مدرسه برخامستد در انگلستان واقع شده و یکی از مهم‌ترین مراکز آموزشی برای تحصیل در انگلستان محسوب می‌شود. تیم مدیریتی این مدرسه تمام تلاش خود را می‌کند تا برای دانش آموزان و کودکان در سنین مختلف دوره‌های مناسبی در نظر بگیرد. همچنین محیط آموزشی ایده‌آل مدرسه باعث شده تا دیگر هیچ حاشیه‌ای دانش آموزان را از مسیر تحصیل دور نکند. به همین دلیل والدین با خیالی کاملا آسوده می‌توانند فرزندان خود را برای پیشرفت بیشتر به مدرسه بسپارند. در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما را بیشتر با مدرسه و دوره‌های متنوعش آشنا کنیم.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه برخامستد

همانطور که در بخش ابتدایی مطلب مطالعه کردید، در این مدرسه دوره‌های آموزشی متنوعی برای سنین مختلف وجود دارد. به طوری که کودکان بالای پنج ماه تا 18 ساله می‌توانند در مدرسه برخامستد ثبت نام کنند. توجه داشته باشید که دانش آموزان برای ورود به دوره‌های مدرسه باید دارای سن و شرایط تحصیلی مناسب باشند. در ادامه این بخش از مطلب شما را بیشتر با جزئیات دوره‌ها مختلف آشنا خواهیم کرد.

مهد کودک

کودکان نوزاد با ورود به خانواده شادی و اوقات هیجان انگیزی را به ارمغان می‌آورند. اما بسیاری از والدین شاغل نسبت به نگهداری صحیح از فرزند خود حساسیت بسیار زیادی دارند. مدرسه برخامستد مهد کودک یا فضایی مناسب تدارک دیده تا چنین افرادی هیچ نگرانی بابت نگهداری فرزندان 5 ماهه تا 3 ساله خود نداشته باشند. کودکان با ورود به این مهد کودک می‌توانند ارتباط صحیح با دیگر کودکان را یاد بگیرند و هنگام بازی با آموزش‌های اجتماعی آشنا شوند.

دوره ویژه پیش دبستانی

بدون شک دوره پیش دبستانی به بهترین شکل ممکن می‌تواند کودکان را برای ورود به مدرسه آماده کند. کودکان 3 تا 7 ساله بعد از مهد کودک و ورود به این  دوره، با مسائل آموزشی و رفتارهای اجتماعی درست آشنا خواهند شد. به همین دلیل بهتر می‌توانند در مدرسه با دیگر کودکان رفتار کنند و دروس مختلف را بهتر یاد بگیرند. مربی‌های این دوره نیز جزو افراد با تجربه و ماهر هستند تا بتوانند به بهترین شکل با کودکان در چنین رده سنی حساسی ارتباط داشته باشند.

ترم‌های تحصیلی برای جنسیت‌ها مختلف

یکی از جالب‌ترین دوره‌های مدرسه برخامستد برای کودکان 11 تا 16 سال است که با توجه به جنسیت دانش آموزان برگزار می‌شود. دانش آموزان در این دوره تحصیلی با توجه به جنسیت خود در کلاس‌های جداگانه تحصیل خواهند کرد. با انجام این کار تیم آموزشی مدرسه بهتر می‌تواند روی اجرای دوره تحصیلی مدیریت داشته باشد. همچنین برخی والدین نیز که نسبت به مدارس مختلط زیاد حس خوبی ندارند، امکان ثبت نام فرزند خود در این دوره را دارند.

فرم ششم

سیستم آموزشی انگلستان تاکید بسیار زیادی روی دوره فرم ششم دارد. دانش آموزان با ورود به این دوره می‌توانند خود را برای تحصیل در رشته‌های دانشگاهی آماده کند. فرم ششم برای دانش آموزان بالای 16 سال مناسب بوده و داوطلبان ثبت نام خارجی نیز محدود سنی خاصی نخواهند داشت. به طور کلی دانش آموزان در دوره ارتباط خوبی با اساتید مدرسه خواهند داشت و مطلب درسی را به بهترین شکل ممکن آموزش خواهند دید.

دوره‌های مدرسه برخامستد

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه برخامستد

مدرسه برخامستد سعی دارد تا بهترین شرایط ممکن را برای آموزش دانش آموزان خود فراهم کند. به همین دلیل امکانات مختلفی را برای دانش آموزان در نظر گرفته تا این افراد هیچ کمبودی را در طول تحصیلشان حس نکنند. دانش آموزان می‌توانند از پانسیون‌های اطراف برای اقامت خود استفاده کنند یا برای ورزش به سالن‌های ورزشی و استخر مدرسه بروند. در ادامه این بخش از مطلب قصد داریم تا شما را بیشتر با امکانات عالی مدرسه آشنا کنیم.

محیط آموزشی مناسب برای دانش آموزان

تیم آموزشی مدرسه همیشه تلاش می‌کند تا دانش آموزان در محیط مناسبی قرار بگیرند. به همین دلیل امکانات خاصی را در نظر گرفته که همگی برای دانش آموزان مفید خواهند بود. برای مثال دانش آموزان می‌توانند کارهای هنری مختلفی را در سالن‌های مخصوص انجام دهند.

سالن‌های غذاخوری

تغذیه سالم می‌تواند تاثیر حیرت انگیزی روی سلامت جسمانی دانش آموزان بگذارد. مدرسه برای دسترسی دانش آموزان به تغذیه سالم سالن‌های مناسبی را تدارک دیده است. دانش آموزان نیز می‌توانند برای وعده‌های غذایی مختلف به این سالن‌ها مراجعه کنند.

تجهیزات آموزشی پیشرفته در کلاس‌ها

اساتید مجرب مدرسه برخامستد از آخرین متدهای آموزشی برای تدریس به دانش آموزان استفاده می‌کند. مدرسه نیز تجهیزات مختلفی را در کلاس‌های قرار داده تا هیچ کمبودی برای اجرای این متدها وجود نداشته باشد. دانش آموزان نیز با استفاده از چنین روش‌های نسبت به حضور در کلاس حس خوبی خواهند داشت.

آزمایشگاه‌ها و اتاق‌های انجام تمرینات عملی

برخی از درس‌ها دارای آزمایشات عملی هستند که برای درک بهتر مفاهیم به شدت مفید خواهند بود. اساتید چنین دروسی می‌توانند از آزمایشگاه‌های مختلف مدرسه برای تدریس استفاده کنند. همچنین اتاق‌هایی برای دروس هنری وجود دارد.

خوابگاه و امکانات مدرسه برخامستد

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه برخامستد

از آنجایی که مدرسه برخامستد به شکل خصوصی فعالیت می‌کند، دارای شهریه نسبتا سنگینی است. دانش آموزان برای ورود به دوره‌های مختلف باید مبلغ خاصی بپردازند. به طور کلی دوره‌های زیر 12 سال شهریه 3500 تا 7000 پوندی دارند. برای فرم ششم نیز باید مبلغ حدود 7500 پوندی بپردازید. سایر خدمات مانند خوابگاه یا دستگاه‌های هوشمند مدرسه هزینه جداگانه دارند.

بورسیه‌های مدرسه

مدرسه به دانش آموزانی که دارای سابقه تحصیلی خود هستند تخفیفی را به عنوان بورسیه تحصیلی در انگلستان در نظر می‌گیرد. این تخفیف به صورت میانگین تنها 10 درصد از شهریه پرداختی را پوشش داده و شامل هزینه‌های دیگر مدرسه نخواهد شد.

 

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه برخامستد

دانش آموزان برای ورود به مدرسه و ثبت نام اولیه باید مبلغ 150 پوندی را بپردازند. پرداخت این مبلغ از طریق سایت رسمی مدرسه برخامستد امکان پذیر بوده و داوطلبان در دوره‌های مختلف باید مدارک تحصیلی و هویتی خود را ثبت نمایند.

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه برخامستد

سوالات متداول

سوالات متداول

آیا دوره‌های ورزشی نیاز به پرداخت هزینه جداگانه دارد؟

بله، برای این دوره‌ها باید مبلغ جداگانه‌ای بپردازید.

مهد کودک مدرسه نیز مانند دوره‌ها متوسطه اول تفکیک جنسیتی دارد؟

خیر خردسالان مهد کودک به صورت مختلط نگهداری شده و آموزش داده می‌شوند.

هزینه خوابگاه مدرسه چقدر است؟

با توجه به نوع اتاق بین 10 تا 12 هزار پوند متغیر خواهد بود.

آیا هزینه‌های گفته شده در این مطلب به صورت سالیانه است؟

خیر هزینه‌های اعلامی همگی برای یک ترم تحصیلی خواهند بود. 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question