مدرسه میپل لیف ( Maple leaf World School ) تنها یک موسسه آموزشی در نقطه‌ای دنیا نیست، بلکه این مجموعه مدارس مختلفی را در نقاط مختلف دنیا تاسیس کرده تا بتواند خدمات آموزشی خوبی را در دسترس دانش آموزان کل دنیا قرار دهد. به طور کلی مجموعه مدارس میپل لیف در سه منطقه آمریکای شمالی، آسیا و استرالیا جنوبی قرار دارند. البته برخی از شعب تنها  در برخی کشورها و شهرهای خاص هستند و شرایط معینی برای ثبت نام دارند. لیست شعب و محدودیت‌های سنی به شرح زیر است:

دوره‌های بین المللی مدرسه تنها در شعبه کوالالامپور و مراکز واقع در کشور کانادا برگزار می‌شود. به همین دلیل مهاجرین دانش آموز ایرانی که قصد ورود به کشور کانادا یا مالزی را دارند، می‌توانند از مزایای بی‌نظیر این مدرسه بهره‌مند شوند. همچنین مجموعه مدارس مناسب رده سنی ۶ تا ۱۸ سال می‌باشد و تمامی کلاس‌هایش مختلط هستند.

چنانچه متقاضی تحصیل در کانادا هستید، با تحصیل در مدارس میپل لیف کانادا می‌توانید در محیط دانشگاههای کانادا درس بخوانید که این یک ویژگی منحصر به فرد برای این مدارس محسوب می‌شود.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه میپل لیف

مدرسه میپل لیف ( Maple leaf World School ) پنج دوره کاملا یکسان را در تمامی شعب برگزار می‌کند. همچنین هزینه تحصیل در هر دوره با کشور مورد نظر در ارتباط بوده و ممکن است نسبت با شعب کشورهای دیگر اندکی تفاوت داشته باشد. در این بخش از مطلب قصد داریم که شما را با دوره‌های متنوع مجموعه مدارس جهانی میپل لیف آشنا کنیم.

 

دوره اجباری

همانطور که از نام این دوره پیداست، تمامی دانش آموزان ورودی با سن هفت سال باید به شکل اجباری در آن شرکت کنند. دانش آموزان در این دوره آموزشی باید برخی دروس مانند ریاضیات، علوم، علوم اجتماعی، هنرهای تجسمی، زبان انگلیسی، شیمی مقدماتی و... را به صورت اجباری بگذرانند. 

دوره های میپل لیف کانادا

دوره انتخابی

دوره انتخابی دقیقا بعد از کورس آموزشی اجباری بوده و طیف گسترده‌ای از دروس آموزشی را پوشش می‌دهد. دانش آموزان در این دوره می‌توانند برخی از دروس مرتبط با رشته تحصیلی خود را به شکل دلخواه انتخاب کنند. همچنین دروس برگزار شده در هر شعبه شاید در شعب دیگر وجود نداشته باشد.

 

دبیرستان میپل لیف

 

سال دهم

سال دهم در واقع همان پایه اول دبیرستان است که دانش آموزان در مدارس ایران می‌گذارنند. در این دوره دانش آموز طی یک چارت آموزشی برخی دروس را آموزش خواهند دید. همچنین این مطالب به صورت مقدماتی بوده و به نوعی آمادگی برای مقاطع بعدی محسوب می‌شود.

هزینه های میپل لیف

 

سال یازدهم

مدرسه میپل لیف ( Maple leaf World School ) در برگزاری دوره‌های دبیرستان در کانادا ( دهم، یازدهم و دوازدهم ) عملکرد خوبی را از خود نشان داده است. به همین دلیل دانش آموزان پایه یازدهم که برای تحصیل در دانشگاه‌های معتبر تلاش می‌کنند، این مدرسه می‌تواند سکوی پرتاب خوبی برای آن‌ها باشد.

هزینه های تحصیل مدرسه میپل لیف

سال دوازدهم

سال دوازدهم در واقع همان دوره پیش دانشگاهی است که حتما از اهمیت بسیار زیاد آن آگاه هستید. دانش آموزان این دوره دروسی مانند فیزیک، شیمی، ربوتیک، بازرگانی، انگلیسی، مهارت‌های اجتماعی و سایر دروس را خواهند آموخت.

 

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه

شعب مدارس ( Maple leaf World School ) همگی دارای امکانات مخصوص به خود هستند. اما تیم مدیریتی مدرسه برخی امکانات را به گونه‌ای تقسیم کرده تا دانش آموزان در تمامی شعب بتوانند یک دوره تحصیلی عالی را بگذرانند. در این بخش از مطلب قصد داریم تا شما را با امکانات مختلف در شعب مدرسه میپل لیف آشنا کنیم.

خوابگاه میپل لیف

 

امکانات ورزشی کامل

دانش آموزان در این مدرسه طی دوره تحصیلی می‌توانند به سلامت جسمانی خود نیز کمک کنند. در شعب مختلف مدرسه امکانات ورزشی مختلفی وجود دارد که استفاده از آن‌ها برای تمامی دانش آموزان رایگان است. همچنین در دوره‌های اجباری و حتی سال‌های دهم تا دوازدهم دانش آموزان باید در یک فعالیت ورزشی یا کلاس‌های سلامتی شرکت داشته باشند.

امکانات و ویژگی های مدرسه میپل لیف

 

کلاس‌ها و فضای آموزشی مجهز

بدون شک ( Maple leaf World School ) توانسته فضای آموزشی خوبی را برای دانش آموزان رشته‌های مختلف به وجود بیاورد. کلیه کلاس‌های درسی دارای تجهیزات هوشمند برای ارائه نرم افزارها و فیلم‌های آموزشی هستند تا بتوان از آخرین متدهای آموزشی استفاده کرد.

 

سالن غذاخوری میپل لیف

 

سالن غذاخوری

اگر دانش آموزان روزانه یا شبانه روزی به غذای سالم نیاز داشته باشند، لازم نیست که زحمت زیادی بکشند. این  افراد کافیست به سالن غذاخوری مدرسه بروند و با پرداخت مبلغی ناچیز از غذاها و خوراکی‌های سالم در بین کلاس‌ها لذت ببرند.

 

امکانات مدرسه میپل لیف

 

امکانات ویژه دانش آموزان هنر

دانش آموزان  مدرسه میپل لیف که در رشته هنر تحصیل می‌کنند، به امکانات ویژه‌ای دسترسی خواهند داشت. برای مثال می‌توانند برای اجرای نمایش‌های مختلف به سالن همایش بروند یا از امکانات مخصوص اتاق عکاسی استفاده کنند.

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه میپل لیف

در این بخش قصد داریم تا  شما را با هزینه‌های تحصیل و زندگی در شعب کانادایی مدرسه آشنا کنیم. دانش آموزان بین المللی که قصد استفاده از خدمات خوابگاه را دارند، باید هزینه سالیانه حدود 40 هزار دلار را به صورت سالیانه بپردازند. این رقم برای دانش آموزان روزانه به 30 هزار دلار کانادایی کاهش یافته و دانش آموزان باید هزینه جداگانه‌ای بابت برخی خدمات بپردازند.

هزینه های تحصیل میپل لیف

 

بورسیه‌های مدرسه میپل لیف

به طور کلی دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا از مدارس بین المللی یک روال کاملا مشخص دارد. دانش آموزان در ابتدا باید درخواست دریافت بورسیه و مدارک تحصیلی خود را ارسال کنند. در صورتی که دانش آموز دارای سوابق تحصیلی خوبی باشد، می‌تواند از تخفیف شهریه به عنوان بورسیه تحصیلی استفاده کند.

 

بورسیه تحصیلی میپل لیف

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه

برای ثبت نام در مدرسه میپل لیف ( Maple leaf World School ) باید ابتدا وارد سایت مدرسه میپل لیف شعبه مورد نظر شوید. سپس در بخش مخصوص ثبت نام می‌توان مدارک تحصیلی را آپلود کرد و هزینه ابتدایی بابت بررسی پرونده را واریز نمود.  

 

امکانات میپل لیف

سوالات متداول

سوالات متداول

آیا مدرسه میپل لیف توسط دولت‌ کشورهای شعب تایید شده؟

بله کلیه دولت‌های کشورهای شعب مدرسه این مرکز آموزشی را به صورت رسمی پذیرفته‌اند.

 

چه زمانی باید کل هزینه شهریه پرداخت شود؟

دانش آموزان سه ماه قبل از شروع دوره تحصیلی شهریه را واریز کنند.

 

امکان ثبت نام در مدرسه چند بار در سال وجود دارد؟

دانش آموزان می‌توانند در ترم‌های پاییز و بهار هر سال ثبت نام نمایند.

 

حداقل سطح زبان لازم برای ورود به مدرسه چیست؟

دانش آموزان باید تسلط خوبی به زبان انگلیسی داشته باشند و مدارک آیلتس یا تافل را ارائه کنند. 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question