مدرسه راگبی در سال ۱۵۶۷ به عنوان یک مدرسه آموزشی لاتین شروع به فعالیت کرد. مدرسه راگبی  تاکنون بارها شیوه آموزش خود را تغییر داده است، و در سال ۱۸۶۸ برای تحصیل در انگلستان به عنوان یک مدرسه عمومی در بریتانیا تغییر کاربری داد. این مدرسه سالیان سال توسط خانواده راگبیانز اداره می‌شد، و اکنون یک مدرسه خصوصی در نظر گرفته می‌شود. مدرسه راگبی مهد به وجود آمدن ورزش راگبی است و اسم خود را نیز از همین امر دریافت کرده است. این مدرسه تنها روی ورزش تمرکز ندارد، و شیوه آموزشی آن نیز بسیار با کیفیت است.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه راگبی

این مدرسه در شهر وارویک شایر انگلیس قرار گرفته است، و امکانات آموزشی بسیار زیادی دارد. دوره‌های آموزشی مدرسه راگبی همگی توسط برترین اساتید انگلیس تدریس می‌شوند، و سعی شده است از جدیدترین متد آموزشی استفاده شود. دوره‌های تحصیلی این مدرسه به غیر از دوره لیسانس که به تازگی برگزار شده است، به شرح زیر هستند:

 

دوره آموزشی بلوک F

این دوره تحصیلی با عنوان بلوک اف یا First Block در واقع سال اولی است که دانش آموز در آن به تحصیل می‌پردازد. در این دوره موضوعات مختلف درسی به دانش آموز یاد داده خواهد شد، و در کنار آن ورزش را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنند. هدف از این دوره یادگیری مطالب تخصصی‌تری است که در مدارس مقدماتی یاد گرفته‌اند، و سعی شده تا حدودی دانش آموز را برای آزمون GCSE آماده کنند.

 

دوره آموزشی بلوک E

بلوک E سال دوم تحصیلی دانش آموز در مدرسه راگبی خواهد بود، و 9 عنوان درس اصلی شامل ریاضی، علوم، زبان و بسیاری موارد دیگر به دانش آموز تدریس خواهد شد. این عناوین درسی برای شرکت در آزمون GCSE تدریس می‌شوند، تا فرد بتواند نمره بالایی در آن کسب کند.

 

دوره آموزشی بلوک D

 تمرکز اصلی این دوره روی آزمون GCSE است، و در واقع سالی است که در پایان آن فرد باید در آزمون نمره قبولی را کسب کند تا بتواند وارد فرم 6 شود. بعد از قبولی در این آزمون فرد وارد مقطع فرم 6 می‌شود که چارچوب آموزشی آن بر اساس A-level است و 29 موضوع درسی باید در آن فرا گرفته شود. در کنار دروس اصلی دانش آموز، فعالیت‌های هنری و موسیقی نیز انجام خواهد گرفت، و ورزش را به صورت تخصصی دنبال می‌کنند.

میزان قبولی دانش آموزان این مدرسه در آکسبریج ( دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج) حدود 10.5 درصد در سال 2007 بوده است. به عبارتی دیگر، در سال 2007 تحصیلی در این دو دانشگاه قدیمی جهان، 10 درصد از دانشجویان آن از مدرسه راگبی اقدام به ثبت نام کرده‌اند.

 

دوره های مدرسه راگبی انگلستان

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه راگبی

یکی از نکات قابل توجهی که در مدرسه راگبی وجود دارد، داشتن سالن‌های ورزشی بسیار زیاد است. این مدرسه علاوه بر تخصص دیرینه خود در رابطه با ورزش راگبی، روی فوتبال، والیبال، تنیس، و بدن‌سازی نیز بسیار تمرکز کرده است، و امکانات خوبی را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد.

مدرسه راگبی دارای خوابگاه داخلی است، و چندین اقامتگاه برای دانش آموزان تعبیه کرده است، تا بتوانند در زمان تحصیل در این مدرسه اقامت داشته باشند. به گفته مدیران این مدرسه، زندگی در خوابگاه‌های دانش آموزی شرایط بسیار سختی دارد. این شرایط سخت در واقع قوانین آن هستند، که بسیار جدی گرفته خواهد شد. هر گونه رفتار ناشایست در مقابل دیگر دانش آموزان، زورگویی، تحقیر و برخورد فیزیکی قابل تحمل نخواهد بود. همچنین تمام دانش آموزان موظف به رعایت قوانین هستند.

این مدرسه در قوانین خود، نحوه پوشش در محیط خوابگاه، نحوه برخورد دختران و پسران با یکدیگر، و حتی نحوه تغذیه را کاملا مشخص کرده است. همچنین در داخل تمام خوابگاه‌ها نظارت 24 ساعته وجود دارد، و در خوابگاه دخترانه نیز، مشاوران زیادی برای رسیدگی به مشکلات دختران وجود دارند. از سایر امکانات این مدرسه می‌توان به چند سالن غذا خوری مجهز، آزمایشگاه، کتابخانه و پزشک متخصص اشاره کرد.

خوابگاه و امکانات مدرسه راگبی

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه راگبی

هزینه‌های تحصیل در این مدرسه خصوصی به نسبت سایر مدارس بریتانیا کمی زیادتر است، و دلیل آن، امکانات زیاد مدرسه راگبی است. تمامی شهریه‌های این مدرسه شامل هزینه تغذیه، شرکت در کلاس‌های جانبی و جزوات و کتاب‌های آموزشی خواهد بود. شهریه تحصیل در این مدرسه به شرح زیر است:

  • هزینه تحصیل در مدرسه راگبی با اقامت در خوابگاه 12،266 پوند در هر ترم
  • هزینه تحصیل روزانه 7،696 پوند در هر ترم
  • هزینه اولیه ثبت نام و مراحل اداری 150 پوند
  • هزینه ورود به مدرسه (شامل آزمون ورودی نیز می‌شود) 1،250 پوند

بورسیه تحصیلی مدرسه راگبی

بورسیه‌های مدرسه راگبی

مدرسه راگبی هر ساله مبالغ زیادی را به عنوان بورسیه برای دانش آموزان در نظر می‌گیرد. این بورسیه‌ها تا 10 درصد شهریه را پوشش می‌دهند، و می‌توان همزمان برای دریافت چند بورسیه درخواست داد. یکی دیگر از کمک هزینه‌های این مدرسه توسط سازمان بورسیه آرنولد اعطا می‌شود.

دانش آموزانی که مقام ورزشی دارند، و یا استعداد خاصی در رابطه با ورزش راگبی داشته باشند، می‌توانند برای دریافت این بورسیه اقدام کنند. به گفته مدیران مدرسه، اینکه فرد از کجا آمده مهم نیست، مهم این است که فرد در حال حاضر چقدر موفق عمل خواهد کرد.

همچنین در صورتی که شرایط مالی دانش آموز مناسب نباشد، هر ساله مدرسه راگبی چندین نفر را انتخاب می‌کند و شهریه کامل آن‌ها را به عهده خواهد گرفت. یکی از شرایطی که برای این بورسیه وجود دارد، ممتاز بودن دانش آموزان در تمامی زمینه‌های علمی و ورزشی است.

 

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه راگبی

شرایط خاصی برای ثبت نام در مدرسه راگبی وجود ندارد، و این مدرسه دانش آموزانی که از ملیت‌های مختلف آمده باشند را نیز پذیرا است. ثبت نام دانش آموزان 13 تا 17 ساله در این مدرسه قابل انجام است، و هنگام ثبت نام آزمون ورودی از آن‌ها گرفته خواهد شد. این آزمون در رابطه با سطح علمی است، و سطح ورزشی نیز اهمیت زیادی دارد.

همچنین در سال 2021 مدرسه راگبی به ارائه دوره‌های لیسانس در انگلستان کنار دوره‌های فرم 6 نیز پرداخته است، و برای ادامه تحصیل در این مدرسه برای دوره لیسانس نیاز به کسب نمرات خوب در مقاطع قبلی است. درحال حاضر دانشجویان زیادی در دوره لیسانس این مدرسه حضور ندارند، که البته کم بودن دانش آموزان بیشتر به خاطر تازه بودن دوره‌های آموزشی است.

شرایط و امکانات مدرسه راگبی انگلستان

سوالات متداول

سوالات متداول

چه افرادی می‌توانند در خوابگاه اقامت داشته باشند؟

خوابگاه‌های داخلی مدرسه راگبی برای تمامی دانش آموزان در دسترس است، و ورود به آن تنها با قبول کردن قوانین موسسه قابل انجام است. در حال حاضر دانش آموزان مسلمان زیادی در این خوابگاه‌ها در حال اقامت هستند، و راگبی متعهد می‌شود تا از رفتار خوب دیگر دانش آموزان با آن‌ها اطمینان حاصل کند.

پرداخت شهریه در این مدرسه به چه شکلی است؟

برای پرداخت شهریه می‌توان از کارت‌های اعتباری و چک استفاده کرد. همچنین در مورد دانش آموزان خارجی نیز می‌توان از موسسات مالی انگلیس برای پرداخت شهریه استفاده کرد. علاوه بر پرداخت کامل شهریه، امکان تقسیط آن نیز وجود دارد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question