ارزانترین دانشگاه ها

ارزانترین دانشگاههای انگلیس برای دانشجویان بین المللی

نویسنده: کارشناس تحصیل در خارج

کدام دانشگاه های برتر انگلیس ارزانترین شهریه برای دانشجویان بین المللی را دارند؟

اگر می خواهید در انگلستان تحصیل کنید، متأسفانه تحصیل و زندگی در این کشور اصلا ارزان نیست. خوب است بدانید حدود ۱۲۲۰۰ پوند (۱۶،۱۲۰ دلار آمریکا) فقط برای هزینه های زندگی در انگلستان نیاز است و اگر در لندن، گران‌ترین شهر انگلستان تحصیل کنید این هزینه‌ها بیشتر نیز می‌شود.

هزینه تحصیل مقطع لیسانس در انگلستان برای دانشجویان انگلیسی و اتحادیه اروپا حداکثر ۹،۲۵۰ پوند (۱۰،۸۳۰ یورو) است و این در حالی است که شهریه دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در دوره کارشناسی به طور قابل توجهی متفاوت است.

بنابراین اگر بودجه کافی دارید و به دنبال گزینه های مقرون به صرفه تر هستید، در اینجا ۱۰ دانشگاه ارزان انگلیس برای دانشجویان بین المللی، بر اساس آمار رسمی Reddin Survey University آمده است. کلیه هزینه ها برای دانشجویان بین المللی است و این هزینه‌ها هر سال تغییر می‌کند. البته شاید این هزینه ها هنوز هم برای شما زیاد باشد اما خوشبختانه بورس های تحصیلی زیادی در انگلستان در دسترس دانشجویان بین‌المللی است.

دانشگاه انگلستان

دانشگاه ولز ترینیتی سنت دیوید (University of Wales Trinity Saint David)

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی سالانه: ۱۱،۰۰۰ پوند (۱۴،۵۴۰ دلار آمریکا)

اگر می خواهید در ولز تحصیل کنید، دانشگاه ولز ترینیتی سنت دیوید می تواند یک گزینه خوب برای شما باشد. این دانشگاه شاید به نسبت سایر دانشگاههای انگلستان قدمت کمتری داشته باشد. دانشگاه ولز ترینیتی در سال ۲۰۱۰ از طریق ادغام برخی از قدیمی ترین دانشگاههای ولز یعنی دانشگاه ولز، لامپتر (UWL) و کالج دانشگاه ترینیتی (TUC) تاسیس شده است.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید:
قوانین جدید مهاجرت تحصیلی به انگلستان چیست و چه مزایایی دارد؟

 

marjon

دانشگاه پلیموث مارجون (Plymouth Marjon University)

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی سالانه: ۱۱،۰۰۰ پوند (۱۴،۵۴۰ دلار آمریکا)

این دانشگاه به صورت مشترک در رتبه هشتم ارزانترین دانشگاههای انگلستان قرار دارد، دانشگاه پلیموث مارجون (به اختصار  به نام Marjon شناخته می شود) یک دانشگاه کوچک است که درست در خارج از پلیموث در جنوب غربی انگلیس واقع شده است. مارجون یک دانشگاه سرسبز است که کلاس‌های کوچکی دارد که برنامه‌های تحصیلی متنوعی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: مشاغلی که در انگلستان بهترین بازار کار را دارند!
Buckinghamshire

دانشگاه باکینگهام شایر (Buckinghamshire New University)

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی سالانه: ۱۱،۰۰۰ پوند (۱۴،۵۴۰ دلار آمریکا)

دانشگاه باکینگهام شایر سومین موسسه ای است که در رده هشتم ارزان ترین دانشگاه های انگلیس برای دانشجویان بین المللی قرار دارد و سه پردیس در های هایوکومب، اوکسبریج و آیلزبری دارد. این دانشگاه گزینه خوبی برای دانشجویانی است که نمی‌خواهند هزینه زیاد برای شهریه دانشگاه خود بدهند ولی می‌خواهند به مکانهای دیدنی نزدیک شهر لندن نزدیک باشند.

london

دانشگاه راونزبورن لندن (Ravensbourne University London)

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی سالانه: ۱۰،۸۰۰تا۱۳،۵۰۰ پوند (۱۴،۳۰۰-۱۷،۷۰۰ دلار آمریکا)

یکی دیگر از گزینه های خوب برای افرادی که قصد تحصیل در لندن را دارند، دانشگاه راونزبورن لندن است. این دانشگاه یک موسسه آموزشی کوچک در گرینویچ شرقی است و در حال حاضر در فهرست ۱۵۰ دانشگاه برتر جهان در رشته‌های هنر و علوم انسانی QS قرار دارد.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: همه چیز درباره بورسیه تحصیلی انگلستان (آپدیت ۲۰۲۱)
sunderland

دانشگاه ساندرلند (University of sunderland)

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی سالانه: ۱۰،۵۰۰ پوند (۱۳،۴۴۰ دلار آمریکا)

یکی دیگر از ارزان ترین دانشگاههای انگلیس برای دانشجویان بین المللی دانشگاه ساندرلند است که ریشه در دانشکده فنی ساندرلند دارد (تاسیس ۱۹۰۱) و در سال ۱۹۹۲ فعالیت خود را به عنوان یک دانشگاه آغاز کرد. این دانشگاه همچنین دارای دو پردیس دانشگاهی در شهر ساندرلند و یک پردیس دانشگاهی در لندن است. همچنین اخیراً یک پردیس دانشگاهی نیز در کشور هنگ کنگ تاسیس کرده است.

در سیستم رتبه بندی QS Stars به ​​دانشگاه ساندرلند نمره کلی ۴ ستاره اعطا شده است که این امتیازبندی بر اساس امکانات، اشتغال فارغ التحصیلان، مسئولیت اجتماعی و … است.

scotland

دانشگاه غرب اسکاتلند (University of the West of Scotland)

شهریه دانشجویان بین المللی سالانه: ۱۰،۶۰۰ پوند (۱۴،۰۰۰ دلار آمریکا)

دانشگاه غرب اسکاتلند مقرون به صرفه ترین دانشگاه اسکاتلند برای دانشجویان بین المللی است و بزرگترین دانشگاه مدرن در اسکاتلند است. این دانشگاه با حدود ۱۶۰۰۰ دانشجو در پنج پردیس دانشگاهی فعالیت می‌کند هر کدام از پردیس‌های این دانشگاه در شهرهای Paisley ، Hamilton ، Dumfries  و Ayer قرار دارند. همچنین این دانشگاه یک پردیس دانشگاهی نیز در شهر لندن دارد.

cumbria

دانشگاه کامبریا (University of Cumbria)

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی سالانه: ۱۰،۵۰۰ پوند (۱۳،۴۴۰ دلار آمریکا)

در شمال غربی انگلستان، دانشگاه کامبریا یکی دیگر از دانشگاه های تازه تاسیس شده است که شهریه کمتری نسبت به بسیاری از دانشگاه‌های انگلیس دارد. این دانشگاه با ادغام دانشگاه های قبلی در سال ۲۰۰۷ تاسیس شد و به رشد علمی و اجتماعی خود ادامه می‌دهد.

suffolk

 دانشگاه سافولک (University of Suffolk)

شهریه دانشجویان بین المللی سالانه: ۱۰،۰۸۰ پوند (۱۲،۹۰۰ دلار آمریکا)

یکی دیگر از ارزانترین دانشگاههای انگلستان برای دانشجویان بین المللی دانشگاه سافولک است. همچنین این دانشگاه یکی از جدیدترین دانشگاههای انگلستان است و قدمت آن تنها  ۱۲ سال است و در سال ۲۰۰۷ تاسیس شده است. این دانشگاه بیش از ۵۰۰۰ دانشجو دارد که تعداد زیادی از این دانشجویان دختر هستند. این دانشگاه پنج پردیس دانشگاهی دارد و پردیس اصلی آن در ایپسویچ قرار دارد.

royal

دانشگاه سلطنتی کشاورزی (Royal Agricultural University)

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی سالانه: ۱۰۰۰۰ پوند (۱۳۲۰۰ دلار آمریکا)

در رتبه دوم ارزانترین دانشگاههای انگلستان قرار دارد. این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه کشاورزی در بین دانشگاههای انگلیسی زبان است و در سال ۱۸۴۵ تاسیس شده است. دانشگاه سلطنتی کشاورزی در سیارنستر، گلوسترشایر، شهری با ریشه‌های جذاب رومی واقع شده است.

conventry

 دانشگاه کاونتری (Coventry University)

شهریه دانشجویان بین المللی سالانه: ۹،۰۰۰-۱۲،۶۰۰ پوند (۱۱،۹۰۰-۱۶،۶۵۰ دلار آمریکا)

دانشگاه کاونتری در رتبه اول ارزان‌ترین دانشگاه‌های انگلستان قرار دارد. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی تقریبا سالیانه ۹۰۰۰ پوند باید به عنوان شهریه پرداخت کنند این در حالی است که دانشجویان بین المللی برای تحصیل در برترین دانشگاههای انگلستان، به طور مثال دانشگاه آکسفورد باید به طور میانگین سالیانه ۲۴۷۵۰ پوند بپردازند. دانشگاه کاوانتری با ۳۱۷۰۰ دانشجو، از لحاظ رشد جمعیت دانشجو جزو سریع‌ترین دانشگاههای انگلیس است. همچنین ۹۷ درصد دانشجویان شش ماه پس از فارغ التحصیلی وارد بازار کار می‌شوند و یا به ادامه تحصیل در برترین دانشگاههای انگلستان و جهان می‌پردازند که این یک آمار منحصر به فرد برای یک دانشگاه محسوب می‌شود.

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا : ۰

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

سخن پایانی

یکی از نگرانی‌های دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان است به همین دلیل در این مقاله تلاش کردیم ارزانترین دانشگاههای انگلستان را به شما معرفی کنیم و امید داریم برای شما مفید باشد. نکته قابل توجهی که در آخر به آن اشاره می‌کنیم این است که امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای تحصیل در این دانشگاهها وجود دارد و شما می‌توانید برای بررسی شرایط خود و دریافت بورسیه تحصیلی با مشاوران ما در بلو اسکای (Blue Sky) در ارتباط باشید چرا که کار تخصصی ما در بلو اسکای اخذ بورسیه تحصیلی در مراکز آموزشی انگلستان است.

topuniversities

نظرات

اولین نفری باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question