آکادمی ویلیام با یک فضای بی نظیر آموزشیِ چند فرهنگی، از لحاظ کشوری و بین المللی جذابیت زیادی دارد و بستری را برای کانادایی‌ها و دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، برای برقراری ارتباط، تبادل نظر و یادگیری از یکدیگر فراهم کرده است. در حال حاضر، دانش آموزان این مدرسه از ۱۷ کشور از سراسر جهان تشکیل شده‌اند و هیچ گروه زبانیِ واحد اکثریت را تشکیل نمی‌دهد، به این معنا که از هر قوم و نژادی در جهان در این مدرسه هستند.

در آکادمی ویلیام، هدف این است که دروس در زمینه‌های مختلفی به دانش آموزان ارائه شود. این مدرسه میزبان دانش آموزانی از پرتغال، مجارستان، برزیل، آرژانتین، گویان، چین، ویتنام، مصر، مراکش، روسیه، خاورمیانه، آفریقای جنوبی، مکزیک، آلبانی و همچنین دانشجویان محلی است. دانش آموزان یک تجربه واقعی یادگیری بین فرهنگی خواهند داشت و با رهبران آینده جهانی دوستی شگفت انگیز مادام العمری پیدا خواهند کرد!

آکادمی ویلیام معتقد است که هر دانش آموز در صورت حمایت و داشتن فرصت‌های مناسب، می‌تواند به طور قطع پیشرفت کند و کامیاب گردد. این مدرسه بر عملکرد قوی علمی و مسئولیت اجتماعی تأکید دارد. به دانشجویانی که در آکادمی ویلیام حضور می‌یابند، فرصت‌هایی برای کسب دانش و همچنین مهارت‌ها و ارزش‌هایی که آنها را برای زندگی در جامعه آماده می‌سازد، فراهم می‌شود. آکادمی ویلیام با تأکید بر عزت نفس شخصی و ارزش دانش آموز و معلم، برای رشد کلیه افراد تاسیس شده است.

 

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های آکادمی ویلیام

دوره‌ها و برنامه‌ها آموزشی این مدرسه تنوع بسیار خوبی دارند. در ادامه لیست تمامیِ دوره‌ها را مشاهده می‌کنیم:

 • کلاس‌های زبان انگلیسی برای بزرگسالان (15 تا 18 سال)
 • دوره‌های تابستانی زبان انگلیسی (10 تا 18 سال)
 • دوره‌های یک ساله آمادگی برای حضور در دانشگاه و مقطع لیسانس در کانادا (15 تا 18 سال)
 • دوره‌های زمستانی زبان انگلیسی (10 تا 20 سال)
 • آیلتس (ده سال به بالا)

دوره های آکادمی ویلیام

دوره آمادگی برای حضور در دانشگاه

یکی از دوره‌های پرطرفدار در کشورهایی مانند انگلستان، آمریکا و کانادا، دوره آمادگی دانشگاه است که در آن دانشجویان پایه یازدهم، بعد از سپری کردن 11 سال آموزش و دوره دبیرستان در کانادا، در این دوره شرکت می‌کنند و همه آنچه را که برای مقاطع بالاتر نیاز دارند، کسب می‌کنند.

در این مدرسه رشته‌های ریاضیات (با 4 زیرشاخه)، علوم طبیعی (با 3 زیرشاخه)، مطالعات جهان و کانادا (با 4 زیرشاخه)، تجارت (با 4 زیرشاخه)، زبان‌ها (با 6 زیرشاخه) و کامپیوتر (با 2 زیرشاخه) به دانش آموزانی که پایه یازدهم را با موفقیت پشت‌سر گذاشته‌اند، ارائه می‌گردند.

 

دوره های آکادمی ویلیام کانادا

خوابگاه و امکانات

این مدرسه دارای دو پردیس مجزا است که یکی از آنها در کوبورگ (Couborg) و دیگری در خیابان ویکتوریا پارک (Victoria Park) در تورنتو مرکز استان انتاریو قرار دارند. هر دو پردیس این مدرسه تمام امکانات و تجهیزاتی را که دانش آموزان قبل از وارد شدن به دانشگاه لازم دارند، در اختیار خواهند داشت.

امکانات آکادمی ویلیام

 

در پردیس کوبورگ می‌توان به بیش از 1000 دانش آموز به صورت همزمان آموزش‌های لازم را ارائه کرد. همچنین پردیس‌های آکادمی ویلیام در کنار داشتن فضای بسیار آکادمیکِ چند فرهنگی، از نظر زیبایی شناختی هم مثال زدنی هستند.

 

دانش آموزان آکادمی ویلیام

هزینه و بورسیه

هزینه‌های آکادمی ویلیام

لیست هزینه‌های تحصیل و زندگی در کانادا و آکادمی ویلیام در سال تحصیلی 2021-2022 به قرار ذیل است.

 • هزینه تحصیل در آکادمی ویلیام اونتاریو برای پایه‌های 7 تا 12 که شامل 6-8 دوره می‌شوند 19800 دلار کانادا است.
 • هزینه تحصیل در رشته‌های هنری، ورزشی و برنامه اسپرینگ‌بُرد، 29800 دلار کانادا است.

همچنین ثبت نام اولیه دانش آموزان شامل هزینه‌هایی است که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

 • هزینه ثبت نام اولیه 300 دلار کانادا
 • هزینه بیمه سلامت 600 دلار کانادا
 • هزینه لباس فرم مدرسه 550 دلار کانادا
 • هزینه فعالیت‌های مدرسه‌ای 800 دلار کانادا 
 • هزینه لوازم تحریر 650 دلار کانادا
 • هزینه فارغ التحصیلی‌ها 600 دلار کانادا

 

هزینه‌های آکادمی ویلیام لیست هزینه‌های جاری سال تحصیلی 2021-2022 به قرار ذیل است. • هزینه تحصیل در آکادمی ویلیام اونتاریو برای پایه‌های 7 تا 12 که شامل 6-8 دوره می‌شوند 19800 دلار کانادا است. • هزینه تحصیل در رشته‌های هنری، ورزشی و برنامه اسپرینگ‌بُرد، 29800 دلار کانادا است. همچنین ثبت نام اولیه دانش آموزان شامل هزینه‌هایی است که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد. • هزینه ثبت نام اولیه 300 دلار کانادا • هزینه بیمه سلامت 600 دلار کانادا • هزینه لباس فرم مدرسه 550 دلار کانادا • هزینه فعالیت‌های مدرسه‌ای 800 دلار کانادا • هزینه لوازم تحریر 650 دلار کانادا • هزینه فارغ التحصیلی‌ها 600 دلار کانادا بورسیه‌های آکادمی ویلیام این مدرسه نزدیک به 30 برنامه کمک هزینه تحصیلی و بورسیه را برای دانش آموزنی که توانسته‌اند شایستگی‌های خود را در رشته خود نشان بدهند، در نظر گرفته است. برای دریافت چنین کمک هزینه‌هایی باید مدارک مورد نظر را به ایمیل scholars@williamacademy.ca ارسال کنید و منتظر جواب هیئت امنا بمانید.

 

بورسیه‌های آکادمی ویلیام

این مدرسه نزدیک به 30 برنامه کمک هزینه تحصیلی و بورسیه تحصیلی کانادا را برای دانش آموزنی که توانسته‌اند شایستگی‌های خود را در رشته خود نشان بدهند، در نظر گرفته است. برای دریافت چنین کمک هزینه‌هایی باید مدارک مورد نظر را به ایمیل scholars@williamacademy.ca ارسال کنید و منتظر جواب هیئت امنا بمانید.

 

بورسیه آکادمی ویلیام

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام

برای ثبت نام اولیه ابتدا باید فُرم ثبت نام را در وبسایت آکادمی پر کنید. تا زمانی که تمام مدارک به صورت آنلاین دریافت نگردند، مشاوران مدرسه نمی‌توانند فُرم پر شده شما را بررسی کنند. ارسال همه مدارک در زمان ارسال اسناد، ضروری است:

 • کپی از شناسنامه دانش آموز به همراه یک کپی از پاسپورت و کارت سلامت دانش آموز
 • کپی آخرین مدارک تحصیلی – مدارک تحصیلی سال‌های قبل دانش آموز به همراه ریز نمرات به همراه ترجمه رسمی آنها.
 • فرم اپلای اولیه دانش آموز.
 • یک عکس پاسپورتی تازه گرفته شده از دانش آموز

پس از آنکه همه مدارک ارسال شده‌اند، یک ایمیل از طرف مدرسه ارسال خواهد شد که طبق آن، شما از وضعیت ثبت نام فرزندتان مطلع می‌شوید. در صورت موافقت، می‌بایست کل مبلغ شهریه را به حساب مدرسه واریز کرده و جهت ثبت نام حضوری اقدام نمایید.

 

امکانات و ویژگی های آکادمی ویلیام

سوالات متداول

مشکلات متداولی که خانواده‌های تازه مهاجرت کرده در قبال سیستم آموزشی کانادا با آنها مواجه هستند، چیست؟

یکی از دلایل مهمی که خانواده‌های چینی و خاورمیانه به کانادا مهاجرت می‌کنند، آینده فرزندانشان است. در کشورهای جهان سوم گاهاً فشارهای بیش از اندازه به دانش آموزان، آنها را از ادامه تحصیل باز می‌دارد، از این رو آنها کشور کانادا را انتخاب می‌کنند که در آن، کودکان، نوجوانان و دانشجویان در کنار یادگیری درس‌های متداول خود، راه و روش زندگی کردن در دنیای نو را می‌آموزند.

به جرات می‌توان گفت پس از آنکه فرزندان چنین خانواده‌هایی بتوانند زبان انگلیسی یا فرانسوی را به خوبی صحبت کنند، هیچ مشکلی با جامع میزبان کانادا نخواهند داشت. اتمسفر حاکم در مدارس کانادا این امکان را به دانش آموزان می‌دهد تا بتوانند هر آنچه را که یاد گرفته‌اند به بهترین شکل ممکن پیاده سازی کنند.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question