مدرسه روگمونت یک مدرسه خصوصی است که در سال ۱۹۲۶ در یک عمارت در شهر لانتارنام انگلیس تاسیس شد. در ابتدا این مدرسه روگمونت توسط خانواده ایوانز هدایت می‌شد، و در سال ۱۹۷۴ به دلیل مشکلات مالی که به وجود آمد، چند نفر از والدین دانش آموزان با جمع آوری هزینه‌های لازم، این مدرسه را خریداری کردند. اکنون مدرسه روگمونت با ریاست رابرت کارنوال به یکی از بهترین مدارس برای تحصیل در انگلیس تبدیل شده است، و هر ساله دانش آموزان بسیاری در این مدرسه، به خاطر سطح علمی بالای آن ثبت نام می‌کنند.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه روگمونت

مدرسه روگمونت هر ساله دانش آموزان 3 تا 18 ساله را ثبت نام می‌کند، و بر اساس سطح دانش آن‌ها، این افراد در سه دوره اصلی وارد کلاس‌های خود می‌شوند. این دوره‌ها عبارتند از:

مهد کودک و پیش دبستانی

دوره‌های پیش دبستانی و مقدماتی در مدرسه روگمونت برای یادگیری بهتر کودکان بسار مهم است. هدف از طراحی این دوره، پیشرفت در دوران نوزادی و خردسالی است تا هنگامی که به مقطع بعدی می‌رسند، دانش کافی برای شرکت در کلاس‌ها داشته باشند. به گفته مدیر مدرسه روگمونت تحصیل مانند ساختمانی بلند است، که در صورتی که پایه‌های قوی نداشته باشد، ساختن آن امکان پذیر نیست.

در دوران مهد کودک خلاقیت کودکان رشد پیدا می‌کند و آن‌ها را به شیوه‌ای درست تربیت می‌کنند. از کاردستی گرفته تا آشپزی‌های ابتدایی در برنامه تحصیلی آن‌ها است، و از اهمیت سرگرمی در این مدرسه برای کودکان چشم پوشی نشده است.

همچنین دوره‌های ورزشی مختلف، تمرکز بر تقویت هوش، یادگیری طراحی و نقاشی و بسیاری از مهارت‌های دیگر نیز در این دوره به دانش آموزان کوچک تدریس می‌شود. در بخش کودکان، آشپزخانه‌ای مجهز تعبیه شده تا تغذیه آن‌ها به بهترین شکل ممکن انجام شود.

دوره راهنمایی

در دوره راهنمایی، آموزش شکل دیگری به خود خواهد گرفت و کمی تخصصی می‌شود. هدف از برگزاری این دوره‌های آشنایی با مهارت‌های علمی و اجتماعی مختلف است، و همچنین دانش آموز باید برای آزمون GCSE آماده شود. در این دوره در کنار دروس اصلی، دانش آموزان به یادگیری دروس اختیاری نیز می‌پردازند. به عنوان مثال، ورزش، هنر، موسیقی، آشنایی با برنامه‌های مختلف رایانه‌ای در این دسته قرار می‌گیرد و دانش آموز باید چند عنوان دروس فرعی را نیز بگذراند.

پس از پایان این دوره، فرد باید آزمون GCSE را انجام بدهد تا در یکی از رشته‌های اصلی زبان، علوم، علوم انسانی و هنر بتواند مدرک خود را کسب کند، و راه را برای شرکت در مقاطع دبیرستان در انگلستان و بالاتر باز کند.

خوابگاه و امکانات مدرسه روگمونت

دوره‌های فرم 6

این دوره در مدرسه روگمونت به صورت دو ساله برگزار می‌شود و در هر سال مهارت‌های بسیاری به فرد آموزش داده می‌شود تا بتواند وارد کالج‌های معتبر انگلیس و یا سایر کشورها شود. در فرم 6 بیشتر روی دروس تخصصی تمرکز می‌شود و دانش آموز باید به نسبت علایق خود، دوره‌های مختلفی را بگذراند. این دوره‌ها عبارتند از:

 • هنر و طراحی
 • بیولوژی
 • شیمی
 • علوم رایانه‌ای
 • طراحی و تکنولوژی
 • تئاتر و درام
 • اقتصاد
 • ادبیات انگلیسی
 • سینما
 • زبان فرانسه
 • جغرافیا و تاریخ
 • ریاضیات و ریاضیات پیشرفته
 • موسیقی
 • تربیت بدنی و ورزش
 • مطالعات دینی

پس از اتمام این دوره‌ها، دانش آموزان می‌توانند برای آزمون‌های مختلف اقدام کنند، تا بتوانند در یکی از کالج‌های معتبر انگلیس ثبت نام خود را انجام دهند.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه روگمونت

مدرسه روگمونت به دلیل امکانات زیادی که دارد، به یکی از بهترین مدارس ویلز تبدیل شده است. این مدرسه با داشتن سالن‌های ورزشی مختلف، زمین فوتبال بسیار حرفه‌ای، استخر سرپوشیده، رستوران‌های مجهز و محل‌هایی برای استراحت دانش آموزان توانسته رضایت بسیاری از افراد را جلب کند.

همچنین از لحاظ علمی نیز این مدرسه بسیار مناسب عمل کرده است. روگمونت دارای چندین آزمایشگاه و کارگاه بسیار مجهز است، که باعث می‌شود دانش آموزان سطح علمی بسیار خوبی داشته باشند. همچنین یک کلینیک داخلی نیز در این مدرسه وجود دارد، که در صورت نیاز بتوان فورا برای حوادث پیش آمده اقدامات لازم را انجام داد.

مدرسه روگمونت کادر آموزشی بسیار مجربی دارد، و تمامی دانش آموزان به صورت هفتگی می‌توانند از مشاورین این مدرسه استفاده کنند، تا علاوه بر بالا نگه داشتن سطح علمی خود، مشکلاتشان را نیز به راحتی بتوانند حل کنند. مشاوران تحصیلی هر هفته به بررسی میزان پیشرفت دانش آموزان خواهند پرداخت.

متاسفانه در این مدرسه خوابگاه داخلی وجود ندارد، و دانش آموزان باید به سرپرستی فردی مجاز در بیایند، و یا توسط والدین کودک مراقبت شوند. با این حال سرویس‌های این مدرسه می‌تواند به خوبی از دانش آموزان مراقبت کند، و نگرانی والدین برای رفت و آمد را کاهش دهد.

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه روگمونت

هزینه‌های تحصیل در مدرسه روگمونت بین 2،333 الی 4،359 پوند در هر ترم است، و بسته به مقطع تحصیلی دانش آموز تغییر می‌کند. علاوه بر این هزینه، مبالغ مختلفی با عنوان هزینه کتب، لوازم الکترونیکی تحصیلی و غیره نیز دریافت می‌شود.

بورسیه‌های مدرسه روگمونت

مدرسه روگمونت هر ساله مبالغ زیادی را به عنوان بورسیه برای دانش آموزان در نظر می‌گیرد. دانش آموزان می‌توانند با درخواست خود به مدرسه، بعد از سنجش می‌توانند واجد شرایط برای دریافت بورسیه باشند. البته به گفته مدیر مدرسه، بورسیه تنها به دانش آموزان ممتاز تعلق نمی‌گیرد، و در صورتی که فرد نشان دهد که در آینده می‌تواند موفق‌تر عمل کند، امکان دریافت بورسیه را دارد. برای دریافت بورسیه در تمامی مقاطع تحصیلی در این مدرسه، می‌توانید درخواست خود را برای مسئولین مربوطه ارسال کنید.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه روگمونت

دانش آموزان جدید برای ثبت نام نیاز دارند با رئیس مجموعه و کادر آموزشی به مصاحبه بپردازند و در صورت قبولی می‌توانند نسبت به ثبت نام در مدرسه روگمونت اقدام کنند. در رابطه با ثبت نام کودکان برای پیش دبستانی و مهد کودک، مصاحبه با والدین دانش آموز انجام خواهد شد.

همچنین ثبت نام در مقطع فرم 6 بستگی به نمره GCSE دارد و متقاضی باید حداقل نمره 10 را در این آزمون کسب کرده باشد. همچنین در صورتی که فرد بخواهد، می‌تواند با درخواست قبلی، یک روز کامل را در این مدرسه بگذراند تا با شرایط مدرسه روگمونت آشنا شود.

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه روگمونت

سوالات متداول

سوالات متداول

آیا مدرسه روگمونت لباس فرم مشخصی دارد؟

بله، تمامی دانش آموزان در این مدرسه موظف به پوشیدن لباس فرم هستند. لباس فرم خردسالان به رنگ قرمز، کودکان به رنگ خاکستری روشن، دانش آموزان راهنمایی به رنگ مشکی و لباس فرم دانش آموزان فرم 6 به رنگ خاکستری تیره است.

کلاس‌ها به چه شکلی برگزار می‌شود و چند نفره هستند؟

تمامی کلاس‌ها با جدیدترین متد آموزشی برگزار می‌شود، و در مورد تعداد نیز، کلاس کودکان 16 نفره، کلاس نوجوانان نیز 18-22 نفره برگزار می‌شود.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question