نام موسسه آموزشی «مدرسه کالج دانشگاه همپستد» کمی شک بر انگیز است، زیرا این موسسه در واقع یک مدرسه روزانه و غیر انتفاعی برای  دانش آموزان ۳ تا ۱۸ است که قصد تحصیل در انگلستان را دارند. این مدرسه که با نام مدرسه ucs نیز شناخته می‌شود، در سال ۱۸۳۰ توسط جرمی بنتام در همپستید لندن تاسیس شد. مدرسه ucs با شعار آهسته ولی مطمئن، به ارائه آموزش‌های با کیفیت معروف است، و جزء انجمن مدارس اتون است که گاهی به همکاری با یکدیگر، و ارائه بورسیه‌های آموزشی می‌پردازند. مدرسه کنونی در سال ۱۹۰۷ تغییر مکان داد، و اکنون در شهرستان فروگنال واقع شده است.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه ucs

مدرسه ucs بیشتر به عنوان یک مدرسه پسرانه شناخته می‌شود، زیرا اکثر دوره‌های آن پسرانه است، و تنها در فرم 6 مختلط می‌شود. البته از سال 2019، بخش پیش دبستانی نیز مختلط شد و مهد کودک از ساختمان آن حذف گردید. تمامی دوره‌های این مدرسه به وسیله برترین مدرسان لندن تدریس می‌شوند، و حتی در مقاطع بالاتر، از اساتید دانشگاه برای تدریس دروس تخصصی استفاده می‌شود.

مدرسه ucs به 4 ساختمان اصلی تقسیم شده است، که البته مکان آن‌ها متفاوت است و در یکجا قرار نگرفته‌اند. علاوه بر این، یک محل بازی (پارک تفریحی) نیز برای سرگرمی دانش آموزان تعبیه شده است. در ادامه با هر یک از این مدرسه‌ها و برنامه‌های آموزشی آن‌ها آشنا خواهید شد.

مدرسه پیش دبستانی ucs

مدرسه پیش دبستانی که در گذشته به ققنوس معروف بود، اکنون دختران و پسران 4 تا 7 ساله را پذیرش می‌کند، اما دختران بعد از اتمام تحصیل مجبور به ثبت نام در مدرسه دیگری هستند. این مدرسه در خیابان فینچلی قرار دارد، و در سال 2003 توسط مدرسه ucs خریداری شد. در حال حاضر بیش از 100 دانش آموز در حال تحصیل در این مدرسه هستند.

در این دوره بیشتر روی شکل گیری شخصیت دانش آموز و یادگیری مهارت‌های جانبی در کنار آموزش دروس اصلی تمرکز شده است، و پرستاران در کنار کودکان به مراقبت از آن‌ها می‌پردازند. دروس اصلی در محیطی شاد به دانش آموزان آموخته می‌شود، و فعالیت‌هایی همچون ورزش (تکواندو، ژیمناستیک، شنا و..)، آشپزی، هنر، موسیقی و بازیگری به آن‌ها آموزش داده می‌شود.

مدرسه ucs شعبه کودکان

این مدرسه که برای دانش آموزان پسر 7 تا 11 ساله تاسیس شده است، در خیابان هولی سایت در مرکز همپستید قرار دارد. شعبه کودکان در حال حاضر بیش از 24 دانش آموز دارد، و هدف از آموزش در این مدرسه، افزایش اعتماد به نفس، استقلال و نظم در کنار بالا نگه داشتن سطح علمی است.

در این دوره به دانش آموزان دروسی مانند زبان، ریاضیات، علوم، فرانسه، تاریخ و جغرافیا، هنر، موسیقی، بازیگری و برنامه نویسی کامپیوتر تدریس می‌شود. در دو سال اول تحصیلی، تمرکز اصلی روی یادگیری تخصصی‌تر مطالب گذشته است، و در سال‌های بعد آموزش به صورت کامل‌تر در مباحث جدیدی برای آمده شدن نسبت به مقطع متوسطه و شرکت در آزمون GCSE ارائه می‌شود.

در کنار دروس اصلی فعالیت‌های هنری و ورزشی بسیار جدی گرفته می‌شود، تا روحیه دانش آموزان بیشتر شود. از ورزش‌هایی که در این سال‌ها به دانش آموز یاد داده خواهد شد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بسکتبال
 • فوتبال
 • شمشیرزنی
 • کاراته
 • شنا
 • تنیس
 • صخره نوری
 • سوارکاری و بسیاری موارد دیگر

دوره‌های مدرسه ucs

مدرسه ucs شعبه بزرگسالان

این شعبه یکی از بزرگترین مدارس شهر انگلیس است، و کامل‌ترین مجموعه از مدرسه ucs به حساب می‌آید. شعبه بزرگسالان در فروگنال واقع شده است، و معماری با شکوه ادواردی ساختمان کاملا قابل توجه است. این مدرسه از دو بخش برای فرم 6 و متوسطه تشکیل شده است، که در فرم 6 دانش آموزان 16 تا 18 ساله، و در مقطع متوسطه دانش آموزان 11 تا 16 ساله به تحصیل می‌پردازند.

هدف از آموزش مقطع متوسطه آمادگی برای آزمون GCSE برای ورود به دببیرستان های انگلستان است، و در پایان دوره تحصیلی، با کسب نمره خوب در آزمون GCSE می‌توانند وارد مقطع فرم 6 در شعبه بزرگسالان شوند. در این دروس شکل تخصصی‌تر به خود می‌گیرند، و دانش آموز با انتخاب موضوعات درسی خود، می‌توانند راه را برای آینده خود باز کند. البته انتخاب موضوعات درسی به عهده دانش آموز نیست، و با مشاوران تحصیلی و بررسی سوابق درسی او به این نتیجه خواهند رسید.

در فرم 6 نیز، با تمرکز روی یادگیری مهارت‌های لازم برای بازار کار، و کسب نمرات خوب جهت ورود به دانشگاه‌های معتبر جهانی، آموزش تخصصی‌تر خواهد شد. این دوره به صورت مختلط برگزار می‌شود، و دختران و پسران در کنار یکدیگر به آموزش خواهند پرداخت

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه ucs

این مدارس دارای امکانات بسیار زیادی هستند، که همگی به دانش آموز کمک خواهد کرد که در درس‌هایش موفق‌تر عمل کند. از امکانات مدرسه ucs می‌توان به سالن‌های ورزشی متعدد در هر مدرسه، کتابخانه مجهز در مدارس کودکان و بزرگسالان، سالن‌های غذاخوری، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مختلف، کلاس‌های موسیقی، گالری‌های هنری، و سالن‌های استراحت اشاره کرد.

علاوه بر این‌ها، در اکثر درس‌ها در دوره‌های بزرگسالان، از کامپیوتر برای آموزش استفاده می‌شود، که تهیه این ابزار به عهده خود دانش آموز است. مانند بسیاری از مدارس کشور انگلیس، مدرسه ucs نیز دارای خوابگاه داخلی نیست، و برای اقامت دانش آموزان خارجی می‌توان از روش هوم استی یا رزرو خوابگاه‌های خصوصی این کشور استفاده کرد. البته برای اقامت کودک در خوابگاه، باید او را به یک موسسه سرپرستی مورد تایید انجمن اتون درآورد.

 

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه ucs

هزینه‌های تحصیل در مدرسه ucs به نسبت هزینه تحصیل در سایر مدارس بریتانیا تا حد زیادی به صرفه است. علاوه بر این‌ها، با پرداخت شهریه، تمام هزینه‌های تحصیلی را پوشش خواهید داد. شهریه این مدرسه در سال 2020 – 2021 به شرح زیر است:

 • شهریه مدرسه پیش دبستانی 5،817 پوند در هر ترم
 • شهریه مدرسه کودکان 6،498 پوند در هر ترم
 • شهریه مدرسه متوسطه 7،030 پوند در هر ترم
 • شهریه مقطع فرم 6 7،500 پوند در هر ترم
 • هزینه اولیه ثبت نام 150 پوند
 • سپرده ضمانت برای ثبت نام 3،500 پوند

هزینه‌ های مدرسه ucs

بورسیه‌های مدرسه ucs

سازمان بورسیه مدرسه ucs در واقع یک سازمان مشترک با انجمن اتون است، که هر ساله دانش آموزان بسیاری را بورسیه می‌کند. البته برای دریافت بورس تحصیلی، دانش آموز باید در یکی از زمینه‌های هنری، ورزش، موسیقی و یا علمی استعداد خاصی داشته باشد، و یا نمرات خوبی کسب کرده باشد.

بورسیه تحصیلی تا 50 درصد شهریه را پوشش می‌دهد. البته برای دانش آموزانی که توانایی مالی کمی دارند، تحصیلی رایگان نیز در نظر گرفته شده است، اما ظرفیت آن محدود خواهد بود.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه ucs

شرایط خاصی برای ثبت نام در این مدارس وجود ندارد، اما در هنگام ثبت نام معمولا یک مصاحبه برای بررسی توانایی علمی و هنری دانش آموز برگزار می‌شود. علاوه بر این شخصیت دانش آموز نیز بررسی خواهد شد و روی قبولی او در مصاحبه تاثیر خواهد داشت.

البته لازم به ذکر است که این مصاحبه تنها برای دانش آموزان مقاطع بزرگسال در نظر گرفته شده است، و در پیش دبستانی و مقدماتی، نیازی به آزمون و یا مصاحبه نخواهد بود.

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه ucs

سوالات متداول

آیا شرایط پوششی خاصی برای داخل مدرسه در نظر گرفته شده است؟

بله، کلیه دانش آموزان موظف به تهیه لباس فرم مدرسه ucs هستند، باید در طول حضور در مدرسه آن را به تن داشته باشند. علاوه بر این، برای فعالیت‌های ورزشی نیز لباس فرم در نظر گرفته شده است.

برگزاری کلاس‌ها با توجه به ویروس کرونا چگونه است؟

کلاس‌ها به صورت ترکیبی (آنلاین و حضوری) برگزاری می‌شوند. البته به لطف واکسیناسیون بریتانیا، برای برگزاری کلاس‌های جبرانی در تابستان برنامه ریزی خاصی شده است.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question