study in the UK

۵ توصیه برای افرادی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند!

نویسنده: کارشناس تحصیل در خارج

انگلستان یکی از بهترین مقاصد جهان برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی است چرا که نیمی از برترین دانشگاه‌های جهان در این کشور وجود دارند و همواره مورد توجه دانشجویان بسیاری در سراسر جهان برای ادامه تحصیل قرار گرفته است. در این مقاله قصد داریم شما را با چند مورد که شاید دانستن آنها برای تحصیل در انگلستان برایتان مفید باشد، آشنا کنیم. چنانچه قصد ادامه تحصیل در دانشگاهها و دبیرستان های انگلستان را دارید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

 

cost of living and studying in the UK

برنامه‌ریزی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

یکی از موارد مهمی که دانشجویان بین‌المللی قبل از رفتن به انگلستان باید به آن توجه کنند هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان است که به نسبت سایر کشورها شاید کمی بیشتر باشد. دانشجویان و دانش‌آموزان بین‌المللی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند، باید از قبل بدانند که هزینه های تحصیل خود را چگونه می‌خواهند پرداخت کنند. یکی از سوالاتی که برای اکثر دانشجویان بین المللی وجود دارد این است که اگر در زمان پرداخت شهریه دانشگاه یا مدرسه پول کافی برای پرداخت شهریه نداشته باشند باید چکار کنند و چه عواقبی در انتظار آنها است؟

ممکن است افراد زیادی به شما گفته باشند نگران هزینه‌ها نباشید و شما می‌توانید در حین تحصیل کار کنید و از پس هزینه های خود برآیید؛ نمی‌توان با قطعیت گفت که آنها اشتباه می‌گویند بلکه بهتر است بگوییم کار کردن برای پرداخت هزینه‌ها و تحصیل در مراکز آموزشی انگلستان برای یک دانشجو کمی دشوار خواهد بود پس پیش از ورود به انگلستان حتما برای مسائل مالی خود برنامه ریزی کنید چرا که علاوه بر هزینه های تحصیل در مراکز آموزشی انگلستان که بالا است، هزینه های زندگی در این کشور نیز بالا است. به طور مثال شما برای زندگی در لندن، پایتخت کشور انگلستان، حدوده ۷۰۰ تا ۸۰۰ پوند در ماه برای پرداخت هزینه محل زندگی خود نیاز دارید. حساب کنید شما به عنوان یک دانشجو چقدر باید در هر ماه کار کنید که فقط بتوانید هزینه های زندگی خود را پرداخت کنید؟!

 

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: تحصیل در دوره فاندیشن انگلستان

 

وام‌ های دانشجویی در انگلستان

اگر برای پرداخت هزینه های خود می‌خواهید وام بگیرید حتما مطمئن شوید که از پس پرداخت وام‌ها برمی‌آیید. چرا که شما پس از اتمام تحصیل خود، برای پرداخت وام‌های خود باید حداقل ۴۰ ساعت در هفته در انگلستان کار کنید که شاید این میزان کار بلافاصله پس از فارغ التحصیلی میزان زیادی باشد. افرادی در انگلستان وجود دارند که برای پرداخت وام های خود دچار دردسر می شوند، پس فراموش نکنید قبل از مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل حسابی به بودجه خود فکر کنید و خیالاتی نباشید و به خود نگویید وقتی به انگلستان می‌رسم حسابی کار می‌کنم؛ چرا که شما تنها به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در حین تحصیل تنها می‌توانید ۲۰ ساعت در هفته کار کنید و علاوه بر کار کردن باید زمانی  برای درس خواندن و انجام تکالیف خود در نظر بگیرید بنابراین نگاه واقع بینانه داشته باشید و با واقعیت کنار بیاید.

 

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: تحصیل در انگلستان بدون نیاز به مدرک زبان

 

International students in the UK

بورسیه تحصیلی انگلستان

یکی دیگر از موارد مهم تحصیلی انگلستان این است که شما حتی از داخل کشور خود می توانید برای بورسیه های تحصیلی دبیرستان های انگلستان نیز اقدام کنید. به طور مثال ما در بلو اسکای بین ۱۰ تا ۷۰ درصد برای دبیرستان های انگلستان می‌توانیم برای شما بورسیه تحصیلی بگیریم. در مجموع گزینه بورسیه تحصیلی برای دوره های تحصیلی مختلف  در انگلستان همواره وجود دارد. اخذ بورسیه تحصیلی انگلستان، به شرایط داوطلب بستگی دارد مثلاً شما اگر معدل بالایی داشته باشید و در کل رزومه تحصیلی خوبی داشته باشید شانس دریافت بورسیه تحصیلی در انگلستان را دارید. همچنین اگر شما بدون بورسیه تحصیلی به انگلستان بروید پس از گذراندن یک یا دو ترم از تحصیل خود، چنانچه دانش آموز یا دانشجو ممتازی باشید می توانید برای انواع بورسیه های مختلف درخواست دهید.

 

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: شرایط سنی تحصیل در انگلستان

 

اقامت در انگلستان پس از پایان تحصیلات

مسئله دومی که شما باید به آن توجه کنید این است که پس از پایان تحصیلان خود در انگلستان می‌خواهید چکار کنید؟ به عبارتی هدف شما پس از اتمام تحصیلات خود چیست؟ یا بهتر است از خود بپرسید: «زمانی که ویزای تحصیلی شما تمام می‌شود شما می‌خواهید در انگلستان به چه کاری مشغول شوید؟»

خوب است بدانید که شما پس از اتمام تحصیلات خود می‌توانید درخواست ویزای کار دهید؛ که مدت این ویزا برای افرادی که در مقطع فوق لیسانس در انگلستان تحصیل کرده‌اند دو سال و برای افرادی که در مقطع لیسانس در انگلستان و دکتری در انگلستان تحصیل کرده‌اند سه سال است. شما در این مدت باید دنبال کار بگردید و ویزای خود را به ویزای کار تبدیل کنید.

 

work in the UK

مهارت های لازم برای کار در انگلستان

یکی دیگر از مواردی که خوب است به آن توجه کنید این است که بهتر است چه مهارت هایی را بیاموزید تا بتوانید در انگلستان کار کنید به طور مثال یک آرایشگر مبلغ ۷۰ تا ۱۰۰ پوند برای کوتاهی دریافت می‌کند و این کار یک کار قانونی در حین تحصیل برای دانشجویان است و شما می‌توانید با انجام این نوع کارها تا حدی از عهده هزینه‌ های تحصیل خود بر می‌آیید. یک نکته خیلی جالب که شاید شما اصلا به آن توجه نکرده باشید این است که در انگلستان مدل کوتاه کردن موهای یک سیاه پوست با یک سیاه سفید پوست متفاوت است پس شما اگر مهارت کوتاه کردن موهای یک سیاه پوست را بیاموزید شاید بتوانید حتی پول بیشتری در بیاورید.

شاید شما به عنوان یک دانشجو فکر کنید حتماً باید یک مهارت خارق العاده و خاصی داشته باشید اما شما با داشتن همین مهارت ها مثل آرایشگری می توانید از عهده هزینه های تحصیل خود بر بیاید. . پس تا زمانی که در کشور خود هستید به فکر آموختن مهارت های عملی و کسب تجربه باشید.

 

مهارت دیگری که شاید هم برای شما هیجان انگیز باشد و هم مهارت خوبی برای کار در حین تحصیل در انگلستان است، مهارت آشپزی است. به طور مثال اگر شما بتوانید به عنوان یک آشپز در انگلستان کار کنید، می‌توانید حداقل ساعتی ۱۸ تا ۲۰ پوند درآمد داشته باشید و حتی می‌توانید پس از پایان تحصیلات خود با استفاده از مهارت آشپزی کسب و کار خودتان را آغاز کنید.

 

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: ارزانترین دانشگاههای انگلیس برای دانشجویان بین المللی

 

توصیه‌های مفید به دانشجویان بین المللی در انگلستان

  • هیچگاه به صورت اتفاقی و تصادفی هیچ کدام از درس‌های خود را در دوران تحصیل انتخاب نکنید. شما بهتر است در رشته‌هایی تحصیل کنید که راه ورود به بازار کار با استفاده از آنها راحت است.
  • اگر شما در انگلستان در یک رشته خاص تحصیل می‌کنید به این موضوع توجه کنید که خوب است در کنار رشته خود گواهی دوره‌هایی مرتبط با رشته خود را بگذرانید که کار شما را برای ورود به بازار کار ساده تر می‌کند. به طور مثال اگر رشته شما مدیریت است خوب است دوره‌های عملی مدیریت که معمولا طول آنها بین یک تا سه ماه است را در این رشته بگذرانید. گذراندن این دوره ها باعث می‌شود فرد برای ورود به بازار کار، راه آسان‌تری در پیش داشته باشد و به کارفرمای خویش بتواند ثابت کند که مهارت عملی نیز علاوه بر مهارت تئوری کسب کرده است.

&nbs

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز ۴ / ۵. تعداد آرا : ۲

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

سخن پایانی

در مقاله تلاش کردیم به بررسی نکات کلیدی که برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند، مفید است بپردازیم. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از شرایط تحصیل در انگلستان، بورسیه های مختلف انگلستان و همچنین بررسی شرایط خود برای تحصیل در انگلستان با مشاوران ما در بلور اسکای (BlueSky) تماس بگیرید.

isc.surrey.ac.uk international-blogs

نظرات

اولین نفری باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question