مدرسه کوئین الیزابت (Queen Elizabeth’s Hospital) برترین مدرسه خصوصی واقع شده در شهر بریستول (Bristol) است. این مدرسه در سال ۱۵۸۶ با حمایت ملکه الیزابت اول تاسیس شده است و امروزه یکی از قدیمی‌ترین موسسه‌های آموزشی برای تحصیل در انگلستان به شمار می‌آید. موسسه آموزشی کوئین الیزابت که با نام مستعار “مدرسه شهر” نیز شناخته می‌شود، پذیرای دانش‌آموزان پسر بین ۷ تا ۱۸ سال و دختران ۱۶ تا ۱۸ سال است. این مدرسه به عنوان یک مدرسه روزانه در انگلستان فعالیت دارد که به عنوان میراث فرهنگی این کشور نیز ثبت شده است.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه کویین الیزابت

مدرسه الیزابت دارای دوره‌های مختلفی است که دانش‌آموزان 3 تا 18 با توجه به سلایق خود یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنند. دروس آکادمیک ارائه شده در دوره‌های ابتدایی و دبیرستان در انگلستان در مدرسه کویین الیزابت به صورت کامل می‌باشد. این موسسه آموزشی علاوه بر دوره‌های آکادمیک دارای دوره‌های دیگری نیز مانند دوره هنر و موسیقی می‌باشد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

 • دوره فوتبال
 • دوره راگبی
 • دوره بدمینتون
 • دوره هنر
 • دوره ادبیات مدرن

 

دوره‌های مدرسه کویین الیزابت

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات موسسه آموزشی کویین الیزابت

مدرسه الیزابت یکی از برترین موسسه‌های آموزشی خصوصی در شهر بریستول است. این مدرسه دارای امکانات و مزایای بسیاری می‌باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. موسسه آموزشی الیزابت کوئین دارای چهار ساختمان ICT (دارای ارتباط دیجیتالی) است. بیشتر کلاس‌ها دارای لپ‌تاپ‌هایی هستند که دانش‌آموزان می‌توانند برای انجام تکلیفات علمی خود از آن استفاده کنند.

 

خوابگاه و امکانات موسسه آموزشی کویین الیزابت

 

مدرسه کویین الیزابت با توجه به این که یک موسسه آموزشی روزانه است و مانند سایر مدارس شبانه روزی در انگلستان دارای خوابگاه‌های خصوصی نمی‌باشد. با این حال در نزدیکی این مدرسه مکانی در نظر گرفته شده است که دانشجویان می‌توانند در آن اقامت داشته باشند. موسسه آموزشی کوئین الیزابت دارای یک کتابخانه عظیم است که دارای حدود 10 هزار کتاب علمی و پژوهشی است. این مدرسه دارای 23 زمین بازی در بیرون از پردیس دانشگاه است که اوقات فراغت دانش‌آموزان با ورزش‌هایی مانند بسکتبال و تنیس سپری می‌شود. 

 

امکانات موسسه آموزشی کویین الیزابت

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه خصوصی کوئین الیزابت

مدرسه کوئین الیزابت یکی مدرسه خصوصی در کشور انگلستان است که دارای هزینه‌های کم‌تری نسبت به دیگر مدارس خصوصی انگلستان است. هزینه‌های این مدرسه از تاریخ سپتامبر 2021 با افزایش مواجه شده است که در ادامه مطلب به بررسی هزینه‌های زندگی در این کشور می‌پردازیم.

 • هزینه‌های دوره ابتدایی کویین الیزابت:

هزینه شهریه دوره ابتدایی موسسه آموزشی کوئین الیزابت برابر با 10.260 پوند برای هر ترم است

هزینه ناهار در مدرسه برابر با 236 پوند است

در صورت تمایل به پرداخت قسطی مبلغ 3.420 پوند به شهریه اضافه می‌شود

 • هزینه‌های دوره متوسطه و پیش دانشگاهی کویین الیزابت:

هزینه شهریه دوره متوسطه موسسه آموزشی کوئین الیزابت برابر با 15.300 پوند برای هر ترم است

هزینه ناهار در مدرسه برابر با 250 پوند است

در صورت تمایل به پرداخت قسطی مبلغ 5.100 پوند به شهریه اضافه می‌شود

 

لازم به ذکر است که دانش‌آموزان خارجی تنها در مقطع پیش دانشگاهی مدرسه کوئین الیزابت می‌توانند مشغول به تحصیل شوند. هزینه دانش‌آموزان بین‌المللی برای ثبت نام در مدرسه الیزابت به شرح زیر است:

 • هزینه شهریه برابر با 19.146 پوند برای یک ترم (به همراه هزینه‌های مختلفی مانند غذا)
 • هزینه سپرده 2.400 پوند (قابل بازگشت در آخر ترم)
 • هزینه اقامت از طریق هوم استی گبیتاس (Gabbitas Homestay) برابر با 9.405 پوند

 

هزینه‌های مدرسه خصوصی کوئین الیزابت

 

بورسیه‌های موسسه آموزشی کویین الیزابت

موسسه آموزشی کوئین الیزابت به عنوان یک مدرسه خصوصی، در شهر بریستول کشور انگلستان بورسیه‌های تحصیلی به دانش‌آموزان خود ارائه می‌کند. این مسئله یک مزیت بسیار خوب برای خانواده‌هایی است که از توانایی مالی قوی برخوردار نیستند. این مدرسه امکانات بسیاری دارد که با توجه به امکان دریافت بورسیه تحصیلی به عنوان یکی از برترین مدارس کشور انگلستان شناخته شده است.

 

بورسیه‌های موسسه آموزشی کویین الیزابت

 

مدرسه الیزابت بورسیه‌های تحصیلی را برای دانش‌آموزان بالای 11 سال فراهم می‌کند. این بورسیه‌ها با کمک شهریه پرداختی و موسسه خیریه جان جیمز (John James Foundation) به دانش‌آموزان اعطا می‌شود. بورسیه‌های تحصیلی موسسه آموزشی کوئین الیزابت تا 100 درصد هزینه تحصیل در انگلستان را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد. اگر مایل به دریافت بورسیه‌های تحصیلی این مدرسه هستید پیش از شروع تحصیل فرم مربوط به درخواست بورسیه را پر کنید.

 

بورسیه‌های موسسه آموزشی کویین الیزابت

 

به طور کلی دانش‌آموزان برای این که نشان دهند صلاحیت دریافت بورسیه‌های تحصیلی در انگلستان را دارند باید به سختی درس بخوانند و الگوی خوبی برای دانش‌آموزان دیگر باشند. مدرسه الیزابت بورسیه‌های زیر را به دانش‌آموزان خود ارائه می‌دهد:

 • بورسیه تحصیلی رشته موسیقی: بورسیه‌های تحصیلی مربوط به رشته موسیقی به پسران 11 و 13 سال ارائه می‌شود. این دانش‌آموزان باید با حداقل یک ساز به طور حرفه‌ای نوازندگی کنند
 • بورسیه ورزشی: بورسیه ورزشی نیز به دانش‌آموزان پسر 11 و 13 سال اعطا می‌شود.

برای دریافت بورسیه‌های مورد نظر باید مبلغ 40 پوند برای پر کردن درخواست بورسیه در ابتدای سال تحصیل به موسسه آموزشی کوئین الیزابت پرداخت کنید.

 

بورسیه‌های موسسه آموزشی کویین الیزابت

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در موسسه آموزشی کویین الیزابت

شرایط ثبت نام در مدرسه الیزابت دارای روندی ساده است، که برای دانش‌آموزان خارجی تنها در مقطع پیش دانشگاهی امکان‌پذیر است. برای ثبت نام در این موسسه آموزشی خصوصی تمامی افراد باید با دفتر مدیریت مدرسه کوئین الیزابت ارتباط بگیرند. شما باید فرم ثبت نام در این مدرسه را تکمیل کنید و به همراه مدارک خواسته شده به موسسه آموزشی الیزابت ارسال کنید. هزینه درخواست فرم ثبت نام برابر با 40 پوند است.

 

 موسسه آموزشی کویین الیزابت

سوالات متداول

در آخرین بخش از مطلب قصد داریم تا به چندین سوال پرتکرار شما پاسخ دهیم.

موسسه آموزشی کوئین الیزابت، یک مدرسه خصوصی است؟

بله، مدرسه الیزابت یک مدرسه خصوصی در شهر بریستول، انگلستان می‌باشد.

 

دریافت بورسیه‌های تحصیلی در مدرسه کوئین الیزابت ممکن است؟

بورسیه‌های تحصیلی در مدرسه کوئین الیزابت با توجه به این که یک موسسه آموزشی خصوصی است برای دانش‌آموزان بالای 11 سال خود بورسیه‌ای تحصیلی در نظر گرفته است.

 

موسسه آموزشی کوئین الیزابت، یک مدرسه مختلط است؟

هم بله هم خیر، موسسه آموزشی کوئین الیزابت تنها در مقطع پیش دبستانی مختلط می‌باشد و در مقاطع دیگر فقط پسران اجازه تحصیل دارند.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question