شرایط دانشگاهی تحصیل رشته پرستاری‌ در انگلستان

تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان

نویسنده: مژگان امیریوسفی

جذابیت‌های کشور انگلستان،‌کیفیت زندگی بالا و همینطور نظام آموزشی تراز اول این کشور باعث شده است که بسیاری از مردم به تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلیس و همینطور دانشگاههای این کشور علاقه‌مند شوند. اما برخلاف تحصیل در مدرسه،‌ انتخاب رشته دانشگاهی کار بسیار مشکلی است. چه اتفاقی ‌می‌افتد اگر رشته اشتباهی را انتخاب کنید؟ چه اتفاقی ‌می‌افتد اگر به اندازه کافی تحقیق نکرده باشید؟ این‌ها پرسش‌هایی هستند که بسیاری از دانشجویان در آستانه انتخاب رشته از خود ‌می‌پرسند. انتخاب رشته پرستاری، به تحقیق و برنامه‌ریزی بیشتری نسبت به دیگر رشته‌های دانشگاهی نیاز دارد. پس اگر شما هم قصد تحصیل پرستاری در انگلستان را دارید، این مقاله راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.

مقدمه:‌ تحصیل پرستاری در انگلستان

شغل پرستاری بسیار متنوع است. ‌می‌توانید پرستاری از معلولین، بزرگسالان، کودکان‌ یا سلامت روان را انتخاب کنید. همینطور ‌می‌توانید رشته‌ای را انتخاب کنید که در آن دو زمنیه از زمینه‌های بالا را مطالعه می‌کنید و‌ یک مدرک در دو زمینه دریافت کنید. دیگر زمینه‌های شغلی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه برای رشته پرستاری تدریس در دانشکده پرستاری، پرستاری در زندان، پرستار منطقه، ویزیتور بهداشت‌ یا پرستار تئاتر هستند. پرستاری رشته‌ای رقابتی است و دانشجویان باید نشان دهند که از نظر تحصیلی برای کار در این زمینه آماده هستند. دانشجویان پرستاری باید دانش ریاضی، ادبیات و مهارت‌های ارتباطی خوبی داشته و بتوانند به عنوان عضوی از‌ یک تیم کار کنند.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: راهنمای جامع رشته های علوم پزشکی در انگلستان (آپدیت ۲۰۲۱)

 

شرایط دانشگاهی برای تحصیل رشته پرستاری‌ در انگلستان

هر دانشگاهی شرایط و نیازمندی‌های خاص خودش را از دانشجویان دارد. اما معمولا اکثر آن‌ها از دانشجویان انتظار دارند که دوره‌های زبان انگلیسی، ریاضی، و علو‌می ‌مانند زیست شناسی و زیست شناسی بدن انسان را مطالعه کرده باشند. بسیاری از دانشگاه‌ها مشخص ‌می‌کنند که درس‌های مد نظرشان چه هستند. بعضی از دانشگاه‌ها همینطور‌ یک دوره پایه‌ یک ساله برای دانشجویانی برگذار ‌می‌کنند که شرایط اولیه را ندارند. دانشجویان باید در این دوره‌ها نمره‌های خوبی در درس‌های زبان انگلیسی و ریاضی کسب کنند.

اگر به تحصیل پرستاری در انگلستان علاقه دارید، باید از طریق UCAS برای دانشگاه‌های این کشور درخواست ارسال کنید. با این روش به طور آنلاین به دانشگاه‌ها اپلای کرده و فرایند ارسال درخواست پذیرش خود را دنبال ‌می‌کنید. برای تحصیل به صورت نیمه وقت باید مستقیما با دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری دریافت کنید. با این کار ‌می‌توانید وضعیت درخواست پذیرش خود را دنبال کنید. دو نوع پیشنهاد برای دانشجویان ارسال ‌می‌شوند: پیشنهاد پذیرش قطعی و پیشنهاد پذیرش رزرو.

بسیاری از دانشگاه‌ها در انگلستان قبل از پذیرش دانشجویان با آن‌ها مصاحبه ‌می‌کنند. دانشجویان باید درک خود از رشته پرستاری به عنوان‌ یک شغل و شرایط کاری پرستار‌ها را در مصاحبه نشان دهند. آن‌ها ‌می‌توانند با صحبت در مورد تجربیات خود، مانند تجربه کارآموزی در‌ یک مرکز سلامت‌ یا کار نیمه وقت به عنوان پرستار،
درک خود از این رشته را نشان دهند.

پیدا کردن‌ یک شغل به عنوان پرستار مشکل است، اما دانشجویان ‌می‌توانند از‌ یک پرستار بخواهند اجازه دهد به مدت چند روز با او همراه باشند‌ یا با‌ یک پرستار در مورد تجربیاتش صحبت کنند.

تحصیل پرستاری انگلستان برای دانشجویان بین المللی

دانشجویان رشته پرستاری در انگلستان بازه مختلفی از مهارت‌های ضروری و تکنیک‌های موثر برای مراقبت از بیماران در محیط‌های درمانی متنوعی را ‌می‌آموزند. توانایی حل مسئله و گرفتن تصمیمات مهم در طول دوره در دانشجویان تقویت ‌می‌شود و آن‌ها به پرستارانی با اعتماد به نفس تبدیل خواهند شد که ‌می‌توانند با دیگران در‌ یک تیم همکاری کرده و به طور موثر برای مراقبت از بیماران برنامه‌ریزی کنند.

دانشجویان این رشته‌ یک درک کلی از پیشرفت‌ها در زمینه پرستاری به دست آورده و دانش و اعتماد به نفس لازم برای کار کردن در آینده را به دست خواهند آورد. این دانشجویان طرز فکری تحلیلی و عملی برای مراقبت از بیماران را به دست خواهند آورد.

تمرکز رشته پرستاری در انگلستان بر مهارت‌های عملی است و دوره تحصیلی به دو بخش تئوری و عملی تقسیم ‌می‌شود. در پایان دوره تحصیل دانشجویان در حدود ۲۳۰۰ ساعت تمرین در محیط درمانی را انجام داده اند. آن‌ها تحت نظر‌ یک سرپرست در محیط درمانی حضور پیدا کرده و مهارت‌های عملی خود را افزایش ‌می‌دهد.

دانشجویان مشغول به تحصیل پرستاری در انگلستان همینطور در کلاس‌ها، سمینار‌ها و کلاس‌های آزمایشگاه شرکت کرده و تمرینات حل مسئله، مطالعات موردی و تکالیف نوشتاری مختلف را انجام ‌می‌دهند. از دانشجویان این رشته خواسته ‌می‌شود که در سمینار‌ها شرکت کرده و به صورت گروهی کار کنند. آن‌ها همینطور ممکن است بعضی از دوره‌ها را به صورت آنلاین و خوددخوان بگذرانند.

دانشجویان بین المللی که به تحصیل پرستاری در انگلستان مشغول هستند باید دوره‌‌ی پرستاری خارج از کشور (ONP) را در میان دیگر درس‌های خود بگذرانند. این برنامه به آن‌ها اجازه ‌می‌دهد تا در هنگام فارغ التحصیلی بتوانند به‌ یک پرستار مورد تایید در انگلستان تبدیل شوند. این دوره ‌می‌تواند بخشی از دوره کارشناسی‌ یا کارشناسی ارشد در رشته پرستاری بین المللی باشد. دوره پرستاری خارج از کشور شامل ۴۰۰ ساعت تمرین تحت نظر‌ یک سرپرست است.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: معرفی کامل دوره‌های زبان در انگلستان

 

هزینه‌های تحصیل پرستاری در انگلستان

هزینه تحصیل پرستاری در انگلستان چیزی حدود ۲۲۰۰۰ پوند تخمین زده ‌می‌شود، اما تحصیل در لندن بسیار پرهزینه‌تر خواهد بود. با این حال، روش دیگری برای نگاه کردن به این هزینه‌ها نیز وجود دارد. دوره‌های تحصیلی در دانشگاه‌های انگلستان‌ یک سال کوتاه‌تر از دیگر کشور‌ها، مانند آمریکا، هستند. به همین دلیل، دانشجویان دوره کارشناسی باید هزینه ۳ سال تحصیل را بپردازند، نه ۴ سال. این برای دوره کارشناسی ارشد نیز درست است. این دوره در انگلستان تنها‌ یک سال است، در حالی که دوره ارشد در دیگر کشور‌ها دو سال طول ‌می‌کشد. کوتاه‌تر بودن دوره باعث کاهش هزینه‌های تحصیل ‌می‌شود.

درآمد پرستاری‌ در انگلستان

ویزای دانشجویی (تحصیلی) انگلستان

 

برای تحصیل پرستاری در انگلستان به ویزای تحصیلی نیاز دارید. برای دریافت ویزای دانشجویی (تحصیلی) انگلستان، دانشجویان باید حداقل ۱۰۱۴ پوند در حساب بانکی خود به ازای هر‌ یک ماه اقامت در انگلستان،‌ یا به طور کلی ۱۲۱۸۰ پوند برای‌ یک سال داشته باشند. برای تحصیل در لندن، که شهر بسیار گران قیمت‌تری است، ۱۲۶۵ پوند برای هر ماه یا ۱۵۱۸۰ پوند برای‌ یک سال نیاز است.

بسیاری از دانشجویان رشته‌های سلامت ممکن است به وام دانشجویی نیاز داشته باشند. دولت در حال تلاش برای ارائه وام‌های بیشتر برای کمک به دانشجویان رشته‌های مربوط به سلامت برای پرداخت هزینه‌های نگهداری از فرزند و هزینه‌های سفر است.

دانشجویان در حال تحصیل در انگلستان همینطور تشویق ‌می‌شوند که برای دریافت گرنت‌های تحصیلی، که نیازی به پس داده شدن ندارند، در خواست ارسال کنند. این گرنت‌ها ‌می‌توانند برای پرداخت شهریه، هزینه‌های نگهداری فرزند،‌ یا هزینه‌های سفر و جا به جایی استفاده شوند. دانشجویانی که دارای معلولیت هستند ‌می‌توانند گرنت‌های دیگری را نیز دریافت کنند.

وام‌های دانشجویی در انگلستان

دانشجویان در حال تحصیل پرستاری در انگلستان ‌می‌توانند وام‌های خود را در‌ یک دوره ۳۰ ساله پس دهند. قسط‌های وام دانشجویی پس از فارغ التحصیلی و استخدام از حقوق فرد کم ‌می‌شوند.‌‌ یعنی در صورتی که آن‌ها بتوانند بیش از ۲۱۰۰۰ پوند در سال درآمد داشته باشند، باید وام خود را پس دهند. اما اگر درآمد سالیانه آن‌ها کمتر از این مقدار باشد، (به دلیل داشتن شغل نیمه وقت، بی کاری‌ یا از دست دادن شغل) بازپرداخت وام تا زمانی که درآمد آن‌ها به این مقدار‌ یا بالاتر برسد متوقف ‌می‌شود.

حقوق نیز‌ یکی از فاکتور‌های مهمی ‌است که در هنگام انتخاب رشته دانشگاهی باید آن را در نظر داشته باشید. دانشجویان همیشه دوست دارند حقوقی به دست بیاورند که بتوانند با آن علاوه بر پرداخت وام‌های خود، زندگی راحتی نیز داشته باشند.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: دوره لیسانس در انگلستان

 

درآمد پرستاری‌ در انگلستان

پرستاران با صلاحیت کامل ‌می‌توانند درآمدی بین ۲۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ پوند در سال داشته باشند. پرستاران ‌می‌توانند انتظار داشته باشند که در لندن، که هزینه‌های زندگی بالاتر هستند، حقوق بالاتری داشته باشند. درآمد متوسط‌ یک پرستار استخدام شده در انگلستان ۲۳۰۰۰ پوند در سال است. به همراه امتیازها و دیگر انواع اضافه حقوق،‌ یک پرستار رسمی با کمتر از ۲۰ سال سابقه کار ‌می‌تواند تا ۳۴۰۰۰ پوند در سال درآمد داشته باشند. پرستاران با بیش از ۲۰ سال سابقه کار ‌می‌توانند انتظار ۱۵% بیشتر از حقوق ذکر شده در بالا را داشته باشند.

پرستاری‌ یکی از پرتقاضاترین رشته‌ها برای استخدام در انگلستان است و ۹۴% از دانشجویان در بازه ۶ ماه پس از فارغ التحصیلی ‌می‌توانند استخدام شوند. با این حال، پرداخت هزینه‌های تحصیل در انگلستان ممکن است مشکل باشد. سطوح شهریه مختلفی برای دانشگاه‌های انگلستان در رشته پرستاری وجود دارند. دانشگاه‌های انگلستان دانشجویان خود را به سه دسته تقسیم ‌می‌کنند: دانشجویان انگلیسی، دانشجویان اتحادیه اروپا و دانشجویان بین المللی. دانشگاه‌های انگلستان به طور میانگین سالانه شهریه‌ای برابر ۹۲۵۰ پوند برای مقطع کارشناسی از دانشجویان انگلیسی دریافت ‌می‌کنند. شهریه دانشجویان بین المللی تفاوت‌های زیادی دارد و از حدود ۱۰۰۰۰ پوند شروع شده و ‌می‌تواند تا ۳۸۰۰۰ پوند‌ یا بیشتر برای رشته‌های سلامت برسد. با در نظر گرفتن این که هزینه میانگین زندگی در انگلستان ۱۳۰۰۰ پوند در سال است، پرداخت این هزینه‌ها برای دانشجویان ممکن است مشکل باشد.

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا : ۱

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

سخن آخر

تصمیم‌گیری برای انتخاب رشته تحصیلی و محل تحصیل ‌می‌تواند کار مشکلی باشد. انجام این کار گاهی به ماه‌ها تحقیق و برنامه‌ریزی و سال‌ها زمان برای کامل شدن نیاز دارد. دانشجویانی که به تحصیل پرستاری در انگلستان علاقه‌مند هستند، باید برای تمام زندگی خود برنامه ریزی کنند. به همین آن‌ها باید به دقت به بررسی محل تحصیل و هزینه‌های آن بپردازند. پرستاری شغلی بسیار چالش برانگیز است، اما انتخاب این شغل برای همه کسانی که رویای انجامش را دارند بسیار ارزشمند است.

mdx.ac studyin-uk graduateshotline

نظرات

اولین نفری باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question