اگر بخواهیم از دانشگاه‌های معروف لیورپول صحبت کنیم، قطعا دانشگاه لیورپول جان مورز هم یکی از آنها خواهد بود. جان مورز تعداد زیادی دانشجو دارد و شاید بتوان گفت که از دانشگاه‌های دیگر لیورپول پرجمعیت‌تر به شمار می‌رود. نام‌گذاری آن هم به افتخار تاجر بزرگ لیورپولی یعنی جان مورز بوده است. شروع فعالیت‌های این مرکز آموزشی به سال ۱۸۲۳ بازمی‌گردد. یعنی زمانی که مرکز به عنوان هنرستان مکانیک فعالیت خود را شروع کرده بود.

اما فعالیت جان مورز به عنوان دانشگاهی رسمی از سال ۱۹۹۲ آغاز شد. در حال حاضر این دانشگاه در میان بهترین دانشگاه‌های لیورپول، جایگاه خوبی دارد. دانشگاه جان مورز از قرن ۱۹ میلادی تاکنون مشغول تربیت نیروهایی است که هم در تولید علم و هم در درآمدزایی به واسطه علم و ظرفیت‌های خود در انگلستان و نقاط دیگر دنیا موفق و درخشان بوده‌اند.

 

 

 

شما می توانید به صورت رایگان تمامی شرایط اخذ پذیرش این دانشگاه را بدانید
از ما بپرسید
درباره دانشگاه
دانشکده ها
هزینه ها
بورسیه تحصیلی
سوالات متداول
درباره دانشگاه

دلایل انتخابلیورپول جان مورز  برای تحصیل

فرهنگ غالب و جاری شهر لیورپول در تمام ابعادش وجود دارد. یعنی فرهنگ تلاش و به‌کارگیری استعدادها برای شکوفاسازی فرصت‌های مختلف از جمله فرهنگ‌های رایج در لیورپول است. این نگاه و چشم‌انداز در دانشگاه لیورپول جان مورز هم به خوبی دیده می‌شود. شاهد این ادعا، شمار زیادی از دانشجویان هستند که ضمن تحصیل علم به درآمدزایی و رشد اقتصادی هم نگاه می‌کنند.

خروجی‌های این مرکز آموزشی همیشه اثباتی بر لزوم نگاه کاربردی در تحصیل علم بوده است. حضور فعال فارغ‌التحصیلان دانشگاه جان مورز در بازار کار نشان می‌دهد که دانش‌آموختگان این مرکز به خوبی از آموزش‌های کاربردی بهره‌مند هستند. تلفیق علم و عمل از مهم‌ترین نکاتی است که باید درباره جان مورز در نظر گرفت.

جایگاه بین‌المللی جان مورز در رتبه‌بندی Q.S

از نظر رتبه‌بندی معتبر Q.S که نوعی رتبه‌بندی جهانی برای مشخص‌کردن دانشگاه‌های برتر و رتبه علمی مراکز مختلف است، دانشگاه لیورپول جان مورز در جایگاه ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دنیا قرار می‌گیرد.

نگاهی کلی به دانشگاه لیورپول جان مورز 

نوع دانشگاهدولتی
شعار دانشگاهجسارت و شجاعت موفقیت به همراه می‌آورد
تعداد دانشجویان (سال ۲۰۱۹)۲۴۰۳۰ نفر
مکانانگلستان، لیورپول
شروع فعالیتاز سال ۱۸۲۳

دانشگاه جان مورز لیورپول

دانشکده ها

دانشگاه جان مورز دارای شش دانشکده اصلی است:

 • دانشکده علوم؛
 • دانشکده هنر؛
 • دانشکده حقوق و بازرگانی؛
 • دانشکده تکنولوژی و محیط زیست؛
 • دانشکده تعلیم، اجتماع و تفریحات؛
 • دانشکده سلامت و جامعه‌شناسی کاربردی.

هر یک از این دانشکده‌ها هم رشته‌های متنوعی را تحت عنوان و زمینه اصلی خود ارائه می‌دهند.

دانشکده های دانشگاه جان مورز لیورپول

هزینه ها

هزینه‌ها

همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، هزینه‌های زندگی در شهر لیورپول نسبت به شهرهای دیگر انگلستان کمتر است. به همین خاطر، زندگی دانشجویی در آن می‌تواند مقرون‌به‌صرفه‌تر از زندگی در شهری مانند لندن تمام شود. تحصیل در رشته‌های مختلف برای دانشجویان مقاطع کارشناسی، بنا به رشته‌شان متغیر است. برای آگاهی از هزینه‌های هر رشته باید به قسمت مربوط به این موضوع در سایت دانشگاه لیورپول جان مورز مراجعه کنید.

البته برنامه‌های حمایتی مختلفی وجود دارد که پرداخت شهریه را برای دانشجویان مختلف این دانشگاه ساده‌تر می‌کند. وام‌های دانشجویی، بورسیه‌های تحصیلی مختلف و برنامه‌های دیگری برای کمک به پرداخت هزینه‌ها در این مرکز وجود دارد. از جمله برنامه‌های موجود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وام‌های دانشجویی؛
 • امکان کارکردن در حین تحصیل و کسب درآمد؛
 • پرداخت کمک‌هزینه‌های زندگی به دانشجویانی که دچار وقایع غیرمترقبه می‌شوند؛
 • ارائه تخفیف شهریه به دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در صورتی که در دوره‌های قبلی تحصیل، دانشجوی جان مورز بوده‌اند.
بورسیه تحصیلی

شرایط دریافت بورسیه و پذیرش

طیف وسیعی از انواع بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان دانشگاه لیورپول جان مورز در نظر گرفته می‌شود. سالانه به بیش از ۲۰۰ دانشجوی این مرکز بورسیه‌های تحصیلی با شرایطی خوب اعطا می‌گردد. این بورسیه‌های که با نام‌های مختلفی به دانشجویان تعلق می‌گیرند، مخصوص دانشجویانی هستند که شرایط علمی مطلوبی دارند و توانسته‌اند در چارچوب‌های قوانین این دانشگاه، رتبه‌ها و نمرات عالی و خوب کسب کنند.

بورسیه‌های تحصیلی

هر سال، حدود ۴ میلیون پوند بورسیه به دانشجویان دانشگاه جان مورز تعلق می‌گیرد. جالب این است که اگر شرایط دانشجو در حین ثبت‌نام با قوانینی که برای اعطای بورسیه در نظر گرفته شده، هم‌خوانی داشته باشد، این بورسیه به طور خودکار به او تعلق خواهد گرفت و دیگر نیازی به پُرکردن فرم‌ها و درخواست‌هایی ویژه وجود ندارد. ضمن اینکه نوعی از بورسیه اعطایی در دانشگاه جان مورز به دانشجویان اعطا می‌شود که لزوما نباید در راه تحصیل خرج شود. یعنی دانشجو مختار است که از آن برای هر هدف دیگری که دارد، بهره ببرد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه جان مورز

درخواست تحصیل و اقدام برای پذیرش

بعد از اینکه رشته‌های دانشگاهی را در این مرکز بررسی کردید و متوجه شدید که کدام گزینه برای‌تان مناسب‌تر است، باید از طریق پرکردن فرمی آنلاین، اقدام به ورود به مراحل پذیرش کنید. البته این را در نظر داشته باشید که برای اقدام‌کردن جهت پذیرش هر رشته‌ای باید مهارت‌ها و کفایت‌هایی داشته باشید. به عنوان دانشجویی خارجی باید اطلاعات تماس و گذرنامه خود را هم در بخش‌هایی از فرایند ذکر کنید.

بعد از اینکه فرم‌های اولیه را تکمیل نمودید، برای‌تان ایمیلی از سوی دانشگاه لیورپول جان مورز ارسال می‌شود و دریافت درخواست‌تان را تایید می‌کند. بعد از تایید اولیه، درخواست‌تان به دانشکده‌ها و ادارات تخصصی‌تر رشته درخواستی‌تان ارجاع داده می‌شود. در مراحل بعدی باز هم چند بار نیاز به مکاتبه و تماس با دانشگاه خواهید داشت. این مکاتبات برای این است که مدارک‌تان کامل‌تر شود و بررسی‌های دقیقی‌ روی رزومه و سوابق تحصیلی‌تان صورت بگیرد.

سوالات متداول

1) خوابگاه و امکانات دانشجویی در دانشگاه جان مورز چگونه است؟

شهر لیورپول شهری است که در میان شهرهای انگلستان هزینه‌های معقولی برای شهروندانش دارد. از این رو، زندگی در لیورپول برای دانشجویان مقرون‌به‌صرفه است. اداره اسکان و خوابگاه‌های دانشگاه هم در یافتن آپارتمان‌هایی مناسب برای اقامت دانشجویان به آنها یاری می‌رساند. یافتن مکانی مناسب برای زندگی در حین تحصیل، بعد از پذیرش در این دانشگاه با مراجعه به وبسایت مرکز و پُرکردن تقاضای یاری برای یافتن مسکن مناسب به جریان می‌افتد.

در دانشگاه لیورپول جان مورز به فعالیت‌های جانبی به جز درس‌خواندن هم اهمیت زیادی داده می‌شود. از همین رو، تیم‌های ورزشی متعددی دارد که در سطوح حرفه‌ای در رشته‌های مختلف مشغول به فعالیت هستند. از جمله تیم‌های فعال آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فوتبال؛
 • راگبی؛
 • هاکی؛
 • دوچرخه‌سواری؛
 • و... .

شایان ذکر است که تیم‌های ورزشی این دانشگاه در سطوح ملی و بین‌المللی موفق هستند. با تحصیل در دانشگاه جان مورز لندن می‌توانید هم علم و دانش را به کوله‌بار زندگی خود اضافه کنید و هم انواع تجربه‌های جذابی که زندگی را شیرین‌تر و مفرح‌تر می‌کنند

امکانات و تجهیزات لازم برای تحصیل در دانشگاه جان مورز هم وضعیت خوبی دارد. برای مثال، سه کتابخانه بزرگ و مجهز در این مرکز وجود دارد که امکان دسترسی به کتب و مقالات مختلف را برای دانشجویان فراهم می‌کند.

2) آیا دانشجویان دانشگاه جان مورز می‌توانند در حین تحصیل کار دانشجویی کنند؟

بله. دانشجویان دانشگاه لیورپول جان مورز در حین تحصیل می‌توانند حداکثر 20 ساعت در هفته کار خارج از محیط دانشگاه یا داخل دانشگاه انجام دهند.

3) آیا این دانشگاه در سطح دانشگاههای برتر انگلستان است؟

شاید دانشگاه لیورپول جان مورز یارای رقابت با دانشگاه‌هایی مانند آکسفورد و کمبریج را نداشته باشد. اما قطعا موقعیت و فرصت خوبی برای شما خواهد بود تا در کشوری درجه یک و در محیطی پویا زندگی و تحصیل کنید و آینده‌تان را بسازید.

امکانات دانشگاه لیورپول

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question