مدرسه سینت جورج (St George’s School) یک مدرسه خصوصی روزانه در شهر اسکوت (Ascot) انگلستان است که نخستین بار برای تحصیل در انگلستان برای دانش آموزان دختر تاسیس شد. این مدرسه، یک موسسه آموزشی دخترانه برای دختران بین ۱۱ تا ۱۸ است که بر روی دین مسیحیت تمرکز دارد. مدرسه سینت جورج که یکی از بهترین مدرسه‌های کشور انگلستان است، از اولین مدارس دخترانه در این کشور می‌باشد که برای اولین بار در سال ۱۸۷۷ تاسیس شده است. این مدرسه به عنوان یک مدرسه بین‌المللی در سطح انگلستان شناخته می‌شود که محبوبیت زیادی بین دانش آموزان دختر دارد. در ادامه مطلب به بررسی شرایط ثبت نام و ویژگی‌های این مدرسه محبوب می‌پردازیم.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه سینت جورج

مدرسه سینت جورج یکی از بهترین مدارس شهر اسکوت است که به دلیل دارا بودن دوره‌های تحصیلی بسیار در میان دانش آموزان و والدینشان بسیار محبوب می‌باشد. این مدرسه شرایطی را فراهم کرده است تا دانش آموزان خارجی که قصد تحصیل در دبیرستان های انگلستان را دارند، نیز بتوانند در این مدرسه ثبت نام کنند.

 

دوره‌های مدرسه سینت جورج

 

همانطور که گفته شد این مدرسه به دانش آموزان بین 11 تا 18 سال دوره‌های خود را ارائه می‌کند. جالب است بدانید این دوره‌ها در تعطیلات نیز توسط آموزگاران برای سرگرمی و در عین حال آموزش دانش آموزان ارائه می‌شود. از دوره‌های این مدرسه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دوره سیاست
 • دوره ریاضیات
 • دوره فیزیک
 • دوره روانشناسی
 • دوره اخلاق و مهارت‌های اجتماعی
 • دوره مجسمه سازی
 • دوره ادبیات انگلیسی

دوره‌های مدرسه سینت جورج

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت جورج

یکی از دلایل محبوبیت مدرسه سینت جورج دارا بودن خوابگاه‌ها و امکانات بسیار خوب برای آموزش و تفریح دانش آموزان است. در این مدرسه سه خوابگاه متناسب با سن دانش آموزان وجود دارد که هر کدام نیز دارای اتمسفر خاصی می‌باشد.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت جورج

 

خوابگاه مارکام (Markham House) برای دانش آموزان سال اول تا سال چهارم است و در اصلی بخشی از محوطه مدرسه به حساب می‌آید. این خوابگاه فضای بسیار شخصی دارد که به دانش آموزان این امکان را می‌دهد که وسایل خود را از خانه به خوابگاه بیاورند و فضای صمیمی‌تری را حس کنند.

خوابگاه نتچبال (Knatchbull) یکی از خوابگاه‎های محبوب این دانشگاه است که مخصوص دخترانی می‌باشد که دوره GCSE یا اولین سال تحصیلی خود را در دوره متوسطه می‌گذارنند. همانطور که گفته شد هر خوابگاه جو مناسب خود را برای دانش آموزان فراهم کرده است. این خوابگاه نیز فضای بیشتر و امکانات بهتری را برای دانش آموزان دختر فراهم کرده است.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت جورج

 

خوابگاه لاو دی (Loveday)  برای دخترانی است که در دوره‌های بالایی متوسطه مشغول به تحصیل هستند. در این خوابگاه‌ها در صورت نیاز به دختران اتاق‌های خصوصی و با حریم خصوصی بالا در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت جورج

 

امکانات مدرسه سینت جورج

مدرسه سینت جورج دارای امکانات زیادی مانند قرار گیری در فضای سبز و زیبا و دسترسی آسان با توجه به فاصله کم با آزاد راه اسکوت (Ascot) دارد. از امکانات این موسسه آموزشی می‌توان به وجود هشت زمین تنیس، دو زمین اسکواش، باشگاه بدنسازی و استخر خصوصی اشاره کرد.

 

 

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت جورج

همچنین مدرسه سینت جورج دارای یک مرکز علمی خصوصی است که بسیاری از امکانات آزمایشگاهی را دارا می‌‎باشد. کتابخانه عظیم و مجهز به همراه سالن غذاخوری محشر این مدرسه سبب شده تا سالیانه والدین زیادی درخواست ثبت نام برای فرزندان خود را برای این مدرسه ارسال کنند.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه سینت جورج

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه سینت جورج

مدرسه سینت جورج که دارای بیش از 144 سال قدمت در انگلستان است به دلیل خصوصی بودن می‌تواند برای برخی والدین گران باشد. در ادامه این بخش قصد داریم به بررسی تمامی هزینه‌های تحصیلی این مدرسه در سال 2021 بپردازیم:

 • شهریه دوره روزانه مدرسه St George ترمی هشت هزار پوند
 • هزینه خوابگاه‌های مدرسه St George ترمی 12 هزار پوند
 • هزینه اقامت شش روز هفته در خوابگاه ترمی 12.400 پوند
 • هزینه اقامت پنج روز هفته در خوابگاه ترمی 12.115 هزار پوند
 • هزینه اقامت چهار روز هفته در خوابگاه ترمی 11.750 پوند

هزینه‌ خوابگاه‌ها و بیعانه‌ها برای افرادی که از کشورهای خارجی در مدرسه St George ثبت نام کرده‌اند کمی بیشتر است. هزینه بیعانه برای افرادی که در شیفت روزانه ثبت نام کرده‌اند یک هزار دلار می‌باشد. مبلغ بیعانه برای خوابگاه شهروندان انگلستان و اتحادیه اروپا دو هزار پوند است. این هزینه برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند، ده هزار پوند می‌باشد.  

 

 

هزینه‌های مدرسه سینت جورج

بورسیه‌های مدرسه سینت جورج

بورسیه‌های تحصیلی مدرسه St George یکی از بهترین ویژگی‌های این مدرسه دخترانه است که بسیاری از دخترهای با استعداد کشور انگلیس به دنبال آن هستند. این بورسیه‌ها به کسانی تعلق می‌گیرد که در نظر هیئت علمی مدرسه سینت جورج با استعداد باشند.

 

بورسیه‌های مدرسه سینت جورج

 

بورسیه‌های تحصیلی انگلستان در مدرسه St George ارزشی بیشتر از ده درصد هزینه ثبت نام دارند و برای دخترانی که در شهر اسکوت اقامت ندارند شرایط رفاهی خوبی را فراهم می‌کند. این بورسیه معمولا در بخش‌های زیر به دختران با‌ استعداد اعطا می‌شود:

 • بخش موسیقی
 • بخش هنری
 • بخش ورزشی و شنا

امکانات هنری مدرسه سینت جورج

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه سینت جورج

در مدرسه سینت جورج معمولا دختران 11، 13 و 16 ساله ثبت نام می‌کنند اما با این حال این مدرسه برای هر دانش آموزی با هر سن و نژادی ارزش قائل است. در این مدرسه چیزی به نام یک دانش آموز معمولی سینت جورج وجود ندارد و همین مسئله سبب شده تا دختران بسیاری در سال بخواهند در این مدرسه ثبت نام کنند. افراد علاقه‌مند به ثبت نام در مدرسه خصوصی سینت جورج می‌بایست مبلغ 125 یورو را جهت دریافت فرم ثبت نام پرداخت کنند. تاریخ ثبت نام معمولا تا پایان اکتبر (October) و دسامبر (December) به طول می‌انجامد و دانش آموزان علاقه‌مند تا این تاریخ مهلت تکمیل فرم ثبت نام را دارند.

 

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه سینت جورج

سوالات متداول

در آخرین بخش از مطلب می‌خواهیم به چند سوال پرتکرار شما در مورد مدرسه سینت جورج پاسخ دهیم.

تدریس در مدرسه St George به چه زبان‌هایی صورت می‌گیرد؟

تدریس در مدرسه سینت جورج تنها به زبان انگلیسی می‌باشد.

 

آیا مدرسه سینت جورج دارای خوابگاه‌های دخترانه می‌باشد؟

بله، در این مدرسه سه خوابگاه متناسب با سن دانشجویان تاسیس شده است که دانش آموزان با سنین مختلف می‌توانند با پرداخت هزینه‌های متفاوت از آن بهره‌مند شوند.

 

آیا مدرسه سینت جورج درباره مسائل مذهبی سخت‌گیرانه عمل می‌کند؟

مدرسه St George یک مدرسه با حول محور کاتولیک برای دختران است با این حال سخت‌گیری زیادی بر روی دانش آموزان خود اعمال نمی‌کند.

 

آیا مدرسه سینت جورج افراد خارجی را نیز ثبت نام می‌کند؟

بله، مدرسه سینت جورج یکی از بهترین مدارس بین‌المللی کشور انگلستان می‌باشد که پذیرای دانش آموزان خارج از اتحادیه اروپا نیز هست.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question