۰۲۱-۲۶۲۹۰۷۵۱ رزرو وقت مشاوره

تحصیل در کانادا و شرایط پذیرش کانادا (آپدیت ۲۰۲۲)

تحصیل در کانادا و شرایط پذیرش کانادا (آپدیت 2022)

نکاتی جذاب در مورد کشور کانادا!

کشور کانادا، کشوری زیبا در شمالی‌ترین منطقه قاره‌ی آمریکاست. این کشور از ۱۰ استان مجزا و ۳ قلمرو تشکیل شده است و با سه اقیانوس هم مرز است. در شرق آن اقیانوس اطلس، در غرب آن اقیانوس آرام و در شمال آن اقیانوس منجمد شمالی امتداد پیدا می‌کند. کانادا با مساحتی نزدیک به ۱۰ میلیون کیلومتر مربع، دومین کشور بزرگ از نظر مساحت به حساب می‌آید. از ناحیه بخش جنوبی، این کشور با ایالات متحده هم مرز است که این مرز طولانی ترین مرز زمینی در جهان محسوب می‌شود.

کانادا در یک نگاه  

 • موقعیت جغرافیایی: شمال قاره آمریکای شمالی
 • پایتخت: اتاوا
 • بزرگترین شهر: تورنتو
 • زبان رسمی: انگلیسی، فرانسوی
 • واحد پول: دلار کانادا
 • پرجمعیت‌ترین شهرها به ترتیب: تورنتو، مونترآل و ونکوور
 • جمعیت: ۳۷،۵۹ میلیون

سیستم آموزشی کشور کانادا در یک نگاه

 • زبان آموزش: انگلیسی و فرانسوی
 • شروع سن تحصیل در کانادا: ۵ سالگی
 • طول دوره تحصیل در مقطع لیسانس: ۳ تا ۵ سال
 • طول دوره تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس: ۲ سال
 • طول دوره تحصیل در مقطع دکتری: ۳ تا ۶ سال
 • اجازه کار در حین تحصیل: ۲۰ ساعت در هفته
پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: کانادا کشوری با بالاترین شاخص کیفیت زندگی

 

تحصیل در کانادا - نکاتی جذاب در مورد کشور کانادا

 

چرا تحصیل در کانادا می تواند یکی از مهمترین تصمیمات زندگی من باشد؟

تحصیل در کانادا با توجه به مهاجر پذیر بودن این کشور، هدف بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل است. دانشجو پس از پایان تحصیلات خود می‌تواند با دریافت ویزای کار به کار کردن مشغول شود و در این کشور بماند. پس از اتمام ویزای کار نیز می‌تواند به یکی از روش‌ هایی که اداره‌ مهاجرت کانادا مانند اسکیل ورکر، اکسپرس انتری و … اعلام می‌کند اقامت موقت کانادا (permanent resident) را دریافت کند، و در صورتیکه سه سال از پنج سال به صورت مستمر در کانادا حضور داشته‌باشد می‌تواند درخواست شهروندی کانادا را بدهد. اخذ اقامت آسان‌تر، کیفیت بالای آموزش و کم بودن هزینه ‌های کانادا به نسبت برخی از کشورهای اروپایی، آمریکا و .. دلیل انتخاب اکثر دانشجویان برای ادامه تحصیل در کانادا است.

 

۱۰ مزیت تحصیل در کانادا

 1. هزینه تحصیلی کمتر به نسبت تحصیل در کشورهایی مانند آمریکا، انگلستان و استرالیا
 2. امکان تحصیل در یکی از ۹۶ دانشگاه برتر دنیا و دریافت مدارک تحصیلی معتبر مورد تایید در سراسر دنیا
 3. تحصیل به زبان انگلیسی
 4. زندگی در کشوری امن، باکیفیت بالا و مهاجر پذیر با تنوع فرهنگی بالا
 5. امکان کار همزمان در طول تحصیل
 6. امکان دریافت ویزای تحصیلی برای همراه
 7. امکان دریافت ویزای کار برای همسر دانشجو
 8. امکان تحصیل فرزندان دانشجویان بین ‌المللی در مدارس دولتی کانادا
 9. امکان اخذ اقامت پس از پایان تحصیل
 10. امکان دریافت ویزای کار بلافاصله پس از پایان تحصیل

 

سیستم آموزشی کانادا

کانادا یک کشور بسیار پیشرفته است و سیستم آموزشی آن یکی از با کیفیت‌ترین سیستم‌ های آموزشی در جهان است به همین دلیل بسیاری از دانشجوها تحصیل در کانادا را برمی گزینند. آموزش در کانادا الویت بسیار بالایی برای دولت این کشور دارد و در هر استان ممکن است متفاوت باشد اما چون سیستم آموزشی وابسته به دولت فدرال کانادا است و آموزش در سراسر کانادا معمولا به صورت یکسان است و در بعضی استان‌ها ممکن است اختلاف‌های جزئی (نوع برنامه‌های درسی ارائه شده، شرایط سنی و.. ) وجود داشته‌باشد اما شباهت در سیستم آموزش از تفاوت‌ها بیشتر است. در کشور کانادا هم آموزش دولتی و هم آموزش خصوصی وجود دارد.

آموزش در کانادا به طور کلی به چهار مرحله تقسیم می‌شود: آموزش پیش دبستانی، آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه و تحصیلات بعد از دوره متوسطه که شامل برنامه‌ های کالج، دانشگاه و آموزش فنی و حرفه‌ای است. سال تحصیلی در کانادا از سپتامبر (بعد از روز کارگر) شروع می‌شود و نزدیک به پایان ماه جون به جز بعضی از مناطق در استان کبک به پایان می‌رسد. معمولا در اکثر استان ‌های کانادا تحصیل دانش‌آموزان تا کلاس دوازدهم (هفده تا هجده سالگی) اجباری است. در کبک، تا پایان دوره دبیرستان و قبل از ورود به دانشگاه دوره‌ی تحصیل ۱۳ سال طول می‌کشد و پس از پایان دوره‌ی دبیرستان (سن ۱۶ تا ۱۷ سالگی) با پایان مقطع یازدهم تحصیل در مدارس تمام می‌شود.

 

تحصیل در دوره پیش دبستانی در کانادا

تحصیل در کانادا از سن ۴ تا ۵ سالگی شروع می‌شود. اولین دوره‌ی تحصیلی، دوره‌ی پیش دبستانی است. دوره‌های پیش دبستانی پیش از شروع دوره‌ی ابتدایی (دوره‌ی ابتدایی از ۶ سالگی شروع می‌شود) ، از سن ۵ تا ۵ سال شروع می‌شود. این دوره‌ها توسط مدارس دولتی، خصوصی و فدرال ارائه می‌شود.

 

تحصیل در دوره ابتدایی در کانادا

تحصیل در کانادا در مقطع ابتدایی برای همه کودکان اجباری است. تحصیل در مقطع ابتدایی معمولاً از ۶ یا ۷ سالگی در پایه‌ی تحصیلی اول شروع می‌شود. دانش آموزان شش سال در مقطع ابتدایی تحصیل می‌کنند (از پایه‌ی اول تا ششم) و به طور معمول به شرح زیر تقسیم می شوند:

 • پایه‌ی اول (۶-۷ سالگی)
 • پایه‌ی دوم (۷-۸ سالگی)
 • پایه‌ی سوم (۸-۹ سالگی)
 • پایه‌ی چهارم (۹-۱۰ سالگی)
 • پایه‌ی پنجم (۱۰-۱۱ سالگی)
 • پایه‌ی ششم (۱۱-۱۲ سالگی)
تحصیل در کشور کانادا - تحصیل در دوره ابتدایی در کانادا

 

تحصیل در دوره متوسطه در کانادا  (Secondary School)

به طور کلی تحصیل در کانادا در مقطع متوسطه از دو سطح راهنمایی و دبیرستان تشکیل شده‌است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 

تحصیل در دوره راهنمایی در کانادا

زمانیکه دانش ‌آموزان سال آخر دوره‌ی ابتدایی یا پایه‌ی ششم را با موفقیت پشت سر می‌گذارند، آن‌ها به مقطع راهنمایی راه می‌یابند. مقطع راهنمایی یک دوره‌ی دو ساله است که در دو پایه ارائه می‌شود:

 • پایه‌ی هفتم (۱۳-۱۲ سالگی)
 • پایه‌ی هشتم (۱۴-۱۳ سالگی)

در پایه هفتم، در سن ۱۲ یا ۱۳ سالگی، برای هر درس معلم‌های متفاوتی برای دانش‌آموزان در نظر گرفته می‌شود، که آن معلم‌ها در آن موضوع درسی که تدریس می‌کنند، متخصص هستند و باید گواهی آموزشی معتبر در آن تک موضوع که تدریس می‌کنند داشته‌باشند.

 

تحصیل در دوره دبیرستان در کانادا

زمانیکه دانش ‌آموزان با موفقیت پایه‌ی هشتم را به پایان می‌رسانند، آنها دوباره به دوره‌ی بالاتری، دوره دبیرستان، راه می‌یابند. این دوره چهار ساله است، که در پایه‌های زیر ارائه می‌شود:

 • پایه نهم (۱۵-۱۴ سالگی)
 • پایه دهم (۱۶-۱۵ سالگی)
 • پایه یازدهم (۱۷-۱۶ سالگی)
 • پایه دوازدهم (۱۸-۱۷ سالگی)

برنامه درسی در کلیه دبیرستان‌ های کانادا به گونه‌ای طراحی شده‌است که دانش‌آموزان را برای ادامه‌ی تحصیل در دانشگاهها و یا مهارت‌های لازم عملی برای ورود به حرفه‌ و شغلی آماده می‌کند. با توجه قوانین برنامه‌های متنوع حرفه‌ای برای آموزش برای آمادگی در ورود به مشاغل مختلف وجود دارد. همچنین امکان ورود به دانشگاه پس از گذراندن دوره‌ های دبیرستان وجود دارد. در برخی از مناطق حتی دوره‌ هایی ارائه می‌شود که به دانش ‌آموزان دوره‌هایی را ارائه می‌دهد که به طور همزمان هم دوره دبیرستان و هم دوره‌ های پس از دبیرستان را ارائه می‌دهد.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: تحصیل در دبیرستان‌های کانادا

 

تحصیلدر کانادا - تحصیل دبیرستان در کانادا

آموزش پس از دوره دبیرستان در کانادا (Post-Secondary)

در کشور کانادا زمانیکه دانش ‌آموزان از مقطع دبیرستان فارغ‌ التحصیل می‌شوند، می‌توانند کالج و یا دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند و در آن به تحصیل بپردازند. یک دانشگاه در کانادا یک موسسه آموزش عالی و تحقیقی است که به متقاضی در رشته‌های مختلف مدرک آکادمیک اعطا می‌کند. در دانشگاه هم در مقطع لیسانس و هم تحصیلات تکمیلی می‌توان به تحصیل پرداخت. ساختار دانشگاههای کانادایی خیلی شبیه به سیستم دانشگاه‌های آمریکا است.

 

دوره کالج در کانادا

دوره کالج در کانادا، واژه کالج معمولا برای دوره‌هایی که روی مهارتهای عملی، هنر کاربردی و یا دوره‌های آمادگی برای ورود به بازار کار به کار برده می‌شود. این دوره‌ها پس از دوران دبیرستان هستند و پس از آن دوره‌ها گواهی‌نامه ‌های حرفه‌ای، دیپلم و مدرک دانشگاهی به متقاضی اعطا می‌شود. بسیاری از دانشجویان از کالج به عنوان راهی برای آمادگی بیشتر برای تحصیلات دانشگاهی استفاده می کنند و دانش‌آموزان دیگر از این دوره‌های کالج برای ورود به بازار کار استفاده می‌کنند و می‌توانند دیپلم و یا گواهی دریافت کنند که به آنها امکان این را می‌دهد که بلافاصله پس از آن دوره وارد بازار کار شود

 

دوره‌ی لیسانس در کانادا

لیسانس در کانادا به طور معمول دوره‌ای است که معمولا بین سه تا پنج سال (بسته به استان و واحدها) برای دانشجویان تمام وقت طول می‌کشد. این دوره در تمامی استان‌ها به جز کبک بعد از سال دوازدهم دبیرستان شروع می‌شود. در کبک دوره لیسانس پس از سال یازدهم دبیرستان شروع می‌شود و دانشجو حق انتخاب دارد و می‌تواند تحصیلات خود را در کالج یا مقطع پیش دانشگاهی (در استان کبک مقطع پیش‌دانشگاهی یک دوره دو ساله است) ادامه دهد؛ و سپس وارد دوره لیسانس شود که در این استان، دوره لیسانس سه سال به طول می‌انجامد.سال تحصیلی در اکثر دانشگاه­ های کشور کانادا  به دو ترم تقسیم می ‌شود. در بعضی از دانشگاه‌ها با توجه به رشته مورد نظر ممکن است ترم‌ها متفاوت باشند.

تحصیل در کانادا - دوره‌ی لیسانس در کانادا

 

دوره post-Bacc در کانادا

دوره Post-Baccalaureate در کانادا یک دوره پس از اتمام دوره لیسانس و پیش از ورود به دوره فوق لیسانس است. این دوره که به اختصار به دوره Post-Bacc در کانادا معروف است؛ در رشته‌های مختلفی اعم از مدیریت، بیزینس، اقتصاد و.. ارائه می‌شود. برخی از دانشجویان پس از اتمام دوره لیسانس برای کسب مهارت عملی بیشتر در رشته‌ی تحصیلی خود تمایل دارند در دوره‌هایی کم هزینه‌تر نسبت به دوره فوق لیسانس شرکت کنند. این دانشجویان برای کسب مهارت عملی و ورود به بازار کار می‌توانند در دوره Post-Bacc در کانادا مشغول به تحصیل شوند.

طول دوره Post-Bacc در کانادا دو سال تحصیلی است، که هر سال تحصیلی تقریبا ۸ ماه است. دانشجویان در سال اول در محیط آکادمیک مفاهیم تئوری را می‌آموزند و در سال دوم به صورت عملی در مراکز کار معتبر برای ورود به بازار کار آموزش می‌بینند. دانشجویان در صورتیکه دوره عملی را با موفقیت به انجام برسانند، پس از آن و اتمام دوره می‌توانند در مراکز معتبری که آموزش‌های عملی مرتبط با رشته خود را دیده‌اند استخدام شوند.

 

دوره فوق لیسانس در کانادا

کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس در کانادا به عنوان مدرک تحصیلات تکمیلی (graduate degree) شناخته می‌شود، که به طور معمول دو سال طول می کشد. دوره فوق لیسانس در کشور کانادا می‌تواند آموزش محور (course- based) یا پروژه محور (thesis-based) باشد. در صورتیکه شما یک دوره پژوهش محور در مقطع فوق لیسانس را انتخاب کنید باید یک استاد راهنما داشته‌باشید، روی موضوعی پژوهش کنید و در پایان دوره پایان نامه ارائه دهید. اگر شما متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی (فاند) هستید باید در دوره‌های پژوهش محور شرکت کنید.

تحصیل در کانادا - دوره فوق لیسانس در کاناد

 

دوره دکتری در کانادا

مدرک دکترا در کشور کانادا یک مدرک تخصصی بعد از تحصیلات تکمیلی است که می‌تواند ۳ تا ۶ سال طول بکشد. برای تحصیل در دوره دکتری دانشجو باید حتما قبل از اخذ پذیرش با یک استاد راهنما در تماس باشد، چون لازم است در دوره دکتری دانشجو روی یک پروژه به کمک استاد راهنمای خود کار کند. در این مقطع به دلیل اینکه پروژه‌هایی که اساتید تعریف می‌کنند معمولا پروژه‌های ملی و بزرگی هستند که توسط دولت کانادا یا شرکت‌های بزرگ تعریف می‌شود به دانشجو کمک هزینه تحصیل تعلق می‌گیرد که این هزینه معمولا شامل شهریه دانشجو می‌شود و گاهی حتی هزینه‌های زندگی شخصی دانشجو شامل اجاره خانه، حمل و نقل و .. را نیز تامین می‌کند.

 

پزشکی در کانادا

دوره پزشکی در کانادا از ۳ تا ۵ سال متغیر است و بستگی به دانشگاه و سابقه تحصیلی دانشجو در دوران تحصیلی او مانند نمرات و میزان پژوهش و .. دارد.

دوره ۵ ساله پزشکی در کانادا مخصوص دانشجویانی است که لیسانس مرتبط با پزشکی ندارند. اکثر دوره‌‌ها شامل یک سال کارهای مقدماتی است که برای دانشجویانی که لیسانس مرتبط با پزشکی ندارند بسیار مناسب است. برای ثبت‌نام در دوره‌های ۴ ساله فرد باید لیسانس رشته زیست‌شناسی یا سایر رشته های مرتبط با پزشکی را داشته باشد.

با وجود اینکه دوره‌ها‌ی علوم پزشکی در کانادا در ۱۷ دانشگاه ارائه شده‌‌ است، با این حال پذیرش در رشته پزشکی بسیار رقابتی و سخت است و سالانه تنها ۱۵% از افرادی که دوره‌های پیش پزشکی (pre-Med) را گذرانده‌اند موفق به ورود به دوره‌های پزشکی در کانادا می‌شوند. گذراندن آزمون  MCAT برای بسیاری ازدانشگاه‌ها و دوره‌های پزشکی الزامی است. دانشجویان فارغ‌ التحصیل پزشکی در این کشور برای کار کردن به عنوان پزشک در باید توسط شورای پزشکی کانادا مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرند. پس از ارزیابی و بررسی، شورای پزشکی کانادا مجوز پزشکی را برای فارغ‌التحصیلان صادر می‌کند و دانشجویان می‌توانند کار خود را به عنوان یک پزشک در کانادا آغاز کنند.

 

دوره کارورزی در کانادا، ورود آسان به بازار کار

در کشور کانادا علاوه بر گذراندن دوره در کالج ‌ها، که برخی از آموزش‌ های حرفه‌ای برای ورود به بازار کار را ارائه می‌دهند، دانش‌آموزان  می توانند در یکی از مدارس فنی و حرفه‌ای خصوصی در سراسر کشور یا از طریق شرکت در یک برنامه کارآموزی، برای ورود به بازار کار آماده شوند و یا تجارت را یاد بگیرند.

 

تحصیل آنلاین در کانادا

اگر شما به دنبال آموزش با کیفیت و تحصیل در کانادا هستید ولی نمی‌خواهید از ایران خارج شوید، می‌توانید به صورت آنلاین در برخی از مراکز آموزشی اعم از مدارس و دانشگاههای کانادا از هر کجای دنیا از جمله ایران تحصیل کنید شاید برای شما جالب باشد که بدانید، برای تحصیل در کانادا به صورت آنلاین، نه نیاز است شهروند کانادا باشید و نه اقامت دائم کانادا را داشته باشید و تحصیل برای دانش‌آموزان و دانشجویان بین المللی به صورت آنلاین در کانادا امکان‌پذیر است. ذکر این نکته حائز اهمیت است که تحصیل به صورت آنلاین در تمام مراکز آموزشی امکان پذیر نیست ولی تعداد زیادی از موسسات این امکان را برای دانشجویان و دانش آموزان بین‌المللی فراهم کرده‌اند.

 

برترین دانشگاه‌های کانادا

براساس جدیدترین رده بندی که QC در سال  ۲۰۲۲ اعلام کرده است، ۱۰ دانشگاه برتر کانادا به شرح زیر هستند. رتبه جهانی تمامی این دانشگاه‌ها نسبت به رده بندی قبلی پیشرفت داشته که نشان داده توسعه و پیشرفت سریع سطح آموزش در این کشور است.

نام دانشگاهرتبه در کانادارتبه جهانی
University of Toronto۱۲۶
McGill university۲۲۷
University of British Columbia۳۴۶
Universite de montreal۴۱۱۱
University of Alberta۵۱۲۶
McMaster university۶۱۴۰
University of waterloo۷۱۴۹
Western university۸۱۸۰
University of Ottawa۹۲۳۰
University of Calgary۱۰۲۳۵
پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: دانشگاه های کانادا
تحصیل در کانادا - برترین دانشگاه‌های کانادا

 

کار در حین تحصیل در کانادا، فرصتی استثنایی برای پرداخت هزینه ها

شما به عنوان یک دانشجوی بین‌ المللی در کشور کانادا، می‌توانید بدون داشتن اجازه‌ی کار در حین تحصیل در کانادا به کار کردن مشغول باشید. کار دانشجویی در حین تحصیل در کانادا، یک فرصت فوق العاده برای دانشجویان بین المللی است که نگران هزینه های تحصیل خود در کانادا هستند. دانشجویان با اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته در زمان تحصیل و ۴۰ ساعت کار در هفته در تعطیلات رسمی و تابستان می‌توانند از عهده ی بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در کانادا برآیند. ما در اینجا به معرفی انواع کار در دوران دانشجویی در کشور کانادا می پردازیم.

 • کار برای دانشجو خارج از محیط دانشگاه (Off Campus)

با داشتن اجازه تحصیلی معتبر (Study Permit) در کانادا ، یک دانشجوی بین المللی می‌تواند برای یک کارفرما در خارج از دانشگاه یا موسسه آموزشی که در آنجا تحصیل می‌کند، کار کند.

 •  کار برای دانشجو در داخل محیط دانشگاه (On Campus)

یک دانشجوی بین‌المللی در کشور کانادا می‌تواند در همان دانشگاهی که درس می‌خواند، کار هم بکند. کار در محوطه دانشگاه شامل کار برای کارفرمایی واقع در محوطه دانشگاه یا موسسه آموزشی است که دانشجو در آن تحصیل می کند.

یک کارفرمای در محوطه دانشگاه می‌تواند یکی از اعضای دانشکده، یک سازمان دانشجویی، یک تجارت خصوصی (واقع در محوطه دانشگاه) ، یک پیمانکار خصوصی است که به مدرسه خدمات ارائه می دهد، و همچنین می‌تواند شامل کارهایی باشد که توسط خود شخص در داخل محوطه دانشگاه ایجاد شود.

 •  کار دانشجو به عنوان کارآموز در کانادا (Co-op Student or Intern)

دانشجویان بین المللی که دنبال یک برنامه تحصیلی در موسسات معتبر کانادا هستند که به دنبال کار اجباری یا کارآموزی اجباری هستند، علاوه بر اجازه تحصیل معتبر، باید درخواست مجوز کار یا کارورزی نیز بدهند.

 •  کار پس از تحصیل با ویزای (PGWP (post-graduation work permit در کانادا

ویزای  PGWP به فارغ‌التحصیلان بین‌المللی که در یکی از موسسات آموزشی معتبر در کانادا با طول دوره حداقل ۸ ماه تحصیل کرده‌باشند، اجازه می‌دهد تا پس از فراغت از تحصیل، مشغول به کار شوند. طول دوره ویزای کار حداکثر سه سال و حداقل به اندازه طول دوره‌ای که در کانادا گذرانده‌اید خواهد بود. به طور مثال اگر شما یک دوره تحصیلی دو ساله را در کشور کانادا گذرانده‌باشید ویزای کار شما حداکثر دو ساله خواهد بود.

کار در حین تحصیل در کانادا،

 

ویزای تحصیلی کانادا

در صورتیکه شما بخواهید در دوره‌هایی بیشتر از ۶ ماه به تحصیل در کانادا بپردازید باید برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. ذکر این نکته حائز اهمیت است که دریافت ویزای تحصیلی منوط به دریافت پذیرش تحصیلی و دریافت اجازه تحصیل یا همان Study Permit از دانشگاه‌ها و مدارس کاناداست. در صورتیکه شما به عنوان دانشجو در کشور کانادا مشغول به تحصیل هستید، سیاست‌های مهاجرتی کشور کانادا به دانشجویان بین‌المللی اجاره می‌دهد تا همسر و فرزندان کوچکتر از سن قانونی خود را جهت کار یا تحصیل در کانادا به همراه خود بیاورند. در حقیقت کانادا به همراهان دانشجو ویزای همراه می‌دهد. همسر دانشجو با ویزای همراه اجازه کار تمام وقت (۴۰ ساعت در هفته) و فرزند او اجازه تحصیل در مدارس دولتی کانادا به صورت رایگان را دارد.

تحصیل در کانادا - ویزای تحصیلی کانادا

 

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

سوالی مهمی که برای دانشجویان بین‌المللی مطرح است، هزینه‌ی تحصیل در کانادا است. در جدول زیر به صورت خلاصه لیستی از هزینه‌های تحصیل در کانادا برای دوره‌های مختلف آورده شده‌است.

دوره تحصیلی

هزینه

دبیرستان

حدود ۸ تا ۴۰ هزار دلار کانادا در هر سال (بسته به مدرسه)

کالج و دوره‌های کارآموزی

حدود ۵ تا ۲۰ هزار دلار کانادا در هر سال (بسته به نوع کالج و دوره)

لیسانس

حدود ۸ تا ۳۰ هزار دلار کانادا در سال (بسته به دانشگاه و رشته‌ی مورد نظر)

فوق لیسانس

حدود ۸ تا ۴۵ هزار دلار کانادا در هر سال (بسته به دانشگاه و رشته‌ی مورد نظر)

دکتری

حدود ۱۲ تا ۴۵ هزار دلار کانادا در هر سال (بسته به دانشگاه و رشته‌ی مورد نظر)

 

برای هزینه زندگی دانشجویی در کانادا به ماهانه ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار کانادا احتیاج دارید که این رقم مربوط به شهرهایی چون کبک، مونترال و اتاواست. این هزینه در ونکوو و کلگری به ۲۰۰۰ دلار افزایش پیدا می‌کند چون شهرهای گرانتری هستند. به طور کلی هزینه های اقامتی به شرح زیرند :

هزینه‌های اقامت به دلار در ماه :

خوابگاه دانشجویی: ۲۵۰ – ۶۲۵ دلار
خانه‌های دانشگاه : ۴۰۰-۸۰۰ دلار
اجاره اتاق در آپارتمان‌های اشتراکی: ۳۰۰-۷۰۰ دلار
سایر هزینه‌ها شامل برق، آب و.. : ۱۵۰ دلار
اینترنت: ۵۰-۷۰ دلار
غذا : ۳۰۰ دلار
حمل و نقل: ۹۰ دلار

شما می‌توانید هزینه‌های زندگی خود در شهرهای مختلف کانادا را در سایت Numbeo به صورت دقیق محاسبه کنید.

 

بورسیه تحصیلی کانادا

احتمالا شما کلماتی مانند (bursaries) بورسریز، اسکولارشیپ (Scholarships)، گِرنتس (grants) و لون (loans) را بارها شنیده‌اید. در نگاه اول شما به همه اینها به دید کمک هزینه دانشگاه برای تحصیل یا فاند می‌گویید ولی شاید برایتان جالب باشد که این کلمات با هم متفاوت هستند.

خب اول برایتان کمی در مورد اسکولارشیپ می‌گوییم. این نوع کمک هزینه بر اساس شرایط تحصیلی دانشجو توسط دولت، شرکت های خصوصی و یا دانشگاههای به فرد داده می‌شود که به این نوع کمک هزینه دولتی فلوشیپ (fellowship) نیز می‌گویند. در واقع دانشجویان ممتاز درخواست اسکولارشیب می‌دهند و در صورتیکه فرد شرایط علمی قابل توجهی مانند معدل خوب، نمره زبان بالا، نمره جی آر ای (GRE) و یا جی مت (GMAT)، ارائه مقاله مورد قبول در کنفرانس ها و ژورنال های معتبر باشد؛ می‌تواند اسکولارشیپ دریافت کند. شما در سایت اداره مهاجرت کانادا می‌توانید انواع اسکولارشیپ ها برای دانشجویان بین المللی را مشاهده کنید.

اما Grants  و bursaries مربوط به زمانی است که دانشجو نیاز مالی داشته باشد. در این موارد شرایط  علمی دانشجو بررسی نمی‌شود. دانشجوهای بین‌المللی معمولا واجد شرایط این کمک هزینه‌ها نیستند و این کمک هزینه ها بیشتر برای افرادی که اقامت موقت کانادا را دارند یا شهروند کانادا هستند در نظر گرفته شده است.

Loans و یا وام‌های دانشجویی نیز برای دانشجویان بین المللی مانند شهروندان کانادایی، وجود دارد و آنها باید این وام‌ها را با نرخ سود مشابه شهروندان کانادایی، بازگردانند. دانشجویان خارجی برای استفاده از وام دانشجویی باید از طریق بانک‌های خصوصی کانادا درخواست خود را ثبت کند.

شما در سایت اداره مهاجرت کانادا می‌توانید انواع grants و loans را برای دانشجویان بین المللی مشاهده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا اقدام برای پذیرش برای تحصیل در کشور کانادا، می‌توانید با کارشناسان بلو اسکای (Bluesky) تماس حاصل نمایید. همچنین می‌توانید دیدگاه‌ها و سوالات خود در رابطه با تحصیل در کانادا در همین صفحه با ما در میان بگذارید.

منابع:

سخن پایانی

تحصیل در کانادا به دلیل شانس بیستر شما برای دریافت اقامت در این کشور پس از اتمام تحصیلات خود همواره مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی بوده است.
احتمالا بسیاری از شما برای تحصیل در کانادا تحقیق کرده باشند و فکر می‌کنید باید یک آیلتس با نمره‌ی بالا برای اخذ پذیرش از کانادا داشته باشید. اما ما به شما این نوید را می‌دهیم که شما می‌توانید بدون مدرک زبان از دانشگاههای دولتی کانادا پذیرش تحصیلی بگیرید. شما وقتی از دانشگاههای دولتی کانادا پذیرش تحصیلی دریافت کنید، برای اخذ ویزا شانس بالایی دارید. در صورتیکه شما می‌خواهید بدون مدرک زبان از دانشگاههای دولتی کانادا پذیرش تحصیلی دریافت کنید می‌توانید کار خود را از طریق ما در بلواسکای شروع کنید.

سوالات متداول تحصیل در کانادا و راهنمای اخذ پذیرش

آیا امکان گرفتن بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی در کانادا وجود دارد؟

امکان گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی و کالج، برای دانشجویان بین‌المللی وجود ندارد ولی در مقطع ارشد و دکتری برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد. ذکر این نکته حائز اهمیت است که در مقطع ارشد (Master) برای افرادی که نوع برنامه‌ی انتخابی آنها درس محور (courses based) است امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود ندارد ولی اگر برنامه‌ی انتخابی شما پژوهش محور (research based) باشد و سوپروایزر داشته‌باشید و شرایط شما به گونه‌ای باشد که بتوانید بورسیه دریافت کنید، مثلا معدل بالا، سابقه ریسرچ خوب و … داشته باشید می‌توانید بورسیه تحصیلی را در مقطع ارشد دریافت کنید. برای مقطع دکتری شانس متقاضی برای دریافت بورس بیشتر است و این مسئله به پیشینه تحصیلی متقاضی وابسته است.

آیا امکان کار کردن برای دانشجویان بین‌المللی همراه با تحصیل در کانادا وجود دارد؟

بله، در صورتیکه شما دانشجوی بین‌المللی باشید، می‌توانید در حین تحصیل 20 ساعت در هفته کار کنید. نوع کار هم می‌تواند شامل کارهایی داخل محوطه دانشگاه (on campus) یا بیرون محوطه دانشگاه (off campus) باشد. همچنین در زمانهایی که دانشگاه تعطیل است دانشجویان بین‌المللی می‌توانند 40 ساعت در هفته کار کنند

هزینه‌ی زندگی در کانادا به طور میانگین چقدر است؟

هزینه زندگی در کانادا بسته به هر استان و شهری که در هر استان قرار گرفته‌است متفاوت است. اما معمولا هزینه زندگی در کانادا به طور متوسط از 500 دلار شروع می‌شود. شما برای اطلاع دقیق از هزینه در هر شهر کانادا می‌توانید لیستی از هزینه‌ها را در سایت www.numbeo.com چک کنید و برآوردی از هزینه‌های خود داشته‌باشید.

آیا با ویزای توریستی می‌توان در کانادا تحصیل کرد؟

با ویزای توریستی تنها می‌توان در دوره‌های کمتر از 6 ماه شرکت کرد و امکان تحصیل در دوره‌هایی که طول آنها بیش از 6 ماه است وجود ندارد.

آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز 4.1 / 5. تعداد آرا : 29

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نظرات

 1. شراره شاهمرادی
  ۹ تیر ۱۳۹۹ در ۱۱:۵۱

  سلام زنی ۴۱ساله در حال دارای دو فرزند پسر۳و۹ ساله تحت حضانت خودم ارشد حقوق امکان اخذ ویزا وجود دارد  ۱  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۲ تیر ۱۳۹۹ در ۰۲:۳۲

   شراره عزیز سلام
   در مورد ویزا هیچوقت نمی‌توان حکم کلی داد ولی ریسک ویزا برای شما وجود دارد.
   پیشنهاد می‌کنم برای دریافت اطلاعات در خصوص فواید تحصیل در کانادا و خدمات ما از مطلب تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان دیدن فرامایید.
   و یا چنانچه تمایل داشتید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط فردی خود با دفتر ما تماس بگیرید.
   شماره تماس دفتر تهران : ۲۶۲۹۰۷۵۱   ۰ 2. سلام.۲۸سال سن دارم لیسانس برق قدرت از دانشگاه دولتی و چهار سال سابقه کار مربوط به رشته خود را دارم آیا میتوانم ویزای تحصیلی یا کار بگیرم در صنایع پتروشیمی کار کردم و الان صنایع ملی مس کار میکنم  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ در ۱۲:۳۲

   محمد عزیز سلام
   بله، شما می‌توانید برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنید. در زمینه کاری نیز باید با شرکت‌هایی که در زمینه کاری فعالیت می‌کنند مشورت کنید.   ۰ 3. میخواستم بپرسم مدارک و عنوان های ورزشی کمکی نمیکنه
  قهرمان کشور کشتی فرنگی
  نفرسوم انتخابی تیم ملی و چندین دوره قهرمان دانشجویان کشور
  و اینکه میتونم اونجا با ورزشم پول در بیارم ؟
  برای تحصیل رشته تربیت بدنی مقطع کارشناسی ارشد میخوام برم  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ در ۱۲:۵۹

   بهروز عزیز سلام
   مدارک و عناوین شما می‌تواند شانس شما را برای دریافت بورسیه تحصیلی افزایش دهد.
   شما می‌توانید برای بررسی شرایط خود و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.
   شماره تماس دفتر تهران : ۹۱۰۰۷۲۷۴   ۱ 4. باسلام من ۲۹سالم ودارای مدرک فوق لیسانس مدیریت مالی میباشم مطالبتونو مطلاعه کردم خواستم بدونم بدون مدرک رزبان چگونه اقدام به ادامه تحصیل در کانادا کنم لطفا راهنماییم کنید نمیدونم دقیق باید ازکجا شروع کنم وچکارکنم  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ در ۰۳:۰۱

   هیرو عزیز سلام
   شما بدون مدرک زبان می‌توانید در مقطع پست بک تحصیل کنید. البته این به این معنا نیست که سطح زبان شما در حد بیسیک باشد. چنانچه اطلاعاتی در خصوص مقطع پست‌بک ندارید، پیشنهاد می‌کنم مطلب مقطع پست بک در کانادا را مطالعه کنید و در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانید سوال خود را از ما بپرسید.   ۰ 5. باسلام.من یازدهم هستم و سال دیگه دیپلمم رو میگیرم. میخواستم از طریق ویزای تحصیلی اقدام کنم. ولی متاسفانه کل بودجه ی ما ۷۰ هزار دلار هست. و تصمیم دارم در رشته ی دندان پزشکی درس بخونم (هم من و هم خواهرم) میخواستم بپرسم بنظر شما اگه من و خواهرم اونجا کار کنیم میتونیم هزینه های زندگی و تحصیلمون رو دربیاریم؟! (شما چه روشی رو به من پیشنهاد میکنید اصلا کشور کانادا برای من گزینه ی خوبی است؟!) و اینکه بگم سطح زبان دوتامون خیلی خوبه و بزودی آیلتس رو هم میگیریم.
  خیلی ممنون میشم اگر پاسخ بدین.  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ در ۰۹:۵۷

   دوست عزیز سلام
   شما فقط می‌خواهید در کانادا پزشکی بخوانید؟ برای تحصیل در رشته پزشکی در کانادا شما ابتدا باید یک رشته علوم پایه مرتبط با رشته پزشکی مثل زیست شناسی، شیمی و .. بخوانید. در حین تحصیل رشته‌های علوم پایه که مقطع لیسانس محسوب می‌شوند شما اجازه کار تا ۲۰ ساعت در هفته را دارید و چنانچه دانشجوی خوبی باشید و نمرات خوبی کسب کنید امکان دریافت بورسیه تحصیلی و اسکولارشیپ هم خواهید داشت. اما خواندن رشته پزشکی در کانادا کمی برای دانشجویان بین المللی سخت است و پیشنهاد من به شما این است که به تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان هم فکر کنید. برای کسب اطلاعات در این خصوص می‌توانید مطلب پزشکی در انگلستان را مطالعه کنید.   ۰ 6. سلام میخاستم ببینم آیا برایه تحصیل شرایط سنی وجود داره من میخام برایه کارشناسی ارشد اقدام کنم رشته تحصیلی من هم برق قدرت هست  ۱  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۲ مهر ۱۳۹۹ در ۰۳:۳۷

   عباس عزیز سلام
   برای اخذ پذیرش شرایط سنی وجود ندارد ولی برای اخذ ویزا سن متقاضی مهم است.   ۰ 7. سلام رتبه های برتر کنکور بورس میشوند؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۹ مهر ۱۳۹۹ در ۰۱:۵۵

   یاسمن عزیز سلام.
   شانس آنها برای دریافت بورسیه تحصیلی بیشتر می‌شود.   ۰ 8. سلام. چه گرایشی از رشته ریاضی تو کانادا طرفدار زیادی داره؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۱ مهر ۱۳۹۹ در ۱۲:۳۰

   سارای عزیز سلام
   منظورتان خود رشته ریاضی است؟ یا منظورتان این است که دانش‌آموزانی که رشته آنها در دبیرستان ریاضی فیزیک است در ادامه برای مقطع لیسانس چه گرایشی را خوب است انتخاب کنند که در کانادا طرفدار زیاد دارد؟
   لطفا سوال خود را دقیق‌تر بپرسید.   ۰ 9. سلام.من امسال دیپلم علوم تجربی گرفتم وکنکورشرکت کردم .چون کمی رتبم پایین بود امکان قبولی درحدکارشناسی پیراپزشکی مثل پرستاری-مامایی-اتاق عمل وبیهوشی و….وجودداردآیاامکان ادامه تحصیل دررشته پزشکی-دندانپزشکی وداروسازی بابورس تحصیلی درکاناداوجوددارد؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۳ مهر ۱۳۹۹ در ۱۲:۳۵

   شهرزاد عزیز سلام
   تحصیل در رشته پزشکی، دندانپزشکی و دارو بری دانشجویان بین المللی با امکان دریافت بورسیه تحصیلی در ابتدا امکان پذیر نیست.   ۰ 10. سلام،ببخشید.شرایط اقامت تحصیلی برای یک نو جوون ۱۷ ساله چیه؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱ آبان ۱۳۹۹ در ۰۱:۲۷

   امیرعلی عزیز سلام
   چنانچه مقطع پیش دانشگاهی را در ایران نگذرانده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم برای پیش‌دانشگاهی به کانادا بروید. اگر قصد دارید دوره پیش دانشگاهی را در ایران بگذرانید، پیشنهاد ما به شما تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های کانادا و یا تحصیل در کالج‌های کانادا است.
   برای آگاهی از شرایط تحصیل در مقطع لیسانس و کالج‌های کانادا، پیشنهاد می‌کنم دو مقاله زیر را مطالعه کنید.
   کالج در کانادا
   لیسانس در کانادا

   چنانچه تمایل دارید شرایط شما توسط کارشناسان ما بررسی شود می‌توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴ تماس بگیرید.   ۰ 11. من فرشته هستم از کابل افغانستان و ۱۸ ساله هستم از مکتب فارغ شدم آیا من می توانم تحصیلات خود را در کانادا ادامه بدهم  ۰ 12. سلام وقت بخیر
  ببخشید من جدیدا در رابطه با مدرک دیپلم آنلاین کانادایی مطالب زیادی خوندم
  خواستم ببینم که آیا چنین چیزی واقعا وجود داره که ما از ایران مبلغی پول به حساب مدرسه کانادایی بریزیم و آن ها کورس های آنلاین برای ما برگزار کنند؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۱۳ آبان ۱۳۹۹ در ۰۶:۳۲

   ژینا عزیز سلام.
   بله، در حال حاضر با توجه به شرایط کرونا این امر امکان پذیر است.   ۰ 13. سلام خسته نباشید بنده امسال دهم هستم و رشته تحصیلیم ریاضی هستش و ۲ سال دیگه مدرک دیپلمم را میگیرم. خواستم بدونم شرایط بورسیه در کانادا چطوریه امکان بورسیه با مدرک ایلتس هست یا نه چون سطح زبانم بالاست و تا ۱ سال دیگه مدرک ایلتسمو قرار است بگیرم. رشته هم که دوست دارم در اونجا بخونم برنامه نویسی هستش امکانش هست که بورسیه بشم.

  ممنون میشم جواب بدید  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۳ آذر ۱۳۹۹ در ۱۰:۴۳

   پارسا عزیز سلام
   امکان بورسیه تحصیلی برای مقطع لیسانس در اوایل تحصیل وجود ندارد اما برای ترم‌های بعدی در صورتیکه معدل بالایی داشته‌باشید می‌توانید برای بورسیه تحصیلی اقدام کنید.   ۰ 14. با سلام و خسته نباشید من ۱۹ سالمه رشته مدیریت مالی رو در دانشگاه تهران قبول شدم رتبه کنکورم ۹۱۰ هست
  امتحان آیتلس رو هم با نمره ۷ قبول شدم آیا شرایط مهاجرت به کانادا رو دارم ؟  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۵ آذر ۱۳۹۹ در ۱۲:۴۸

   آرش عزیز سلام.
   بله شما شرایط اخذ پذیرش از دانشگاههای کانادا را دارید. برای بررسی شرایط خود می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.
   ۰۲۱-۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 15. سلام بنده ۱۵ سالم هست با مدرک ایلتس میخاستم بدونم میتونم در کانادا تحصیل کنم و مادرم هم همراهم بیاد؟ ممنون میشم جواب بدین  ۰ 16. سلام بنده ۱۵ سالم هست با مدرک ایلتس میخاستم بدونم میتونم در کانادا تحصیل کنم و مادرم هم همراهم بیاد؟ ممنون میشم جواب بدین با تشکر از سایت خوب شما  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۳ آذر ۱۳۹۹ در ۱۰:۱۳

   با سلام.
   بله، چنانچه سن شما کمتر از ۱۸ سال باشد یکی از والدین شما می‌توانند به عنوان همراه با شما با کانادا بیایند.
   با تشکر از حسن انتخاب شما   ۰ 17. با سلام
  ۳۴ ساله هستم دانشجوی ارشد حسابداری و قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارم یا بصورت انجام کار بروم امکانش هست راهنماییم کنید
  ممنونم  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۲۳ آذر ۱۳۹۹ در ۱۰:۱۴

   سحر عزیز سلام.
   چنانچه متقاضی دریافت فاند تحصیلی هستید، پیشنهاد ما به شما اخذ پذیرش در مقطع دکتری است.   ۰ 18. سلام
  ۲۴ سالمه
  دیپلم علوم تجربی دارم
  میتونم بورسیه تحصیلی کانادارو بگیرم ؟  ۰  • رئوف عزیز سلام.
   برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا باید شرایط شما، رشته مورد نظر و رزومه تحصیلی شما توسط کارشناسان ما بررسی شود. به شما پیشنهاد می‌کنم مقاله شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا را مطالعه کنید. پس از خواندن این مقاله برای پاسخ به سوالات دیگر خود می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.
   شماره تماس
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 19. من محصل هستم دوره دبیرستان چجوری بورس تحصیلی بگیرم؟  ۰  • آتنا عزیز سلام.
   امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد اما میزان بورسیه تحصیلی بستگی به مواردی مانند سطح زبان، معدل و در کل رزومه تحصیلی شما دارد. شما می‌توانید برای بررسی شرایط خود با مشاوران ما تماس بگیرید. همچنین خواندن مقاله تحصیل در دبیرستان‌های کانادا را به شما توصیه می‌کنم.   ۰ 20. سلام و عرض احترام . من کارشناس ارشد مهندسی آب از دانشگاه دولتی در ایران دارم. ۳۹ ساله هستم و در حدود ۱۶ سال سابقه کار اجرایی و طراحی در زمینه مهندسی آب دارم . همسر بنده نیز ۳۳ ساله و وکیل پایه یک هستند و دارای یک فرند ۳ ساله هستیم. برای ادامه تحصیل و اقامت و اشتغال در کانادا با این شرایط می توان اقدام کرد؟
  پیشاپیش از شما تشکر میکنم  ۰  • علی عزیز سلام.
   با توجه به سن شما و همسرتان اگر بخواهید از طریق تحصیلی اقدام کنید، بهتر است همسر شما ویزای تحصیلی بگیرند و شما به عنوان همراه ویزا کار بگیرید و فرزند شما هم به صورت رایگان در مدارس دولتی کانادا می‌توانند تحصیل کنند.
   شما می‌توانید برای بررسی شرایط و دریافت اطلاعات تکمیلی با ما تماس بگیرید.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 21. عرض ارادت . من کلیه سئوال و جواب ها را مطالعه کردم ، خسته نباشید . سئوال من کمی متفاوت تر از بقیه است . پسر من لیسانسه شیمی کاربردی از دانشگاه آزاد در تهران را دارد ، علاقه وافری به ادامه تحصیل در رشته دارو سازی میباشد هم اکنون مشفول آموزش زبان برای امتحان آیلتس میباشد . باتوجه به اینکه سیتیزن امریکا را از طریق من دریافت کرده تمایل به ادامه تحصیل در کانادا را دارد .
  لطفا راهنمایی بفرمایید که آیا ۱-گرفتن پذیرش از دانشگاه برای ایشان کافیست یا باید اقدامی دیگر صورت پذیرد .۲- مقایسه تحصیل در امریکا با کانادا تا حدودی ( هزینه ، بیمه ، سکونت دانشجویی و ….)به چه نحویست . آیا تصمصم ایشان از تدامه تحصیا در کانادا درست و بهتر از امریکا است.
  با تشکر
  محسن محمدیان  ۰  • محسن عزیز سلام.
   با تشکر از حسن انتخاب شما.
   با توجه به اینکه پسر شما سیتیزن آمریکا هستند و از مزایای تحصیل به عنوان یک شهروند آمریکا بهره مند می‌شوند بهتر است در آمریکا تحصیل کنند. چرا که هزینه تحصیل ایشان در آمریکا کمتر خواهد شد. در خصوص سوال اول شما نیز باید شرایط فرزند شما توسط کارشناسان ما بررسی شود و به شما پاسخ دهند. شما می‌توانید با کارشناسان ما در بلو اسکای تماس بگیرید تا آنها شما را راهنمایی کنند.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰ 22. سلام و روز بخیر
  من مادر ۲ فرزند دختر ۹ و ۳ ساله هستم به همراه همسر تصمیم به مهاجرت از ایران به کانادا را داریم.
  اگر بخواهیم از طریق تحصیل فرزند دخترم اقدام کنیم شرایط به چه صورتی خواهد بود.باسپاس از شما  ۰  • کارشناس تحصیل در خارج
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ در ۰۹:۴۰

   سحر عزیز سلام
   به صورت کلی فرزندتان را مدرسه ثبت نام می‌کنند و شما نیز با فرزندانتان ویزا می‌گیرید. البته نیاز هست شرایط شما با دقت بررسی شود و در این زمینه می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

   شماره تماس:
   ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۷۴   ۰دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question