مدرسه سنت ادوارد (Saint Edward School) یکی از مدارس دولتی و شبانه‌‏روزی در انگستان در منطقه آکسفورد برای تحصیل در انگلستان است. این مدرسه شامل ۱۳ ساختمان است که هر یک تقریبا ۶۰ دانش‌‏آموز را در خود جای داده‌‏اند. سنت ادوارد که در سال ۱۸۶۳ تأسیس شد، طی سالیان گذشته سعی داشته با تشویق دانش‌‏آموزان به رشد و توسعه استعدادهای خود، آنها را برای زندگی در جامعه آماده کند و به آنها کمک کند تا استعدادهای نهفته خود را کشف کرده و پرورش دهند. در ادامه با امکانات بی‌‏نظیر این مدرسه بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
دوره ها

دوره‌های مدرسه سنت ادوارد

هدف مدرسه سنت ادوارد، ایجاد عطش یادگیری در دانش‌‏آموزان، عادت به مطالعه و پیشرفت است. این مدرسه با ارائه نظام آموزشی گسترده و چالش برانگیز، سعی دارد دانش‌‏آموزان را به بهره‌‏برداری از استعدادهای خود ترغیب کند و به آنها یاد دهد تا برای استعدادهای دیگران ارزش قائل شوند و زندگی کاملی داشته باشند.

 

دوره‌های مدرسه سنت ادوارد             

 

سنت ادوارد یک برنامه تحصیلی دقیق و علمی به دانش‌‏آموزان خود ارائه می‏دهد تا آنها را برای کسب موفقیت در دانشگاه‏های پیشرو آماده کند. این برنامه به گونه‏ای طراحی شده است که همه دانش‌‏آموزان را نسبت به سطح تحصیلی خود به چالش بکشد. اصول برنامه تحصیلی سنت ادوارد از این قرار است:

  • القای انتظارات و استانداردهای تحصیلی بالا
  • آموزش مهارت‌‏های یادگیری ضروری برای پیشرفت تحصیلی دانش‌‏آموزان
  • ایجاد انگیزه در دانش‌‏آموزان برای دریافت، تأمل و استفاده از بازخوردها به منظور تقویت نقاط ضعف در کنار یادگیری و تصمیم‏ گیری منظم
  • تشویق دانش‌‏آموزان به کنجکاوی و خلاقیت بعنوان بخشی از تعهد به یادگیری که یک عمر طول خواهد کشید.
  • ارائه فرصت به همه دانش ‏آموزان برای درک و تمرین رهبری و خدمت‏ رسانی
  • ارائه برنامه تحصیلی در جهت ارتقاء رشد معنوی، اخلاقی، فرهنگی، روحی و جسمی، برای اینکه دانش ‏آموزان بتوانند به عنوان اعضای جامعه فعالیت کنند.

 

دوره‌های مدرسه سنت ادوارد             

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات سنت ادوارد

خوابگاه مدرسه سنت ادوارد به دانش‌‏آموزان شبانه‌‏روزی سال اول، اتاق‏های چهار تخته ارائه می‌‏دهد. دانش‌‏آموزان سال چهارم مقطع دبیرستان در انگلستان نیز از اتاق‏های دو تخته و در برخی موارد سه تخته بهره‏‌مند می‏‌شوند. پس از آن، دانش‌‏آموزان می‏‌توانند اتاق اختصاصی خود را داشته باشند.

 

خوابگاه و امکانات سنت ادوارد

 

جدا از خوابگاه، از جمله امکانات مدرسه سنت ادوارد می‏توان به مجموعه‏‌های ورزشی، درمانگاه، استخر شنا، زمین دو میدانی، سالن رقص، سالن صخره‏‌نوردی، زمین بسکتبال و زمین کریکت اشاره کرد.

 

امکانات سنت ادوارد

 

 

هزینه و بورسیه

هزینه‌های مدرسه سنت ادوارد

والدین دانش‌‏آموزان متقاضی، علاوه بر 150 پوند هزینه ثبت‌‏نام، به محض پذیرش موظفند مبلغ 1500 پوند به عنوان هزینه پذیرش به مدرسه بپردازند. علاوه بر این، دانش‌‏آموزانی که والدین آنها خارج از بریتانیا زندگی می‏‌کنند، موظف به پرداخت 14000 پوند می‏‌شوند.

هزینه هر ترم تحصیلی برای دانش‏‌آموزان روزانه 10.794 پوند و برای دانش‌‏آموزان شبانه‏‌روزی 13.489 پوند است. همچنین هزینه فعالیت‌‏های فوق برنامه نیز به تفکیک نوع فعالیت محاسبه می‏‌شود.

 

هزینه‌های مدرسه سنت ادوارد

 

بورسیه‌های مدرسه سنت ادوارد

همه متقاضیان بورسیه تحصیل در سنت ادوارد باید ثبت نام کرده و در آزمون آنلاین شرکت کنند تا نشان دهند که می‏‌توانند از فرصت‌‏های دانشگاهی در سنت ادوارد بهره‌‏مند شوند. همچنین، متقاضیان اخذ بورسیه 13+ سال باید در روز اول سپتامبر سال ورود، کمتر 14 سال سن داشته باشند.

 

تمام درخواست‌‏های بورسیه تحصیلی در انگلستان باید توسط والدین داوطلب تکمیل شده و سپس برای تکمیل مرجع محرمانه به رئیس مدرسه فعلی دانش‌‏آموز ارائه شوند. داوطلبان می‌‏توانند برای هر دو بورسیه تحصیلی و موسیقی، به علاوه یک جایزه یا یک بورسیه واحد و حداکثر دو جایزه درخواست دهند.

 

بورسیه‌ های مدرسه سنت ادوارد

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه سنت ادوارد

هدف سنت ادوارد این است که اطمینان حاصل کند دانش‌‏آموزانی که به این مدرسه می‏‌پیوندند، می‌‏توانند به برنامه درسی مدرسه دسترسی داشته باشند. مدرسه سنت ادوارد از نظر تحصیلی، گزینشی برخورد می‏‌کند، اما به دانش‌‏آموزانی که مایل به پذیرش فرصت‌‏های شگفت‌‏انگیز موجود در مدرسه هستند، فراتر از معیارهای دانشگاهی نگاه می‏‌کند. سنت ادوارد برای دانش‌‏آموزانی که در رشته‌‏های هنر، موسیقی، رقص، نمایش و ورزش فعالیت دارند، ارزش زیادی قائل است.

شرایط ثبت‏ نام در این مدرسه با توجه به سن دانش ‏آموز، متفاوت است:

دانش‌‏آموزان 13+ سال مدرسه سنت ادوارد

دانش‌‏آموزانی که بیش از 13 سال سن دارند به یکی از این سه روش پذیرفته می‌‏شوند:

  • دانش‌‏آموزان باید در امتحانات ورودی مدرسه در هرکدام از درس‏‌های زبان انگلیسی، ریاضیات و علوم حداقل میانگین 55 درصد را کسب کنند. همچنین کسب معدل حداقل 55 درصد در سایر دروس نیز برای پذیرش دانش‌‏آموزان الزامی است
  • آزمون ورودی 13+ سال. مختص دانش‌‏آموزان مدارسی که پذیرش در آنها نیازمند برخورداری از شرایط مشابه نیست. علاوه بر این، دانش‌‏آموزان فوق‌‏الذکر باید در آزمون استدلال غیر کلامی و دو مصاحبه شرکت کنند
  • ‌بورسیه تحصیلی. متقاضیان اخذ پذیرش سنت ادوارد در پایان فوریه و ابتدای مارس می‏‌توانند مقالات خود را در همه زمینه‌ها به مدرسه ارسال کنند و در صورت انتخاب شدن، از بورسیه تحصیل در سنت ادوارد برخوردار شوند.

 

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه سنت ادوارد

 

دانش‌‏آموزان 14+ سال مدرسه سنت ادوارد

از آنجا که سنت ادوارد برای پذیرش دانش‌‏آموزان 14+ سال با محدودیت روبرو است، دانش‌‏آموزان مذکور برای شرکت در آزمون ورودی، موظف به ارائه توصیه‌‏نامه از طرف مدرسه فعلی و کارنامه تحصیلی هستند. این دانش‌‏آموزان نیز مانند دانش‌‏آموزان 13+ سال باید آزمون زبان انگلیسی، ریاضیات و علوم را پشت سر گذاشته و در آزمون استدلال غیر کلامی و مصاحبه‌‏ها شرکت کنند. در صورت پذیرش، والدین دانش‌‏آموز باید جهت پرداخت شهریه و هزینه‏‌ها اقدام کنند.

 

دانش‏آموزان 16+ سال مدرسه سنت ادوارد

سنت ادوارد سالانه 45 دانش‌‏آموز را در مقطع دبیرستان ثبت‌‏نام می‏‌کند. این دانش‌‏آموزان موظفند فرم پیش دانشگاهی، شامل رشته‌‏هایی که قصد دارند در آزمون آنها شرکت کنند را پر کرده و به همراه فرم ثبت‏‌نام، به مدرسه ارائه دهند.

آزمون ورودی ابتدای نوامبر برگزار می‏‌شود و دانش‌‏آموزان موظفند توصیه‏‌نامه مدرسه قبلی و کارنامه خود را به سنت ادوادر عرضه کنند. در صورت پذیرش، والدین دانش‌‏آموز باید نسبت به پرداخت شهریه و هزینه‌‏ها ثبت‌‏نام اقدام کنند.

همچنین، والدین متقاضی در هر سه مقطع موظفند هنگام پر کردن فرم ثبت‏‌نام و پیش از شرکت در آزمون‏‌ها، مبلغ 100 پوند به حساب مدرسه واریز کنند. این مبلغ قابل بازگشت نیست.

 

نحوه و شرایط ثبت نام در مدرسه سنت ادوارد

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question