اطلاعات کلی

درباره مدرسه مینارد

مدرسه مینارد در سال ۱۶۵۸، توسط جان مینارد، در شهر اکستر در انگلیس تاسیس شد. با اینکه بیش از ۳۶۰ سال از اولین روزهای فعالیت مدرسه مینارد می‌گذرد، اما از سطح علمی آن تا کنون کاسته نشده است. این مدرسه دخترانه به دانش آموزان ۴ الی ۱۸ ساله آموزش می‌دهد، و یک مدرسه غیر انتفاعی است. مدرسه مینارد در حال حاضر بیش از ۳۷۰ دانش آموز دارد، و هر ساله متقاضیان زیادی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند برای ثبت نام در این مدرسه اقدام می‌کنند، اما به دلیل کمبود ظرفیت، دانش آموزان بر اساس سطح علمی گزینش می‌شوند.

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا : ۰

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

امکانات و محیط‌های آموزشی

مدرسه مینارد با اینکه در گذشته دارای خوابگاه بود، اما اکنون تنها به صورت روزانه پذیرای دانش آموزان است، و کسانی که قصد تحصیل در این مدرسه را دارند، یا باید از روش هوم استی اقدام کنند، و یا با رزرو خوابگاه خصوصی، در این شهر اقامت داشته باشند. خوابگاه این مدرسه در حال حاضر به یک مرکز تخصصی برای دوره فرم 6 تبدیل شده است. این مدرسه دارای امکانات بسیاری است، و اکثر آن‌ها در چند دهه اخیر با استفاده از مدرن‌ترین تجهیزات ساخته شده‌اند.

از امکانات این مدرسه می‌توان به کلاس‌های کم ظرفیت، کتابخانه تازه تاسیس، مرکز علم و فناوری، سالن غذاخوری مجهز، سالن استراحت، چندین کلاس موسیقی و گالری هنری، آزمایشگاه و کارگاه برای دروس عملی، و یک مطب پزشک اختصاصی اشاره کرد.

البته امکانات مدرسه مینارد تنها در رابطه با آموزش دانش آموزان نیست، و این مدرسه در زمینه ورزش نیز توانسته امکانات بسیار خوبی را در اختیار آن‌ها قرار دهد. از امکانات این مدرسه می‌توان به سالن بدنسازی، استخر شنا، زمین فوتبال، زمین راگبی، سالن تنیس، و سالن صخره نوردی اشاره کرد.

مدرسه مینارد دارای خوابگاه داخلی نیست، و دانش آموزان برای اقامت در زمان تحصیل، موظف هستند از روش هوم استی و یا رزرو خوابگاه خصوصی در سطح شهر استفاده کنند. معمولا دانش آموزان خارجی برای بهره‌مندی از فرهنگ بریتانیا، و آشنایی با قوانین این کشور، به سرپرستی یک خانواده انگلیسی در می‌آیند، و در زمان تحصیل در کنار این خانواده زندگی می‌کنند.

هزینه‌های تحصیل و شهریه‌ها

هزینه‌ای تحصیل در مدرسه مینارد در سال 2020 – 2021 به شرح زیر هستند:

  • شهریه مدرسه کودکان (سال 3 – 5) 3،988 پوند در هر ترم
  • شهریه دوره مقدماتی ( سال 1 – 2) 2،631 پوند در هر ترم
  • شهریه مهد کودک 2،283 پوند در هر ترم
  • هزینه اولیه ثبت نام 200 پوند
  • شهریه سال تحصیلی 6 الی 13 4،767 پوند در هر ترم
مشاوره تخصصی اخذ پذیرش سریع و تضمینی از بهترین مدارس انگلستان با بورس‌های متنوع

بورسیه و کمک هزینه‌های تحصیلی

بورسیه‌های تحصیلی مدرسه مینارد به دو نوع تقسیم می‌شوند. دسته اول بر اساس نیاز مالی دانش آموزان برای پرداخت شهریه، و دسته دوم بر اساس سطح علمی دانش آموز و یا استعداد او در زمینه‌های مختلف به او تعلق خواهد گرفت.

این مدرسه هر ساله مبالغ بالایی به عنوان بورسیه و کمک هزینه تحصیلی برای دانش آموزان در نظر می‌گیرد. علاوه بر این‌ها، دانش آموزان ممتاز نیز از هدایای مختلف مانند تلفن هوشمند، کارت‌های هدیه و بسیاری موارد دیگر بهره‌مند خواهند شد.

برنامه علمی و تحصیلی

این مدرسه همواره با استفاده از امکانات روز، و جدیدترین متدهای آموزشی، سعی کرده است تا سطح علمی دانش آموزان را بالا نگه دارد. بر اساس آمار روزنامه دیلی تلگراف در سال 2017، مدرسه مینارد به عنوان 16امین مدرسه برتر در زمینه آزمون GCSE معرفی شد، و همچنین در سال 2017 دپارتمان آموزش انگلیس، معلمان این مدرسه با عنوان افراد متخصص در آموزش معرفی کرد.

مدرسه مینارد دوره‌های خود را از فرم 1 تا 6 طراحی کرده است، و همچنین مهد کودک نیز درون مدرسه اداره می‌کند، تا نیاز آموزشی دانش آموزان را از همان ابتدای کودکی برآورده کند. دوره‌های این مدرسه به شرح زیر هستند:

مهد کودک مدرسه مینارد

مدرسه مینارد دوره مهد کودک را با توجه به نیاز کودکان به یادگیری در محیط شاد و هنگام فعالیت‌های کودکانه آن‌ها طراحی کرده است. در این دوره کودکان 4 تا 7 ساله، توسط پرستاران نگهداری می‌شوند، و سعی شده روی شکلی گیری شخصیت آن‌ها تمرکز ویژه‌ای بشود.

در مهد کودک فعالیت‌های جانبی زیادی در نظر گرفته شده است، و معمولا کودکان به گردش‌های علمی زیادی می‌روند تا خلاقیت آن‌ها بیشتر شود. هدف اصلی این دوره، افزایش استقلال، یادگیری مهارت‌های فردی، و آشنایی ابتدایی با درس‌های مقاطع بعدی است.

مدرسه کودکان

مدرسه کودکان به آموزش کودکان 7 الی 11 ساله، در مقاطع 3 تا 6 تحصیلی مشغول است. در این دوره دانش آموزان با درس‌های اصلی خود آشنا می‌شوند، و هر چه مقطع بالاتر رود، درس‌های آن‌ها نیز تخصصی‌تر خواهد شد. مدرسه مینارد در بخش کودکان با هدف ایجاد یک پایه قوی علمی تشکیل شده است، و دانش آموزان در کنار دروس اصلی خود، موظف هستند در برنامه‌های جانبی نیز شرکت کنند. از درس‌های این دوره می‌توان به ریاضی، علوم، کار با رایانه، ورزش، تاریخ و جغرافیا، زبان انگلیسی، هنر، موسیقی و رقص اشاره کرد.

به گفته مدیر مدرسه، در این دوره هدف تنها آموزش علمی دانش آموزان نیست، و نباید از این امر که دانش آموزان همچنان کودک هستند نیز غافل شد. کودکان نیاز به سرگرمی دارند، و در این سن باید در یک محیط دوستانه و شاد به آموزش بپردازند تا یادگیری آن‌ها بیشتر شود.

مدرسه بزرگسالان

دوره بزرگسالان مدرسه مینارد برای دانش آموزان 11 تا 16 ساله طراحی شده است، و همواره سعی شده که برنامه درسی آن‌ها به صورت تخصصی ارائه شود. برنامه‌های آموزشی این مدرسه مطابق با چارچوب آموزشی انگلیس است، و در پایان این دوره نیز، دانش آموزان موظف به شرکت در آزمون GCSE هستند. دانش آموزان باید موضوعات درسی خود را بر اساس رشته تحصیلی مورد علاقه خود در آینده انتخاب کنند، و هرچه نمرات بهتری در آزمون کسب کنند، شانس بیشتری برای ورود به یک دانشگاه معتبر خواهند داشت.

دوره Sixth Form

دوره sixth form  در مدرسه مینارد به شکلی طراحی شده است، که دانش آموزان با مهارت‌های مناسب با بازار کار آشنا شوند، و همچنین بتوانند خود را برای ورود به کالج و دانشگاه‌های برتر جهانی آماده کنند. در پایان این دوره دو ساله، دانش آموزان با شرکت در آزمون A-level و کسب نمرات بالا، می‌توانند برای ثبت نام در یک کالج در انگلیس و یا کشور دیگر اقدام کنند. در این دوره مشاوران تحصیلی در کنار دانش آموزان خواهند بود، و علاوه بر راهنمایی‌های تحصیلی، دختران را در زمینه زندگی و آشنایی با حقوق خود در جامعه و محل کار نیز راهنمایی می‌کنند.

چگونگی پذیرش و ثبت‌نام برای دانش‌آموزان خارجی

به طور کلی شرایط خاصی برای ثبت نام در مدرسه مینارد وجود ندارد، اما با این حال، به دلیل کمبود ظرفیت در مدرسه، معمولا برای ورود از دانش آموز تست گرفته خواهد شد. آزمون ورودی این مدرسه در هر مقطع متفاوت خواهد بود، اما راحت‌ترین پایه برای ثبت نام، مدرسه مقدماتی و مهد کودک است، و به صورت پیش فرض، در سال‌های آینده یک صندلی برای او رزرو خواهد شد.

موقعیت جغرافیایی و دسترسی محیطی

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question