بیرمنگام دومین شهر بزرگ انگلستان بعد از لندن به حساب می‌آید و یک مرکز اقتصادی با امکانات فرهنگی بسیار زیادی است. این شهر با دارا بودن ۶ دانشگاه ممتاز به بزرگترین مرکز آموزش عالی خارج از پایتخت انگلستان – لندن – تبدیل شده است که راه‌یابی به دانشگاه این شهر آرزوی اکثر افرادی است که قصد تحصیل در انگلستان را دارند. کالج بین المللی دانشگاه بیرمنگام سیتی در مسیر راه‌یابی شما به دانشگاه بیرمنگام است که با دارا بودن دوره‌های مختلف اعم از دوره‌های یک ترمه و دو ترمه توانایی‌های شما را افزایش می‌دهد.

در حال حاضر کالج دانشگاه بیرمنگام در رتبه ۸۳ بهترین مراکز آموزشی انگلستان قرار داد و با هزینه‌هایی که در سال‌های اخیر کرده است، امکانات رفاهی و تحصیلی فراتر از تصوری را برای محصلین خود به وجود آورده است.

دوره ها
خوابگاه و امکانات
هزینه و بورسیه
شرایط ثبت نام
سوالات متداول
دوره ها

دوره‌های کالج بین المللی دانشگاه بیرمنگام سیتی

دوره‌های کالج بین المللی دانشگاه بیرمنگام سیتی اغلب برای آماده سازی دانش آموزان و دانشجویان برای راه‌یابی به دانشگاه اصلیِ شهر بیرمنگام به وجود آمده است. اگر سطح زبان انگلیسی شما پایین است یا مدت زمان طولانی دور از تحصیل خود بوده‌ای و یا اگر به دنبال کسب توانایی‌ها و مهارت‌های جدید هستید، می‌توانید در این کالج و در برنامه‌ها (دوره‌ها) آن ثبت نام کنید و با گرفتن مدرک از این کالج معتبر به دانشگاه بیرمنگام راه یابید.

اما دوره‌هایی که در این کالج به دانش آموزان و دانشجویان ارائه می‌شوند بسیار گسترده هستند که در ادامه به چندی از آنها اشاره می‌کنیم:

رشته کشاورزی، رشته هنر و طراحی، رشته مد، رشته جواهر شناسی، رشته حسابداری، حسابرسی و اقتصاد، رشته تجارت، رشته بازاریابی، رشته روانشناسی، رشته رسانه، رشته حقوق، رشته علوم بهداشتی، رشته تربیت معلم، رشته تربیت بدنی، رشته محیط انسان‌ساخت، رشته مهندسی کامپیوتر و بازی‌های کامپیوتری و شبکه، رشته فیلم و سینما و تکنولوژی و انواع رشته مهندسی در انگلستان.

در این کالج اغلب دوره‌ها در یک یا دو ترم ارائه می‌شوند و همه دانشجویان پس از گذراندن دوره‌های خود، مدرک بسیار معتبرِ کالج بیرمنگام را دریافت خواهند کرد.

 

خوابگاه و امکانات

خوابگاه و امکانات کالج بین المللی دانشگاه بیرمنگام سیتی

همانطور که گفته شد به تازگی و در جهت رشد و بهبود سطح آموزشی این کالج، هزینه‌ای معادل با 6.1 میلیون پوند برای نوسازی فضاها و پردیس‌های کالج بین المللی دانشگاه بیرمنگام سیتی شده است. هر یک از پردیس‌های این کالج طراحی فوق العاده‌ و منحصر به فردی دارند و از آنجایی که در قلب شهر واقع شده‌اند، برای دانشجویان و دانش آموزان رفت و آمد و پیدا کردن شغل مناسب بسیار راحت می‌باشد.

در این کالج برای انواع مشاغل و رشته‌هایی که در آن تدریس می‌شود، زیرساخت‌های بسیار عالی در نظر گرفته شده است، برای مثال برای رشته فیلم و سینما چندین استودیو پرده سبز و فضاهایی برای ساخت و تهیه فیلم در نظر گرفته شده است. همچنین برای رشته‌هایی که به آزمایشگاه احتیاج دارند یک ساختمان مجزا با تمامیِ تجهیزات مورد نیاز در نظر گرفته شده است.

کالج بین المللی بیرمنگام شامل چندین پردیس است که در جنوب این شهر قرار گرفته‌اند، اما برخی دیگر از این پردیس‌ها در مرکز شهر بیرمنگام بنا شده‌اند که دسترسی به آنها بیش از پیش آسان می‌باشد. ساختمان اصلی این کالج به نام University House است که در مرکز شهر واقع شده و دسترسی آن به نقاط مختلف شهر بسیار آسان است.

ساختمان Parkside Building این کالج دارای 4 استودیو استاندارد است که برای ساخت و تهیه برنامه‌های تلویزیونی و تمرین دانشجویان این رشته در نظر گرفته شده است. استودیوهای مخصوص پرده سبز، رادیویی و عکاسی و تدوین با کلیه لوازم مورد نظر هم در این ساختمان چندمنظوره قرار دارد. از دیگر امکانات این ساختمان می‌توان به محل مخصوص برگزاری ورک‌شاپ‌های مخصوص کار با شیشه، سرمایک، چوب و پارچه و صنعت چاپ اشاره کرد.

خوابگاه و امکانات کالج بین المللی دانشگاه بیرمنگام سیتی

Millenium Point

در ساختمان Millenium Point که در کمپوس اصلی دانشگاه بیرمنگام قرار دارد، تجهیزات کامپیوتری با ارزش بیش از 11 میلیون پوند به همراه ده استودیو فوق العاده پیشرفته با فضاهای آکوستیک و همچنین پرینترهای سه بعدی و آزمایشگاه‌های رباتیک وجود دارد. این ساختمان از نظر بصری هم بسیار زیبا و منحصر به فرد می‌باشد که در تحصیل در آن می‌تواند بسیار قابل توجه باشد.

از دیگر عجایب این کالج می توان به پردیس  Curzon Building اشاره کرد که بیش از 135 میلیون نسخه کتاب مرجع در آن جای گرفته است و یکی از بزرگترین کتاب‌خانه‌های انگلستان به حساب می‌آید. برای آشنایی بیشتر دانشجویان رشته حقوق چندین سالن مخصوص برگزاری دادگاه‌های آموزشی هم در این ساختمان تعبیه شده است.

هزینه و بورسیه

هزینه‌های کالج بین المللی دانشگاه بیرمنگام سیتی

همانطور که گفته شد اکثر دوره‌های ارائه دشه در این کالج یک یا دو ترمه هستند اما برخی از رشته‌ها هم در سه ترم ارائه می‌شوند. هزینه دوره‌های رشته‌هایی همچون کشاورزی، هنر، مد، جواهرشناسی، حسابداری، اقتصاد، بازاریابی برای دو ترم 13200 پوند و برای سه ترم 18500 پوند می‌باشد.

همچنین این دانشگاه برای آن دسته از دانشجویانی که نیاز به تقویت زبان انلگیسی دارند، دوره‌هایی را در نظر گرفته است که دوره 5 هفته‌ای زبان انگلیسی 1625 پوند، 6 هفته‌ای 1950 پوند، 8 هفته‌ای 2600 پوند، 10 هفته‌ای 3250 پوند و 16 هفته‌ای 6000 پوند هزینه دربر دارد.

هزینه‌های کالج بین المللی دانشگاه بیرمنگام سیتی

بورسیه‌های کالج بین المللی دانشگاه بیرمنگام سیتی

کمک هزینه‌های مختلفی برای رفاه حال دانشجویان و دانش آموزان این کالج در نظر گرفته شده است. هر کمک هزینه تحصیلی شامل 10% از کل شهریه ترم به حساب می‌آید. این کمک هزینه به صورت وجه نقد در اختیار دانشجویان قرار نمی‌گیرد بلکه مستقیما به حساب آنها در دانشگاه واریز خواهد شد، همچنین دوره‌های تکمیلی زبان انگلیسی شامل دریافت کمک هزینه نخواهند شد.

شرایط ثبت نام

نحوه و شرایط ثبت نام کالج بین المللی دانشگاه بیرمنگام سیتی

دانشجویان ایرانی برای ثبت نام در کالج بین المللی دانشگاه بیرمنگام سیتی تنها کافی است مدرک دیپلم دوره سه ساله دبیرستان خود را اخذ کرده باشند و ترجمه آن به همراه ریزنمرات و مشخصات شناسنامه‌ای خود را در سایت کالج بیرمنگام سیتی آپلود کنند.

سوالات متداول

سوالات متداول کالج بین المللی دانشگاه بیرمنگام سیتی

1. آیا می‌توان شهریه را به صورت قسطی پرداخت کرد؟

بله. امکان پرداخت شهریه در اقساط مختلف امکان دارد و تا انتهای زمان تدریس خود می‌توانید شهریه را به صورت متناوب پرداخت کنید.

 

2. مبلغ ودیعه پرداختی برای ثبت نام در کالج بین المللی بیرمنگام سیتی چقدر است؟

مبلغ ودیعه شما هزینه شهریه ترم اول شما خواهد بود.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سیستم مشاوره آنلاین Blue Sky
در کمتر از 30 دقیقه پاسخگو شما هستیم.
question