تحصیل در کانادا یا انگلستان

تحصیل در کانادا یا انگلستان

نویسنده: مژگان حقیقی

برای دانشجویان بین‌المللی انگلیس و کانادا همیشه به عنوان مقصد تحصیلی مطلوبی بوده است. هرکدام از این دو کشور دارای یک سابقه طولانی در ارائه آموزش درجه یک به شمار می‌آیند و به طور جداگانه رتبه‌های برتر را از لحاظ آموزش در مقاطع دانشگاهی به دست آورده‌اند. اکنون شاید از خود بپرسید که تحصیل در کانادا بهتر است یا انگلستان؟ برای یافتن جواب در ادامه همراه ما باشید و اطلاعات مفیدی دریافت نمایید.

کانادا یا انگلستان؟

واقعیت امر این است که کانادا و انگلیس هر دو با داشتن مراکز علمی معتبر مکانی عالی برای تحصیل محسوب می‌شوند. باید بدانید که دانشگاه‌های هر دو کشور در میان رتبه ۵۰-۱۵۰ برتر جهان قرار دارند و همین خود نشانه منحصر به فرد بودن آن‌ها است. خدمات آموزشی، انواع بورسیه، محیط علمی عالی و وجود اساتید برجسته از جمله دلایل اصلی برتر بودن مراکز علمی کانادا و انگلستان است که آن‌ها را از دیگر دانشگاه‌های دنیا متمایز کرده است.

اگر بخواهیم به اختصار به چند تفاوت اساسی این دو کشور برای ادامه تحصیل اشاره کنیم باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • طول دوره های تحصیلی در انگلستان به نسبت کانادا کوتاهتر است. به طور مثال طول دوره فوق لیسانس در کانادا دو سال است ولی طول دوره فوق لیسانس در انگلستان یک سال است.
  • هزینه تحصیل در کانادا به نسبت انگلستان کمتر است.
  • امکان دریافت اقامت پس از تحصیل در کانادا آسان تر از انگلستان است.
  • دانشکاههای و مراکز آموزشی انگلستان به نسبت کانادا معتبرتر است و رتبه بالاتری در دنیا دارند.
  • نظام آموزشی انگلستان قوی تر از کانادا است و شاید بتوان گفت برترین نظام آموزشی دنیا را دارد.

در ادامه به توضیح بیشتر موارد اشاره شده در بالا خواهیم پرداخت. با ما تا پایان این مقاله همراه باشبد.

 

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: دبیرستان های انگلستان

 

کانادا یا انگلستان

دانشگاه های برتر

انگلستان

انگلیس محل برخی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های جهان است و سیستم دانشگاهی آن بر چندین دانشگاه در سراسر جهان نیز تأثیر می گذارد. برخی از دانشگاه‌های برتر این کشور برای دانشجویان بین‌المللی شامل دانشگاه کالج لندن (رتبه ۸ جهانی)، دانشگاه ادینبورگ (رتبه ۲۰)، دانشگاه منچستر (رتبه ۲۷)، کالج کینگ لندن (رتبه ۳۳ ) و دانشگاه وارویک (رتبه ۶۲). البته این رتبه‌ها سالانه تغییر پیدا می‌کند و برای اطلاعات دقیق‌تر باید از منابع معتبر استعلام بگیرید.

کانادا

کانادا نیز محل چندین دانشگاه عالی است. ۵ فهرست برتر آن شامل دانشگاه تورنتو (رتبه ۲۹ )، دانشگاه مک گیل (رتبه ۳۵ )، دانشگاه بریتیش کلمبیا (رتبه ۵۱ )، دانشگاه مونترال (رتبه ۱۳۷ ) و دانشگاه مک مستر (رتبه ۱۴۷ ) است.

رشته‌های محبوب در کانادا و انگلیس

قبل از اینکه تحصیل در انگلستان یا کانادا را انتخاب کنیم بد نیست با رشته‌های محبوب در این دو کشور نیز آشنا شویم. در ادامه محبوب‌ترین رشته‌هایی که مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار می‌گیرند را معرفی خواهیم کرد. برخی از این رشته‌ها به دلیل محبوبیت عمومی آنها در سراسر جهان همپوشانی خواهند داشت.

رشته های محبوب در انگلیس و کانادا

رشته‌های محبوب در دانشگاه ‌های انگلستان

رشته‌هایی که بیشترین تقاضا را در بین دانشجویان بین المللی دارند شامل کسب و کار مانند MBA ، علوم طبیعی (به ویژه علوم زیست شناسی)، مهندسی، پزشکی (به خصوص دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری) و علوم اجتماعی (به ویژه روانشناسی) است.

رشته‌های محبوب در کانادا

رشته‌هایی که بیشترین تقاضا را در بین دانشجویان بین المللی دارند شامل کسب و کار به عنوان مثال MBA ، علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات، مهندسی (از جمله مدیریت مهندسی)، فیزیک و علوم زمین (با تأکید بر انرژی تجدید پذیر) و علوم جنگلداری و کشاورزی است. .

 

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

 

شرایط پذیرش تحصیلی در کانادا و انگلستان

انگلستان

مدرک لیسانس توسط اکثر دانشگاه‌های انگلستان برای اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس ضروری است. همچنین مدارک دیگر مانند ریز نمرات، سوابق تحصیلی، تمکن مالی و غیره از جمله شرایطی است که در هنگام پذیرش دانشجو توسط دانشگاه های انگلستان بررسی می‌شود.

پذیرش در دانشگاه های کانادا و انگلیس

کانادا

در بعضی از دانشگاه های کانادا معدل مقطع قبلی شما اهمیت دارد. همچنین سوابق تحصیلی، تالیفات، مقالات نوشته شده، تمکن مالی و مدرک زبان انگلیسی از جمله اصلی‌ترین شرایطی است که دانشجویان برای تحصیل در کانادا باید دارا باشند. در نظر داشته باشید که هر دو کشور انگلیس و کانادا از داوطلبان بین‌المللی خواسته‌اند مدارک تسلط به زبان انگلیسی را ارائه دهند. آزمون ترجیحی هر دو کشور آیلتس است که حداقل نمره متوسط ​​آن معمولاً ۶.۵ و با امتیازات فردی حداقل ۶.۰ تعیین می شود.

 

هزینه تحصیل در کانادا و انگلستان

انگلستان

برای بررسی شرایط  تحصیل در کانادا یا انگلستان باید هزینه تحصیل را نیز برآورد نمایید. شهریه برای دوره کارشناسی ارشد در حدود ۱۸۰۰۰ پوند الی ۳۵۰۰۰ پوند قرار دارد که بسته به عواملی مانند رشته مطالعه یا دانشگاه متفاوت است. از نظر هزینه زندگی در لندن می‌توان این شهر را یکی از گرانترین مکانهای انگلیس دانست که برای یک سال تحصیلی (یعنی ۹ ماه) حدود ۱۱۰۰۰الی ۱۲۵۰۰ هزینه دارد.

 

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: هزینه تحصیل و زندگی در انگلیس

 

کانادا

 کانادا به دلیل نرخ شهریه کمتری نسبت به سایر مقاصد آموزش عالی خارج از کشور شناخته شده است. هزینه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد از ۱۰۰۰۰الی ۳۰۰۰۰ در سال است و بیشترین میانگین آن ۲۲۰۰۰ دلار است. از نظر هزینه زندگی سکونت در تورنتو یا انتاریو که در مقایسه با انگلستان در لندن شهرهای بزرگی هستند ، سالانه حدود ۱۲۰۰۰ الی ۱۶۰۰۰هزینه دارد. فراموش نکنید که هزینه‌های گفته شده می‌تواند بسته به شهر محل سکونت، رشته تحصیلی و غیره متغیر باشد.

 

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

 

سیستم آموزش در کانادا و انگلستان

انگلستان

مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان معمولا ۱ ساله است.همچنین دانشگاه‌ های انگلستان دارای دو ترم اصلی‌اند، یعنی ترم ۱ که در سپتامبر آغاز می شود و ترم ۲ که در ژانویه آغاز می شود. بعضی از دانشگاه‌ها ممکن است دوره تابستانی با مدت زمان کوتاه‌تری داشته باشند که معمولا از آوریل آغاز می شود.

کانادا

مقطع کارشناسی ارشد در کانادا به طور معمول ۱-۲ سال طول می کشد. سیستم ترم مشابه سیستم انگلستان است؛ جایی که ترم پاییز در سپتامبر آغاز می شود و ترم زمستان در ژانویه آغاز می شود. دانشگاه‌های خاص ترم تابستانی اضافی دارند که از آوریل تا مه آغاز می شود. لازم به یادآوری است که دانستن این شرایط به شما در تصمیم تحصیل در کانادا یا انگلستان کمک می‌کند.

آموزش در کانادا و انگلستان

چند نکته طلایی

  • در هر دو کشور می‌توانید همزمان با تحصیل کار کنید.
  • انگلستان و کانادا برای دانشجویان فارغ‌التحصیل قوانین سخت‌گیرانه‌ای دارند و اگر قصد اقامت بعد از تحصیل دارید، لازم است در این باره با مشاوران آگاه مشورت کنید.
  • شهرهای بزرگ انگلیس و کانادا از لحاظ سطح زندگی مناسبند و بعد از فارغ‌التحصیلی می‌توانید از طریق ایجاد اشتغال در آنجا ویزا خود را تمدید نمایید.

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز ۴.۳ / ۵. تعداد آرا : ۸

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

سخن پایانی

اکنون تاحدودی دانستید که تحصیل در کانادا بهتر است یا انگلستان. این دو کشور هرکدام با شرایط مختص خود سالانه میزبان مهاجران زیادی به شمار می‌آیند که برای تحصیل و کار به آنجا مهاجرت می‌کنند. اگر قصد دارید تا یکی از این دو کشور را برای زندگی انتخاب نمایید، همکاران ما در بلو اسکای – ‌Blue sky در کنارتان هستند تا جدیدترین اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند. تنها کافیست با ما تماس گرفته و سوالات خود را مطرح کنید.

hurrayedutech

نظرات

اولین نفری باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question