Study in the UK

چرا انگلستان یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل می باشد؟

نویسنده: کارشناس

۱۰ دلیل برای انتخاب انگلستان برای ادامه تحصیل

۱- یکی از مهمترین مزایای تحصیل در انگلستان این است که فرد بدون استرس کنکور دادن میتواند وارد دانشگاه شود و از آن مهمتر اینکه در رشته مورد علاقه خود مشغول به تحصیل می‌شود. اما متاسفانه  ورود به دانشگاه در ایران برای همه ایرانیان فراهم نیست و سدی به نام کنکور مانع دستیابی همه علاقمندان به تحصیلات عالی برای ورود به دانشگاه و انتخاب رشته مورد علاقه خود میشود.

بدون استرس کنکور دادن

حتی تعداد زیادی از افراد صرفا تلاش میکنند از این سد گذشته و وارد دانشگاه های انگلستان شوند و به خاطر ظرفیت محدود دانشگاهها و رشته های دانشگاهی نمیتوانند در رشته مورد علاقه خود که انتخاب اولشان میباشد درس بخوانند. اما بسیاری از دانشگاههای برتر دنیا احتیاجی به آزمون و کنکور ندارد و دانشجو با صرف علاقه و داشتن هزینه های مورد نظر میتواند در رشته مورد نظر خود مشغول به تحصیل شود. بنابراین دانشجو با یک انتخاب آگاهانه میتواند در رشته مورد علاقه خود و در یکی از دانشگاههای خوب بین المللی انگلستان تحصیل کند و این مدرک میتواند او را در ادامه راه زندگی کمک شایانی نماید.

۲- در انگلستان شما بعد از به اتمام رساندن دوره ی دبیرستان میتوانید سریع وارد یکی از رشته های پزشکی، دندانپزشکی یا داروسازی شوید. پیش‌نیاز ورود به این رشته‌ها گذراندن دوره‌یGCSE و بعد دوره‌ی دوساله‌ی A Level در کالج‌های انگلستان و کسب نمرات بالا در درس‌های شیمی و زیست است. سپس باید در آزمون‌های UKCAT یا BMAT شرکت کرد و بعد از اخذ نمره‌ی لازم وارد دانشگاه‌های پزشکی شد.


سریع وارد رشته های پزشکی، دندانپزشکی یا داروسازی شوید

البته هر دانشگاه شرایط ویژه‌ی خود را دارد. دانشجویان برای ورود به برخی از دانشگاه‌های پزشکی در انگلستان باید مصاحبه‌هایی را انجام دهند و به سوالاتی درباره‌ی انگیزه، علاقه‌مندی‌ها، شرح توانایی‌ها و سابقه‌ی فعالیت‌هایشان پاسخ دهند. و برای رشته داروسازی پیش‌نیاز ورود به آن گذراندن دوره‌ی یکساله Foundation در کالج‌های انگلستان می‌باشد.

۳- بورسیه ها و کمک هزینه های بسیار مختلفی برای دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در انگلستان هستند وجود دارد. این بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی دانشجویان را از لحاظ مالی در تمامی طول تحصیلشان حمایت می کند.دانشگاه‌های انگلستان به دانشجویان ممتاز اهمیت زیادی می‌دهند و در صورتی که دانشجویان نمرات A و B گرفته باشند می‌توانند از تخفیف در شهریه نیز بهره‌مند شوند.

و همچنین اگر دانشچویی در یکی از رشته های پزشکی با یک بیمارستان قرارداد می‌بندد تا به صورت پاره‌ وقت در آنجا کار کند و در مقابل بیمارستان متعهد می‌شود هزینه‌های تحصیل دانشجو را مهیا کند. بورس دیگری که برای دانشجویان رشته‌ی پزشکی و دندان پزشکی مهیاست بدین ترتیب است که بیمارستان با دانشجو قرارداد می‌بندد که تمام هزینه‌های تحصیل او را پرداخت کند و در مقابل دانشجو متعهد می‌شود پس از فارغ‌التحصیلی در آن بیمارستان کار کند.

بورسیه ها و کمک هزینه های بسیار مختلفی

۴- دوره لیسانس اولین مرحله تحصیلات آکادمیک به شمار می رود. طول این دوره معمولا ۳ سال است و پس از اتمام این دوره افراد یا وارد بازار کار شده یا بسته به علایق خود در رشته های مختلف ادامه تحصیل می دهند. طول دوره فوق لیسانس در انگلستان بسیار کوتاه‌تر از سایر کشورهاست و امکان اشتغال و کسب درآمد در حین تحصیل نیز برای دانشجویان وجود دارد.
دوره فوق‌لیسانس در انگلستان به دو صورت پاره‌ وقت (دوساله) و تمام وقت (یک‌ساله) ارائه می‌شود. دوره تمام‌وقت به مدت ۱۲ ماه کامل و پشت سر هم طول می‌کشد. در دوره یک ساله دانشجویان باید پس از گذراندن دو ترم و در طول تابستان پایان‌نامه خود را برای ارائه آماده کنند.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: ۱۰ مزایای تحصیل در انگلستان ؛ دلایل قانع‌کننده برای انتخاب

 

دوره دکترا معمولا به عنوان آخرین مقطع تحصیلی شناخته می‌شود. به طور کلی دوره دکترا در انگلستان پژوهش‌محور است و دانشجویان براساس علاقه و توانایی دوره و استاد مورد نظر خود را انتخاب کرده و نسبت به اخذ پذیرش اقدام می‌کنند. دوره دکترا را می¬‌توان به شکل پاره‌¬وقت یا تمام¬‌وقت گذراند. طول دوره دکترای تمام وقت معمولا سه یا چهار سال طول می¬‌کشد. در حالی که مدت زمان دکترا پاره وقت شش یا هفت ساله است.

۵- کشور انگلستان از نظر بعد مسافت از کشورهای دیگری مانند کانادا، استرالیا و آمریکا به ایران نزدیکتر است و از این لحاظ در کاهش هزینه‌های رفت‌وآمد تاثیر به سزایی دارد و یکی از نزدیک‌ ترین مقاصد برای ادامه‌ی تحصیل به شمار می‌رود.

۶- یکی از مزایای تحصیل در اروپا این است که اگر شما ویزای تحصیلی یکی از کشورهای اروپایی را داشته باشید به راحتی میتوانید به سایر کشورهای اروپایی بدون ویزا سفر کنید و با آداب و فرهنگ سایر کشوها آشنا شوید. تحصیل در خارج از کشور، باعث افزایش فرصت های کاری در داخل و خارج از کشور است.

با انتخاب صحیح رشته و دانشگاه در خارج از کشور، آشنایی با یک زبان دیگر و بدست آوردن تجربه ای بین المللی، همه و همه کمک میکند که برای فرد موقعیت های بیشتری را برای کار و زندگی پیدا کند و نه تنها در کشور خود موقعیت خود را بهبود بخشد بلکه فرصت های کار بین المللی نیز برای خود فراهم میکند بنابراین در جهان امروز که با بحرانهای مختلف اقتصادی و … رو برو است، یکی از امتیازات ویژه، تحصیل در خارج از کشور میباشد. شما اگر ویزای تحصیلی یکی از کشورهای اروپایی را داشته باشید به راحتی میتوانید به سایر کشورهای اروپایی بدون ویزا سفر کنید.

میتوانید به سایر کشورهای اروپایی بدون ویزا سفر کنید

۷- شما میتوانید در کوتاه ترین زمان با زندگی در یکی از کشورهای انگلیسی زبان، زبان انگلیسی خود را کامل کنید و در طول دوره یادگیری با جدیدترین متد انگلستان از مبتدی تا پیشرفته آشنا خواهید شد. دوره های زبان انگلیسی برای تمامی سنین و بدون نیاز به مدرک زبان می باشد. همچنین هزینه تحصیل و زندگی در طول این دوره بسیار مناسب می باشد. شما نیز  تجربه زندگی و یادگیری در زیبا ترین مقصد گردشگری دنیا را نیز به دست خواهید آورد.

۸- کشور انگلستان جزو ده کشور برتر دنیا از لحاظ کیفیت بالای آموزشی و برجسته‌ی تحصیل، سرمایه‌گذاری‌های پرسود و اقامت راحت شناخت شده است. از سرتاسر جهان دانشجوها برای تحصیل به کشور انگستان مهاجرت میکنند و این کشور به عنوان کشوری بین‌المللی برای ادامه‌ی تحصیل شناخته شده است.

۹- در طول تحصیل در خارج از کشور، دانشجو علاوه بر اینکه میتواند با فرهنگ و تمدن کشور مقصد شناخت مناسبی پیدا کند میتواند با آشنایی با دانشجویان خارجی دیگر از کشور های دیگر از دیگر ملل و فرهنگ ها نیز شناخت مناسبی پیدا کند. شناخت فرهنگ های ملل دیگر در طول زمان تحصیل به فرد کمک میکند تا نگاه خویش را در مورد مسائل مختلف زندگی وسعت ببخشد.

زبان انگلیسی خود را کامل کنید

بعضی مواقع با تحصیل در خارج از کشور دوستانی از دیگر ملل نیز برای فرد بدست می آید که میتواند فرصت های مختلف بسیاری را برای فرد فراهم کند. همچنین اگر با دوستانی انگیسی زبان آشنا شوید شما میتوانید از طریق آنها مکالمه انگلیسیتان را بهتر کنید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را نیز مطالعه کنید: تحصیل در کالج های انگلیس

۱۰- گرچه امکانات هر خوابگاه بسته به نوع مدرسه متفاوت است اما اغلب امکانات ضروری مانند کمد، تخت، میز کار، گاوصندوق رمزی، مبل راحتی، تصفیه‌کننده هوا، لوازم آشپزخانه و تلفن را دارا هستند. لوازم سرگرمی مانند تلویزیون یا فوتبال‌دستی اغلب در محیط نشیمن خوابگاه‌ها و به صورت اشتراکی موجود است. غذاهایی که سرو می‌شود نیز اغذیه‌ی سالم و سبک هستند و انواع طیف میوه‌ها و سبزیجات را نیز شامل می‌شوند.

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز ۲ / ۵. تعداد آرا : ۱

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نظرات

اولین نفری باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question