مدرسه کوئین اتلبرگاس کالج یکی از قدیمی‌ترین مراکز آموزشی انگلستان است که در شهر یورک شایر شمالی قرار دارد. این مدرسه فعالیت خود را از سال ۱۹۱۲ میلادی آغاز کرده به وابستگی به نهادهای دولتی انگلستان ندارد. همچنین مدرسه جزو موسسه‌های آموزشی بین المللی می‌باشد که هر ساله دانش آموزان زیادی به آن وارد می‌شوند. در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما را بیشتر با امکانات، دوره‌های آموزشی و هزینه‌های تحصیل در مدرسه کوئین اتلبرگاس آشنا کنیم.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های مدرسه کوئین اتلبرگاس

مدرسه کوئین اتلبرگاس کالج با اینکه یک موسسه آموزشی مستقل است، ولی کاملا مطابق با سیستم آموزشی کشور برای تحصیل در انگلستان فعالیت می‌کند. به همین دلیل هر ساله دوره‌ها را برگزار می‌کند که در سایر مدارس انگلستان نیز وجود دارند. همچنین بسیاری از دوره‌ها مانند GCSE و A-level که در سیستم آموزشی انگلیس بسیار پر اهمیت هستند، در این مدرسه به بهترین شکل ممکن برگزار خواهند شد.

 

دوره‌های آکادمیک برای سال 10 و 11 مدرسه کوئین اتلبرگاس

بدون شک دوره‌های آکادمیک یکی از کورس‌های آموزشی بسیار محل در تحصیل دانش آموزان محسوب می‌شود. به طور کلی دانش آموزان می‌توانند با شرکت در این دوره خود را برای مقاطع تحصیلی مهم‌تر آماده خواهند کرد. دوره آکادمیک که با نام GCSE نیز شناخته می‌شود، به صورت دو ساله برگزار شده و سال دهم و یازدهم تحصیل دانش آموزان را پوشش خواهد داد. همچنین دانش آموزان امکان انتخاب رشته‌های بسیار متنوعی را برای گذراندن این دوره دارند.

 

دوره‌های مخصوص فرم ششم مدرسه کوئین اتلبرگاس

فرم ششم در واقع همان متوسطه دوره دومی است که آن را با نام مقطع دبیرستان در انگلستان می‌شناسیم. مدرسه کوئین اتلبرگاس کالج دوره فرم ششم را در دو حالت مختلف برگزار می‌کند تا کیفیت آموزش را به بالاترین حد خودش برساند. در حالت اول دانش آموزان سال دوازدهم و سیزدهم تحصیل با دروس پایه آشنا خواهند شد. سپس در سال چهاردهم وارد دوره‌ای به نام Pre A-Level شده که در آن برخی دروس تخصصی دانشگاهی تدریس می‌شود. با انجام این کار دانش آموزان شناخت بهتری نسبت به رشته خود پیدا می‌کنند.  

دوره های مدرسه کوئین اتلبرگاس

دوره ورزشی و هنری مدرسه کوئین اتلبرگاس

جالب است بدانید که مدرسه کوئین اتلبرگاس کالج تنها در آموزش رشته‌های درسی مانند ریاضی و فیزیک فعالیت نمی‌کند. بلکه دانش آموزان با توجه به توانایی‌های خود می‌توانند وارد رشته‌های ورزشی مختلف شوند. البته دانش آموزان هنرمند نیز می‌توانند با ورود به رشته‌های هنری در انگلستان مسیر رشد خود را طی کنند و حتی در مدرسه اجرای زنده داشته باشند.

 

آموزش مخصوص برای دانش آموزان خارجی مدرسه کوئین اتلبرگاس

همانطور که در بخش ابتدایی مطلب  گفته شد، مدرسه هر ساله دانش آموزان خارجی زیادی را پذیرش می‌کند. همچنین تیم آموزشی دوره‌های آموزشی متنوعی را برای دانش آموزان غیر بومی منطقه قرار داده است. دانش آموزان با سنین 5 تا 18 سال با توجه به رده سنی وارد پایه مناسب خواهند شد. برخی دوره‌های مهم ویژه ورود به دانشگاه مانند A-level نیز محدودیت سنی برای دانش آموزان خارجی ندارند.

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات مدرسه کوئین اتلبرگاس

مدرسه کوئین اتلبرگاس کالج با مدیریت قوی خود توانسته به یکی از بهترین کالج‌های کشور انگلستان تبدیل شود. مدیریت این مدرسه تمام تلاس خود را کرده تا تمامی امکانات مورد نیاز را در اختیار دانش آموزان قرار دهد. به همین دلیل هر آنچه دانش آموزان برای زندگی روزانه و تحصیل نیاز دارند را به راحتی خواهند یافت. برای مثال دانش آموزان خارجی که متقاضی تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان هستند، می‌توانند از اتاق‌های مجهزی برای اقامت استفاده کنند. در خوابگاه نیز امکانات خاصی در نظر گرفته شده که در ادامه این مطلب  بیشتر به آن‌ها می‌پردازیم.

 

تجهیزات پخت و پز در خوابگاه‌ها

دانش آموزان بالای 15 سالی که در خوابگاه‌های مدرسه اقامت دارند، نیازی نیست که برای تغذیه روزانه خود از سلف غذا استفاده کنند. در اتاق‌های شخصی این دانش آموزان تجهیزات پخت پز به روز غذا وجود دارد تا دانش آموزان غذاهای مورد نیازشان را طبخ کنند. قطعا با انجام این کار دانش آموزان بهتر با زندگی مستقل آشنایی پیدا خواهند کرد.

خوابگاه و امکانات مدرسه کوئین اتلبرگاس

تامین غذای سالم برای دانش آموزان

مدرسه کوئین اتلبرگاس کالج برای تمامی دانش آموزان سالن‌های غذاخوری مختلفی را در نظر گرفته است. دانش آموزان در هر زمانی که نیاز داشته باشند، می‌توانند از سالن‌ها برای وعده‌های غذایی مختلف استفاده کنند. همچنین در سالن‌های غذاهای سالم برای ذائقه‌های مختلف وجود دارد.

 

محوطه اطراف کالج

مدرسه در خارج شهر یورکشایر انگلستان واقع شده که منطقه‌ای با طبیعت زیبا محسوب می‌شود. به همین دلیل محوطه اطراف کالج می‌تواند انتخاب خوبی برای آرامش دانش آموزان باشد. همچنین در محوطه امکانات ورزشی و رفاهی مختلفی برای دانش آموزان تدارک دیده شده است.

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه کوئین اتلبرگاس کالج

هزینه تحصیل در مدرسه برای دانش آموزان بومی و خارجی اندکی متفاوت خواهد بود؛ زیرا در انگلستان برای فرزندان خانواده تخفیف شهریه خاصی در نظر گرفته می‌شود. به طور کلی شهریه ترمیک هر دوره تحصیلی در مدرسه بین 13000 تا 17000 پوند متغیر خواهد بود. همچنین دانش آموزان خارجی برای اقامت خود در خوابگاه باید هزینه جداگانه‌ای بپردازند. سایر هزینه‌های جانبی مانند کتاب‌های درسی،  لباس فرم و سایر خدمات مدرسه کاملا بر عهده والدین دانش آموز خواهد بود.

 

بورسیه‌های مدرسه کوئین اتلبرگاس

مدرسه کوئین اتلبرگاس کالج برای برخی دانش آموزان در هر رشته تحصیلی بورسیه جداگانه‌ای در نظر گرفته است. دانش آموزانی که دارای وضعیت تحصیلی خوبی باشند، می‌توانند از تخفیف شهریه بهره‌مند شوند. همچنین دانش آموزان خارجی با نمره بالای آیلتس می‌توانند بورسیه تحصیلی در انگلستان بگیرند.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام کوئین اتلبرگاس

برای ثبت نام ابتدا باید وارد سایت مدرسه کوئین اتلبرگاس شوید. در سایت مدرسه بخش مخصوصی طراحی شده تا دانش آموزان برای ثبت نام در دوره‌های مختلف اطلاعات خود را ثبت کنند. در این بخش باید مدارکی مانند ریز نمرات، مدرک زبان و سایر اطلاعات فردی خود را ثبت نمایید.

نحوه و شرایط ثبت نام کوئین اتلبرگاس

سوالات متداول

1. آیا بورسیه تحصیلی به همه رشته‌ها تعلق می‌گیرد؟

بله، تمامی رشته‌ها شامل دریافت بورسیه خواهند شد.

 

2. دانش آموزان کم سن آیا امکان استفاده از خوابگاه را دارند؟

تنها استفاده از خوابگاه برای دانش آموزان با سن بالای 7 سال مجاز است.

 

3. دانش آموزان خارجی چرا باید مدرسه کوئین اتلبرگاس کالج را برای تحصیل انتخاب کنند؟

بدون شک این مدرسه جزو بهترین انتخاب‌ها برای این افراد هستند؛ زیرا مدرک معتبری صادر می‌کند.

 

4. برای ورود به دانشگاه های انگلستان مدرک مدرسه کافی است؟

تعداد زیادی از دانشگاه‌های انگلستان مدرک A-level مدرسه را کاملا معتبر می‌دانند. 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question