آکادمی بلایث در سال ۱۹۷۷ تاسیس شد، و آکادمی بلایث در همان سال‌های اول کار خود، پیشرو در زمینه آموزش و تحصیلات با کیفیت بود. آکادمی بلایث در سال ۲۰۰۲ اولین دبیرستان خود در کانادا را افتتاح کرد، که در طبقه سوم یک ساختمان در قلب تورنتو بود. این دبیرستان در ابتدا با ۱۲ دانش آموز و سه کلاس، شروع امیدوار کننده‌ای داشت. در سال ۲۰۰۵ مدرسه دوم در تورنهیل افتتاح شد، و پس از آن هر سال یک یا دو موسسه دیگر تاسیس گردید. اکنون آکادمی بلایث با ۱۰ مدرسه در کانادا، و آکادمی‌های مختلف مانند آکادمی آنلاین بلایث، دبیرستان جهانی بلایث، و آکادمی بین‌المللی تابستانه در حال فعالیت با بالاترین کیفیت آموزشی ممکن است. این آکادمی در اکثر نقاط اروپا نیز دارای کالج و دبیرستان است.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

همانطور که گفته شده آکادمی بلایث دارای موسسات بسیاری در نقاط مختلف جهان است. این آکادمی دوره‌های مختلف آموزشی به صورت تمام وقت، و پاره وقت برگزار می‌کند. دوره‌های تمام وقت این موسسه به شرح زیر هستند:

دوره مدارس اولیه (سطح 4-8)

دوره‌های آکادمی بلایث برای کودکان یکی از بهترین برنامه‌های آموزشی این آکادمی است. این موسسه با مراقبت دلسوزانه از دانش آموزان، و ارائه آموزش و خدمات با کیفیت به یادگیری بیشتر کودکان شما کمک خواهد کرد. یکی از مزیت‌های این کلاس‌ها تعداد کم دانش آموزان در هر کلاس است که به یادگیری بهتر آن‌ها کمک می‌کنند. به همین خاطر وقت معلم برای بررسی میزان یادگیری دانش آموز بیشتر خواهد بود و فعالیت‌های بیشتر در کلاس انجام می‌شود. این کلاس‌ها با شیوه میزگرد تشکیل می‌شود که باعث ایجاد جوی دوستانه خواهد شد. سطح‌های آموزشی این دوره عبارتند از:

 • سطح 4 – که در محوطه آموزشی داونز ویوو پارک تشکیل می‌شود
 • سطح 5 – در برلینگتون و داونز ویوو پارک
 • سطح 6 – در برلینگزتون و داونز ویوو پارک و همچنین ویتبی تشکیل می‌شود
 • سطح 7 و 8 – این سطح نیز در هر 3 محوطه آموزشی در حال تشکیل است

دوره‌های بنیادی آموزش (سطح 9 و 10)

سفر آموزشی دانش آموز شما در آکادمی بلایث با رسیدن به دوره‌های بنیادی ادامه پیدا می‌کند. در این دوره‌ها اساتید با تجربه و دلسوز، به موفقیت علمی بیشتر دانش آموزان منجر خواهند شد. این دوره آموزشی یک برنامه کامل و جامع از مهارت‌های زندگی در جامعه است که با برنامه‌های درسی ترکیب شده. این مهارت‌ها عبارتند از:

 • مدیریت سلامتی
 • مهارت‌های مطالعه و تحقیق
 • سواد مالی
 • تفکر خلاقانه
 • برنامه ریزی و مدیریت زمان
 • آشنایی با خدمات اجتماعی

این دوره آموزشی به دانش آموزان این امکان را می‌دهد تا برای دوره‌های بعدی در سطح 11 و 12 آمادگی کامل داشته باشند، و بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان، بتوانند برای تحصیلات عالی اقدام کنند. به طور معمول زمان این دوره از ساعت 9 صبح الی 4 ظهر است.

دوره های آکادمی بلایث

دوره آموزش پیش دانشگاهی (سطح 11 و 12)

آموزش در آکادمی بلایث با رسیدن به سطح 11 و 12 به اوج خود می‌رسد. در اینجا، تمرکز برای تحصیلات دوره متوسطه با در نظر داشتن یادگیری تفسیر اطلاعات، یادگیری مستقل و مشارکت فعال در کارهای گروهی و تحقیق است. بسیاری از این مهارت‌ها برای آماده شدن دانش آموز برای تحصیلات عالی آموزش داده می‌شود. همچنین مشاوران تحصیلی آکادمی به صورت هفتگی با دانش آموزان کار می‌کنند تا علاوه بر انتخاب مسیر درست، انتخاب بورس تحصیلی و انتخاب دانشگاه عالی، بتوانند شغل مورد علاقه خود را پیدا کنند. بسیاری از فارغ التحصیلان آکادمی بلایث توانسته‌اند به خاطر دانش خود وارد برترین دانشگاه‌های جهان شوند و اموزش خود را تا مقاطع بالاتر ادامه دهند.

خوابگاه و امکانات

آکادمی بلایث دارای محوطه‌های آموزشی مختلف است و این محیط‌های آموزشی در بهترین نقاط شهر قرار دارند. در ادامه به معرفی این پردیس‌های دانش آموزشی خواهیم پرداخت.

پردیس برلینگتون

پردیس برلینگتون با مجموعه آموزشی بسیار با کیفیت، در حال حاضر با 100 دانش آموز در حال فعالیت است. از امکانات این موسسه می‌توان به 13 کلاس با ظرفیت 8 دانش آموز، 4 لابراتوار مجهز و استاندارد و سالن غذاخوری بسیار حرفه‌ای اشاره کرد.

پردیس اتوبیکوک

پردیس اتوبیکوک از تازه‌ترین موسسات آموزشی آکادمی بلایث است که دوره‌های 9-12 در آنجا برگزار می‌شود. از امکانات این پردیس می‌توان به 9 کلاس با ظرفیت 8 نفر، آزمایشگاه علوم، اتاق مشاوره، کارگاه‌های آموزشی مختلف و خوابگاه داخلی اشاره کرد.

پردیس داونز ویوو پارک

مجموعه داونز ویوو پارک در شمال یورک در تورنتو قرار دارد، و دوره‌های 4-12 در این پردیس برگزار می‌شود. از امکانات آن می‌توان به سالن ورزشی مجهز (فوتبال، هاکی، اسکیت، تیراندازی و سوارکاری)، 10 کلاس کوچک با ظرفیت 6 نفر، مشاوران درجه یک و مربیان ورزشی حرفه‌ای و سالن غذاخوری اشاره کرد.

خوابگاه آکادمی بلایث

مجموعه اقامتی MLI

یکی از شیوه‌های اقامتی برای دانش آموزان، زندگی در محیط‌های اقامتی MLI است. در این روش، دانش آموز به خانواده‌هایی سپرده می‌شود که بتوانند از آن‌ها نگهداری کنند. این خانواده‌ها همه دارای گواهی‌های لازم و امکاناتی هستند که دانش آموز در رفاه کامل قرار داشته باشد. هزینه این روش نسبت به خوابگاه کمی بیشتر است و در حدود ماهی 100-400 دلار برآورد می‌شود. همچنین برای دانش آموزان بزرگتر از 16 سال اتاق‌های خصوصی در اطراف محوطه آموزشی با نظارت خود موسسه ارائه می‌شود.

هزینه و بورسیه

هزینه دوره‌های آموزشی تمام وقت برای دانش آموزان خارجی به شرح زیر است:

 • ثبت نام زودهنگام کل دوره‌ها (یکسال قبل از رسیدن به سن مناسب دوره) : 24،400 دلار
 • ثبت نام عادی کل دوره‌ها : 25،900 دلار
 • پرداخت به شیوه ترمیک: 9،600 دلار در هر ترم
 • کلاس خصوصی : 8،600 دلار در سال
 • هزینه ثبت نام: 250 دلار

دانش آموزان بلایث

بورسیه‌ها

آکادمی بلایث سالانه به دانش آموزانی که واجد شرایط هستند بورسیه تحصیل اهدا می‌کند. شرایطی که برای دریافت بورسیه نیاز دارید عبارتند از:

 • پیشرفت تحصیلی در مقاطع اولیه
 • افراد نخبه در زمینه‌های ورزشی، علوم و فعالیت‌های کارگاهی
 • داشتن گواهی ثبت اختراع
شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام

برای ثبت نام دانش آموزان در آکادمی بلایث فرد باید دارای دانش زبانی متوسط باشد. همچنین داشتن مدارک زبان مانند آیلتس 4 یا بالاتر از آن الزامی است. مراحل ثبت نام عبارتند از:

 1. انجام مشاوره و مصاحبه با دانش آموز
 2. تکمیل فرم‌های آنلاین و ارائه مدارک تحصیلی و شخصی
 3. تایید مدارک توسط آکادمی بلایث
 4. انتخاب دوره آموزشی برای فرد

فارغ التحصیلان آکادمی بلایث

سوالات متداول

شیوه آموزش چگونه است؟

آموزش در آکادمی بلایث به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. این روش‌ها عبارتند از ویدیوهای آموزشی، ارائه جزوه، کنفرانس‌های تصویری توسط استاد، برگزاری دوره‌های خارج از موسسه، شرکت در آزمایشگاه‌ها و بسیاری موارد دیگر.

امتحانات این موسسه به چه شکلی برگزار می‌شود؟

سنج آموزش فرد، و تست گرفتن از دانش آموز در چند حالت انجام می‌شود. برگزاری امتحانات دوره‌ای و کلاسی، بررسی میزان یادگیری توسط مشاورین، گفتگو و بحث در حین کلاس، سنج دانش با انجام کنفرانس‌های دوره‌ای و بسیاری از روش‌های دیگر.

آیا در این کلاس‌ها از کامپیوتر نیز استفاده می‌شود؟

بله. دانش آموز نیاز دارد تا یک لپ تاپ به همراه خود در موسسه داشته باشد. مشخصات سخت افزاری لپ تاپ نیاز نیست تا بسیار بالا باشد، و در حدی که بتواند استفاده روزمره خود را انجام دهد کافی است.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question