Medicine in the UK

تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه آکسفورد

نویسنده: کارشناس تحصیل در خارج

دانشجویان با تحصیل در رشته پزشکی تجربیات بسیاری را که آموختن آنها به صورت تئوری امکان پذیر نیست، بدست می‌آورند. آنها هر روز بیماران مختلفی را با بیماری‌های متنوع می‌بینند. تحصیل در این رشته یک انتخاب عالی برای افرادی است که می‌خواهند به صورت تجربی اطلاعات و دانش لازم را در رشته تحصیلی مورد علاقه خود به دست آورند. آنها اطلاعات زیادی از طریق درمان بیماران تحت مراقبت در بیمارستان‌هایی که کار می‌کنند بدست می‌آورند. رشته پزشکی یک حرفه معتبر، با درآمد و امنیت بالا است. با این حال، تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه آکسفورد می‌تواند بسیار سخت، طاقت فرسا و پر استرس باشد و تحصیل در این رشته شاید برای همه مناسب نباشد. اگر تصمیم دارید در رشته پزشکی در دانشگاه آکسفورد درس بخوانید، شما باید مطمئن باشید که به رشته پزشکی علاقه‌مند هستید و این حرفه گزینه مناسبی برای شماست. دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آکسفورد یک دانشکده نسبتاً کوچک است و به دانشجویان و کارمندان این امکان را می‌دهد که یکدیگر را بشناسند و در یک فضای آرام و صمیمی تحصیل کنند. در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا شما را با تحصیل در رشته پزشکی در یکی از بهترین دانشگاههای دنیا، دانشگاه آکسفورد، آشنا کنیم.

 

Medicine in the UK1

رشته پزشکی در دانشگاه آکسفورد

طول دوره تحصیلی رشته پزشکی در دانشگاه آکسفورد ۳ تا ۶ سال است. شما در پایان سال سوم پس از گذراندن دروس پایه رشته پزشکی مدرک BA خود را دریافت می‌کنید که این مدرک معادل لیسانس سایر رشته‌ها است و پس از پایان سال ششم تحصیل مدرک BM BCh (Bachelor of Medicine, Bachelor Of surgery) را دریافت خواهید کرد که این مدرک معادل مدرک پزشکی عمومی در ایران است.

چنانچه می‌خواهید یک پزشک متخصص در انگلستان شوید، باید پس از پایان سال ششم تحصیل خود نیز برای دریافت مدرک تخصص خود ادامه تحصیل دهید.

کار تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی آکسفورد

همه دانشجویان دانشگاه آکسفورد به صورت عملی پروژه‌های تحقیقاتی متنوعی را به عنوان بخشی از فعالیت‌های درسی در حین تحصیل خود انجام می‌دهند. دانشجویان این تحقیقات را در زمینه‌های مورد علاقه خود انجام می‌دهند و تجربه ارزشمندی بدست می‌آورند. دانشجویان این فرصت را دارند که در یک آزمایشگاه با طیف وسیعی از امکانات علوم پزشکی تحقیقات خود را انجام دهند.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: قوانین جدید مهاجرت تحصیلی به انگلستان چیست و چه مزایایی دارد؟
Study conditions at Oxford University of Medical Sciences

شرایط تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی آکسفورد

اگر می‌خواهید در دانشگاه آکسفورد پزشکی بخوانید، باید شرایط لازم برای ورود به این رشته را داشته باشید.

اگر شما یک دانشجوی بین المللی هستید و تحصیلات خود را در کشورهای اروپایی نگذرانده‌اید باید بدانید که یکی از پیش شرایط ورود به این دانشگاه این است که دوره دو ساله A-Level را با موفقیت به پایان رسانده باشید. البته باید در پایان این دوره نمره هیچ یک از دروس شما اعم از شیمی، زیست شناسی، فیزیک و ریاضیات شما کمتر از نمره A پلاس نباشد. همچنین معدل شما نیز باید A به بالا باشد.

اگر شما تحصیلات دوره دبیرستان خود را در اروپا به پایان رسانده‌اید، مدرک دیپلم خود را در همان کشورها اخذ کرده‌اید و حال می‌خواهید در رشته پزشکی دانشگاه آکسفورد تحصیل کنید شما حتما باید ۸۵ درصد از کل معدل دیپلم را کسب کرده باشید.

اگر شما شرط معدل را ندارید و یا حداقل نمره در دروس مورد نیاز را کسب نکرده‌اید، می‌توانید در دوره های آمادگی که دانشگاه آکسفورد برگزار می‌کند شرکت کنید و پس از اتمام این دوره‌ها در صورتیکه شرایط ورود به رشته پزشکی را داشته باشید می‌توانید وارد دانشگاه آکسفورد شوید.

یکی دیگر از شرایط ورود به دانشگاه پزشکی آکسفورد تسلط کافی به زبان انگلیسی در مهارت های گفتاری و نوشتاری است. باید بدانید که دانشگاه پزشکی آکسفورد برای دانشجویان بین المللی غیر انگلیسی زبان که وارد این دانشگاه می شوند، دوره های زبان نیز ارائه می‌دهد اما هزینه این دوره ها بالا است. حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای ورود به رشته پزشکی در دانشگاه آکسفورد نمره ۶.۵ است که ما توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید بورسیه تحصیلی دریافت کنید، نمره‌ای بالاتر از ۶.۵ کسب کنید.

دانشجویانی که می‌خواهند در دانشگاه پزشکی آکسفورد تحصیل کنند، باید تا تاریخ یکم نوامبر سالی که می‌خواهند تحصیل خود را شروع کنند، ۱۸ سال تمام سن داشته باشند.

 

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید:
رشته پزشکی در انگلستان

 

مصاحبه متقاضیان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی آکسفورد

لطفا توجه داشته باشید که اگر درخواست پذیرش شما پذیرفته شود و در آزمون BMAT (Biomedical Admission Test) که در ماه نوامبر برگزار می‌شود قبول شوید، شما باید در مصاحبه‌ای که در دانشگاه آکسفورد در ماه دسامبر برگزار می‌شود حتی اگر در خارج از کشور انگلستان زندگی می‌کنید، شرکت کنید.

به دانشجویان بین المللی که در خارج از کشور انگلستان زندگی می‌کنند، توصیه می شود که اقدامات لازم برای سفر به دانشگاه آکسفورد را قبل از ماه دسامبر انجام دهند، این اقدامات شامل درخواست ویزا برای سفر به انگلیس (در صورت لزوم) است.

تعداد و قالب مصاحبه برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد اما معیارهای انتخاب برای تمامی افراد مشترک است. حداقل دو استاد دانشگاه و حداقل یک پزشک متخصص با شما مصاحبه خواهند کرد. شما نمی‌توانید پیش بینی کنید که آیا مصاحبه شما موفقیت آمیز بوده است یا خیر.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: مصاحبه های تحصیلی و پاسخ ۱۰ سوال متداول در این مصاحبه ها

 

هزینه تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی آکسفورد

امکان تحصیل رایگان در دانشگاه پزشکی آکسفورد برای دانشجویان بین المللی وجود ندارد و آنها برای تحصیل باید شهریه پرداخت کنند. هزینه تحصیل در دانشگاه آکسفورد هر سال تغییر می‌کند و ما در این مقاله به صورت کلی هزینه‌ های تحصیل در دانشگاه آکسفورد را آورده‌ایم. هزینه تحصیل در رشته‌های پزشکی در دانشگاه آکسفورد به طور میانگین سالانه ۳۵ تا ۴۰ هزار پوند است. البته کمک هزینه‌های متنوعی برای پرداخت این هزینه‌ها وجود دارد و شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه‌های تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی آکسفورد به قسمت هزینه‌های تحصیل دانشکده علوم پزشکی آکسفورد مراجعه کنید.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی آکسفورد

بورسیه‌های تحصیلی در انگلستان معمولا به دو صورت در دسترس دانشجویان بین المللی قرار می‌گیرد و بورسیه های تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی آکسفورد نیز یا از طریق خود دانشگاه و یا دولت انگلستان به دانشجویان بین المللی اعطا می‌شود. بورسیه هایی که توسط دانشگاه اعطا می شوند بر اساس شرایط تحصیلی دانشجو، معدل و شایستگی‌های تحصیلی وی به آنها اعطا می‌شود اما بورسیه هایی که توسط دولت انگلستان به دانشجویان داده می‌شود بر اساس درآمد خانواده، بر اساس نیازهای مالی دانشجویان، معمولا توسط سازمان‌های بشردوستانه و خیرخواه به دانشجویان اعطا می‌شوند. شما می‌توانید در سایت دانشگاه آکسفورد أنواع بورسیه‌های تحصیلی این دانشگاه را مشاهده کنید. توجه کنید که این بورسیه‌ها ظرفیت محدود و ددلاین مشخصی دارد، همچنین ممکن است این بورسیه‌ها سالانه تغییر کند.

 

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: نکاتی برای پاسخ به سوالات مصاحبه دانشگاه آکسفورد

 

هزینه زندگی در انگلستان

بر أساس آمار اتحادیه بین المللی بریتانیا(NUS)، میانگین هزینه زندگی در داخل لندن برای دانشجویان بین المللی ، سالیانه ۱۰ تا ۱۲ هزار پوند (ماهانه بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ پوند) است. اگر بخواهید خارج از لندن زندگی کنید، باید به طور میانگین حدود ۱۰ هزار پوند در سال (ماهانه بین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ پوند) بپردازید. هزینه زندگی در انگلستان، شامل مکان زندگی، غذا، حمل و نقل و … است.

 

Dormitory of Oxford University of Medical Sciences

خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی آکسفورد

دانشجویان رشته پزشکی می‌توانند در خوابگاه های دانشگاه آکسفورد زندگی کنند. تمام دانشکده‌های این دانشگاه اتاق‌هایی با بهترین امکانات را برای دانشجویان خود مهیا کرده‌اند و شما یک زندگی با کیفیت در خوابگاههای دانشگاه آکسفورد خواهید داشت.

 

 

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا : ۱

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

سخن پایانی

بدون شک تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی آکسفورد (University of Oxford) یکی از آرزوهای تحصیلی بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان است. ما در این مقاله تلاش کردیم به صورت مختصر در خصوص تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی آکسفورد به شما اطلاعات مفیدی ارائه دهیم. چنانچه می‌خواهید در خصوص شرایط این دانشگاه اطلاعات بیشتری کسب کنید و شرایط شما توسط کارشناسان ما در بلو اسکای بررسی شود می‌توانید با ما در بلو اسکای (Blue Sky) در ارتباط باشید.

ox.ac.uk

نظرات

اولین نفری باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question