۰۲۱-۲۶۲۹۰۷۵۱ رزرو وقت مشاوره

بورسیه تحصیلی انگلستان؛ آپدیت ۲۰۲۲

بورسیه تحصیلی انگلستان

تحصیل در مراکز آموزشی انگلستان از هر کجای دنیا که آمده باشید درهای خوشبختی را برای شما باز می‌کند. شما با کمک بورسیه تحصیلی انگلستان می‌توانید اطمینان حاصل کنید که فرصت پیوستن به جمع برترین فارغ التحصیلان دنیا را بدون توجه به وضعیت مالی خود  بدست خواهید آورد. شاید برایتان جالب باشد که از هر چهار رهبر جهان یک نفر در انگلیس تحصیل کرده است؛از  جمله ۵۸ نفر از ۳۷۷ رئیس جمهور فعلی دنیا. طبق جدیدترین آمار، رئیس جمهور تازه منتخب گامبیا، آداما بارو – که هنگام تحصیل در رشته مدیریت املاک در لندن به عنوان نگهبان امنیتی Argos کار می کرد و مشاور دولت میانمار، آنگ سان سوچی، فارغ التحصیلان دانشگاه آکسفورد (Oxford) و سوآس (Soas) ، دانشگاه لندن در دهه های ۱۹۶۰ و ۱۹۸۰ هستند.

بورسیه تحصیلی انگلستان، یک سرمایه گذاری برای آینده شما

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که تحصیل در انگلستان چه فوایدی برای شما دارد؟ در کنار تحصیل در یکی از برترین مراکز آموزشی جهان و دریافت مدرک تحصیلی معتبر در سراسر جهان، تحصیل در انگلستان به شما این فرصت را می دهد که یک فرهنگ جدید، ارتباط و دوستی با برترین دانشجویان و متخصصان از سراسر جهان را تجربه کنید و مهارت هایی برای کمک به پیشرفت شغلی خود کسب کنید.

گزینه های مختلفی برای پشتیبانی مالی و کمک به تحصیل در انگلیس برای دانشجویان بین المللی در دسترس است. این موارد شامل بورسیه تحصیلی، کمک هزینه تحصیلی، فلوشیپ، جوایز مالی و وام ها است.

 

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: آشنایی با نظام آموزشی انگلستان

 

هر چیزی ممکن است

حمایت مالی می تواند به شما در رسیدن به آرزوهایتان کمک کند. پیشرفت در آینده شغلی، شروع کار شخصی یا ایجاد تغییر و فرصت برای جامعه پیرامون شما می‌تواند از نتایج تحصیل در انگلستان باشد. در مصاحبه با اکثر دانشجویان موفق و دریافت کننده بورسیه انگلستان، آنها یک توصیه برای دانشجویانی که می‌خواهند برای بورسیه تحصیلی اقدام کنند داشتند و آن این است: «فقط دنبال آن برو!»

 بورسیه تحصیلی انگلستان و پشتیبانی مالی

دولت انگلیس صدها بورسیه تحصیلی، کمک هزینه تحصیلی و پشتیبانی مالی به دانشجویان چندین کشور ارائه می دهد. برای اطلاع از واجد شرایط بودن بورس تحصیلی می توانید به وب سایت UKCISA (شورای بین المللی دانشجویان بین المللی انگلستان) مراجعه کنید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: تحصیل در کالج‌های انگلیس

 

بسیاری از موسسات نیز کمک مالی خود را ارائه می دهند و شما می توانید وب سایت های آنها را برای اطلاعات بیشتر بررسی کنید.

بسیاری از دانشگاه های دوره های تحصیلات تکمیلی (فوق لیسانس، دکتری و پست داک) را با بودجه کامل تأمین می کنند. شما می‌توانید از دانشگاه انتخابی خود یا از وب سایت‌های تخصصی مانند Postgraduate Studentships و Prospects اطلاعات بیشتری کسب کنید. البته در ادامه به بررسی برخی از این بورسیه های تحصیلی خواهیم پرداخت.

اسکولارشیپ و بورسیه تحصیلی برای دوره های کارشناسی ارشد توسط طیف وسیعی از سازمان ها، از جمله دانشگاه ها، شرکت های خصوصی ، موسسات خیریه و دولت ارائه می شود. با این حال، تفاوت هایی بین آنها وجود دارد.

بورسیه تحصیلی مقاطع تحصیلی دانشگاهی در انگلستان

اسکولارشیپ مبالغ غیرقابل بازپرداختی است که معمولاً براساس تلاش های علمی به شما اعطا می‌شود. آنها اغلب به مواردی مانند کار در یک شرکت خاص پس از فارغ التحصیلی، یا مسئولیت های اضافی در دانشگاه وابسته هستند. اخذ اسکولارشیپ معمولاً یک فرآیند رقابتی است.

هزینه های بلاعوض (یا بطور معمول کمک هزینه ها) نیز قابل بازپرداخت نیستند، اما این مبالغ یک جا و به صورت سالیانه برای هر دانشجویی که واجد شرایط آن باشد، در دسترس است. این مورد می‌تواند شامل دانشجویانی باشد که در یک دوره خاص قرار دارند و بیشترین نیاز مالی را دارند یا گروه هایی هستند که در یک دوره یا در یک حوزه کاری که داوطلبان کمتری دارد حضور دارند.

برخی از کمک هزینه های موجود برای مقاطع تحصیلات تکمیلی به طور خاص برای پرداخت شهریه و برخی دیگر برای کمک به هزینه های زندگی طراحی شده اند. آنها ممکن است تمام هزینه های شما یا فقط سهمی کوچک از آن را پوشش دهند اما در کل مفید هستند. حتی ممکن است بتوانید بودجه بیش از نیاز شما را تأمین کنید.

بورسیه تحصیلی انگلستان در مقاطع تحصیلی مختلف

شاید این سوال برایتان مطرح باشید که برای چه مقاطعی می‌توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی در کشور انگلستان اقدام کنید. خوب است بدانید که امکان دریافت بورسیه تحصیلی در کشور انگلستان برای کلیه مقاطع تحصیلی (بورسیه مدارس تا دانشگاه) وجود دارد.

بورسیه تحصیلی دبیرستان های انگلستان

بورسیه تحصیلی دبیرستان های انگلستان

بورس های متنوعی برای مقطع دبیرستان و لیسانس وجود دارد که دریافت آنها به عواملی مانند معدل دانش آموز، سطح زبان و مدارکی که دانش آموز بعد از گذراندن یک دوره (سرتیفیکیت ورزشی، هنری، علمی و .. ) کسب کرده است بستگی دارد.

پس از درخواست اخذ بورسیه در مقطع دبیرستان، مدارس آزمون های آنلاینی برگزار می‌کنند که در این آزمون ها سطح زبان دانش آموز، دانش و هوش وی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: آشنایی با ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان (post-study work visa)

 

بورسیه های تحصیلی مدارس در انگلستان با یکدیگر متفاوت است. این نفاوت شامل میزان بورسیه، ددلاین آنها برای بررسی درخواست و ظرفیت آنها است. معمولا برای درخواست بورسیه باید به این نکته توجه کرد که ممکن است ظرفیت آنها تمام شود. معمولا میزان بورسیه دبیرستان ها از ۱۰ تا ۷۰ درصد متفاوت است و تا زمانیکه شرایط دانش آموز بررسی نشود نمی‌توان به طور قطعی گفت که یک دانش آموز چه میزان بورسیه دریافت می‌کند. شما می‌توانید برای بررسی شرایط خود برای دریافت بورسیه تحصیلی دبیرستان های انگلستان با متخصصان ما در بلو اسکای مشورت کنید.

بورسیه  مقاطع تحصیلی دانشگاهی در انگلستان

تقریبا تمام دانشگاه‌های انگلستان در تمامی مقاطع تحصیلی (لیسانس، فوق لیسانس، دکتری، پست داک) برای دانشجویانی که رزومه تحصیلی خوبی دارند (معدل بالا، نمره زبان مورد نیاز دانشگاه، چاپ مقاله برای مقطع فوق لیسانس و بالاتر) بورس های متنوعی ارائه می‌دهند. میزان این بورسیه های تحصیلی متفاوت است اما امکان دریافت بورسیه تحصیلی رایگان نیز در بسیاری از دانشگاههای برتر انگلستان برای دانشجویان بین المملی وجود دارد. برای آگاهی از انواع بورسیه های تحصیلی در ادامه با ما همراه باشید.

بورسیه تحصیلی دولتی انگلستان

بودجه این بورسیه ها توسط وزارت توسعه بین المللی انگلستان (DFID) تأمین می شود. این بورسیه تحصیلی شامل هزینه بلیط هواپیما به انگلیس، هزینه های تحصیل، هزینه زندگی، کمک هزینه ورود اولیه به انگلستان و سایر موارد نیز می‌شوند

بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی

بسیاری از دانشجویان آرزوی تحصیل در خارج از کشور را دارند، اما می دانند که این هزینه تحصیل در کشورهای دیگر بسیار گران است. برای تحقق این رویا، سازمان های خصوصی ای  وجود دارند که در مبادلات فرهنگی تخصص دارند و به دانشجویان بورسیه می دهند.

به عنوان مثال ، کمیسیون Fulbright یک برنامه دانشجویی خارجی را با مشارکت دانشگاه های ایالات متحده برای دانشجویان کارشناسی ارشد یا دکترا در انگلستان که قصد تحصیل در ایالات متحده دارند، اجرا می کند. تعدادی بورسیه تحصیلات تکمیلی فولبرایت هر ساله برای یک دوره تحصیل تا ۱۲ ماه در دسترس است.

همچنین، اگر یک دانشجوی بین المللی هستید و می خواهید در انگلستان تحصیل کنید، دولت انگلستان طیف وسیعی از منابع را برای کمک به شما که در جستجوی بورسیه کارشناسی ارشد هستید ارائه داده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاههای انگلستان

بورسیه‌های کشورهای مشترک المنافع (Commonwealth Scholarships)

از زمان ورود اولین گروه ۱۷۵ متشکل از پژوهشگرانی که این بورسیه تحصیلی را دریافت کرده‌اند به انگلستان در سال ۱۹۶۰، بیش از ۲۷،۸۰۰ نفر بورسیه تحصیلی مشترک المنافع را دریافت کرده اند. این نوع بورسیه تحصیلی انگلیس با بودجه وزارت توسعه بین المللی انگلستان برای متقاضیان کشورهای مشترک المنافع در حال توسعه که می خواهند دوره فوق لیسانس را در انگلستان بخوانند در دسترس است. . بورسیه های مشترک المنافع معمولاً به دانشجویانی که می‌خواهند در رشته های فنی و مهندسی، علوم کاربردی، کشاورزی، علوم انسانی و علوم اجتماعی تحصیل کنند، تعلق می‌گیرد.

بورس های تحصیلی عالی (GREAT Scholarships)

اگر رویای تحصیلات تکمیلی در انگلستان را دارید اما به کمک مالی برای تحصیل خود نیاز دارید، این بورسیه های تحصیلی می تواند شما را به هدفی که در سر دارید برساند. بیش از ۳۰۰ بورسیه تحصیلی از ۴۳ دانشگاه انگلستان برای دانشجویان از ۱۳ کشور در دسترس است.

بورسیه های تحصیلی GREAT برای شهروندان بنگلادش ، چین، مصر، غنا، هند، اندونزی، کنیا، مالزی، مکزیک، نپال، پاکستان، سریلانکا و تایلند برای سال تحصیلی ۲۳-۲۰۲۲ در دسترس است. رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید و بورس های تحصیلی ارائه شده را امروز پیدا کنید.

بورسیه تحصیلی چونینگ Chevening انگلستان

بورسیه تحصیلی چونینگ انگلستان یکی از بهترین بورسیه های رایگان تحصیلی انگلیس است که هر ساله به تعداد زیادی دانشجو علاقمند به تحصیل در انگلستان اعطا می‌شود. بورسیه چونینگ انگلیس یک بورسیه تحصیلی فول فاند است که اگر قصد تحصیل در هر کدام از دانشگاه های انگلستان را داشته باشید می‌توانید آن را دریافت کنید. فول فاند کلیه هزینه های تحصیل دانشجو را پوشش می دهد اما هزینه های زندگی با خود فرد است.

بورسیه تحصیلی دانشگاههای انگلستان

اولین جایی که می‌توانید به دنبال بودجه تحصیلات تکمیلی باشید دانشگاهی است که می خواهید در آن تحصیل کنید. دانشگاه ها اسکولارشیپ و بورسیه های تحصیلی مختلفی را برای اهداف متنوعی ارائه می دهند. این بورسیه ها می‌توتند شامل:

Academic excellence scholarships: بودجه ای برای دانشجویان با توجه به رزومه آکادمیک و تحصیلی آنها. تعداد این نوع بورسیه محدود است، بنابراین برای دریافت این نوع بورسیه با رقابت زیادی روبرو خواهید شد.

Disadvantaged bursaries: برای تشویق دانش آموزان در هر زمینه ای برای ادامه تحصیل، صرف نظر از شرایط شخصی آنها.

Alumni discounts: بسیاری از دانشگاه های انگلستان برای دانشجویانی که در مقطع تحصیلات تکمیلی پیشرفت تحصیلی دارند ۱۰٪  تا ۱۵٪ تخفیف شهریه ارائه می‌دهند.

دستیاری تدریس (GTA): دانشجویانی که به دنبال یافتن راهی برای پرداخت شهریه دکتری و کسب تجربه عملی تدریس هستند می‌توانند به عنوان TA در دانشگاه محل تحصیل خود تدریس کنند. این دانشجویان در کنار تحقیق و نوشتن پایان نامه خود، از طریق تدریس به افرادی در مقاطع پایین تر می‌توانند تا حدی از عهده مخارج خود برآیند.

بورسیه های دکتری: این بورسیه ها بسیار رقابتی هستند و به ازای ریسرچ شما با تایید استاد راهتمای داشنجو در مقطع دکتری به وی داده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر، در خصوص این نوع بورسیه به انواع بورسیه های دکتری مراجعه کنید. همچنین می توانید بودجه شورای تحقیقات را بررسی کنید.

اکثر بورسیه های دانشگاهی و بورسیه های تحصیلی باید قبل از شروع ترم تأمین شوند. با این حال، اگر با مشکلات مالی، درمان و یا خانوادگی روبه رو هستید، می توانید در هر زمان از سال تحصیلی، برای تأمین هزینه های خود به دانشگاه خود مراجعه کنید.

برای بررسی شرایط خود که آیا واجد شرایط دریافت این نوع کمک هزینه هستید یا خیر به GOV.UK – Extra money to pay for university مراجعه کنید.

 

برخی از بورسیه های تحصیلی دانشگاههای انگلستان

برخی از بورسیه های تحصیلی دانشگاههای انگلستان

 

بورسیه تحصیلی گیتس کمبریج (Gates Cambridge Scholarship)

یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان و جهان، دانشگاه کمبریج، بورسیه تحصیلی گیتس کمبریج را به افرادی که قصد ثبت نام در دوره تحصیلات تکمیلی تمام وقت را در این دانشگاه دارند،ارائه می دهد. هر ساله، گیتس کمبریج ۸۰ بورسیه تحصیلی کامل را به متقاضیان برجسته کشورهای خارج از انگلستان برای ادامه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه کمبریج ارائه می دهد. تقریباً دو سوم این جوایز به دانشجویان دکترا اعطا می شود که تقریباً ۲۵ جایزه برای دانشجویان آمریکایی و ۵۵ جایزه برای سایر دانشجویان بین المللی ارائه می‌شود.

معیارهای انتخاب برای این بورسیه شامل توانایی برجسته پژوهشی، دلایل انتخاب دوره، تعهد به بهبود زندگی دیگران و پتانسیل رهبری است. این بورسیه تحصیلی انگلیس هزینه کامل تحصیل در کمبریج را پوشش می دهد و به شما امکان تحصیل رایگان در این دانشگاه را می‌دهد.

بورس تحصیلی رودز دانشگاه آکسفورد (Rhodes Scholarship)

صندوق رودز در سال ۱۹۰۲ تاسیس شد. امروزه به عنوان قدیمی ترین بورسیه تحصیلی در جهان شناخته می شود. بورسیه رایگان تحصیلی رودز به دانشجویان تحصیلات تکمیلی که قصد تحصیل در دانشگاه آکسفورد اعطا می شود. هر ساله ۱۰۰ دانشجوی با استعدادذاین بورسیه را دریافت می کنند. این بورسیه تمام هزینه های دانشجویان خارجی را از بعضی کشورهای دنیا در دانشگاه آکسفورد پوشش می دهد. هزینه شهریه دانشگاه، هزینه های شخصی، بیمه سلامت، و پرواز به انگلیس  در این بورسیه پوشش داده می شود.

بورس تحصیلی دانشگاه ادنبرگ: بورسیه تحقیقات جهانی (University of Edinburgh)

دانشگاه ادنبرگ بورسیه تحصیلی تحقیقات جهانی خود را به ۳۰ دانشجوی برجسته خارج از کشور که قصد دارند یک برنامه تحقیقاتی دکترا را دنبال کنند، ارائه می دهد. این شامل تمام رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه اسکاتلند است.

 بورسیه تحصیلی دانشگاه بریستول (Bristol University International Office Scholarships )

بورسیه تحصیلی دانشگاه بریستول به دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی تمامی رشته های تحصیلی به جز رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی اهدا می­‌شود. 

بورسیه تحصیلی دانشگاه ساسکس (University of Sussex Chancellor’s International Scholarships )

این بورسیه براساس عملکرد تحصیلی دانشجو در سال‌های گذشته به او تعلق می­‌گیرد؛ که شامل تخفیف در پرداخت شهریه دانشجو است.

بورسیه تحصیلی انگلیس برای دانشگاه ها (UK scholarships from universities)

چندین دانشگاه معتبر در انگلیس بورسیه های متفاوتی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند که منبع مالی آنها اغلب از طریق سازمان‌های خصوصی تامین می‌شود. هنگامی که برای این بورسیه اقدام می کنید، فقط با متقاضیان تحصیل در آن دانشگاههای در کشور خود و نه در سراسر جهان رقابت می کنید. در زیر اسامی دانشگاههایی که بورسیه تحصیلی مخصوص به خود را ارائه می‌دهند را ملاحظه می‌کنید:

 • دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE)
 • کالج کینگ لندن (King’s College London)
 • کالج دانشگاه لندن (University College London)
 • دانشگاه کمبریج
 • دانشگاه آکسفورد
 • امپریال کالج لندن
نحوه درخواست بورسیه تحصیلی

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان

هرچه زودتر برای بورسیه تحصیلی انگلستان اقدام کنید، احتمال اینکه شما بورسیه تحصیلی دریاقت کنید ، بیشتر است. اکثر دانشگاه ها شرایطی دارند که شما بهتر است قبل از اقدام برای بورسیه تحصیلی آنها را مطالعه کنید، بنابراین تحقیقات خود را انجام دهید و مطمئن شوید که آماده هستید تا این کار را شروع کنید.

علاوه بر ارائه فرم درخواست استاندارد، که در وب سایت دانشگاه خود آن را پیدا خواهید کرد، از شما خواسته می‌شود که اهداف و وضعیت شخصی را نیز ارائه دهید. در این هدف نامه  باید برخی یا تمام اطلاعات زیر را وارد کنید:

 • خلاصه ای از پروژه تحقیقاتی شما
 • آینده تحصیلی شما
 • وضعیت تحصیلی فعلی شما و در صورت اشتغال، مروری کوتاه بر محل کار و مسئولیت های شما در این نقش
 • چگونه قصد دارید بودجه تحصیل خود را تأمین کنید
 • میزان نیاز مالی شما

قبل از اینکه درخواست خود را ارسال کنید، مطمئن شوید که از نظر گرامری صحیح باشد و اشتباه واضحی انجام نداده باشید. روند درخواست بورسیه تحصیلی بسیار رقابتی است، بنابراین یک درخواست دقیق شانس بیشتری برای دیده شدن خواهد داشت.

سخن پایانی

در این مقاله به صورت کامل انواع بورسیه تحصیلی انگلستان، شرایط دریافت بورسیه تحصیلی برای تمامی مقاطع بررسی شد. در پایان خوب است باز ذکر کنیم که بورسیه های تحصیلی با یکدیگر متفاوت هستند. این تفاوت شامل میزان بورسیه، ددلاین آنها برای بررسی درخواست و ظرفیت آنها است. معمولا برای درخواست بورسیه باید به این نکته توجه کرد که ممکن است ظرفیت آنها تمام شود. تا زمانیکه شرایط دانش آموز یا دانشجو بررسی نشود نمی‌توان به طور قطعی گفت که یک او چه میزان بورسیه دریافت می‌کند. شما می‌توانید برای بررسی شرایط خود برای دریافت بورسیه تحصیلی دبیرستان و دانشگاههای انگلستان با متخصصان بورسیه ما در بلواسکای مشورت کنید و سپس بهترین تصمیم را بگیرید.

britishcouncil prospects.ac.uk studying-in-uk

آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا : 6

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نظرات

اولین نفری باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question