دانشگاه دالهاوزی در سال ۱۸۱۸ تاسیس شد ، Dalhousie  یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است، که در نوااسکوشیا، کانادا واقع شده است. دانشگاه Dalhousie دارای محوطه های دانشگاهی در Halifax و امکانات آموزشی پزشکی در Saint John و New Brunswick است. و همچنین ۹۰ محقق Rhodes با این دانشگاه در ارتباط هستند.

دانشگاه Dalhousie برای توسعه دادن تحصیلات و نوآوری در برنامه تحصیلات خود ویژیگی های زیر را ارائه می دهد :

۱) آماده کردن افراد برای بالا بردن تجربه علمی خود

۲) آماده کردن افراد برای حرفه ای شدن در حرفه خود

اگر به دنبال راهی برای تحصیل در مقطع کارشناسی برای تحصیل در کانادا هستید ، این دانشگاه گزینه های مختلفی را ارائه می دهد. اگر برای تحقق پیش نیازهای برنامه به دوره ای نیاز دارید، دانشگاه دالهاوزی آن را دارد. اگر انگلیسی زبان مادری شما نیست ، این دانشگاه طیف وسیعی از برنامه های انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) را ارائه می دهد که به شما این امکان را می دهد از سطح زبان فعلی به سطح مورد نیاز برنامه مدرک انتخابی خود دست پیدا کنید.

شما می توانید به صورت رایگان تمامی شرایط اخذ پذیرش این دانشگاه را بدانید
از ما بپرسید
درباره دانشگاه
دانشکده ها
رشته ‌ها
هزینه ها
مدارک مورد نیاز
سوالات متداول
درباره دانشگاه

تمامی شهروندان و دارندگان اقامت دائم کانادا تا قبل از ۲۰ سالگی می‌توانند تا پایان مقطع دبیرستان از تحصیلات رایگان استفاده نمایند. استان Nova Scotia شرایط تحصیل از مهدکودک تا سال ۱۲ را به زبان انگلیسی و فرانسوی فراهم می‌سازد. معلمان این استان همانند دیگر استانها دارای مدارک دانشگاهی، دوره تربیت معلم پیشرفته می‌باشند و از برنامه تحصیلی قانونمند پیروی می‌کنند. این استان دارای سیستم کامل و جامع عالی شامل دانشگاه، کالج فنی و برنامه‌های کارورزی می‌باشد.

 

تعدادکل دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه دالهاوزی 15177 نفر است که 3439 نفر آن از دانشجویان بین المللی هستند. از مجموع دانشجویان این دانشگاه  11687 نفر از آنها دانشجو کارشناسی و 3490 نفر آن دانشجو تحصیلات تکمیلی هستند.

رتبه بندی دانشگاه Dalhousie در QS ، 291 و در کشور کانادا 11 می باشد.

تحصیل در دانشگاه دالهاوزی

دانشکده ها

اعضای هیئت علمی دانشگاه Dalhousie به صورت مداوم در حال تحقیق هستند. بسیاری از آن ها به دلیل موفقیت در تحقیق و تدریس در سطح ملی و بین المللی شناخته شده هستند.

این دانشگاه از دانشکده های مختلفی تشکیل شده است:

 • دانشکده کشاورزی
 • دانشکده معماری و برنامه ریزی
 • دانشکده هنر و علوم اجتماعی
 • دانشکده علوم کامپیوتر
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده بهداشت
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده مدیریت
 • دانشکده پزشکی و دانشکده علوم
رشته ‌ها

رشته هایی که در دانشگاه Dalhousie ارائه می شود، این امکان را از نظر سطح علمی و تجربی به شما می دهد تا شما را برای اشتغال در حرفه خود آماده کند. این دانشگاه 4000 رشته در دانشکده های مختلف خود ارائه داده است.

در زیر اسامی برخی از رشته هایی پرطرفدار در این دانشگاه را مشاهده می‌کنید :

تجارت کشاورزی / اقتصاد کشاورزی / علوم دامی / آبزی پروری / علوم زیست دامپزشکی / علوم محیطی / مدیریت یکپارچه محیط زیست / تجارت بین المللی غذا / معماری / علوم گیاهی / دامپزشکی / مدیریت مشاغل کوچک / هنر / مطالعات حیوانات / بازیگری / قانون مدنی / مهندسی عمران / مهندسی عمران / علوم کامپیوتر / بیوتکنولوژی / مهندسی برق / مهندسی مکانیک / فیزیک / نرم افزار / مدیریت / بازاریابی / زمین شناسی / ریاضیات / بیوشیمی / علوم غذایی و تغذیه ای / پرستاری / اقتصاد / علوم اجتماعی / علوم سیاسی / روانشناسی / جامعه شناسی

 

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد رشته های دانشگاه دالهاوزی می توانید بر روی Dalhousie کلیک کنید.

دانشجویان دانشگاه دالهاوزی

هزینه ها


هزینه تحصیل در Dalhousie در یک سال به طور متوسط چقدر است؟ هزینه تحصیل در این دانشگاه به عوامل مختلفی از جمله برنامه ای که انتخاب کرده اید و تعداد واحدهایی که می گذرانید بستگی دارد. در این جا هزینه تحصیل در دانشگاه دالهاوزی را به طور تقریبی برای شما آورده ایم.

 • هزینه درخواست ثبت نام در مقطع کارشناسی: 70 دلار
 • هزینه درخواست ثبت نام در مقطع تحصیلات تکمیلی: 100 دلار
 • هزینه کتاب و لوازم درسی: 1300 دلار در سال
 • هزینه مسکن و غذا در استان Nova Scotia کانادا در سال: 10 هزار دلار در سال تخمین زده شده است.
 • هزینه دوره کارشناسی: 6 هزار دلار در هرترم
 • هزینه دوره تحصصیلات تکمیلی: از 13 هزار دلار تا69 هزار دلار می باشد.
 • هزینه بیمه و سلامت دانشجویان بر روی واحدهای اخذ شده توسط دانشجو آورده می شود و نیاز نیست که هزینه اضافی داده شود.

هزینه تحصیل و زندگی در دانشگاه دالهاوزی

مدارک مورد نیاز

مدارکی که خوب است برای اخذ پذیرش تحصیلی به دانشگاه اعلام شود شامل: تجربه تدریس و تحقیق، مقالات منتشر شده، سخنرانی ها، جوایز  و افتخارات و سایر جزئیات می باشد که در واقع مشخصات کامل علمی و حرفه ای شما است.

اگر پیشنهاد قبولی از دانشگاه دریافت کنید ممکن است برای برخی از رشته ها در مقطع تحصیلات تکمیلی از شما بخواهند نمرات GRE و GMAT خود را برای دانشگاه ارسال کنید و همچنین در صورت قبولی ارسال ریز نمرات رسمی در دوره قبلی آموزشی الزامی است.

 

حداقل نمره تافل

100

حداقل نمره آیلتس

7.5

حداقل نمره GPA

3.5

حداقل نمره GRE

300

حداقل نمره GMAT

550

حداقل نمره IB

26

سوالات متداول

1- آیا دانشجویان بین المللی درحال تحصیل در دانشگاه دالهاوزی می توانند کار کنند؟

دانشجویان بین المللی که به طور تمام وقت در دانشگاه Dalhousie ثبت نام می کنند ، مجاز به کار در خارج از دانشگاه به مدت 20 ساعت در هفته می باشند. اگرمی توانید در حین تحصیل، کار نیز انجام دهید. می توانید بلافاصله شروع به کار کنید.

2- آیا دانشجویان می‌توانند در زمان مهاجرت خانواده خود را همراه با خودم به کانادا ببرند؟

ممکن است در طول مدت تحصیل اعضای خانواده شما در کانادا با شما زندگی کنند. خانواده شامل: همسر و فرزندان است. اگر اعضای خانواده شما بدون شما وارد کانادا شوند ، ممکن است تا شش ماه پذیزفته نشوند. به دلیل این که آنها ممکن است نیاز به معاینه پزشکی داشته باشند آن ها را در حالت قرنطینه نگه می دارند.

3- چه نوع برنامه های مهندسی در Dalhousie موجود است؟

برنامه ها در منابع شیمیایی ، مدنی ، برق ، زیست محیطی ، صنعتی ، مکانیکی و معدنی ارائه می شوند. در این برنامه ها ، امکان تخصص بیشتر در پزشکی ، کامپیوتر ، منابع آب ، نفت ، معدن ، ساخت ، ارگونومی ، مواد ، الکترونیک ، سیستم های قدرت ، زیرساخت ، عملیات و سایر مناطق وجود دارد.

4- چه نوع دانشجویی موفق به دریافت پذیرش در رشته‌های مهندسی می شود؟

دانش آموز مشتاق ، متعهد و دارای مهارت های ریاضی و فیزیک خوب، به احتمال زیاد موفق خواهد بود.

5- اگر دانشجو مطمئن نباشد که کدام رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب کند، چه راهنمایی برای تصمیم گیری وجود دارد؟

هر ساله سخنرانی ها و سمینارها برگزار می شود که دانشجویان سال اول می توانند ببینند که هر برنامه مهندسی شامل چه نوع کارهایی است. دانشجویان همچنین می توانند در برنامه های مختلف از استادان و دانشجویان در تماس باشند و با آنها صحبت کنند.

6- اگر دانشجو حداقل نمره در آزمون های معتبر زبان را کسب نکند، دانشگاه چه راهکاری برای او دارد؟

یک دوره زبان انگلیسی به نام (ESL) را برای بالا بردن سطح زبان شما ارائه می دهد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question