشجویان متفاوت است.

شرکت Blue Sky امکان اخذ پذیرش تحصیلی از بهترین دانشگاههای انگلستان را داراست. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

استرالیا

لیسانس در استرالیا:

کشور استرالیا به دلیل داشتن محیط آموزشی با کیفیت، دانشگاه‌های معتبر در سطح جهانی و شهرهای زیبا و امن به یکی از محبوب‌ترین کشورهای جهان برای تحصیل در مقطع لیسانس تبدیل شده است. این کشور دارای چندین دانشگاه برتر بین‌المللی است که خدمات آموزشی با کیفیتی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. برخی از دانشگاه‌های برتر کشور استرالیا در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا نیز قرار دارند.

دوره لیسانس:

دوره لیسانس در استرالیا به صورت ۳ ساله است اما به طور معمول دانشجویان پس از گذراندن ۴ سال می‌توانند مدرک کارشناسی استرالیا تحت عنوان  honors را کسب کنند. معمولا در این نوع مدرک دانشجویان در سال آخر موظف به انجام تحقیق و ارائه پایان‌نامه هستند که در این صورت سال آخر دوره کارشناسی به عنوان سال اول دوره فوق لیسانس نیز محاسبه می‌شود و با گذراندن یک سال دیگر دانشجویان می توانند مدرک کارشناسی ارشد خود را در کشور استرالیا کسب کنند.

شرایط ورود  و تحصیل در دوره لیسانس در استرالیا:

برای پذیرش دوره لیسانس در استرالیا باید مدرک زبان معتبر داشته باشید. دانشجویان خارجی باید برای ورود به دانشگاه‌های استرالیا مدرک آیلتس ارائه دهند، توجه داشته باشید که هر دانشگاه با توجه به رشته انتخابی شما دارای نمره آیلتس متفاوتی است. بعضی از دانشگاه‌ها ممکن است از شما مدرک تافل نیز بخواهند.
علاوه بر اینها نمرات خوب دوره پیش دانشگاهی، فعالیت های علمی و گاهی تجربه کاری مرتبط مورد نیاز است.

 

هزینه تحصیل در دوره لیسانس در استرالیا:

هزینه تحصیل در رشته‌هایی مانند هنر، اقتصاد، بازرگانی، حقوق و رشته‌های مشابه آن حدودا ۳۰۰۰۰ -۱۵۰۰۰ دلار در سال است.

هزینه‌ی تحصیل در رشته‌هایی مانند علوم پایه، مهندسی پزشکی، پزشکی، دندان‌پزشکی و رشته‌هایی که دوره‌های آزمایشگاهی دارند برابر با  ۵۵۰۰۰-۲۲۰۰۰ دلار در سال است.

بورس:

استرالیا برای دانشجویان بین المللی در مقطع لیسانس بورس در نظر نگرفته است.

کانادا

لیسانس در کانادا

دوره لیسانس در کانادا به مدت ۳ یا ۴ سال برگزار می‌شود. دانشگاه  هایی که در کشور کانادا وجود دارند دارای استانداردهای عالی تحصیلی از لحاظ برنامه های آکادمیک هستند از این رو مدرک لیسانس در این کشور در تمام دانشگاه‌های معتبر جهان قابل قبول و ارزشمند است. کانادا به دلیل ارائه آموزش‌ های فوق‌العاده، انتخاب مناسبی برای دانشجویان بین  المللی است. در حال حاضر ۳۰۰ هزار دانشجوی بین  المللی در این کشور در حال تحصیل هستند.
کانادا بیش از ۹۰ دانشگاه دارد که بسیاری از آنها در دسته بندی جهانی بهترین دانشگاه  های جهان حضور دارند.

طول دوره:

دوره لیسانس در کانادا ۴ ساله است و دانش‌آموزان پس از گذراندن سال ۱۲ دوره تحصیلی خود می‌توانند برای ورود به دوره کارشناسی اقدام کنند.
شرایط ورودی بسته به دانشگاه و رشته مورد نظر متفاوت است. برای دانشجویان بین المللی شرایط خاصی مانند سقف معدل و نمره آیلتس وجود دارد. دانشجویان دوره لیسانس می توانند به صورت همزمان در دورشته متفاوت ادامه تحصیل بدهند.

بورس:

اغلب برای دانشجویان بین المللی برای دوره لیسانس بورس وجود ندارد. اما چنانچه دانش آموزان از شرایط تحصیلی خوب و وضعیت زبان عالی برخوردار باشند ممکن است از بورس برخوردار شوند.

هزینه تحصیل:

هزینه تحصیل در دوره لیسانس در کانادا معمولا در حدود ۱۸۰۰۰-۱۴۰۰۰ دلار در سال است. این مبلغ با توجه به برنامه ها و دانشگاه ها ممکن است متغیر باشد. به دانشجویانی که معدل بالا دارند ممکن است کمک هزینه‌های تحصیلی بین ۱۵۰۰ تا ۹۰۰۰ هزار دلار نیز اعطا شود.

شرکت Blue Sky امکان اخذ پذیرش تحصیلی از بهترین دانشگاه کانادا رویال رودز با شرایط ویژه  را داراست. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ترکیه

سیستم آموزشی دوره لیسانس در ترکیه

شرایط ورود

مقررات ورود به هر دانشگاه در کشور ترکیه کاملا متفاوت است. واضح است که، دانشگاه‌های با رتبه های بالاتر از شرایط دشوار تری نسبت به سایرین برخوردارند. برای ورود به مقطع لیسانس در دانشگاه های ترکیه، اکثر دانشگاه ها نیازمند دیپلم دبیرستان، نمره مهارت زبان (تافل یا آزمون مهارت دانشگاه در بدو ورود)، اثبات پرداخت هزینه درخواست (در حدود 35 تا 100 دلار آمریکا) و یک رزومه ی به روز می‌باشند.

YÖS یک آزمون ورودی بین المللی در ترکیه می‌باشد و دانشجویان بین المللی برای ورود به دانشگاه های ترکیه می‌باست بتوانند در این آزمون نمره خوبی کسب نمایند.

این آزمون از دو قسمت آزمون مهارت‌های یادگیری مقدماتی و آزمون ترکی تشکیل شده است.( مهارت های اساسی یادگیری به معنی مهارت های اساسی زبان روزمره زندگی و مهارت های اساسی ارتباطی و آزمون ترکش شامل سوالات زیادی در مورد قوانین دستور زبان ترکی و ضرب المثل ها و افعال است. )

زبان این آزمون به زبان ترکی و انگلیسی در نظر گرفته شده است.

در بیشتر موارد مهلت ارسال اسناد درخواست قبل از پایان ماه اوت می‌باشد که بسته به زمان بندی های دانشگاه این زمان می‌تواند متغیر باشد.هر دانشگاه در ترکیه سیستم خاص خود را در وب سایت دانشگاه شرح داده است که به دانشجویان این امکان را می دهد منطبق با آن برنامه ریزی نمایند و ثبت نام کنند. بنابراین، دانشجویان می‌توانند اسناد خود را از طریق سامانه‌ی دانشگاه بارگذاری کنند. 

طول دوره

مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس سه تا چهار سال در نطر گرفته شده است.   

هزینه‌ی تحصیل در مقطع لیسانس

هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در ترکیه در دانشگاه های گوناگون متفاوت است اما بااین وجود به طور کلی هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های دولتی به زبان انگلیسی در حدود 450 تا 1500 دلار آمریکا در هر سال و همچنین هزینه‌ی لیسانس به زبان ترکی حدودا 240 تا 750 دلار آمریکا در هر سال در نظر گرفته شده است.

جمهوری چک

سیستم آموزشی دوره لیسانس در جمهوری چک

آموزش دوره لیسانس که اولین سطح آموزش عالی در جمهوری چک می‌باشد، بسته به رشته تحصیلی از 3 تا 4 سال به طول می‌انجامد. تحصیلات عالی در چک متشکل از دانشگاه های دولتی و خصوصی و همچنین آکادمی های آموزش پلیس می‌باشد.

سال تحصیلی در این مقطع به دو ترم زمستان (از سپتامبر تا دسامبر) و ترم بهار (از فوریه تا می) تقسیم می شود.

مقطع لیسانس با یک امتحان نهایی دولت، که معمولاً شامل ارائه و دفاع از پایان نامه است، تکمیل می‌شود. فارغ التحصیلان موفق می توانند وارد بازار کار شوند و یا در دوره کارشناسی ارشد تحصیلات خود را ادامه دهند. 

زبان تحصیل در چک

تحصیل به زبان چک در دانشگاه های دولتی برای دانشجویان مقطع لیسانس رایگان است. دانشگاه های دولتی چک همچنین میزبان دانشجویان بین المللی است که انتخاب آموزش رایگان به زبان چک یا آموزش با پرداخت هزینه به زبان انگلیسی را دارند. هزینه‌ی تحصیل در لیسانس برای دانشگاه های چک در مقطع لیسانس، شهریه سالانه بین 300 یورو در نظر گرفته شده است. دانشگاه های خصوصی شهریه ی بیشتری نسبت به دانشگاه های دولتی دارند، با این وجود کیفیت و اعتبار دانشگاه های دولتی بالاتر از موسسات خصوصی است.

روند فارغ التحصیلی

روند آموزشی در مقطع لیسانس شامل کلاس‌های نظری و عملی، سخنرانی‌ها، سمینارها، کارهای آزمایشگاهی و کارآموزی است و در پایان تحصیلات، دانشجویان می‌بایست برای اخذ مدرک لیسانس در آزمون نهایی اقدام نمایند. منطبق بر ضوابط برخی از دانشگاه‌ها برای فارغ التحصیلی دفاع از پایان نامه امری ضروری تلقی می‌شود که بسته به رشته تحصیلی، ممکن است یک پروژه خلاقانه یا فنی باشد و لزوما به معنای نوشتن یک کار علمی نیست، هدف آن تأیید این است که دانشجویان توانایی انجام کار به صورت مستقل را دارند.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question