با اینکه از تاریخ تاسیس مدرسه روثین اطلاع زیادی در دسترس نیست، اما قدمت آن را بیش از ۷۰۰ سال می‌دانند، و به عنوان یکی از قدیمی‌ترین مدارس بریتانیای کبیر محسوب می‌شود. بر اساس دست نوشته‌های قدیمی، تخمین زده شده که این مدرسه در سال ۱۲۸۴ توسط رجینالد دی گری، در شهر دبینشر در ویلز ساخته شده است. البته در حمله سال ۱۴۰۰ توسط اووین گلیندور به ویلز، این مدرسه به شدت تخریب شد. بعدها در سال ۱۵۷۴ گابریل گودمن، دوباره آن را تاسیس و بازسازی کرد، و تا به امروز امکانات و ساختمان‌های زیادی به آن اضافه شده است.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه روثین

مدرسه روثین برای دانش آموزان 11 تا 18 ساله در دسترس قرار گرفته است، و به عنوان یک مدرسه غیر انتفاعی در حال فعالیت است. دوره‌های آموزشی در این مدرسه به صورتی طراحی شده است تا دانش آموزان بتوانند نمرات خوبی را در آزمون‌های GCSE و سطح الف کسب کنند، و وارد برترین دانشگاه‌ها جهانی شوند.در این مدرسه دوره‌ها را می‌توان به دو سطح اصلی تقسیم کرد، که در ادامه درباره آن‌ها توضیحات کامل خواهیم داد.

فرم‌های 1 تا 5

در این دوره‌ها که به نام فرم 1 تا 5 شناخته می‌شوند، برنامه آموزشی بر اساس چارچوب استاندارد بریتانیا طراحی شده است، و در واقع همان مقاطع 7 الی 11 تحصیلی هستند. از همان ابتدای ورود دانش آموز به این مقطع، آموزش به صورت تخصصی به او انجام می‌شود، دانش آموزان را به روش‌های مختلف بررسی می‌کنند. به عنوان مثال دانش آموز باید به صورت هفتگی امتحان بدهد، و در پایان هفته با مشاور تحصیلی خود جلسه خواهد گذاشت.

 علاوه بر این، هر ترم گزارش دهی به صورت کامل به والدین نیز صورت می‌گیرد، و دانش آموز در پایان هر روز باید یک کارت که از قبل به آن‌ها داده شده است را پر کند. در این کارت دانش آموز مطالبی را که در هر روز آموخته است بیان خواهد کرد، و مشاوران تحصیلی به دقت آن‌ها را در پایان هفته بررسی می‌کنند تا روی ضعف دانش آموز کار شود.

در کنار دروس اصلی دانش آموز، تنوعی از فعالیت‌های دیگر برای افزایش مهارت او در نظر گرفته شده است، که از آن‌ها می‌توان به کلاس‌های کار با رایانه، کلاس موسیقی، و فعالیت‌های ورزشی اشاره کرد. یکی از نکات مثبتی که در رابطه با این مدرسه وجود دارد، برگزاری دوره‌های تخصصی به صورت اختیاری برای یادگیری مهارت‌های شغلی مانند برنامه نویسی، کار با دستگاه‌های صنعتی، سنگ تراشی و کار با چوب است. این مهارت‌ها همگی به صورت حرفه‌ای با ارائه مدرک معتبر برگزار می‌شوند.

در پایان این دوره تحصیلی، دانش آموز موظف به انتخاب موضوعات آزمون GCSE و شرکت در آزمون آن است، تا بتوانند در صورت قبولی وارد فرم 6 شود. علاوه بر این، در صورت انتخاب دانش آموز، فرد با مهارت‌های نظامی نیز می‌تواند آشنا شود.

دوره‌های مدرسه روثین

دوره فرم 6

دوره فرم 6 در مدرسه روثین بسیار تخصصی ارائه می‌شود، و هدف از آن قبولی در کالج‌ها و دانشگاه‌های معتبر جهانی است. بر اساس آمار این مدرسه، فارغ‌التحصیلان مدرسه روثین اکثرا در دانشگاه‌های برتر جهان ثبت نام می‌کنند و حتی بورسیه‌های تحصیلی بسیار خوبی دریافت کرده‌اند. در این دوره تعامل بین دانش آموزان و مدرسین به حدی است که حتی در کافه‌های این مدرسه می‌توان آن‌ها را مشاهده کرد که به گفتگوهای مختلف پرداخته‌اند.

در این مدرسه رابطه دوستانه‌ای بین مدرس و دانش آموز وجود دارد، و سعی شده است تا فرد معلم خود را به عنوان یک مشاور بشناسد، نه به عنوان فردی برتر از خود او. به گفته مدیر مدرسه، ما از تمامی دانش آموزان این مقطع انتظار داریم که در آینده فردی مفید برای جامعه باشند، و سعی کرده‌ایم در تصمیمات مهم مدرسه، آن‌ها را دخالت دهیم و از آن‌ها نظراتشان را بپرسیم.

تمامی دانش آموزان موظف هستند در مدرسه با دیگران به خوبی رفتار کنند، و علاوه بر این‌ها، برای یادگیری بهتر مطالب، و مرور موضوعات درسی گذشته، از آن‌ها خواسته خواهد شد که به دانش آموزان کوچک‌تر در کلاس‌های رفع اشکال تدریس کنند. همچنین دانش آموزان در کنار دروس اصلی خود باید در فعالیت‌های جانبی نیز شرکت کنند، و از امر ورزش غافل نباشند.

هدف اصلی این مدرسه بالا نگه داشتن سطح علمی دانش آموزان است، و سعی می‌کند تا با ارائه مشاوره‌های شغلی، تحصیلی، و روانشناسی تمامی مشکلات دانش آموزان را رفع کند.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه روثین

مدرسه روثین دارای امکانات متنوعی است، و با اینکه قدمت آن بسیار زیاد است، اما تمامی امکانات از مجهزترین لوازم روز تهیه شده‌اند. از امکانات این مدرسه می‌توان به سالن‌های همایش، کلاس‌های خودگردان برای دانش آموزان، محل بحث و گفتگوی فلسفی (اتریوم سی هال)، چندین سالن ورزشی، و رستوران و کافه در محیط مدرسه اشاره کرد.

علاوه بر این، مدرسه روثین در بحث آموزشی نیز امکانات زیادی را در اختیار دانش آموزان قرار داده است. به عنوان مثال برای برگزاری کلاس‌های عملی می‌توان از آزمایشگاه و کارگاه مجموعه استفاده کرد، کارگاه‌های صنعتی مختلفی در آن تعبیه شده‌اند. همچنین وجود یک کتابخانه مجهز و سالن‌های چند منظوره، توانسته است نیازهای آموزش دانش آموزان را برطرف کند

این مدرسه دارای خوابگاه داخلی است، که در حال حاضر بیش از 200 دانش آموز در آن زندگی می‌کنند. این خوابگاه در تمامی ایام سال دایر است، و از هر ملیتی می‌توان برای اقامت در آن درخواست داد. همچنین سه پرستار مجرب برای نظارت بر دانش آموزان نیز داخل این خوابگاه، برای رفع مشکلات آن‌ها وجود دارند. البته برای اقامت در این ساختمان، دانش آموزان خارجی باید به یک موسسه سرپرستی سپرده شوند که خود مدرسه، چندین موسسه را می‌تواند معرفی کند.

خوابگاه و امکانات مدرسه روثین

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه روثین

هزینه‌های تحصیل در مدرسه روثین در سال 2021 به شرح زیر است:

  • هزینه اولیه ثبت نام 150 پوند
  • سپرده ضمانت بین 1000 تا 13،500 پوند
  • شهریه فرم 1 تا 5 13،000 پوند
  • شهریه فرم 6 14،500 پوند
  • هزینه خوابگاه 40،500 پوند

هزینه‌های مدرسه روثین

بورسیه‌های مدرسه روثین

بر خلاف اکثر مدارس کشور بریتانیا، مدرسه روثین امکان پرداخت بورسیه را نخواهد داشت، و تنها در برخی از سال‌ها جوایز 1000 تا 3000 پوندی به دانش آموزان برتر اهدا کرده است.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه روثین

برای ثبت نام در مدرسه روثین آزمون خاصی از دانش آموز گرفته نمی‌شود، اما تمامی درخواست‌ها توسط کادر مدرسه بررسی خواهند شد، و تنها دانش آموزان برتر امکان ثبت نام در این مدرسه را خواهند داشت. به گفته مسئول ثبت نام این مدرسه، دانش آموزانی که استعداد خاصی در یکی از زمینه‌های ورزشی، هنری، موسیقی، و یا علمی داشته باشند، شانس بیشتری برای قبولی آن‌ها وجود دارد.

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه روثین

سوالات متداول

نظارت بر کیفیت زندگی دانش آموزان در خوابگاه وجود دارد؟

تمامی دانش آموزان در خوابگاه این مدرسه به طور منظم بررسی خواهند شد، و کلیه نیازهای درمانی، رفاهی و سرگرمی آن‌ها را برآورده خواهیم کرد.

آیا شهریه را می‌توان به صورت اقساط پرداخت کرد؟

پاسخ: خیر، شهریه باید به صورت کامل قبل از ثبت نام پرداخت شود، و می‌توان از کارت اعتباری یا واریز چکی نیز استفاده کرد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question