کشور انگلستان به کالج‌ها و مدارس سطح بالای خود بسیار معروف است. در این کشور مدارس متنوعی وجود دارند که هرکدام امکانات و امتیازات متنوعی را به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند. از این رو شما باید پیش از تحصیل در انگلستان، درباره مدارس معروف این کشور اطلاعات کافی داشته باشید. یکی از برترین مدارس کشور انگلستان، مدرسه بلاندل (Blundell School) واقع در شهر دوون و در محله تیورتون است. این مدرسه به دانش‌آموزان خوابگاه‌های مناسبی را هم ارائه می‌دهد که در ادامه به این موضوع پرداخته خواهد شد. در ادامه این مطلب از بلواسکای با ما همراه باشید.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه بلاندل

مدرسه بلاندل در محله تیورتون پذیرای دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی اول تا سیزدهم دبیرستان در انگلستان است. این مدرسه سالانه دانش‌آموزان بسیاری را پذیرش می‌کند و در میان پذیرفته‌شدگان نیز دانش‌آموزان دارای بورسیه تحصیلی هم دیده می‌شوند. در ادامه درباره شهریه و بورسیه تحصیلی در انگلستان این مدرسه بیشتر صحبت خواهد شد.

 

دوره‌های مدرسه بلاندل

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه بلاندل

در این مدرسه خدمات درسی به دانش‌آموزان ارائه می‌شود. برخی از این خدمات هم به مقطع تحصیلی ارتباط ندارد و برای همه یکسان است. یکی از این خدمات، ارائه دروس اختیاری در کنار دروس پایه در همه مقاطع تحصیلی است. بدین صورت که در هر مقطع دانش‌آموزان امکان انتخاب برخی دروس را به صورت خود مختار خواهند داشت.

 

خوابگاه و امکانات مدرسه بلاندل

 

مدرسه بلاندل امکانات دیگر درسی را هم در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. یکی از این امکانات، مجهز بودن کلاس‌های درس به انواع تکنولوژی‌های به روز جهت پیش‌برد دروس است. در کلاس‌های درس مدرسه بلاندل تخته‌های هوشمند و کامپیوترهای شخصی دیده می‌شوند و امکان استفاده از این امکانات برای دانش‌آموزان فراهم خواهد بود.

یکی دیگر از امکاناتی که در اختیار دانش‌آموزان مدرسه بلاندل قرار داده می‌شود، امکان رفاهی و آموزشی غیر درسی است. به عنوان مثال برای علاقه‌مندان به کسب علم به صورت تجربی، آزمایشگاه‌های متنوعی در سراسر این مدرسه تاسیس شده‌‌اند. همچنین برای علاقه‌مندان به فناوری اطلاعات و کامپیوتر نیز تدابیری اندیشیده شده است تا بتوانند در این مدرسه و در کنار تحصیل خود، به کامپیوتر و انواع فناوری‌های شبکه تسلط پیدا کنند.

همچنین برای ورزش‌دوستان نیز امکاناتی در نظر گرفته شده است تا بتوانند در کنار تحصیل خود، ورزش مورد علاقه را هم دنبال کنند. به عنوان مثال، در مدرسه بلاندل انواع سالن‌های ورزشی از جمله فوتبال، راگبی، هاکی، والیبال و بسکتبال ایجاد شده‌‌اند. همچنین در این مدرسه سالن‌های دیگری مانند استخر سرپوشیده وجود دارند که نشان از تلاش مدرسه بلاندل برای پوشش دادن انواع ورزش‌های مورد نیاز دانش‌آموزان دارند.

 

امکانات مدرسه بلاندل

 

دریافت خوابگاه در مدرسه بلاندل

مدرسه بلاندل یک مدرسه شبانه‌روزی در انگلستان است و دارای خوابگاه است. خوابگاه‌ها در محوطه این مدرسه قرار دارند و دانش‌آموزان فاصله بسیار کمی با محل تحصیل و اقامت خود دارند. در مدرسه بلاندل خوابگاه‌ها به انواع امکانات رفاهی برای دانش‌آموزان تجهیز شده‌ناند‌اند. به عنوان مثال در کنار ساختمان خوابگاه این مدرسه، کتابخانه تاسیس شده است تا دانش‌آموزان بتوانند در هر زمانی که تمایل داشتند، در این مکان، مطالعه کنند.

همچنین خوابگاه‌های مدرسه بلاندل مرتبا نظافت می‌شوند و همواره این مدرسه از بهداشت عمومی بالایی برخوردار است. برای این منظور، مدرسه بلاندل می‌تواند یک انتخاب بسیار مناسب برای تحصیل فرزندان شما در کشور انگلستان باشد.

 

امکانات مدرسه بلاندل

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدر‌سه بلاندل

نوبت به بحث شیرین شهریه می‌رسد. برای دانش‌آموزان متقاضی تحصیل در مدرسه بلاندل، شهریه‌های پایه در نظر گرفته شده است. برای محصلین مقاطع پنجم الی ششم، شهریه 4180 پوندی در نظر گرفته شده است. برای دانش‌آموزان این مقطع نیز هزینه غذا 320 پوند در نظر گرفته شده است.

برای دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی سوم الی چهارم نیز شهریه 4100 پوندی تعیین شده است. هزینه غذا در این مقطع مانند سال‌های بالاتر در حدود 320 پوند است. برای دانش‌آموزان سال دوم هم شهریه 3 هزار پوندی باید پرداخت شود و هزینه غذا هم در حدود 290 پوند است.

 

هزینه‌های مدر‌سه بلاندل

 

هزینه تحصیل در مقطع اول ابتدایی هم 2900 پوند در نظر گرفته شده است. هزینه غذا همه مانند مقطع سال دوم مقرر شده است. برای پیش دبستانی هم شما باید شهریه 2370 پوندی را در هر ترم پرداخت کنید. لازم به ذکر است که نرخ غذا در این مقطع هم در حدود 290 پوند است.

برای دریافت خوابگاه در مدرسه بلاندل هم شرایط متنوعی وجود دارد. برای دانش‌آموزان مقطع راهنمایی نرخ شهریه خوابگاه بسیار کمتر از نرخ خوابگاه برای دانش‌آموزان دبیرستانی است. دریافت خوابگاه در تمام روزهای هفته هزینه‌ای در حدود 8900 پوند خواهد داشت و برای دریافت خوابگاه از دوشنبه الی پنجشنبه نیز باید مبلغی در حدود 7700 پوند پرداخت کنید. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در نوبت روزانه مقاطع راهنمایی (هفتم و هشتم) مبلغی در حدود 5 هزار پوند است.

برای دانش‌آموزان مقاطع هفتم الی سیزدهم، همانطور که گفته شد، شهریه بیشتر خواهد بود. برای دریافت خوابگاه به صورت کامل و در تمام روزهای هفته باید در حدود 13 هزار پوند پرداخت کنید. برای دریافت خوابگاه در 3 روز از هفته هم نرخ 11 هزار پوندی در نظر گرفته شده است. همچنین نرخ شهریه در این مدرسه برای مقطع دبیرستان در حدود 8 هزار پوند مشخص شده است.

 

هزینه‌های مدر‌سه بلاندل

 

بورسیه‌های مد‌رسه بلاندل

مدرسه بلاندل در گذشته شرایط متنوعی را برای بورسیه دانش‌آموزان خارجی ارائه می‌داد؛ اما در حال حاضر شرایط بورسیه این مدرسه بنا به دلایلی بسته شده‌اند و امکان اخذ بورسیه تحصیلی در انگلستان از هر نوعی در مدرسه بلاندل  در حال حاضر امکان‌پذیر نیست.

 

بورسیه‌های مد‌رسه بلاندل

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مد‌رسه بلاندل

برای ثبت نام در مدرسه بلاندل و بسیاری از مدارس دیگر کشور انگلستان باید به صورت حضوری برای این کار اقدام کنید. در وب‌سایت این مدرسه بخشی وجود دارد که ساعت کاری و روزهای مخصوصی بازدید از آن مشخص شده‌اند. شما می‌‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این مدرسه به وب‌سایت مدرسه بلاندل مراجعه کرده و از خدمات این سایت بهره‌مند شوید.

 

شرایط ثبت نام در مد‌رسه بلاندل

سوالات متداول

در ادامه این مطلب قصد داریم تا به سوالات متداول شما درباره مدرسه مجهز بلاندل پاسخ بدهیم:

هزینه خرید کتاب جداگانه است؟

خیر. هزینه خرید کتب درسی بر روی شهریه است و در آن زمان محاسبه خواهد شد.

 

برای هر شب دریافت خوابگاه، چه مبلغی را باید پرداخت کرد؟

برای دریافت خوابگاه به صورت خارج از برنامه باید مبلغ 50 پوند پرداخت کرد.

 

آیا کلاس‌های فوق‌العاده شهریه جداگانه دارند؟

بله. به عنوان مثال، شهریه کلاس موسیقی، 250 پوند در هر ترم خواهد بود.

 

آیا مدرسه بلاندل مختلط است؟

بله.  در این مدرسه هم امکان تحصیل پسران و هم دختران وجود دارد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question