مدرسه ملکه مارگارت یک مدرسه مختلط و غیر انتفاعی است، که در سال ۱۹۲۱ در بریتیش کلمبیا کانادا تاسیس شد. مدرسه ملکه مارگارت  دوره‌های خود را برای دانش آموزان پیش دبستانی تا مقطع ۱۲ تحصیلی طراحی کرده است، و در حال حاضر بیش از ۴۲۰ دانش آموز ۶ الی ۱۷ ساله، در حال تحصیل در آن هستند. مدرسه ملکه مارگارت یکی از با امکانات‌ترین مدارس کانادا است، و تجهیزات بسیاری را برای بالا نگه داشتن سطح علمی دانش آموزان، در اختیار آن‌ها قرار داده است. این مدرسه دارای خوابگاه داخلی نیز هست، و دانش آموزان خارجی بسیاری که قصد  تحصیل در کانادا را دارند،این مدرسه را نتخاب می‌کنند.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه ملکه مارگارت

مدرسه ملکه مارگارت نام خود را از یک مدرسه بریتانیایی با همین اسم گرفته است، و البته روابط همکاری نیز بین این دو مدرسه وجود دارد، و حتی دانش آموزان خود را برای تحصیل در خارج از کشور به یکدیگر ارسال می‌کنند. دوره‌های آموزشی در این مدرسه همه با استفاده از بهترین امکانات روز، و جدیدترین متد آموزشی دنیا تدریس می‌شوند، و حتی دوره‌های پیشرفته جانبی بسیاری برای دانش آموزان در نظر گرفته است. به عنوان مثال در این مدرسه درس رباتیک تدریس می‌شود.

دوره‌های مدرسه ملکه مارگارت بر اساس چارچوب استاندارد آموزشی جهان است، و شباهت زیادی با ایران دارد، که البته آموزش آن تخصصی‌تر و استانداردتر است. این مدرسه با تقسیم محیط خود به یک مدرسه کودکان، و یک مدرسه بزرگسالان، باعث شده است تا راحتی بیشتری برای دانش آموزان به وجود آید.

مدرسه ملکه مارگارت با شعار آموزش از طریق فعالیت، توانسته به یکی از برترین مدارس بریتانیا تبدیل شود، و دانش آموزان زیادی از طریق آموزش‌های این مدرسه وارد برترین دانشگاه‌های کانادا جهان شده‌اند. دوره‌های آموزشی در این مدرسه به شرح زیر هستند:

 

مهد کودک مدرسه ملکه مارگارت

در این مجموعه، بخشی به عنوان یک مهد کودک در نظر گرفته شده است، که از کودکان پرستاران مجرب نگهداری می‌کنند. این مدرسه با دانش به این موضوع که کودکان نیاز به سرگرمی دارند، فعالیت‌های آموزشی مختلفی برای آن‌ها در نظر گرفته است. همواره سعی شده است تا با انجام بازی و سرگرمی، مطالب عمومی و ساده به کودکان یاد داده شود، و آن‌ها را فردی مستقل و خلاق بار بیاورند.

 

دوره آموزشی در مدرسه کودکان

دوره آموزشی کودکان برای دانش آموزان دبستانی از مقطع اول (دانش آموزان 6 ساله) تا مقطع 7 (دانش آموزان 12 ساله) در این مدرسه ادامه دارد. هدف از این دوره افزایش خلاقیت دانش آموزان از طریق فعالیت‌های جانبی در حین تحصیل است، و برنامه‌های درسی آن‌ها، همگی به صورت تخصصی تدریس می‌شوند. در بعد از کلاس‌ها نیز برنامه‌های تفریحی برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

از ساعت 3:15 الی 5 بعد از ظهر، دانش آموزان در مدرسه خواهند بود، و به یادگیری مطالب، همزمان با بازی خواهند پرداخت. در سال‌های بالاتر تحصیلی، سرگرمی جای خود را به کلاس‌های خلاقیت محور مانند آموزش طراحی، موسیقی، هنر و ورزش خواهد داد. علاوه بر این‌ها، در سال‌های تحصیلی 4 تا 7، بعد از ظهرها را می‌توان به شرکت در کلاس‌های حل تمرین گروهی و رفع اشکال اختصاص داد.

دوره‌های مدرسه ملکه مارگارت

دوره آموزشی در مدرسه بزرگسالان

در این دوره آموزشی که برای دانش آموزان 13 تا 17 ساله طراحی شده است، مقاطع 8 الی 12 پوشش داده می‌شود. این دوره اهمیت خاصی در مدرسه ملکه مارگارت دارد، زیرا دانش آموز علاوه بر تکمیل مطالب گذشته، و یادگیری تخصصی‌تر دروس، باید خود را برای ثبت نام در دانشگاه و کالج در کانادا نیز آماده کند. معمولا دروس به شکلی پایه آموزش داده می‌شوند، و هرچه مقطع تحصیلی بالاتر می‌رود، درس‌ها نیز تخصصی‌تر می‌شوند، و در پایان مقطع 12، فرد باید رشته تحصیلی خود را انتخاب کند.

به گفته مدیر مدرسه، در این مکان آموزشی به شما قول خواهیم داد تا از کودک، فردی با اعتماد به نفس، خلاق و هدفمند بسازیم، که اخلاقیات به شدت جدی می‌گیرد. یکی از نکات مثبتی که در رابطه با این مدرسه وجود دارد، ارائه دوره‌های زبان، برای دانش آموزان خارجی است، تا بتوانند در کنار دیگران به راحتی به تحصیل بپردازند.

در این دوره آموزش‌های همچون هنر، موسیقی، رهبری و مدیریت نیز به دانش آموزان تدریس خواهد شد، و با ارائه برنامه‌های تخصصی و فنی، امکان طراحی یک رزومه خوب را برای دانش آموز میسر می‌کنند. در طی سال‌های پایانی، جلسات زیادی با مشاوران برگزار می‌شود، تا دانش آموز بتواند برای انتخاب یک رشته تحصیلی و شغل آینده خود، هدفمند عمل کند.

 

دوره سوارکاری

یکی از نکات جالب این مدرسه، ارائه دوره سوارکاری به عنوان یک برنامه درسی مستقل است، و حتی دانش آموزان دیگر مدارس نیز می‌توانند در آن ثبت نام کنند. در این دوره آموزش‌های مربوط به سوارکاری، نگهداری از اسب و ورزش‌های مربوط به سوارکاری (تیراندازی روی اسب، پرش از مانع، و سوارکاری سرعتی) به دانش آموزان تدریس خواهد شد. مدرسه ملکه مارگارت دارای چندین اسب است، و البته دانش آموزان می‌توانند اسب‌های خود را نیز به اسطبل این مدرسه بیاورند.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه ملکه مارگارت

مدرسه ملکه مارگارت امکانات بسیار زیادی دارد، و توانسته بهترین تجهیزات را برای دانش آموزان فراهم کند. از امکانات آموزشی این مدرسه می‌توان به گالری‌های هنری، کلاس‌های هوشمند، کلاس‌های موسیقی، کارگاه‌های فنی، آزمایشگاه علوم و علوم رایانه‌ای، سالن همایش، کافه و رستوران مجهز در داخل مجموعه، اسطبل سوارکاری و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

علاوه بر این امکانات، مدرسه ملکه مارگارت دارای امکانات ورزشی خوبی نیز هست، که از آن‌ها می‌توان به زمین فوتبال، زمین بسکتبال، سالن بدنسازی، استخر شنا، زمین سوارکاری و تیراندازی، زمین تفریحی پینت‌بال و زمین شنی والیبال اشاره کرد.

همانطور که گفته شد، مدرسه ملکه مارگارت دارای خوابگاه داخلی نیز هست. این خوابگاه توسط یک معماری آمریکایی طراحی شده است، و امکانات آن به شکلی ارائه شده که دانش آموز هیچ نیاز دیگری نداشته باشد. در محیط خوابگاه نظارت دائمی صورت می‌گیرد، و پرستاران زیادی برای بررسی شرایط رفاهی و بهداشتی دانش آموزان قرار دارند. این خوابگاه برای دانش آموزان مقطع 6 الی 12 در دسترس است.

خوابگاه و امکانات مدرسه ملکه مارگارت

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه ملکه مارگارت

هزینه‌های تحصیلی مدرسه ملکه مارگارت در سال 2020 – 2021 به شرح زیر هستند:

 • شهریه تحصیلی در سال
  • مهد کودک 5،450 – 15،525 دلار
  • مقطع 4 الی 7 17،250 دلار
  • مقطع 8 الی 12 19،815 دلار
 • هزینه خوابگاه در سال
  • شهروندان کانادا 52،330 دلار
  • دانش آموزان کشورهای دیگر 62،920 دلار
 • دوره آموزش زبان 8 – 6 هزار دلار

بورسیه‌های مدرسه ملکه مارگارت

مدرسه ملکه مارگارت در هر سال مبالغ زیادی را برای بورسیه کردن دانش آموزان در نظر می‌گیرد. این بورسیه‌ها بر اساس سوابق تحصیلی، استعداد خاص در زمینه‌های هنری، موسیقی و ورزشی در نظر گرفته می‌شوند، و از آن برای پرداخت شهریه یا هزینه خوابگاه می‌توان استفاده کرد.

علاوه بر این، کمک هزینه تحصیلی برای دانش آموزانی که توانایی پرداخت کامل شهریه را ندارند نیز در نظر گرفته شده است. این کمک هزینه تا 40 درصد شهریه را پوشش می‌دهد.

 

هزینه های تحصیل در مدرسه مارگارت

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه ملکه مارگارت

برای ثبت نام در مدرسه ملکه مارگارت باید طبق مراحل زیر اقدام کنید:

 1. تکمیل فرم‌های مربوط به ثبت نام
 2. آپلود فرم‌ها و مدارک در سایت
 3. مصاحبه با مدیران و کادر مدرسه
 4. دریافت تاییدیه ثبت نام
 5. مراجعه به مدرسه برای رزرو خوابگاه و تکمیل ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه ملکه مارگارت

سوالات متداول

پرداخت شهریه باید از چه طریقی انجام شود؟

برای پرداخت شهریه باید پس از دریافت تاییدیه اقدام کنید، و می‌توان از طریق چک معتبر، کارت اعتباری، واریز بانکی و یا نقد اقدام کرد.

در خوابگاه مدرسه از کودکان نگهداری کامل می‌شود؟

بله، در محیط خوابگاه کلیه نیازهای دانش آموزان رفع خواهد شد. این خدمات شامل شستشوی لباس، حفظ بهداشت، تغذیه، مشاوره و امکانات تفریحی نیز می‌شود.

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question