دوره ها - لیسانس درانگلستان - لیسانس در کانادا - لیسانس در استرالیا | آسمان آبی blueskystudy

دوره لیسانس اولین مرحله تحصیلات آکادمیک به شمار می رود. طول این دوره معمولا ۳ تا ۴ سال است و پس از اتمام  دوره لیسانس افراد یا وارد بازار کار شده یا بسته به علایق خود در رشته های مختلف ادامه تحصیل می دهند.

سرمایه گذاری بر روی  دوره لیسانس و تحصیل در دانشگاههای خوب کمک می کند افراد در زمینه کار و تحصیلات آینده درخشانی داشته باشند.

انگلستان
استرالیا
کانادا
انگلستان

لیسانس در انگلستان

دانشگاه‌های انگلستان جز برترین دانشگاه‌های دنیا هستند و از فضاهای آکادمیک و امکانات آموزشی مجهز و بروز بهرمندند.
طول دوره لیسانس در انگلستان نسبت به سایر کشورها کوتاه تر است در حالت کلی و معمول دوره لیسانس در انگلستان ۳ سال طول می‌کشد. در طول این دوره دانشجویان عموما ۳۶۰ واحد درسی را می‌گذرانند.
در هنگام تحصیل دوره لیسانس در انگلستان می توانید به صورت همزمان دو رشته تحصیلی را انتخاب کرده و در پایان ۲ مدرک تحصیلی خواهید داشت.

شرایط لازم برای تحصیل در مقطع لیسانس در انگلستان

دانشگاه های انگلستان مدارک اکثر دبیرستان‌های مختلف از سراسر دنیا را قبول می‌کنند. در صورت پذیرفته نشدن مدرک دبیرستان برخی کشورها برای ورود مستقیم به دوره لیسانس دانشجویان باید دوره‌های پایه یا foundation را بگذرانند.

هزینه تحصیل در دوره لیسانس:

شهریه رشته‌ها و دانشگاه‌های مختلف در انگستان با یکدیگر متفاوت است؛ اما به طور متوسط حدود ۱۸۰۰۰-۹۰۰۰ پوند در سال است.

بورس:

بورس‌های دانشگاه: بسیاری از دانشگاه‌های لندن بورس‌های تحصیلی را برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته‌اند. میزان این بورس ها بسته به وضعیت زبان و تحصیلی دانشجویان متفاوت است.

شرکت Blue Sky امکان اخذ پذیرش تحصیلی از بهترین دانشگاههای انگلستان را داراست. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

استرالیا

لیسانس در استرالیا:

کشور استرالیا به دلیل داشتن محیط آموزشی با کیفیت، دانشگاه‌های معتبر در سطح جهانی و شهرهای زیبا و امن به یکی از محبوب‌ترین کشورهای جهان برای تحصیل در مقطع لیسانس تبدیل شده است. این کشور دارای چندین دانشگاه برتر بین‌المللی است که خدمات آموزشی با کیفیتی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. برخی از دانشگاه‌های برتر کشور استرالیا در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا نیز قرار دارند.

دوره لیسانس:

دوره لیسانس در استرالیا به صورت ۳ ساله است اما به طور معمول دانشجویان پس از گذراندن ۴ سال می‌توانند مدرک کارشناسی استرالیا تحت عنوان  honors را کسب کنند. معمولا در این نوع مدرک دانشجویان در سال آخر موظف به انجام تحقیق و ارائه پایان‌نامه هستند که در این صورت سال آخر دوره کارشناسی به عنوان سال اول دوره فوق لیسانس نیز محاسبه می‌شود و با گذراندن یک سال دیگر دانشجویان می توانند مدرک کارشناسی ارشد خود را در کشور استرالیا کسب کنند.

شرایط ورود  و تحصیل در دوره لیسانس در استرالیا:

برای پذیرش دوره لیسانس در استرالیا باید مدرک زبان معتبر داشته باشید. دانشجویان خارجی باید برای ورود به دانشگاه‌های استرالیا مدرک آیلتس ارائه دهند، توجه داشته باشید که هر دانشگاه با توجه به رشته انتخابی شما دارای نمره آیلتس متفاوتی است. بعضی از دانشگاه‌ها ممکن است از شما مدرک تافل نیز بخواهند.
علاوه بر اینها نمرات خوب دوره پیش دانشگاهی، فعالیت های علمی و گاهی تجربه کاری مرتبط مورد نیاز است.

 

هزینه تحصیل در دوره لیسانس در استرالیا:

هزینه تحصیل در رشته‌هایی مانند هنر، اقتصاد، بازرگانی، حقوق و رشته‌های مشابه آن حدودا ۳۰۰۰۰ -۱۵۰۰۰ دلار در سال است.

هزینه‌ی تحصیل در رشته‌هایی مانند علوم پایه، مهندسی پزشکی، پزشکی، دندان‌پزشکی و رشته‌هایی که دوره‌های آزمایشگاهی دارند برابر با  ۵۵۰۰۰-۲۲۰۰۰ دلار در سال است.

بورس:

استرالیا برای دانشجویان بین المللی در مقطع لیسانس بورس در نظر نگرفته است.

کانادا

لیسانس در کانادا

دوره لیسانس در کانادا به مدت ۳ یا ۴ سال برگزار می‌شود. دانشگاه  هایی که در کشور کانادا وجود دارند دارای استانداردهای عالی تحصیلی از لحاظ برنامه های آکادمیک هستند از این رو مدرک لیسانس در این کشور در تمام دانشگاه‌های معتبر جهان قابل قبول و ارزشمند است. کانادا به دلیل ارائه آموزش‌ های فوق‌العاده، انتخاب مناسبی برای دانشجویان بین  المللی است. در حال حاضر ۳۰۰ هزار دانشجوی بین  المللی در این کشور در حال تحصیل هستند.
کانادا بیش از ۹۰ دانشگاه دارد که بسیاری از آنها در دسته بندی جهانی بهترین دانشگاه  های جهان حضور دارند.

طول دوره:

دوره لیسانس در کانادا ۴ ساله است و دانش‌آموزان پس از گذراندن سال ۱۲ دوره تحصیلی خود می‌توانند برای ورود به دوره کارشناسی اقدام کنند.
شرایط ورودی بسته به دانشگاه و رشته مورد نظر متفاوت است. برای دانشجویان بین المللی شرایط خاصی مانند سقف معدل و نمره آیلتس وجود دارد. دانشجویان دوره لیسانس می توانند به صورت همزمان در دورشته متفاوت ادامه تحصیل بدهند.

بورس:

اغلب برای دانشجویان بین المللی برای دوره لیسانس بورس وجود ندارد. اما چنانچه دانش آموزان از شرایط تحصیلی خوب و وضعیت زبان عالی برخوردار باشند ممکن است از بورس برخوردار شوند.

هزینه تحصیل:

هزینه تحصیل در دوره لیسانس در کانادا معمولا در حدود ۱۸۰۰۰-۱۴۰۰۰ دلار در سال است. این مبلغ با توجه به برنامه ها و دانشگاه ها ممکن است متغیر باشد. به دانشجویانی که معدل بالا دارند ممکن است کمک هزینه‌های تحصیلی بین ۱۵۰۰ تا ۹۰۰۰ هزار دلار نیز اعطا شود.

شرکت Blue Sky امکان اخذ پذیرش تحصیلی از بهترین دانشگاه کانادا رویال رودز با شرایط ویژه  را داراست. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.