تحصیل در کالج

تحصیل در کالج های انگلیس

نویسنده: مژگان حقیقی

آیا علاقه دارید که در دانشگاه، کالج و یا مراکز آموزشی انگلستان تحصیل کنید؟ باید بدانید که این کشور از سطح علمی بالایی برخوردار است و با تحصیل در انگلستان می‌توانید مدارک بسیار معتبری دریافت کرده و چشم‌انداز شغلی برجسته‌ای را از آن خود کنید. اکنون سوال اصلی این است که شرایط تحصیل در کالج های انگلستان چگونه است و به چه روشی می‌توان برای تحصیل در آنجا درخواست داد. اگر به دنبال جوابی قابل قبول می‌گردید، این مقاله می‌تواند برایتان مفید باشد و برای تمام پرسش‌هایتان پاسخی منطقی ارائه دهد.

شرایط تحصیل در کالج های انگلستان

 

تحصیل در کالج ‌های انگلستان؛ تصمیمی بزرگ و ایده‌آل

اگر تصمیم دارید تا در کالج‌های انگلستان درس بخوانید، اپلای کردن و یا درخواست تحصیل اصلی‌ترین سوال شما خواهد بود. اینکه چه کارهایی باید انجام بدهید و از کجا شروع کنید موضوع مهمی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

قدم اول؛ یک کالج و یک برنامه تحصیلی مناسب انتخاب کنید

برای تحصیل در کالج های انگلستان اولین کاری که باید انجام دهید این است که هدف خود را مشخص نمایید؛ اینکه در چه حوزه‌ و دانشگاهی می خواهید تحصیل کنید. خوشبختانه در این گام گزینه‌های بی‌شماری در دسترس شما قرار دارد، زیرا انگلستان در حال حاضر حدود ۲۰۰ مرکز علمی شناخته شده را برای متقاضیان در نظر گرفته در حالی که تنوع دوره‌های تحصیلی موجود بیشتر از آن است. بد نیست بدانید که برخی از کالج‌ های برتر انگلستان رهبران جهانی در امر آموزش و تحقیق به شمار می‌آیند. همانطور که گفته شد، این تنوع زیاد باعث می‌شود تا با اطمینان علاقه و رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید. اما در نظر داشته باشید که اگر اهداف مشخصی در مورد رشته و مرکز علمی مورد نظر خود نداشته باشید، دچار سردرگمی خواهید شد. توصیه ما به شما این است که برای انتخاب بهترین کالج های انگلستان لیستی از تمام دانشگاه‌هایی که دوره‌های تحصیلات تکمیلی را در زمینه حرفه ای خود ارائه می دهند تهیه کرده و ساختار دوره‌ها و ماژول‌های آنها را مرور کنید. سپس می توانید لیستی کوتاه از کالج‌هایی را که مطابق با خواسته شما محسوب می‌شوند، به دست آورید. در نظر داشته باشید که خود را تنها به یک انتخاب محدود نکنید و همچنین با انتخاب‌های زیاد منجر به سردرگمی خود نشوید. فراموش نکنید که تا یک ماه قبل از مهلت اپلای تحقیقات خود را به پایان برسانید و به جمع‌بندی برسید.

 

قدم دوم؛ شرایط برنامه تحصیلی مورد نظر را برآورد کنید

پس از تصمیم گیری در مورد کالج و برنامه‌ تحصیلی که در انگلستان قصد دارید بخوانید، اکنون باید بدانید که شرایط لازم برای ورود به آن کالج چیست. برای انجام این کار، باید به وب سایت مرکز علمی مربوطه مراجعه کرده و بخش برنامه تحصیلی آنها را بررسی کنید .دانستن اینکه الزامات درخواست کالج انگلستان چیست اهمیت فراوانی دارد و توصیه شود که برنامه مورد نظر را چندین بار چک کرده و در صورت لزوم یادداشت برداری کنید. همچنین باید به جزئیات توجه کنید، زیرا در این مرحله کوچک‌ترین موارد نیز مهمترین سند را به حساب می آیند. در این مرحله زمان بندی نیز مهم است، زیرا تکمیل اسناد مورد نیاز ممکن است زمان ببرد و این امکان وجود دارد تا تأخیرهای غیر منتظره‌ای تا زمان صدور نامه برای شما وجود داشته باشد. به عنوان مثال تهیه و انجام یک دوره مهارت زبان حداقل ۲ ماه طول می کشد. در ضمن شما باید بقیه پرونده خود را در همان زمان تکمیل کنید .در نتیجه شما ممکن است مهلت پیش رو را از دست بدهید و حتی بدتر از آن ممکن است یک درخواست ارسال کنید، اما به دلیل عدم وجود اسناد مناسب رد شوید. به خاطر بسپارید که حداقل سه ماه قبل از فراخوان دانشگاه شروع به آماده سازی رزومه تحصیلی و تکمیل پرونده خود کنید.

 

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: تحصیل در دبیرستان های انگلستان

 

هزینه تحصیل در کالج های انگلستان

قدم سوم؛ درخواست پذیرش (اپلای)

اکنون زمان ارسال درخواست شما فرا رسیده است. قبل از انجام این کار پرونده خود را به طور دقیق بررسی نمایید تا چیزی جا نمانده باشد. پس از انجام این کار آماده هستید که برای یک کالج از پیش تعیین شده در انگلستان درخواست دهید. برنامه‌ها بیشتر اوقات از طریق بستر نرم افزار آنلاین UCAS به صورت آنلاین اعلام می شوند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک حساب شخصی در UCAS ایجاد کنید و سپس انتخاب دوره و ارسال cv را ادامه دهید. توجه داشته باشید که برخی از دانشگاه ها پلت فرم درخواست آنلاین دارند و از شما می خواهند از طریق آن یا به طور مشترک با UCAS اقدام کنید.

قدم چهارم؛ منتظر نامه پذیرش باشید

به محض دریافت درخواست شما از دانشگاه آنها برایتان ایمیل تایید ارسال می‌کنند، مبنی بر اینکه پیام شما را دریافت کرده‌اند. یک دوره زمانی مشخصی لازم است که کمیته پذیرش مدارک درخواست شما را بررسی کند و به شما پاسخ دهد. با توجه به اینکه برنامه‌های تحصیل کالج های انگلیس بسیار زیادند، پردازش درخواست شما زمان می برد. به طور کلی این فرایند ممکن است چند هفته به طول انجامد و سرعت رسیدگی به درخواست‌ها بستگی به این دارد که دانشگاه در طول مدت زمان مشخص شده چه تعداد پرونده جمع آوری کرده است. خبر خوب این است که می توانید پردازش برنامه آنلاین خود را از طریق UCAS در هر زمان که بخواهید ردیابی کنید.

قدم پنجم؛ امور مالی خود را مرتب کنید

شما به عنوان یک دانشجوی غیر اتحادیه اروپا و غیر EEA در انگلستان باید از توانایی مالی مناسبی برای پوشش تحصیل و اقامت در انگلستان برخوردار باشید. مقدار پولی که باید در حساب بانکی خود داشته باشید با توجه به شرایط شخصی شما متفاوت است. این مقدار پول با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلفی مانند محل دانشگاهی که می خواهید در آن شرکت کنید یا طول دوره شما محاسبه می شود. به عنوان مثال اگر دانشگاه شما در لندن واقع شده است، حداقل باید هر ماه حدود ۱۲۰۰ پوند سرمایه داشته باشید. به طور کلی شما باید حداقل ۱۰۰۰ پوند در هر ماه برای هزینه های زندگی در انگلیس در حساب بانکیتان داشته باشید. زمان بین ارسال درخواست شما و پذیرش دانشگاه فرصتی برای شما محسوب می‌شود که می توانید مسائل مالی خود را بررسی کنید. اما برای اینکه در مراحل بعدی نیز موفق باشید، پیشنهاد می کنیم هرچه زودتر روند کار را پیش ببرید. خبر خوب اینکه کمک‌های مالی زیادی در انگلیس برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته شده است.

 

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: هزینه تحصیل و زندگی در انگلیس

 

هزینه تحصیل در کالج های انگلستان

قدم ششم؛ ویزای دانشجویی خود را دریافت کنید

اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا و غیر EEA هستید، برای تحصیل در کالج های انگلستان به ویزای دانشجویی نیاز دارید. ویزای دانشجویی در انگلیس با عنوان TIER 4 {عمومی} شناخته شده است. روزی که به شما پذیرش در دانشگاه داده می‌شود باید به سفارت انگلیس بروید تا در مورد شرایط ویزای دانشجویی در انگلستان راهنمایی بگیرید. همراه با نامه پذیرش دانشگاه یک شماره مرجع برایتان ارسال می کند که به عنوان تأیید پذیرش برای مطالعات (CAS) شناخته می شود. برای اثبات اینکه به شما پذیرش در کالج انگلیس اعطا شده است و واجد شرایط ویزای دانشجویی هستید، به این شماره در سفارت انگلیس نیاز خواهید داشت. با توجه به ریسک تأخیر در پردازش ویزای دانشجویی انگلیس، برای شما بسیار مهم است که بدانید شرایط ویزای دانشجویی این کشور قبل از دریافت نامه پذیرش چیست.

 

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: راهنمای جامع انواع ویزا در انگلستان

 

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا : ۰

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

سخن پایانی

فراموش نکنید که هزینه تحصیل در کالج های انگلستان بسته به برنامه و رشته‌ای که انتخاب می‌کنید متنوع است و لازم است تا در این باره به سایت کالج مورد نظر مراجعه نمایید. به خاطر بسپارید که همکاران ما در آسمان آبی در کنارتان هستند تا جهت تحصیل در انگلستان شما را راهنمایی کرده و بهترین برنامه‌ریزی را برایتان انجام دهند. برای این کار تنها کافیست با ما تماس بگیرید و در اسرع وقت اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید.

studying-in-uk

نظرات

اولین نفری باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question