مدرسه سنت‌هلن و سنت‌کاترین در واقع یک مدرسه واحد دخترانه در شهر ابینگتون در انگلیس است، که در سال ۱۹۰۳ تاسیس شده است. مدرسه سنت هلن و سنت کاترین  به ارائه مدرن‌ترین امکانات روز معروف است، و به همین خاطر متقاضیان بسیار زیادی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند این مدرسه را انتخاب می‌کنند. در مدرسه سنت‌هلن و سنت‌کاترین دختران ۹ تا ۱۸ ساله امکان آموزش دارند، و می‌توانند به صورت تخصصی حتی از امکانات جانبی مدرسه نیز استفاده کنند. البته مدرسه کنونی از ادغام در مدرسه دخترانه در سال ۱۹۳۸ به وجود آمده است، و به همین خاطر نیز اسمی طولانی دارد، و ممکن است بسیاری تصور کنند که در واقع با دو مدرسه مجزا در ارتباط هستند.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه سنت‌هلن و سنت‌کاترین

دوره‌های مدرسه سنت‌هلن و سنت‌کاترین همگی با استفاده از جدیدترین متد آموزشی روز، در کنار یادگیری مهارت‌های مختلف ارائه می‌شوند. تمامی کلاس‌ها هوشمند هستند، و سعی شده آموزش‌های جانبی زیادی ارائه شود. یکی از نکات مثبتی که در رابطه با این مدرسه وجود دارد، آموزش مهارت‌های روز دنیا مانند برنامه نویسی و استفاده از ابزارآلات کارگاهی است.

به عنوان مثال در رده‌های سنی بالاتر کار با پرینتر سه بعدی و یا دستگاه سی ان سی نیز آموزش داده می‌شود. همچنین آموزش در این مدرسه بسیار تخصصی انجام می‌شود و حتی در دوره پیش دبستانی نیز مطالب زیادی به دانش آموز تدریس خواهد شد. دوره‌های آموزشی مدرسه سنت‌هلن و سنت‌کاترین به چهار دسته اصلی تقسیم می‌شود، که در ادامه درباره هر کدام از آن‌ها توضیح خواهیم داد.

 

پیش دبستانی (سال 5-6 تحصیلی)

در سال‌های اولی تحصیلی، هدف از آموزش یادگیری موضوعات پایه علمی، و شکل گیری شخصیت دانش آموز است. به گفته نینا باس، مدیر پیش دبستانی مدرسه سنت‌هلن و سنت‌کاترین در این دو سال، روی شخصیت دانش آموز و به خصوص اعتماد به نفس، استقلال و علاقه او به یادگیری تمرکز خواهد شد.

در طول هفته دانش آموزان با شرکت در کلاس‌های مختلف عملی و تئوری سعی می‌کنند آموخته‌های خود را تکمیل کنند، و نسبت به دوره‌های بعدی مطالبی به صورت پایه یاد خواهند گرفت. همچنین در کنار کلاس‌های اصلی خود، موضوعاتی مانند هنر، موسیقی و بازیگری نیز به آن‌ها آموزش داده خواهد شد، و در کنار این دروس، از فعالیت ورزشی نیز غافل نخواهند شد. ورزش تخصصی این مدرسه ژیمناستیک است و هر ساله مسابقات زیادی برگزار می‌کند.

 

مقطع مقدماتی (سال 7-8 تحصیلی)

در مقطع مقدماتی هدف اصلی معلمین، تکمیل تخصصی‌تر مطالب گذشته است، و فرد را تا حدودی با آزمون GCSE آشنا خواهند کرد. از موضوعاتی که در این مقطع آموزش داده می‌شود می‌توان به ریاضیات پایه، علوم، تاریخ و جغرافیا، زبان فرانسه و طراحی اشاره کرد.

در کنار دروس اصلی سعی شده است تا دانش آموزان این مقطع را کمی با دانش روز مانند طراحی، و استفاده از رایانه نیز آشنا کنند. علاوه بر این، در این سال‌ها معمولا سفرهای گردشگری زیادی نیز برای دانش آموزان ارائه می‌شود تا بتوانند استقلال خود را بیشتر کنند، و به والدین خود وابسته نباشند.

دوره‌های مدرسه سنت‌هلن و سنت‌کاترین

مقطع متوسطه (سال 9-11 تحصیلی)

مقطع متوسطه تا حدودی حساسیت بالایی دارد، زیرا در پایان این مقطع دانش آموز باید در آزمون GCSE نمره خوبی برای ورود به فرم 6 کسب کند. در مدرسه سنت‌هلن و سنت‌کاترین سعی شده است تا علاوه بر آشنایی دانش آموز با دروس تخصصی خود، روی فعالیت‌های جانبی نیز تمرکز داشته باشد.

از جمله فعالیت‌های فرعی دانش آموز می‌توان به شرکت در کارگاه‌های عملی، یادگیری پایه برنامه نویسی، آموختن کار با دستگاه‌های صنعتی و غیره اشاره کرد. همچنین در این دوره از اهمیت ورزش و موسیقی نیز غافل نشده‌اند، و معمولا در کنار کلاس‌های اصلی دانش آموز، این دوره‌ها را نیز می‌گنجانند.

 

فرم 6

دوره فرم 6 در واقع تخصصی‌ترین دوره آموزشی مدرسه سنت‌هلن و سنت‌کاترین است. در این مقطع دانش آموز با آینده شغلی خود آشنا خواهد شد، و روی ورود به بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلستان و جهان تمرکز می‌کند. بر اساس گفته خانم هلن نش، مدیر آموزش مقطع فرم 6، ما قصد داریم تا دختران را فردی با دانش و با مسئولیت بار بیاوریم، و هدف اصلی خود را موفقیت آینده آن‌ها می‌دانیم.

بسیاری از دانش آموزان این مدرسه، توانسته‌اند بورسیه‌های بسیار خوبی از برترین دانشگاه‌های جهان کسب کنند، و مدرسه سنت‌هلن و سنت‌کاترین یکی از با کیفیت‌ترین آموزش‌ها را در کشور انگلیس دارد.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه سنت‌هلن و سنت‌کاترین

همانطور که گفته شد، مدرسه سنت‌هلن و سنت‌کاترین امکانات بسیار زیادی دارد، و این امکانات همگی از مدرن‌ترین تجهیزات روز تهیه شده‌اند. از امکانات این مدرسه می‌توان به سالن غذاخوری، کارگاه‌های آموزشی و صنعتی، آزمایشگاه‌های علمی و علوم رایانه‌ای، کتابخانه بسیار مجهز، سالن استراحت، و سالن‌های ورزشی متعدد اشاره کرد.

البته این مدرسه در بحث اقامتگاه امکان ارائه خوابگاه ندارد، و دانش آموز باید با استفاده از روش هوم استی ساکن نزدیکی مدرسه شود. علاوه بر این به دلیل فاصله کم (6 مایل) مدرسه تا شهر آکسفورد، امکان ثبت نام در خوابگاه‌های خصوصی نیز برای دانش آموز وجود دارد.

خوابگاه و امکانات مدرسه سنت‌هلن و سنت‌کاترین

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه سنت‌هلن و سنت‌کاترین

هزینه‌های تحصیل در مدرسه سنت‌هلن و سنت‌کاترین در سال 2020 – 2021 عبارتند از:

  • سپرده ضمانت 500 پوند
  • شهریه کلاس‌های موسیقی 323 پوند در هر ترم
  • هزینه تغذیه 5،805 پوند در ترم
  • هزینه بیمه مطابق با بیمه نامه
  • هزینه ثبت نام 150 – 250 پوند
  • شهریه تحصیلی 5،805 – 7،345 پوند در ترم

هزینه‌های مدرسه سنت‌هلن و سنت‌کاترین

بورسیه‌های مدرسه سنت‌هلن و سنت‌کاترین

مانند بسیاری از مدارس بریتانیا، مدرسه سنت‌هلن و سنت‌کاترین نیز به دانش آموزان بورسیه‌ها و جوایز تحصیلی بسیاری ارائه می‌کند. دانش آموزانی که در یکی از موضوعات علمی، هنری، موسیقی و یا ورزشی استعداد خاصی داشته باشند، می‌توانند برای بورسیه تحصیلی اقدام کنند.

علاوه بر این‌ها در طول تحصیل، جوایز تحصیلی مانند تغذیه ترمی رایگان، کارت‌های هدیه 500 و 300 پوند، و یا هزینه ترمی کلاس‌های موسیقی نیز ارائه می‌شود. به گفتی ناتالی رایتمن، تنها در سال 2018 بیش از 60 دستگاه ساز موسیقی به دانش آموزان ممتاز به عنوان جایزه اهدا شد.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه سنت‌هلن و سنت‌کاترین    

برای ثبت نام در مدرسه سنت‌هلن و سنت‌کاترین مراحل خاصی نیاز به انجام دادن نیست. البته به دلیل بالا بودن تعداد دانش آموزانی که هر ساله برای ثبت نام درخواست می‌کنند، معمولا آزمون‌های ورودی و مصاحبه‌های با دانش آموز ترتیب داده می‌شود. این آزمون‌ها در واقع برای بالا نگه داشتن سطح آموزشی مدرسه است، و هدف از آن انتخاب دانش آموزان نخبه است. برای ثبت نام می‌توانید در سایت مدرسه درخواست خود را ارائه کنید، تا وقتی برای مصاحبه آنلاین برای شما اختصاص داده شود. همچنین در زمان مصاحبه می‌توانید نسبت به درخواست برای بورسیه نیز اقدام کنید.

سوالات متداول

شرایط برگزاری کلاس‌ها در شرایط همه گیری ویروس کرونا به چه شکل است؟

معمولا کلاس‌ها به صورت آنلاین برگزار می‌شوند، اما با توجه به اینکه واکسیناسیون در بریتانیا در حال انجام است، به زودی کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار می‌شوند.

آیا پوشش خاصی برای حضور در مدرسه در نظر گرفته شده است؟

بله، کلیه دانش آموزان موظف هستند که لباس فرم مدرسه را تهیه کنند، و در طول روز به تن داشته باشند. برای خرید لباس فرم، می‌توانید از سایت مدرسه اقدام کنید.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question