مدرسه دخترانه لیتل فلاور (Little Flower High School) یکی از موسسات آموزشی برای تحصیل در کانادا است که به صورت بین المللی فعالیت می‌کند. همچنین کلیه دانش آموزان از تمامی مناطق شهر ونکوور می‌توانند در این مدرسه ثبت نام کنند. آموزش‌های اصلی مدرسه نیز به طور ویژه برای مقطع دبیرستان طراحی شده و شامل چند دوره آموزشی جانبی نیز می‌شود. همچنین خلاصه کلی اطلاعات مدرسه به شرح زیر است:

 

از آنجایی که مدرسه به صورت تخصصی برای دختران فعالیت می‌کند، دارای دوره‌ها و محیط آموزشی خاصی است. همچنین برای ثبت نام در هر یک از دوره‌ها شرایطی وجود دارد. در ادامه این مطلب شما را با جزئیات بیشتری از این دبیرستان در کانادا آشنا خواهیم کرد.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه دخترانه لیتل فلاور

همانطور که از نام لاتین مدرسه پیداست، این موسسه آموزشی به صورت ویژه در برگزاری دوره‌های آموزشی مقطع دبیرستان فعالیت دارد. به همین دلیل تنها دانش آموزان دختر سال‌های هشتم تا دوازدهم می‌توانند در مدرسه لیتل فلاور ونکوور کانادا ثبت نام کنند. همچنین طی دوره‌های آموزشی خود فعالیت‌های هنری و ورزشی نیز برای دانش آموزان در نظر گرفته است.

 

دوره‌های مدرسه لیتل فلاور

 

دوره سال هشتم لیتل فلاور

دوره سال هشتم مدرسه در واقع نوعی آمادگی برای ورود دانش آموزان به مقطع دبیرستان است. همچنین به علت بالا بودن درخواست‌های ثبت نام در این دوره، عده بسیاری از داوطلبان وارد لیست انتظار می‌شوند. سپس در صورت خالی شدن ظرفیت ثبت نام دانش آموزان امکان پذیر خواهد بود. همچنین دانش آموزان برای ثبت نام اولیه باید هزینه‌ای را بپردازند.

 

دوره‌های مدرسه لیتل فلاور

 

مقطع دبیرستان ( سال‌های نهم تا دوازدهم ) لیتل فلاور

اصلی‌ترین دوره آموزشی مدرسه دخترانه لیتل فلاور ( Little Flower High School ) برای سال‌های نهم تا دوازدهم دبیرستان است. دانش آموزان برخی از دروس پایه و انتخابی را در این دوره مطالعه می‌کنند. همچنین مطالب آموزشی دروس مختلف طی همین سال‌های آموزشی کامل‌تر می‌شود. در صورت قبولی در امتحانات نیز مدرک پایانی دبیرستان به دانش آموزان داده خواهند شد.

 

دوره‌های مدرسه لیتل فلاور

 

دوره ویژه دانش آموزان بین المللی لیتل فلاور

دانش آموزان خارجی برای ورود به مدرسه لیتل فلاور باید مسیر خاصی را طی نمایند. این دسته از دانش آموزان باید فرم اطلاعات شخصی را کامل کرده و برنامه تحصیلی خود مورد نظرشان را انتخاب کنند. همچنین برای ثبت نام در این مرحله نیاز به 250 دلار کانادا پول نقد یا چک معتبر وجود دارد. دانش آموزان هم برای موفقیت در این دوره باید تسلط خوبی به زبان انگلیسی داشته باشند.

 

دوره‌های مدرسه لیتل فلاور

 

کلاس‌های هنری و تیم‌های ورزشی لیتل فلاور

دانش آموزان دختر در مدرسه می‌توانند رشته‌های ورزشی و هنری مورد علاقه خود را ادامه دهند. همچنین در طول سال تحصیلی رویدادهای ورزشی زیادی برگزار می‌شود که قطعا برای دانش آموزان جذاب خواهند بود. دانش آموزان هنرمند نیز می‌توانند طی جشن‌های مختلف هنرشان را به نمایش بگذارند.

 

دوره‌های مدرسه لیتل فلاور

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه دخترانه لیتل فلاور

امکاناتی که تیم مدیریتی مدرسه برای دانش آموزان در نظر گرفته است، در سطح قابل قبولی قرار دارند. به طوری که دانش آموزان دختر طی مقطع دبیرستان خود هیچ کمبودی را بابت امکانات رفاهی و آموزشی حس نخواهند کرد. البته این مدرسه هیچگونه خدماتی را به عنوان خوابگاه برای دانش آموزان خارجی ارائه نمی‌کند. به همین دلیل این دانش آموزان باید از اقامتگاه‌های خانگی ( Home Stay ) استفاده کنند.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه لیتل فلاور

 

کلاس‌های درس و آزمایشگاه مدرسه دخترانه لیتل فلاور

تیم آموزشی مدرسه دخترانه لیتل فلاور ( Little Flower High School ) امکانات بسیار گسترده‌ای را در اختیار دارند. اساتید در هر یک از کلاس‌های درسی می‌توانند تجهیزات هوشمند را برای اجرای آخرین متدهای آموزشی استفاده کنند.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه دخترانه لیتل فلاور

 

امکانات ورزشی مدرسه دخترانه لیتل فلاور

در ساختمان اصلی مدرسه سالن‌ها و تجهیزات ورزشی مختلفی وجود دارد که برای رشته‌های گوناگون مناسب هستند. دانش آموزان می‌توانند اوقات فراغت خود را در این سالن‌ها پر کنند، همچنین داشتن فعالیت ورزشی برای بهبود سلامت جسمانی و روانی دانش آموزان مفید خواهد بود.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه دخترانه لیتل فلاور

 

کتابخانه مدرسه دخترانه لیتل فلاور

یکی از بهترین امکانات مدرسه دخترانه لیتل فلاور ( Little Flower High School ) کتابخانه‌ای است که در ساختمان اصلی قرار داد. دانش آموزان با ورود به این کتابخانه می‌توانند به منابع ارزشمندی دسترسی پیدا کنند. همچنین فضای مطالعه کتابخانه مکان مناسبی برای انجام تکالیف می‌باشد.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه دخترانه لیتل فلاور

 

سالن غذاخوری مدرسه دخترانه لیتل فلاور

به طور کلی تیم مدیریتی مدرسه توجه ویژه‌ای به سلامت جسمانی دانش آموزان دارد. به همین دلیل سالن غذاخوری مخصوصی را در ساختمان اصلی قرار داده تا دانش آموزان بدون هیچ مشکلی به سالم‌ترین مواد غذایی دسترسی داشته باشند. همچنین غذاها و میان وعده‌ها در چند سری عرضه می‌شوند تا دانش آموزان با هر ذائقه‌ای بتوانند از سالن غذاخوری استفاده کنند.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه دخترانه لیتل فلاور

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه دخترانه لیتل فلاور

از آنجایی که سال‌های تحصیلی دبیرستان در مدرسه تحصیلی می‌شود، دانش آموزان در هر پایه‌ای شهریه یکسانی پرداخت می‌کنند. به طور کلی هزینه ثبت نام در هر سال تحصیلی مدرسه حدود 8000 دلار کانادا است و بابت برخی موارد هزینه جداگانه دریافت می‌شود. به طور مثال دانش آموزان پایه هشتم و پایه‌های نهم تا دوازدهم باید به ترتیب 100 و 200 دلار بابت فعالیت‌های ورزشی بپردازند.

 

هزینه‌های مدرسه دخترانه لیتل فلاور

 

بورسیه‌های مدرسه دخترانه لیتل فلاور

دانش آموزان دختر که وضعیت تحصیلی مناسبی دارند، می‌توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند. البته بورسیه تحصیلی تنها روی درصدی از شهریه اصلی مدرسه اعمال شده و شامل فعالیت‌های جانبی نمی‌شود. همچنین میزان بورسیه تحصیلی پس از بررسی وضعیت دانش آموز اعلام می‌گردد.

 

هزینه‌های مدرسه دخترانه لیتل فلاور

 

 

 

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه دخترانه لیتل فلاور

ثبت نام در مدرسه دخترانه لیتل فلاور (Little Flower High School) شامل دو مرحله اصلی است. در مرحله اول اطلاعات اولیه شخصی و درسی به مدرسه ارسال شده و دانش آموز باید در آزمون ورودی شرکت کند. در مرحله دوم نیز سایر پروسه اداری ثبت نام انجام خواهد شد.

 

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه دخترانه لیتل فلاور

سوالات متداول

برای چه پایه‌ای نیاز به آزمون ورودی وجود دارد؟

دانش آموزان برای ورود به پایه هشتم باید در آزمون ورودی مدرسه نمره قبولی به دست بیاورند.

 

آیا سطح زبان در ثبت نام دانش آموزان مهم است؟

بله میزان تسلط دانش آموز به زبان انگلیسی در ثبت نام و دریافت بورسیه اهمیت بالایی دارد.

 

دانش آموزان با مدرک مدرسه چه امتیازاتی را به دست می‌آورند؟

با دریافت مدرک معتبر مدرسه راه ورود دانش آموزان به دانشگاه هموارتر خواهد شد.

 

آیا برای خدماتی مانند کتابخانه و دستگاهای هوشمند هزینه جداگانه دریافت می‌شود؟

بله، مجموعا برای این موارد سالانه مبلغی حدود 500 دلار کانادا هنگام ثبت نام دریافت خواهد شد. 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question