کالج بین المللی پرپ (College Prep International) در شهر مونترال کانادا واقع شده و به صورت تخصصی برای دانش آموزان خارجی این کشور دوره‌هایی را برای تحصیل در کانادا برگزار می‌کند. به طوری که در برگزاری هر یک از دوره‌ها حدود ۲۵ زبان مختلف برای تدریس به دانش آموزان مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین امکانات خاصی برای دانش آموزان در نظر گرفته شده تا کیفیت آموزشی به حد نسبتا مطلوبی برسد. به طور کلی اطلاعاتی که راجع به کالج باید بدانید به شرح زیر است:

 

دانش آموزان مدرسه با توجه به سن خود می‌توانند در سه دوره مختلف ثبت نام کنند. همچنین برای هر یک از کلاس‌ها و درس‌ها امکاناتی در نظر گرفته شده تا دانش آموزان بتوانند به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنند. در ادامه این مطلب بیشتر شما را با شرایط برگزاری دوره‌ها و امکانات این کالج در کانادا آشنا خواهیم کرد.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های کالج بین المللی پرپ

دوره‌های کالج در مونترال از سال تاسیس یعنی 1944 میلادی تغییرات زیادی به خود دیده است. تیم آموزشی مدرسه همواره سعی کرده تا با بروزرسانی دوره‌ها و همگام شدن با تکنولوژی روز بتواند بهترین آموزش‌های لازم را به دانش آموزان بدهد. همچنین دوره‌های مدرسه طبق سیستم آموزشی کانادا بوده و دانش آموزان چارت تحصیلی مشخصی را طی خواهند کرد.

 

دوره‌های کالج بین المللی پرپ

 

دوره دانش آموزان ابتدایی کالج پرپ ( سال اول تا ششم )

دوره تخصصی دانش آموزان ابتدایی با مقطع دبیرستان در کانادا به گونه‌ای ترکیب شده است. همچنین تیم آموزشی مدرسه این دوره را طوری برگزار می‌کند که دانش آموزان احساس سختی یا استرس در هنگام درس خواندن نداشته باشند. همچنین شرایطی برای این دسته از دانش آموزان 6 تا 12 ساله در نظر گرفته شده تا هنگام نیاز بتوانند با مربیان خود بابت حل مشکلات صحبت کنند.

 

دوره‌های کالج بین المللی پرپ

 

برنامه آموزشی دبیرستان کالج پرپ ( هفتم تا یازدهم )

در دوره دبیرستان کالج بین المللی پرپ (College Prep International) دانش آموزان داخل دو حلقه مختلف قرار می‌گیرند. دانش آموزان سال‌های هفتم و هشتم در حلقه اول و مابقی آن‌ها (سال‌های نهم، دهم و یازدهم) عضو حلقه دوم خواهند بود. همچنین دانش آموزان با توجه به سال تحصیلی خود باید دروس مشخص شده‌ای را به صورت ترمی واحدی بگذرانند.

 

دوره‌های کالج بین المللی پرپ

 

کورس آموزشی ویژه Cegep کالج پرپ

کلمه Cegep در واقع مخفف عبارت College of General and Professional teaching است. دانش آموزانی که سال‌های هفتم تا یازدهم را در استان کبک گذرانده‌اند، با شرکت در این دوره مسیر خاصی را طی خواهند کرد. این دانش آموزان دنباله فارغ التحصیلی خود در سال یازدهم را به گونه‌ای طی خواهند کرد که فورا وارد برترین دانشگاههای کانادا شوند.

 

برنامه آموزشی دبیرستان کالج پرپ

 

کلاس‌های بعد از مدرسه کالج پرپ

کلاس‌های بعد مدرسه به نوعی یک دوره فوق برنامه تقویتی برای دانش آموزان کالج محسوب می‌شود. دانش آموزان با واریز هزینه مشخص می‌توانند در دوره مورد نظر خود ثبت نام کنند. همچنین بیشتر کلاس‌های دوره مدرسه مربوط به آموزش زبان انگلیسی را فرانسوی خواهد بود.

 

کورس آموزشی ویژه Cegep کالج پرپ

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات کالج بین المللی پرپ

تیم مدیریتی کالج پرپ سعی کرده تا امکانات استاندارد در تمامی بخش‌های مدرسه به راحتی در دسترس دانش آموزان قرار بگیرد. البته تنها ضعف کالج در ارائه امکانات به اقامت دانش آموزان خارجی در کانادا مربوط می‌شود؛ زیرا این کالج زیرساختی برای خوابگاه در نظر نگرفته است. البته دانش آموزان می‌توانند به صورت HomeStay برای تحصیل در مدرسه اقامتگاه‌های مناسبی را انتخاب کنند. در ادامه این بخش بیشتر امکانات مدرسه را معرفی خواهیم کرد.

خوابگاه و امکانات کالج بین المللی پرپ

 

سالن غذاخوری کالج پرپ

سالن غذاخوری برای این طراحی شده که دانش آموزان به راحتی بتوانند به غذای مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. همچنین در برنامه غذایی سالن مواردی در نظر گرفته شده تا دانش آموزان خارجی با هر ذائقه‌ای بتوانند از این فضای مهم مدرسه استفاده کنند.

 

کلاس‌های درسی مجهز کالج پرپ

 

کلاس‌های درسی مجهز کالج پرپ

در کلاس‌های درس کالج بین المللی پرپ (College Prep International) می‌توانید تجهیزات بسیار جالبی مانند تخته‌های تمام لمسی هوشمند را مشاهده کنید. بدیهی است که با وجود چنین امکاناتی مهم کلاس جذاب‌تر شده و اساتید امکان اجرای متدهای آموزشی جدید را خواهند داشت.

 

سالن همایش، آزمایشگاه‌ها و اتاق‌های درس‌های عملی کالج پرپ

 

سالن همایش، آزمایشگاه‌ها و اتاق‌های درس‌های عملی کالج پرپ

تیم مدیریتی تلاش کرده تا با استفاده از تک تک فضاهای مدرسه محیط آموزشی کاملی را برای دانش آموزان ایجاد کند. به عنوان مثال در مدرسه سالن همایش با تجهیزات کاملی وجود دارد که محل مناسبی برای مراسمات مختلف خواهد بود. به طوری که برخی از دانش آموزان هنرمند کنسرت‌های موسیقی جذابی را برای سایر هم کلاسی‌های خود برگزار می‌کنند. همچنین دانش آموزان برای انجام تمرینات عملی می‌توانند با آزمایشگاه مخصوص هر درس بروند.

 

خوابگاه و امکانات کالج بین المللی پرپ

هزینه و بورسیه

هزینه‌های کالج بین المللی پرپ

در سایت رسمی کالج بین المللی پرپ (College Prep International) لیست قیمت مشخصی برای دوره‌ها درج نشده است؛ زیرا هزینه تحصیل دانش آموزان پس از مشخص شدن دوره محاسبه می‌شود. همچنین کالج برای مواردی مثل لباس فرم، تجهیزات ورزشی شخصی و کتاب‌ها هزینه جداگانه‌ای دریافت می‌کند.

 

هزینه‌های کالج بین المللی پرپ

 

بورسیه‌های کالج بین المللی پرپ

دانش آموزان خارجی که پتانسیل بالایی برای پیشرفت دارند، می‌توانند از کالج مبلغی را به عنوان بورسیه تحصیلی در کانادا دریافت کنند. برای انجام این کار دانش آموزان ابتدا درخواست دریافت بورسیه را ارسال کرده تا کمیته آموزشی را وضعیت تحصیلی آن‌ها بررسی‌های لازم را انجام دهد.

 

بورسیه‌های کالج بین المللی پرپ

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در کالج بین المللی پرپ

ثبت نام دانش آموزان در کالج بین المللی پرپ (College Prep International) باید توسط سایت رسمی آن انجام شود. در این سایت صفحه‌ای طراحی شده که در آن امکان آپلود مدارک تحصیلی وجود دارد. پس از ثبت نام در سایت، مدرسه با راه‌های ارتباطی والدین را از انجام سایر مراحل آگاه می‌سازد.

 

نحوه و شرایط ثبت نام در کالج بین المللی پرپ

سوالات متداول

آیا برای ثبت نام در سایت نیاز به واریز هزینه خاصی است؟

بله، برای ثبت نام اولیه در سایت باید مبلغ 20 دلار کانادا را بپردازید.

 

دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی مدرک دریافت می‌کنند؟

بله، بعد از گذراندن واحدهای لازم، دانش آموزان مدرک معتبری دریافت خواهند کرد.

 

تعداد دانش آموزان در هر کلاس چند نفر است؟

تعداد دانش آموزان در هر کلاس با توجه به نوع دوره بین 15 تا 18 نفر متغیر خواهد بود.

 

برای ثبت نام دانش آموزان در کالج بین المللی پرپ مدرک زبان نیاز است؟

خیر، دانش آموزان برای ورود به این کالج با محدودیت زبانی خاصی مواجه نخواهند شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question